Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Magnetofonová nostalgie (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 42, 43, 44  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 11 2019, 13:35    Předmět: Citovat

Jardo, ale větším dílem měli pravdu. Kdo by koupil třeba "B135" třeba za 15 prutů, možná víc?
Nikdy jsem neměl žádné pochybnosti o kvalitě od Akai, navíc měly ve stejné kvalitativní třídě velice atraktivní vzhled /oproti Revoxům třeba/ a taky různé atraktivní vychytávky směrem ke komfortu ovládání /autoreverzy, omega apod./
Revoxy obecně, byly pro zájemce o tuhle třídu vždycky dražší i málo atraktivní, přestože technicky a zvukově dokázaly i víc, než jejich japonští konkurenti a celkově byla divize Revox pana Studera určitě spolehlivější, než cokoli jiného.
Už i proto, že byly celkově jednodušší a možná je měl Wili i víc promyšlenější, co se třeba spolehlivosti a životnosti ovládací "elektroniky" týkalo.
Známý ještě furt a úplně bezchybně, provozuje elektronkový Revox G36.
Koupil ho v Německu po roce 1989 za pár šušňů kvůli tomu, že měl vadný levý motor, se závitem nakrátko asi, neměl tah a přehříval se. Tady ho nějací šikovní lidi dokázali sehnat a od té doby to provozuje.
Má měněné za celou dobu existence pouze 2 sady hlav /třetí je nedávno nasazená, půjčoval jsem mu just-pás/, kladky, nějaké řemeny, tuším elektronku oscilátoru a občas ho vyfouká od prachu. Na tak složitý stroj se měnily vlastně jen spotřební /opotřebovatelný/ věci, co se mění i jinde a častěji.
Vůbec ale třeba netuším, co je v tom použito za materiál a jakého původu /hlavně elyty, svitky i hermetická relé/, že až na tu jednu ECC81, nebylo dosud nic z toho potřeba měnit..?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá říjen 11 2019, 13:58    Předmět: Citovat

Jenomže tehdy v civilizované Evropě platilo jméno firmy. Zákazník za své peníze musel dostat něco, co bylo kvalitní a vydrželo, nebo mělo zajištěný servis, který se stále ještě vyplatil.
Za větší zákazníkův peníz zákazník očekával, že ten výrobek po něm zdědí jeho děti, protože svého majitele přežije jen za cenu výměny opotřebitelných dílů, servis minimální, raději zcela nepotřebný.
Aby Japonci převálcovali trhy svými výrobky, stačila jim nižší cena a hezčí vzhled. Parametry zajímaly jen některé známé značky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: so říjen 12 2019, 21:03    Předmět: Citovat

Magnetofon který hledá uživatel Ronoda je typ ANP230BU a tady jsem o něm zakládal vlákno. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=807241&highlight=anp230bu#807241

Má to osmistopou univerzální hlavu a celostopou mazací, kterou jsem vrazil do starší B116 a udělal si prima celostopou mazačku pásků Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so říjen 12 2019, 23:33    Předmět: Citovat

Opravdu osmistopé? Není to 4x tam a 4x zpět? Pochybuji, že by se do té hlavičky vtěsnalo 8 stop. A označení té vícestopé hlavy? Dá se to ještě dnes sehnat? Jinak je to vlastně funkčně shodné jako B700 4K. Jenže tam to řešili 2x ANP 935 (výškově přesazené) a pouze jeden směr, takže to nahrávalo současně 4 stopy, a pásek se neotáčel. Mazací hlavu to mělo také celostopou. I výstupní DIN konektory jsou shodné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: ne říjen 13 2019, 7:40    Předmět: Citovat

Tak jsou to 4 stopy tam a 4 zpět tak bych to nazýval osmistopé. Analogicky normální 4 stopý záznam má 2 stopy tam a 2 zpět..Prostě ta hlava má 4 samostatné cívky. Označení hlavy je ANP957.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne říjen 13 2019, 19:30    Předmět: Citovat

Jj, myslím, že jsem to pobral. 6.35 děleno 8 mi vychází 0.79mm na stopu i s mezerou. Je to tedy shodné jak na kazetě.
-Informace o této hlavičce na internetu nula Sad Nemáte někdo nějaké katalogové listy nebo foto?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2019, 7:36    Předmět: Citovat

TheLastUnicorn napsal(a):
konosuke: Soudruhům v Japonsku mohla být nějaká B9 tak leda u zadele...

na silnici u Jablonce tam jsem potkal tři Japonce
neměl vůbec pochyby - toť špióni z Toshiby !
v ruce každej nesli jeden magič z Tesly...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2019, 11:27    Předmět: Citovat

EL34: Jak se teda nahrává "druhá strana", když mazací hlava je celostopá? To jde pro záznam na "druhou" stranu mazací hlavu vypnout?
Bylo by dobré detailní foto hlavy, ještě jsem ANP957 neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2019, 18:43    Předmět: Citovat

Harry.pa napsal(a):
Bylo by dobré detailní foto hlavy, ještě jsem ANP957 neviděl.

. . . ani si nejsem jistý, jestli se vůbec sériově vyráběla.
jediné celostopé hlavy byly ANP912 - kombinovaná a ANP914 - mazací . . .
o jiných fakt nevím
http://reeltoreel.cz/HlavyTesla.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2019, 19:00    Předmět: Citovat

B700 4K řešila čtyřstopý záznam 2x ANP 935 výškově přesazené.
Ale mazací je taky celostopá. Nahrávali se všechny čtyři stopy najednou jedním směrem a pásek se neotáčel (pokud se archivoval) Pak se tedy otočil a opět se nahrávali čtyři stopy současně a původní čtyři stopy se mazaly.
Edit--- pracoval jsem na výrobě hlaviček v Pardubicích (mechanické části) ale v době kdy magnetofonové končily a vše se plně věnovalo devítistopým do EC5004. Proto jsem se divil, že by se to té 957 vešlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2019, 23:10    Předmět: Citovat

ronoda napsal(a):
pracoval jsem na výrobě hlaviček v Pardubicích (mechanické části) ale v době kdy magnetofonové končily a vše se plně věnovalo devítistopým do EC5004. Proto jsem se divil, že by se to té 957 vešlo.

To už musí být hodně dlouho, co jsi tam dělal. Smile Pardubický magnetopásovky se dávaly přeci už k Tesle 200 a potom k EC1021. Když jsem dělal v PVT v Hradci, tak se tam při generálce ZPA600 v roce 1979 dávaly místo původních francouzů PEN upravený magnetopásovky pro Teslu 200. A to už se říkalo, že výroba pomalu končí. Ty magnetopásky byly pro Teslu 200 a EC1021 stejný? Ale už si nepamatuju, jestli to bylo stejný označení, co píšeš.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st říjen 16 2019, 6:19    Předmět: Citovat

když jsem byl na vojně měl jsem na starost provozuschopnost jednoho kusu Tuším EKM (800) ten uměl záznam osmi hovorů na osmi stopách a hlavního speciálu také z Bratislavy a ten uměl 16 stop
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: st říjen 16 2019, 8:59    Předmět: Citovat

Celeron*** máš pravdu, dělal jsem tam dlouho, od 74 do sametu.
Ale znám jenom tu EC5004, bylo tam mraky mechanických dílů kvůli kterým se nakoupili první souvislé NC stroje v Československu (vlastně druhé, pardubická Tesla byla na druhém místě po Aero Vodochody) Ty stroje
(měli označení NC450) byly dva a chodili na to exkurze dívat jako na zázrak.
Takže mi prošli rukama všechny tvarové díly na tuto paměť. I když bylo vše z duralu, byla to těžká kráva. Jen základovou desku jsme dávali na stroj ve dvou (mlaďoši by dneska asi padli smíchy nad váhou a kapacitou:-))
Edit: jo k těm hlavičkám, počítačové se vyráběli na Kijevské v přízemí pod pasem kde jeli B90. Když dnes jedu náhodou kolem, je mi z toho docela smutno.
EditII: Všiměte si těch časů na rozběh, zastavení a převinutí. To bylo na hraně fyzikálních vlastností.
http://prog-story.technicalmuseum.cz/index.php/m-muzejni-virtualni-sbirky/dataservis-zpravodaj-uvt-tesla/1974-dataservis-uvt-tesla/1977-1/4832-1977-1-mezinarodni-zkousky-magneticke-paskove-jednotky-ec-5004
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 16 2019, 11:59    Předmět: Citovat

Díky za odkaz na tu magnetopásovku. Jsem z toho ale volajaký zmatený, na ZPA600 se osazovaly jednotky s cívkama nad sebou. Tak nevím, co to bylo ale součástky na deskách byly český. A taky neměly automatický zakládání pro cívky s obvodovou krycí kšandou. V PVT používali páskový média na cívkách uložený v celoplastovým průhledným deklu, ve středu byl bajonetovej zámek na zavírání těch dvou půlek deklu. Ale netvrdím cívky nad sebou na 100% byla to jen jednoroční epizoda před 40 lety a od tý doby to překryla spousta dalších věcí.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 23:39    Předmět: Citovat

Vrátím se k B 57. Dnes se mi dostala do ruky taková s magnetem navíc.
Všechny předchozí ten magnet neměli. v schématu jsem ho nenašel. Hlavně tam nic nedělá. když ho rukou domáčknu tak slabě drží. jako solo funkce na převíjení vlevo to taky nevychází, protože to neodbrzdí vpravo. nevím jestli jenom nefunguje, nebo jsem jeho význam nepochopil. Červená karta



b57_magnet.jpg
 Komentář:
 Velikost:  84.46 kB
 Zobrazeno:  61 krát

b57_magnet.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 42, 43, 44  Další
Strana 12 z 44

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund