Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Renalt laguna II dCi 1.9, 88 kW, nestabilní volnoběh
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 05 2019, 12:54    Předmět: Citovat

Podle VIN. Psal jsem do obchodu aby to prověřily zda byl výběr v pořádku.

Edit: podle kódu originálního dílu je to co mám správná náhrada. Zkusím vymazat chyby jestli tam s originálem naskočí znovu. Možná to byla jen falešná chyba, třeba se něco zkoušelo s odpojenou váhou vzduchu. Jestli jo tak si to stejně nepamatuji. Nebo je nová váha nějaký nepovedený pajc. Když se zamyslím nad těmi dvěma chybami uvedeny na začátku dotazu, váha vzduchu obsahuje i teplotní čidlo na teplotu nasávaného vzduchu. A že by obojí odešlo- dávalo nesprávné udaje? Jsou to přece dva celky v jenom obalu.
web náhradního dílu snimac-mnozstvi-protekajiciho-vzduchu-hella
kod dílu 7700314057
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2019, 19:52    Předmět: Citovat

Z prodejny kde jsem váhu vzduchu koupil, na dotaz jak na reklamaci přišlo info. K reklamaci přiložte výpis diagnostiky, reálné hodnoty při volnoběhu, reálné hodnoty při zátěži. Mají na to formulář kde se vypíše i základní informace o voze. Nemusím to vyplňovat ale pro vyřízení reklamace je to prý lepší.Takže to znamená, rozdělat vzduchovou bednu, odpojit váhu připojit novou. Celé to složit a přes diagnostiku zjistit potřebné udaje. Důkladně zkontrolovat zda je to vše. A poté přehodit za starý díl. Zase rozdělat vzduchovou bednu ...... protože s novou váhou je auto hnusně pojízdné. Když to budu mít rozdělané možná by stalo za to mít ještě jinou váhu, na zkoušku. Co kdyby byla chyba jinde, tedy v autě. Mohlo by tohle nastat ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1962

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2019, 20:15    Předmět: Citovat

teoreticky dil koupeny na eshopu by mel jit do 14 dnu vratit.. nevim no. zase kdyz to s tou starou funguje..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 08 2019, 10:11    Předmět: Citovat

Těch 14 dní jsem prošvihnul, bohužel. Takže už jen klasická reklamace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 09 2019, 22:54    Předmět: Citovat

Před chvílí jsem se koukl na recenze obchodu. A něco mě napadlo. A už asi vím proč je s mojí váhou vzduchu problém. Na krabici je 8ET 009 142-651, souhlasí s objednávkou ale na dílu je 8ET 009 149-65. Krabice nebyla nějak zapečetěna a na díle je modrou fixou přes ten údaj tlustší čára. Nikoho nenapadlo porovnat čísla, ani mě ne. Sad
Když jsem ji před asi 20 dny kupoval tak byla skladem za cenu 2348kč s dph. Dnes je nedostupna a cena je 3323kč s dph. Taky zvláštní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po srpen 26 2019, 18:26    Předmět: Citovat

A co regenerace DPF ?
_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 26 2019, 20:42    Předmět: Citovat

DPF nemám. Reklamace váhy vzduchu stále probíhá. Asi druhý den po skončení zákonné lhůty k vyřízení reklamace jsem zašel na prodejnu zeptat se . Prvně že reklamace ještě není vyřízena a že se mám stavit zítra. A já že už nepřijdu a když reklamace není vyřízena tak odstupuji od smlouvy a žádám vracení peněz. Chvilku pauza a psaní na klavce, pote zmizel jeden někam do zázemí a za chvíli i slečna či paní. Dlouhé čekání a najedou stojí přede mnou že to našli a reklamace že je zamítnuta. Koukl jsem ležérně na váhu vzduchu a našel na něm svůj nenápadný poznávací znak. Odmítl jsem reklamaci přijmout a trval na svém. Do papíru napsal že s vyjádřením reklamačního protokolu nesouhlasím. Podepsal jsem a odešel. Čekal jsem co bude dál. Ticho po pěšině. Před pár dny mě to nedalo a do prodejny jsem se zajel zeptat co bude dál. Mluvil jsem s majitelem. Tomu jsem povykládal vše tak jak bylo. Na dotaz že označení na dílu nesouhlasí s označením na obalu mě řekl že označení na výrobku je nějaké od výrobce, tak to výrobce značí. Rozhodující je to co je na obale. Co je na obalu je "veřejné" označení. A dále jestli mechanik přenastavil nějaké udaje přes diagnostiku. Na můj dotaz proč bych to měl dělat když by náhradní díl měl byt parametry shodný s originálem, napsáno v eshopu jako náhrada mě řekl že tomu přesně nerozumí ale třeba u octavky se to tak dělá. Tohle je už debata o ničem. A že stejně teď dělat nic nemůže neb to poslaly znova na reklamaci a její průběh je prý jiný. Řekl že se dělají jiné testy, jinak se to zohledňuje. Jsem zvědav co bude dál. Ale už vím že si tam příště půjdu koupit max. vodu do ostřikovače a to ještě jen letní.

K DPF, četl jsem že nedávno policie zakoupila jeden mobilní přístroj na měření emisí, pro Prahu a Jihočeský kraj. Provedly přes 225 kontrol a situace je prý už neúnosná. Že jezdí spousta aut buď se špatným a nebo vykuchaným filtrem DPF. A pokud při kontrole zjistí že auto má čerstvou STK tak že se na tuto stanici technické kontroly zaměří a že začnou rozdávat pokuty a může ve finále přijít STK i o licenci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1962

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2019, 9:06    Předmět: Citovat

robo napsal(a):

K DPF, četl jsem že nedávno policie zakoupila jeden mobilní přístroj na měření emisí, pro Prahu a Jihočeský kraj. Provedly přes 225 kontrol a situace je prý už neúnosná. Že jezdí spousta aut buď se špatným a nebo vykuchaným filtrem DPF. A pokud při kontrole zjistí že auto má čerstvou STK tak že se na tuto stanici technické kontroly zaměří a že začnou rozdávat pokuty a může ve finále přijít STK i o licenci.


S tim muzu jen souhlasit. Konecne resi neco, co neni jen buzerace...

Nechapu, co mysleli tim prenastavenim udaju - jako v te vaze? to asi ne. K reklamaci by mel stacit fakt, ze PN obsahu se neshoduje s krabici .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2019, 9:54    Předmět: Citovat

Já si taky myslím že by se označení mělo shodovat. Oni tvrdí že je to OK a dál s nimi nehnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1962

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2019, 11:51    Předmět: Citovat

Ja mam za to, ze toto porusili:


2019-08-27 12_50_57-Reklamace zboží a služeb – Škola spotřebitele.png
 Komentář:
 Velikost:  34.42 kB
 Zobrazeno:  87 krát

2019-08-27 12_50_57-Reklamace zboží a služeb – Škola spotřebitele.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesALF



Založen: Dec 16, 2010
Příspěvky: 206
Bydliště: mezi HK a JC

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2019, 16:50    Předmět: Citovat

Tak katalog HELLA "8ET 009 149-65" nezná, ale zná "8ET 009 149-651" http://ows.tecdoc.net/hella/home.jsp?server=2&time=27/8/2019-17:24:9#babf88fc7aa938c089eeb2740fd9ca74 což je dle OE čísla úplně neco jiného, na jiné typy aut a nesouhlasí ani konektory, takže by to ani nešlo zapojit. Původní "8ET 009 142-651" souhlasí dle OE čísla pro tvůj automobil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 28 2019, 15:09    Předmět: Citovat

koupená jako náhr. díl

Edit: Ani jsem neviděl doklad o zamítnuté reklamaci, tedy kdo tu reklamaci zamítl. A pak mě k podpisu vydal papír kde hlavička byla prodejce a kde je jeho slovy napsané proč je zamítnuta

11.6. 2019. Vrácené zboží od výrobce. Interní označení 8ET 009 149-65 odpovídá objednanému dílu. Nejedná se o výrobní vadu . Reklamace zamítnuta.

Pro další řešení s výrobcem nutné dodat přesný popis závady, výpis diagnostiky, reálných hodnot a v případě že se provádí adaptace daného elektrického dílu, dodat i tohle potvrzení



váha vzduchu.jpg
 Komentář:
 Velikost:  247.29 kB
 Zobrazeno:  86 krát

váha vzduchu.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 23:02    Předmět: Citovat

Po měsící a půl či kolik, jsem se byl zeptat co druhá reklamace. Že by se obchod sám ozval že přišel výsledek reklamace to ani omylem. A výsledek je stejný, číslo na výrobku je interní číslo. Označení na krabici je to co má zákazníka zajímat a to souhlasí jako díl který nahrazuje originální. Onen náhradní díl je funkční a v pořádku, podle toho kdo to zkoušel. Nějaký protokol z kontroly nebyl předložen. Dále že jsem nedodal údaje z diagnostiky. To že mě stály peníze servis který výměnu prováděl asi 1100kč, to že mě stojí cca 800kč diagnostika v renault servisu je moje válka. Díl je nepoškozený, v originál obalu, vše čisté. Pro ně je díl použitý a tak nic jiného než reklamace nepřipadá v úvahu. Když si starší paní, hůř slyší holt věk
kupovala televizi tak na prodejně se nic nezkouší, objednáno mnou přes internet. Na televizi ponechána přepravní folie na plastech, použity jiné baterie. Během týdne zjistila že špatně rozumí co se v televizi mluví. Telku jsem sbalil a šel vrátit. Použitou. A žádný problém. Ale prodejce dílu řekl díl je použitý a tak se peníze vracet nebudou. Žádný vstřícný přístup, třeba že by z ceny strhl 10 procent za použití. Domluva žádná, po chvíli se sebral a odešel. U jedné vracející tv jsem si spletl datum na vrácení a šel ji vrátit až po vice jak 14dnech. Asi o tři dny. myslel jsem si že je to ve 14denní lhůtě. To byl na prodejně šok. O vrácení peněz rozhodoval manager prodejny ale peníze byly vráceny. Nenakupoval jsem tam poprvé a díky vstřícnému přístupu se do prodejny rád vracím a nakupuji tam dál. Kdyby mi v tom obchodě s náhrad. díly peníze vrátily tak jsem je tam za nějaký čas vrátil v nákupu oleje, filtrů, náplní či náhradních dílů, kdyby bylo potřeba. Oleje, filtry a náplně kolikrát objednávám pro více aut. Taková pomoc známím lidem z mého okolí když neví co koupit. V životě ale nepůjdu nakupovat do ML Parts i kdyby to měl byt na světě poslední obchod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: st říjen 09 2019, 17:38    Předmět: Citovat

Pokud máš dost sil, zkusil bych zaslat dotaz na ten zmatek v číselném označení na Hellu. Jen ale zjistit, kde je oficiální zastoupení. Kolem toho ve Zruči jsem několikrát jel, ale jestli je ten baráček opravdu centrála nevím. V případě rozumné odpovědi zaslat vyjádření prodejci s vyčíslením souvisejících nákladů a pohrůžkou čoi nebo právníkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 22 2019, 23:18    Předmět: Citovat

Tak jsem zavolal a požádal zastoupení Hella o radu. Když jsem jim nahlásil čísla na krabici a na dílu tak to není kompatibilní. Že to snad ani v krabici nemá co dělat, že to někdo musel splést. Dokonce mě tvrdily že ten díl jsem ani nemohl připojit neb musí mít jiný konektor než tam mám. Ještě se k tomu přidal jeden pracovník a zkoumaly co že to vlastně mám. Nakonec jsem jim poslal email s fotkama že to co říkám opravdu tak je. Ale protože mě to neprodaly a ani neprodávají tak mě v řešení s obchodníkem pomoci nemohou. Odpověď na email zatím nedorazila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund