Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DAB - digitální rádio
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 36, 37, 38  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Digitální rozhlas
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 09 2019, 20:30    Předmět: Citovat

A co analog, ten se bude vypínat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá květen 17 2019, 23:10    Předmět: Citovat

V jedné prodejně s plechovou střechou a stěnami jsem omrknul DAB+ rádio Sony XDR-S41D DAB+.
https://memristor.rajce.idnes.cz/Sony_XDR-S41D_DAB_radio
Bohužel se kvůli nevhodné ocelové budově nepodařilo nic naladit. Ten joystick je nešťastný, připomíná staré mobilní telefony tak z roku 2003. Ovládá se trochu blbě.
Jinak rádio je spíše takové kapesní, na ozvučení celé kuchyně asi není zamýšleno.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so květen 18 2019, 20:56    Předmět: Citovat

Omrknul jsem i Panasonic RF-D100BT a chytal s ním DAB+ v plechové prodejně. FM jsem bohužel nechytil vůbec!
https://memristor.rajce.idnes.cz/Panasonic_RF-D100BT_DAB_radio
Po vyřešení problémů se dvěma ovládacími kolečky (výměna / nasunutí bužírky apod.) je to docela pěkné malé rádio, vhodné do ložnice nebo do kuchyně.
Výhody:
Regulace hlasitosti je jemná, má 50 kroků.
Nějaký nadměrný šum jsem nezaznamenal.
Jede i na 4 C články.
Asi dobrý zvuk. Ale reproduktory mají průměr jenom 6,5cm. Zázraky nečekejte.
Pěkný LCD displej s bílým podsvícením. (Na fotce vypadá do modra, ale to jenom zkresluje můj fotoaparát.)
Citlivý tuner. Sice to ukazovalo slabej signál, ale hrálo to na DAB+ furt. Jiná dvě DAB+ rádia (Sony XDR-S41D, TechniSat DigitRadio 450) nechytila nic.
Nevýhody:
Dvě kolečka pro ovládání hlasitosti a ladění jsou malá, hladká a jsou ztuha! Takže se jimi otáčí docela blbě a nesnadno!! Pomohlo by nasunout na ně velkou silikonovou bužírku nebo rovnou obě kolečka nahradit většími! Něco podobnýho jsem viděl poprvé.
Nemá samostatné ovládání BASS, TREBLE.
Pro nastavení ekvalizéru s různými režimy (Flat/Heavy/Soft/Clear/Vocal)je nutno vlézt kamsi hluboko do menu. Fakt by se na to hodilo samostatné tlačítko. A bylo by fajn, kdyby šlo nastavit potlačení výšek.
LCD displej je lesklej jako zrcadlo. Přijde mi, že to nevadí, ale nemuselo by to být.
Neumí přehrávat hudbu z USB disku.
Jenom 5 předvoleb.

_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne ne listopad 10 2019, 0:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne červen 09 2019, 16:01    Předmět: Citovat

SILVERCREST SBDB 5 A1: VELMI LEVNÉ STAVEBNÍ RÁDIO S DAB A ODOLNOSTÍ IP45
citace:
Na tenhle test jsem se hodně těšil. Na takto levný přístroj totiž v této kategorii nenarazíte každý den a vedle obou tunerů je zabudováno i Bluetooth, což se určitě také hodí.

Ve vojenské zelené dorazil přijímač značky Silvercrest, která patří řetězci Lidl a má myslím už solidní jméno především díky svým internetovým přijímačům. Za kulantních 1490 Kč dostanete rádio se sklopitelnou opěrkou a jedním reproduktorem krytým nesnímatelnou kovovou mřížkou pracující v pásmech VKV/FM a DAB/DAB+. Zabudováno je i zmiňované Bluetooth ve verzi 4.2 pro streamování muziky typicky z mobilu a na zadní straně najdete ještě schránku dovolující připojení mobilu přes audio vstup typu jack. A protože je poměrně velká a uzaviratelná, umístíte do ní i dosti rozměrný přístroj.
...


Český rozhlas letos spustí dalších devět vysílačů DAB+ Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út červen 11 2019, 10:51    Předmět: Citovat

DIGITÁLNÍ ROZHLAS NA ROZCESTÍ: CO SE STANE V ROCE 2025, KDY KONČÍ SOUČASNÉ FM LICENCE? Wink
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2019, 17:08    Předmět: Citovat

TECHNISAT TECHNIRADIO SOLAR PŘEDSTAVUJE DAB NA SOLÁRNÍ „POHON“
citace:
Přijímače digitálního rozhlasu mají mnoho různých provedení, včetně odolných venkovních. Přijímačů dobíjených přes integrovaný solární článek je však pomálu.
...

https://smartgreenshop.co.uk/powerplus-stork.html
https://www.amazon.co.uk/Roberts-DAB-Digital-Solar-Radio/dp/B003GM62PQ

TechniSat chystá digitální rádio se solárním panelem



Technisat-TechniRadio-Solar_perex.jpg
 Komentář:
Jak vidíte ze zatím velmi špatného snímku, TechniRadio Solar je řešen trochu netradičně na výšku ...
 Velikost:  26.77 kB
 Zobrazeno:  90 krát

Technisat-TechniRadio-Solar_perex.jpg



03645057.jpeg
 Komentář:
Že by konkurence? :-)
 Velikost:  140.9 kB
 Zobrazeno:  94 krát

03645057.jpeg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so srpen 31 2019, 0:32    Předmět: Citovat

Do prodeje už jde Panasonic RX-D70BT.
https://www.panasonic.com/cz/consumer/audio-video/radia/radioprijimace/rx-d70bt.html
https://www.alza.cz/panasonic-rx-d70bt-d5621997.htm?o=1
https://www.czc.cz/panasonic-rx-d70bteg-cerna/259087/produkt
Na webu výrobce jde stáhnout návod. Dám ho i sem.
https://uloz.to/file/Vx0dIAcw4ibJ/rx-d70bt-panasonic-dab-cz-pdf

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
geograf



Založen: Jun 15, 2004
Příspěvky: 174
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2019, 7:42    Předmět: Citovat

Včera spustili spoustu nových DAB vysílačů
http://www.digitalradiodab.cz
http://www.digitalradiodab.cz/seznam-vysilacu.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2019, 9:01    Předmět: Citovat

Jj:
ČESKÝ ROZHLAS VÝRAZNĚ ROZŠIŘUJE DIGITÁLNÍ VYSÍLÁNÍ SVOJÍ SÍTĚ ČRO DAB+, NALADÍ JI UŽ 80 % POPULACE
citace:
UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Nově se signál digitální sítě Českého rozhlasu dostane do jižních Čech, na střední a zbytek jižní Moravy, na Zlínsko a Jáchymovsko.
...

V ČR spustili 9 nových DAB+ vysielačov, niektoré naladíme aj na Slovensku



Ro-DAB-plus-perex.jpg
 Komentář:
Aktuální pokrytí sítě ČRo DAB+ a její rozdělení na českou a moravskou část (Zdroj: ČRo)
 Velikost:  120.47 kB
 Zobrazeno:  104 krát

Ro-DAB-plus-perex.jpg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so listopad 09 2019, 22:23    Předmět: Citovat

Panasonic RF-D70BT už je vystavený např. v některých prodejnách Electroworld. Krátce jsem ho tam omrknul. Bohužel se nepodařilo naladit žádou DAB+ stanici kvůli plechové budově. Ale jednu FM stanici jsem chytil a hrálo to asi dobře.
Zvuk se zdá být OK. Fotky zatím nemám... Ale zarazilo mě, že grafický LCD displej je inverzní, málo podsvícený a proto hůře čitelný. Alespoň v jasně osvětlené prodejně se mi to tak jevilo.
https://www.electroworld.cz/panasonic-rx-d70bt-cerny?gclid=EAIaIQobChMIrNDx0obe5QIVy-F3Ch14LwGuEAMYAiAAEgLMmPD_BwE

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so listopad 09 2019, 23:45    Předmět: Citovat

Zajímavé no, už jste to někdo zkoušel poslouchat za jízdy v autě?
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne listopad 10 2019, 0:14    Předmět: Citovat

Heh, auto zatím nemám.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
geograf



Založen: Jun 15, 2004
Příspěvky: 174
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)

PříspěvekZaslal: ne listopad 10 2019, 12:17    Předmět: Citovat

V nové dodávce to máme. Přijímáme TELEKO z Olomouce a CRo z Kojálu. Při naladění Radiožurnálu se automaticky podle síly signálu přepíná mezi DAB+ a FM, přepnutí je naprosto bez prodlevy a nelze postřehnout. Jedině pokud se na to zaměřím tak zaznamenám více výšek u DAB+.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 636
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: ne listopad 10 2019, 17:05    Předmět: Citovat

Tak jsem po přečtení pár posledních příspěvků v tomto vlákně šel do auta vyzkoušet ten DAB. No krom radiožurnálu, respektive stanic Českého rozhlasu jsem nic jiného nenašel. Nicméně i těch ČRo tam je cca kolem 10... Některé mají ještě v názvu "test"... Uložil jsem si zatím jen 3. Klasický Radiožurnál, ČRo Brno a ČRo Region. Pak tam byl Vltava, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, DDur, Pardubice, Plzeň, Jazz... A nevím co všechno. Myslím, že to byl komplet seznam různých stanic ČRo... No vlastně komplet asi není. Chtěl jsem si totiž uložit ČRo Zlín. A ten tam není i když ve Zlíně je DAB vysílač... Tak uvidíme jak to půjde dál... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
geograf



Založen: Jun 15, 2004
Příspěvky: 174
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)

PříspěvekZaslal: ne listopad 10 2019, 17:59    Předmět: Citovat

u mě takto


TELEKO_Olomouc.png
 Komentář:
 Velikost:  115.19 kB
 Zobrazeno:  107 krát

TELEKO_Olomouc.png



CRo_Kojal.png
 Komentář:
 Velikost:  119.28 kB
 Zobrazeno:  103 krát

CRo_Kojal.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Digitální rozhlas Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 36, 37, 38  Další
Strana 25 z 38

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund