Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PP/WS(TNS)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Na vyzkoušení
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
strizek



Založen: Sep 14, 2015
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st leden 30 2019, 14:19    Předmět: Citovat

vidis, jedna bedna zakladni sestava gc, druha nekompletni kuchla, pak ta rozsirujici jednotka a mechanika... obavam se ze vice s tim nevymyslis. Ted jiz jen rozmyslet co s tim chces delat a pripadne co za to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st leden 30 2019, 20:55    Předmět: Citovat

Díky moc za informace.
Mým cílem určitě není to rozhrabat, ale prodat. Otáka je komu a za kolik. Prosím jen o trochu trpělivosti. Než to prodám, tak si o tom prostě chci zjistit co největší množství informací. Prostě mě to zajímá.

Představte si sebe na mým místě. Získáte neznámý bedýnky Slušovickýho počítače, ale vůbec nevíte co je co. Na internetu je jen pár informací a tak z toho vydedukujete nějakej nesprávnej závěr. (díky matus15 za idetifikaci PP/WS a těch karet) Prostě čím víc informací tím líp. I když ty informace nepoužiju já, můžou se hodit někomu jinýmu.

Byl bych rád, až sem dám další fotky (karty atd), aby jste okometovali co je na obrázku vidět, k čemu to slouží, kam se to zapojovalo nějakej popis apod. A jak už jsem psal, můžete se dávat dokumentace, návody, fotky, zkušenosti nebo jen odkazy na zajímavý stránky o TNS.

Snažíte-li se TNS zrekonsturovat, proč se s tím nepochlubit na fóru? Tiše závidím těm co mají tak pěkný vlákno o počítačích Consul 2715 v sekci "Opravy a restaurování starých elektropřístrojů".

Ještě poznámka k těm PROM-kám. Samozřejmě že jsem je chtěl jen přečíst a obsahy sem dát jako přílohu. Můžou se někomu hodit.
Pokud (až ho prodám) je přečte a zveřejní někdo jinej, tim líp.

Další fotky dodám pozděj. Kdo nechce čekat ať poprosí matuse15. Pokud se nemýlím, měl by mít moje CD s ostatníma fotkama, kde je vidět v jakým je to stavu. Tak si je mezi sebou přepošlete a posuďte to. Je toho asi 650MB a sem se to špatně dává.

Ještě se ozvu, ale mezitím prosím o trpělivost. Díky
Návrat nahoru
strizek



Založen: Sep 14, 2015
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: čt leden 31 2019, 14:51    Předmět: Citovat

Ano, otázka je komu a za kolik... Nevím, kolik ti nabídl druhý zájemce, nemohu tedy nabídku doplnit. Zájem mám primárně o ten WS modul. Na ten snad "ty miliony" budu mít. A pokud to bude normálně při zemi, vezmeme si rádi vše a rozhodně to má šanci na rozchození a zanechání něčeho po nás. A raději bych řešil přes email nebo mimo postování zde Smile až se tedy rozkodrcáš a zjistíš si větší množství informací a pohraješ si. Chápu tu poměrně velkou neznámou, ale na druhé straně máš něco, co bez větších investic nesložíš a nerozchodíš. Tak je tam asi výsledek dříve či později jasný. Opět dodávám email filip@strizek.cz pro případnou obchodní komunikaci a rád si vyslechnu tvoji představu o ceně, kterou se pokusíme akceptovat.

K těm horším věcem: dokumentaci tu ti nikdo nedá, ta existuje jen asi u třech lidí a každý si ji hlídá. SW už tuplem. Odkazů nenajdeš mnoho, občas něco na youtube a tím to končí. Ono je to prosté, dříve se lidi dělili o informace, ale posléze se najde hodně lidí, kteří vydyndají informace, složí si svůj "rádoby" šrot za pár korun do funkčního stroje a hned s tím potom na aukro, bazoš, ebay s titulkem "funkční retro pc" a chtějí vytřískat co nejvíce. Je poté jasné, že nikdo z těch poctivých sběratelů, lidí co radili atd. si to už nemůže dovolit. Tak proč by někdo vlastně někde měl zakládat nějakou studnu informací ? Ty už v druhém příspěvku zvýrazňuješ chci informace a následně prodat za co nejvíc. To je věta, která uzemnila i ty lidičky, kteří by k tomu něco i dodali a pokecali si. Všichni zde nesnáší šmelináře a všichni ještě více nesnáší vychcané šmelináře. To je odpověď na to, proč u složitějších strojů nejsou nikde stránky. A to samé je tu i s PROM. Lidičky co si pomáhají mezi sebou si obsahy PROM samozřejmě pošlou a jsou k dispozici. Ale nikdo je nedá veřejně, protože by podporoval právě ony šmelináře co hledají jen největší zisk. Nicméně tím neříkám, že my stránky ohledně TNS v budoucnu dělat nebudeme (www.mcop.cz), ale prozatím jsou starosti s rozchozením strojů, které jsme postupně získali a také se hodně jezdí pro stroje nové. Není na to prozatím prostě čas se někde chlubit...



Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st únor 20 2019, 10:21    Předmět: Citovat

TNS jsou už prodána. Ale PROM-ky jsem přeci jen stáhnul. Jsou ze tří kusů označených 1, 2 a 3, trojka je PP/WS. Více v ZIP souborech.

1)



1-cpu.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1-cpu.zip
 Velikost:  260.51 kB
 Staženo:  490 krát


1-int.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1-int.zip
 Velikost:  235.08 kB
 Staženo:  534 krát


1-zio.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1-zio.zip
 Velikost:  253.76 kB
 Staženo:  524 krát


1-bgd.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1-bgd.zip
 Velikost:  287.27 kB
 Staženo:  501 krát

Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: st únor 20 2019, 10:22    Předmět: Citovat

2)


2-cpu.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2-cpu.zip
 Velikost:  243.68 kB
 Staženo:  548 krát


2-int.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2-int.zip
 Velikost:  220.58 kB
 Staženo:  490 krát


2-mapf.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2-mapf.zip
 Velikost:  241.97 kB
 Staženo:  483 krát

Návrat nahoru
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st únor 20 2019, 10:25    Předmět: Citovat

3)


3-cpu.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  3-cpu.zip
 Velikost:  241.77 kB
 Staženo:  532 krát


3-int.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  3-int.zip
 Velikost:  221.7 kB
 Staženo:  477 krát


3-ram.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  3-ram.zip
 Velikost:  290.73 kB
 Staženo:  493 krát


3-tvd.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  3-tvd.zip
 Velikost:  191.62 kB
 Staženo:  495 krát

Návrat nahoru
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so červenec 06 2019, 19:36    Předmět: Citovat

EZP 05 04 patří přímo k TNS nebo se na fotce objevil náhodou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červenec 09 2019, 12:15    Předmět: Citovat

Je to součást toho rozebranýho TNS. Viz obrázek "07.jpg"

Proč? Všechno jsem prodal, nic už nemám.

A pokud někdo něco takovýho dává dohromady, tak mám už jenom fotky (i zevnitř)

Víc nepomůžu.
Návrat nahoru
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 6:59    Předmět: Citovat

---


A.jpg
 Komentář:
 Velikost:  297.86 kB
 Zobrazeno:  223 krát

A.jpg



B.jpg
 Komentář:
 Velikost:  294.07 kB
 Zobrazeno:  238 krát

B.jpg



C.jpg
 Komentář:
 Velikost:  294.98 kB
 Zobrazeno:  208 krát

C.jpg



D.jpg
 Komentář:
 Velikost:  290.67 kB
 Zobrazeno:  222 krát

D.jpg



E.jpg
 Komentář:
 Velikost:  295.17 kB
 Zobrazeno:  221 krát

E.jpg


Návrat nahoru
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 7:01    Předmět: Citovat

---


F.jpg
 Komentář:
 Velikost:  292.63 kB
 Zobrazeno:  213 krát

F.jpg



G.jpg
 Komentář:
 Velikost:  292.15 kB
 Zobrazeno:  216 krát

G.jpg



H.jpg
 Komentář:
 Velikost:  293 kB
 Zobrazeno:  214 krát

H.jpg



I.jpg
 Komentář:
 Velikost:  295.27 kB
 Zobrazeno:  239 krát

I.jpg



J.jpg
 Komentář:
 Velikost:  294.09 kB
 Zobrazeno:  203 krát

J.jpg


Návrat nahoru
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 7:03    Předmět: Citovat

---


K.jpg
 Komentář:
 Velikost:  297.79 kB
 Zobrazeno:  209 krát

K.jpg



L.jpg
 Komentář:
 Velikost:  296.67 kB
 Zobrazeno:  226 krát

L.jpg



M.jpg
 Komentář:
 Velikost:  298.72 kB
 Zobrazeno:  201 krát

M.jpg



N.jpg
 Komentář:
 Velikost:  295.78 kB
 Zobrazeno:  190 krát

N.jpg



O.jpg
 Komentář:
 Velikost:  297.3 kB
 Zobrazeno:  197 krát

O.jpg


Návrat nahoru
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 17:52    Předmět: Citovat

Koukám, že kleštičky řádily Very Happy
Ale dík, mám tu nějaké střípky TNS, i ty zdroje, jen jsem nevěděl, že patří k tomu Smile To je dobrá informace. Klávesnici mám taky, ale s odstřiženým kabelem Sad Monitor nikoli, takže na rozjetí to zatím není. Kdyby bylo schéma...
Nepoužívaly se pro TNS i EA1605, ty s bílým plastovým panelem a D konektorem? Bylo víc provedení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt říjen 10 2019, 12:28    Předmět: Citovat

Mimochodem, po delší době koukám co je novýho a překvapilo mě tohle: https://www.retrobajty.cz/jake-byly-pocitace-z-jzd-slusovice/

Docela dost základních informací. Historie TNS, druhy a rozdělení TNS-ek, seznam karet TNS a stručný popis jejich použití... Dřív na internetu nebylo skoro nic a teď je to tam tak pěkně popsaný. Hezká práce.
Návrat nahoru
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so říjen 12 2019, 18:47    Předmět: Citovat

Má tam i C2717. Ten bych si přál mít, ale zatím jsem neměl to štěstí. Mám jen klávesnici. Když pominu své úplně první setkání s počítačem PMD 85, kratinké, protože jsem vycházel ZŠ, tak právě na C2717 jsem se učil základům programování. Napřed Basic, pak trošku strojáček. Z toho jsem byl zprvu trošku mimo, o to více mě pak bavil, když jsem pochopil vo co go. Napsal jsem na něm i pár her, kdoví, jestli by ještě jely. Byly to krásné začátky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tkramny
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út duben 28 2020, 17:36    Předmět: Citovat

Zdravím bastlíři, hledal jsem něco na netu a narazil opět na toto vlákno Smile a hned mě to potěšilo, protože jsem autorem článku o JZD Slušovice a jeden z tvůrců Retrobajty.cz. Takže díky za pochavulu Smile

Právě připravujeme wiki stránku. Pokud by chtěl kdokoliv přispět k rozvoji (třeba fotky, informace, doku atd), budu moc rád. Konkrétně o TNS: https://wiki.retrobajty.cz/pocitace/ceskoslovenske/tns/start

Když tak mrkněte a ozvěte se případně na info (zavinac) retrobajty.cz.

Díky všem.

Tomáš Kramný

PS: Consula sice máme, ale nemáme zase tu klávesnici Smile
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Na vyzkoušení Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund