Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rail to rail konec na 12V (zamčeno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zapojení ze šuplíku
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2019, 18:47    Předmět: Citovat

Ahoj,

omlouvám se, pokud jsem posledních několik příspěvků podlehl a použil sprostou rétoriku svého "oponenta".

Ta druhá verze stojí na místě a má to vícero důvodů. Zajímavější projekt, zlobící zdraví a další věci. Ale časem se k ní určitě vrátím, bude se hodit. No a původně jsem vážně uvažoval, že to udělám podobně, jako mnozí jiní, a nebudu už dál nic kvůli prudícím chytrolínům zveřejňovat. No ale když máš zájem, tak to teda pro Tebe nakonec podstoupím. Až to bude navržený... Snad to do konce roku dám.

Zdraví Jura.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2019, 8:57    Předmět: Citovat

microlan napsal(a):
Hlavně ať je to co nejjednodušší, pro malý kluky, co jim 12V z baterky udělá nějaký rámus.

Podle mě ten výtvor nesplňuje zadání Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 9:37    Předmět: Citovat

Hmmm, hmmm, opět a zase tady lžeme... Ach jo... To opravdu nebylo v zadání. Zadavatel to psal až teprve poté, co jsem zveřejnil svůj návrh. Vytahuješ to poněkolikáté a já poněkolikáté trpělivě vysvětluju, že lžeš. Viz zde:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=87059&postdays=0&postorder=asc&start=0

Místo abys tady pořád dokola opakoval stejný nesmysly a dokonce i lži, měl by sis konečně opravit ty převodní charakteristiky ze simulací. Čtou to tady mladí kluci, co se třeba chtějí něco naučit- uvědom si to. Je to na straně 8 fóra, viz zde:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=87059&postdays=0&postorder=asc&start=105

Ty ostatní tvoje simulace jsem nekontroloval, ale z pochopitelných důvodů ani těm nedůvěřuju.
________

Ostatní prominou, nechtěl jsem se tím tady už dál po tak dlouhé době zabývat, ale od rána mám blbou náladu a nechcu to přenášet na svou fenku, je strašně hodná. Tak jsem si říkal, že si najdu nějakýho zlýho člověka a současně snadnou kořist, takže jsem sem napsal. Nevidím na tom nic nemorálního, ostatně dotyčný si to vykoledoval. Tolik sprostých nadávek během tak krátké doby jsem snad ani nikdy nikde od nikoho na fóru neschytal. Kdyby to někomu vadilo, byl jsem upozorněn na jistý "danwat" a můžu se případně přesunout tam i se svým padajícím exkrementem. Nebo i jinam, pokud kdokoli poradí. Ale spíš do spínaných zdrojů, já zesilovače skoro vůbec nedělám. Navíc, potřebuju si do budoucna vyčistit půdu na ten nový 40W můstek, co jsem výše slíbil Thalesovi, ten bude mnohem kvalitnější a složitější a nepotřebuju se po zveřejnění hádat s kterýmkoli hlupákem, co si odkudsi přijde prudit. Kvůli takovýmhle spousta konstruktérů zesilovačů- neporovnatelně lepších než já- odmítá svoje konstrukce publikovat. Krom toho, ten 40W bude můj třetí zesilovač, co jsem kdy navrhl, no a říká se "do třetice všeho dobrého". Tož, tak.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 11:52    Předmět: Citovat

Nevím co mají moje simulace s opravou Tvých chyb při návrhu pojistky ? Rolling Eyes

Když to neumíš správně nasimulovat, tak se to nauč ! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 20:54    Předmět: Citovat

A ty bys možná mohl radši konečně něco vlastního postavit a odprezentovat, než tady do nekonečna kyndat nad krávovinama které jednak nejsou podstatné a druhak nikoho z přítomných nezajímají. Za pečlivé pročtení a případné porozumění mému příspěvku předem děkuji.
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 21:17    Předmět: Citovat

Co je blbě, to jsem řekl.

Nebo myslíš, že je normální cpát 1/5 výstupního výkonu zpět do buzení ?
Nebo myslíš, že je rozumné při přebuzení audiozesilovače hnát koncáky do hluboké saturace ?
Nebo myslíš, že je rozumné u zesilovače napájeného z baterie nastavit klidový proud konce na 100mA, když to nic nepřináší ?

To si musím zapamatovat, jef111 je stejné hovado, jako jura80 Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2019, 2:17    Předmět: Citovat

Nojo no, všichni jsme hovada. A zrovna ty máš co vykládat Laughing Laughing Laughing

O tom co je nebo není rozumné si přeci musí rozhodnout autor zapojení na základě svého nejlepšího svědomí. A pokud jeho práci nesponzoruješ tak do toho máš houby co kafrat. A tuplem když je debata vedená tónem okřikování mladého spratka. Na to fakt není nikdo zvědavej, ty bys taky nebyl, bez ohledu na to jestli je nebo není výtka oprávněná.

Ale abych byl věcný:

danhard napsal(a):
Nebo myslíš, že je normální cpát 1/5 výstupního výkonu zpět do buzení ?

nemyslím
citace:

Nebo myslíš, že je rozumné při přebuzení audiozesilovače hnát koncáky do hluboké saturace ?
pokud chci RtR s tak jednoduchým zapojením tak je to daň
citace:

Nebo myslíš, že je rozumné u zesilovače napájeného z baterie nastavit klidový proud konce na 100mA, když to nic nepřináší ?

to je přeci záležitost oživení každého individuálního kusu a každý soudruh si nastaví dle své uvědomělosti

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz


Naposledy upravil jef111 dne čt listopad 14 2019, 2:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2019, 10:18    Předmět: Citovat

jef111 napsal(a):
citace:

Nebo myslíš, že je rozumné při přebuzení audiozesilovače hnát koncáky do hluboké saturace ?
pokud chci RtR s tak jednoduchým zapojením tak je to daň

Zřejmě jako správné hovado nerozlišuješ saturaci a hlubokou saturaci Very Happy
A na co je to dobré, když to potom ztratí na odporech "pojistky" ?
To je zase daň za blbost Smile

A nějakej vožralej mladej spratek mě nebude obviňovat, že jsem něco zfalšoval Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2019, 18:02    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
.... Zřejmě jako správné hovado nerozlišuješ saturaci a hlubokou saturaci Very Happy

Proč furt ta osobní rovina?

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2019, 18:05    Předmět: Citovat

Protože s hovadem je zapotřebí mluvit adresně, když ho technická stránka nezajímá Very Happy

Moje sdělení jsou krátká a adresná, nepíšu tu stránkové elaboráty o hovnu Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2019, 18:16    Předmět: Citovat

A ty seš jako nějakej samozvanej strážce všeobecné moudrosti a pravdy na fórech nebo co? Co tě opravňuje ostatním členům fóra zasírat vlákna kydama které je nezajímají? Když vidím technické problémy tak na ně upozorním, to je v pořádku. To ostatní dál cos tady předvedl v pořádku není.
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2019, 18:25    Předmět: Citovat

Upozornil jsem a mladej tvrdí, že jsem to zfalšoval, že tu lžu, že zadavatel nic v zadání neupřesnil.
A protože to tu čtou jiní uživatelé, tak to uvádím na správnou míru Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2019, 18:45    Předmět: Citovat

Hmmm tak to přeju hodně štěstí.
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá listopad 15 2019, 10:24    Předmět: Citovat

Není dobré druhé lidi takhle urážet. Je to trestný čin. Slušný chlap to ale naštěstí řeší jen domluvou. Když nepomůže, tak fyzickým násilím.
________________________________

danhard napsal(a):
Upozornil jsem a mladej tvrdí, že jsem to zfalšoval, že tu lžu, že zadavatel nic v zadání neupřesnil.
A protože to tu čtou jiní uživatelé, tak to uvádím na správnou míru Very Happy


Několikrát, opakuji, několikrát jsem ti tady psal, že tvoje křivky jsou špatně, aby sis to opravil. Buď nás všechny podvádíš, nebo máš někde chybu.

A několikrát jsem psal, že jsou:

1. V rozporu se selským rozumem a technickým uvažováním.
2. V rozporu s mým dynamickým měřením při jednotkách kHz.
3. V rozporu s mým nepřímým statickým měřením multimetrem.
4. V rozporu s mými simulacemi.
5. V rozporu s velmi nízkým zkreslením zesilovače při výstupním napětí v desetinách voltu.
_________________

A ještě něco:

danhard napsal(a):
....

Derivace, čili průběh zesílení Tiger2


Tohle může napsat jedině ten, kdo nevystudoval ani střední školu. Nebo v ní chrápal. Matematik, fyzik, elektrikář, všichni, kdo mají aspoň trochu ponětí o technice, tak vědí, že:

U derivace nějaké funkce musíme vždy uvést, pro jakou funkční hodnotu (závisle proměnnou) dané funkce dané nezávisle proměnné, derivaci uvádíme. Ve fyzice a technice je to například derivace dráhy podle času (což je rychlost), v matematice zase třeba derivace y=x na druhou (funkční hodnota y, nezávisle proměnná x), což je 2x.

Pro vyučené nebo lidi se základkou viz např. Wikipedie:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Derivace

Pokud jsem to napsal nepřesně, tak prosím matematiky o upřesnění, ať tady nemáme nepořádek. Ale smysl sdělení je asi jasný, že?

Zde se zřejmě jednalo o derivaci výstupního napětí podle vstupního buď napětí (starší sada křivek), popř. podle vstupního proudu (později uvedená sada křivek). Neboli průběh zesílení stupně.

Ještě by mě zajímalo, jak jsi přišel na to, že to je derivace a ne diferenciál? Ty znáš algoritmy tvýho simulátoru? Já bych si nedovolili slovo "derivace" použít, jen sousloví "průběh zesílení" ať to lidi nemate.

_________

Zadavatel upřesnil zadání pro ostatní. Já jsem navrhoval podle zadání, které bylo pro mě. To je to, co bylo zadáno před návrhem mého zesilovače, ne po navržení. Nebo myslíš, že můžu předevčírem navrhovat podle něčeho, co bude zadáno až dneska? To je tak na psychiatrii...

danhard napsal(a):
Nevím co mají moje simulace s opravou Tvých chyb při návrhu pojistky ? Rolling Eyes

...........


Já zase nevím, proč si myslíš, že by tvoje simulace měly mít s dávno opravenou pojistkou něco společnýho?

A vidíš, plkáš, hledáš chyby co neexistují, sprostě nadáváš, lidi to tady radši ani nečtou, takže kvůli tobě mě nikdo kvalifikovaný na tu chybu ani neupozornil. Nepřijít na to sám, byly by ty pojistky k ničemu.

A nejsu mladej, dědo.

A napiš sem. Ukaž, co umíš. Ale radši se hodně snaž! Páč zatím je to dost bída. Těším se.
______________________________

jef111: Děkuju, že jsi se mě zastal. Ale to není potřeba. Na tohohle danharda stačím sám. On sice umí, ale já jsu zase mnohem chytřejší. Už jen tím, že danhard je inženýr, co dělá 50 let zesilovače a poučuje ho vyučený soustružník s dvouletou strojařskou nástavbou, co navrhl teprve svůj druhý zesilovač v životě, se děsně ztrapňuje. Kdo si koleduje, má co chtěl.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá listopad 15 2019, 14:29    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):
Místo abys tady pořád dokola opakoval stejný nesmysly a dokonce i lži, měl by sis konečně opravit ty převodní charakteristiky ze simulací. Čtou to tady mladí kluci, co se třeba chtějí něco naučit- uvědom si to. Je to na straně 8 fóra, viz zde:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=87059&postdays=0&postorder=asc&start=105

Co mám na tom odkazu opravovat ???
Nauč se dělat odkaz tak, aby směřoval kam má Rolling Eyes
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=87059&postdays=0&postorder=asc&start=111
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=87059&postdays=0&postorder=asc&start=158
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=87059&postdays=0&postorder=asc&start=164

A myslel jsem, že jsme tu na elektrotechnickém fóru, kde snad kazdý ví, že napěťová převodní charakteristika zesilovače (čtyřpólu, dvojbranu) je závislost výstupního napětí V(out) na vstupním, jak je to v tom grafu, (kótování os jsem bohužel ořízl) a že derivace křivky z takového grafu D(V(out)), samozřejmě podle vstupního napětí, je závislost okamžitého zesílení.
Taktéž proudová převodní charakteristika je závislost výstupního napětí V(out) na vstupním budícím proudu s definovanou zátěží a derivace podle vstupního proudu je projev dynamického vstupního odporu, transimpedance.

Je obecnou zvyklostí, že na horizontální osu se vynáší proměnná a na osu y funkční závislost.
Pokud by to bylo jinak, tak to tam napíšu Smile
Umím to ze simulace vytáhnout proudový přenos (změnit proměnnou x), ale neumím takové výsledky spojit do společného grafu, proto tam je při simulaci transimpedance proměnná skutečne budící proud.
Derivace je numericky podíl diferenciálů a je celkem zřejmé, proč to nejde.
Samozřejmě to umí každý simulátor, někde si holt tu derivaci musíš diskrétně napsat Smile

Také tam jasně píšu, že je to chování samotného konce (tj. bez VAS a frontendu).

Jef111 použil v souvislosti s Tebou termín "mladý spratek", asi u toho zůstanu, poděkuj si jemu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zapojení ze šuplíku Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Další
Strana 12 z 18

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund