Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Exekuce za zrušenou telefoní linku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 10:07    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
A může se to táhnout klidně i 10 let než bude mít za ten a předchozí roky někdo jistotu, že nebudou nic dodatečně vymáhat.

Tady by principiálně spíš pomohlo, aby si voliči vytáhli hlavy z prdelí, až jim zas někdo bude slibovat, že bude stát řídit jako dobrej hospodář a že ten stát je tu pro ně. Protože to samozřejmě není pravda a naopak se bude stát přímo či nepřímo snažit, aby byli všichni potenciálně provinilí. Pokuty jsou součást dalšího zdanění. Takže stát nejen nebrání poctivé proti nepoctivým a navenek vůči jiným darebným státům, ale přesně naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2407

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 10:07    Předmět: Citovat

Nejsem si jistej, ale ty max 3 roky pro exekuci platí, jen když v nějakým krátkým termínu podáš "námitku" u soudu. (Tak nějak přibližně).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2551
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 11:41    Předmět: Citovat

Naštěstí jsem měl vlastní přístroj a taky to zapsali do smlouvy.Nejdřív mi to dali ale pěkně sežrat.Chtěli po mě že je přístroj schválenej a všechny možný certifikáty a voloviny.Naštěstí byl přístroj homologovanej a všechny potřebný papíry byly v krabici u meho přístroje.Takže nakonec utřeli nudli, zapojili a šly do pryč.
_________________
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9668
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 12:15    Předmět: Citovat

svět se v houno obrácí...na draťák jsem čekal asi 4 roky, někdo 10, odhlásit bazmek, to byla písemná bitva snad dva měsíce, mám ho dosud i s krabici a papírama, na co jim event. bude to nevím, prostá ouřednická zvůle a šikana
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 12:31    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
p32 napsal(a):

Mimochodem, účetní doklady jsou fyzické či právnické osoby povinny uschovávat určitou dobu (asi 5 let), ale plátci DPH déle (asi 8 let).


To je pro mě nóvum, kdysi mě daňovej poradce tvrdil, že pokud nemáš zaměstnance a nevykázal jsi v některým roce ztrátu, tak stačí uchovávat doklady 3 roky, protože víc stejně kontrolovat nemůžou. A je jedno jestli jseš nebo nejseš plátce.
Zkus v klidu hledat nějakého daňového poradce, co tomu rozumí a ví, co je DPH. Na tohoto se rychle vykašli jinak se budeš divit až budeš v průseru.
Já ty roky psal s asi, protože jsem si to přesně nepamatoval. Vím, že to bývalo 3 a 8 roků, byla změna, teď je to 5 let pro daň z příjmu a 10 let pro DPH a u té DPH od konce roku, ve kterém měly dané doklady zdanitelné plnění. Ne den vystavení, ale plnění DPH. Doklady u zaměstnanců pro důchodové účely 30 let. Všechny doby jsou myšleny jako minimální!

Jde například o zákon o účetnictví, zákon o daních z příjmů, zákon o dani z přidané hodnoty, daňový řád a zákon o organizaci a provádění sociálního zabezpečení. Je toho víc, ale mně se jednalo o ty hlavní případy, které mohou zajímat normálního občana. Ano, i normální občan se může domoct svého práva přes soud do deseti let u někoho, kdo je plátce DPH a kdo mu slíbil záruku 10 let na tu blbou pračku a dal to i na doklad, který občan už stratil a má to i u sebe na tom dokladu v archívu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2641

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 17:54    Předmět: Citovat

Taky jsem pevnou linku O2 odhlásil, je to asi 5 let zpět. A emailem jsem se dotázal, zdali chtějí vrátit starý přístroj. Samozřejmě oficiální odpověď byla, že ho nechtějí.
Taky by asi nedělali exekuci na něco, kde jim nevznikla prakticky žádná škoda.

Celé to nějak smrdí.

Nicméně rada pro pisatele úvodního příspěvků - sedni k PC, napiš na O2 dotaz a pozítří uvidíš sám, jak se věci mají.
PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17684
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 18:05    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Nicméně rada pro pisatele úvodního příspěvků - sedni k PC, napiš na O2 dotaz a pozítří uvidíš sám, jak se věci mají.
PF

Zkoušel jsi s nima někdy komunikovat emailem? Když jsem od nich před dvěma lety něco chtěl, tak vůbec nereagovali, a když jsem to samý zkoušel telefonicky, tak mi předešlou email komunikaci zapřeli. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem od nich odešel.
Ale zkusím tam zavolat.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 18:31    Předmět: Citovat

Je to cele vymyslena hovadina, proc se tim vubec zabyvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17684
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 22:03    Předmět: Citovat

Ty jseš si nějak moc jistej v tomhle českým brajglu. Neříkej, že jsi nikdy neutrpěl žádný podobný překvápko, kde by to normální člověk vůbec nečekal.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2641

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 22:19    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
petrfilipi napsal(a):
Nicméně rada pro pisatele úvodního příspěvků - sedni k PC, napiš na O2 dotaz a pozítří uvidíš sám, jak se věci mají.
PF

Zkoušel jsi s nima někdy komunikovat emailem? Když jsem od nich před dvěma lety něco chtěl, tak vůbec nereagovali, a když jsem to samý zkoušel telefonicky, tak mi předešlou email komunikaci zapřeli. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem od nich odešel.
Ale zkusím tam zavolat.


Samozřejmě, že jsem s nimi komunikoval. Nebrblej a napiš ten email s otázkou, zdali chtějí vrátit starý telefon a připoj fotku. Nastav žádost o doručení a přečtení. A neboj, že se neozvou. A když se neozvou, tak to přece neva. Ty jsi byl proaktivní a při případném sporu budeš mít trumf v rukávu, a to i v ČR.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 22:35    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Ty jseš si nějak moc jistej v tomhle českým brajglu. Neříkej, že jsi nikdy neutrpěl žádný podobný překvápko, kde by to normální člověk vůbec nečekal.


S promlcenou pohledavkou je muzes v klidu ignorovat, oni k soudu nepujdou, zas tak blbi nejsou. Pred casem po mne chteli z digitv vratit nejaky satelit nebo co, uz je to taky hodne let co jsem smlouvu ukoncil. Rekl jsem jim at to daji k soudu a ze se s nema nebudu dal vubec bavit a byl klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2019, 16:55    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Když tak odbočím, ale stejně je to k věci, tak se ptám. Kdo z vás má za poslední roky doma potvrzení od sociálky, zdravotní pojišťovny či FÚ, že nemá vůči jejich úřadu žádné pohledávky či závazka?


I tak ti je to k hounu. Pres 20 let jsem byl OSVC. Kdyz jsem si v 2016 vybavoval refinancovani hypoteky, musel jsem dolozit bance potvrzeni od socialky, zdravotky, financaku ze nikde nic nedluzim. Kdyz jsem pak zacatkem roku 2017 vazne onemocnel a chtel PNku, prisel mi od socialky pozdrav ze pry na nic nemam narok, protoze mam u nich nezaplaceny dluh na pojistnem jeste z roku 2014. Dluh byl par stokorun (tusim kolem 250,-) a bylo to pry penale za neco co pry bylo pozde zaplaceno nekdy v roce 2012. Takze jsem zustal trictvrte roku bez koruny a s papirem z roku 2016 ze nic nedluzim jsem si mohl akorat tak...

Kdyz jsem se ptal pravniku, tak pry penale a pokuty mi muzou vyroubit zpetne 10 let dozadu a ten papir je jen informativni a rika, ze v danem okamziku nic nedluzim (ale zitra to uz vubec nemusi byt pravda)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2019, 17:06    Předmět: Citovat

Tak jsi to asi špatně pochopil. Ten papír ti dá jistotu za ten poslední rok. Co bylo před 8 léty, tak s tím nemá nic společného. Mimochodem, každý rok ti udělají na ZP i sociálce výpis, kde je napsán i dluh z penále atd. Opravdu jsi to tam neměl a naráz se to ukázalo? Nepřipadá ti to divné, že by ti dávali např. 7 let špatně spočítané papíry? A o těch až deseti letech vymahatelnosti jsem už psal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: pá listopad 15 2019, 11:11    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Tak jsi to asi špatně pochopil. Ten papír ti dá jistotu za ten poslední rok. Co bylo před 8 léty, tak s tím nemá nic společného. Mimochodem, každý rok ti udělají na ZP i sociálce výpis, kde je napsán i dluh z penále atd. Opravdu jsi to tam neměl a naráz se to ukázalo? Nepřipadá ti to divné, že by ti dávali např. 7 let špatně spočítané papíry? A o těch až deseti letech vymahatelnosti jsem už psal.


Ten papir co posilaji kazdym rokem je uplne jiny nez ten, co chce banka treba na potvrzeni k hypotece. Na tom pro banku se jasne pise, ze socialka vuci tobe neeviduje ZADNE POHLEDAVKY po terminu splatnosti. Zadny dluh z penale, zadne dluhy 5 let stare, nic. A pak kdyz jsem potreboval penize ja, najednou nekde vykopali 8 let stary penale, aby nemuseli platit nic...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 15 2019, 11:37    Předmět: Citovat

kevin_mitnick napsal(a):
Ten papir co posilaji kazdym rokem je uplne jiny nez ten, co chce banka treba na potvrzeni k hypotece. Na tom pro banku se jasne pise, ze socialka vuci tobe neeviduje ZADNE POHLEDAVKY po terminu splatnosti.
No vidíš, teď víme doopravdy, jak to bylo. Stačí si pročíst nastavené podmínky pro hypotéku, tj. jakou délku platební historie zákazníka vyžadují. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund