Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr mezi TV Samsung a LG
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 8:41    Předmět: Výběr mezi TV Samsung a LG Citovat

Studoval jsem, co je za výběr ve velikost 55" v cenové kategorii do 15 tKč a vyšly mi jen tyto dvě TV.

a) Samsung UE55RU7172 (UHD) 2019 s podsvitem Edge a OS Tizen, VESA 200 x 200, BT v.??
b) LG 55UM7450PLA (2019) s podsvitem Direct LED a WebOS SmartTV, VESA 300 x 300, BT v5.0

Vše mají skoro stejné, jen se liší v tom, co jsem napsal za označením TV. Můžete mi poradit, která by byla vhodnější a proč? Případně, jaké vady se na kterou ví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 527

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 9:15    Předmět: Citovat

Podle mě je ve finále nejdůležitější, jak ti sedne SW. Teď budu třeba vracet Panasonic, kvůli tragické podpoře formátů přehrávaných videí. Pěkně nakrknout dokáže i složité rovnání kanálů, jako třeba na mé stávající LG. Ale to už jsou osobní preference, není to úplně přenosná zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 9:21    Předmět: Citovat

Na LG tu mnoho ludi nadavalo kvoli podsvieteniu. Zivotnost mizerna a opravovat je to ako za trest.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 9:28    Předmět: Citovat

Výběrem TV jsem si prošel koncem roku 2018 a popisulji ho zde. Na Samsungu se mi hlavně nelíbily chybějící kodeky pro přehrávání filmů z ext. disku. Sony byl super díky otevřenímu Androidu, ale LG je OK jak co se týče kodeků, tak i FW. Předvolby musím řadit v PC a importovat do TV, protože jsem třeba nedokázal nějakou předvolbu v TV smazat.
PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 10:54    Předmět: Citovat

Samsung je docela “povedený” i pokud jde o přepínání paměťových míst mezi SAT a Anténou o editaci předvoleb už se raději nerozepisuju. Konstruktér by asi byl nejraději, kdyby existoval jen jeden vysílač...
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 11:33    Předmět: Citovat

Na ty kodeky a přehrávání filmů jsem zapomněl a to sám potřebuji. Vím, že Samsungy většinou přehrály všechno, ale nevím jak je to u těchto typů. Jedná se u obou o verze pro rok 2019, kde asi spravili nějaký dřívější problémy.
Máte někdo zkušenosti s tím, že některá z těchto TV neber flešku nějakého výrobce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 11:46    Předmět: Citovat

za sebe mohu říst, mám jak LG tak Samsung a u LG tragicky pomalá odezva na ovládání . Můj kamarád anténář mi to potvrdil . LG už nechci do baráku. Zvláště služby hbbtv to je mnohdy čekání třeba minutu než se něco stane, pak už běží normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 12:14    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Výběrem TV jsem si prošel koncem roku 2018.
Četl jsem to a už tenkrát tam měl na výběr Samsung UE55NU7172, ale doba pokročila a ve výběru už je UE55RU7172. Ty chybějící kodeky jsou dost nepříjemné, ale zase Edge podsvit by měl být lepší než Direct podsvit aspoň z hlediska opravy. Dneska jsou už jen sedmičkové řady a šestkové jsou už "staré", proto mě zajímaly připomínky k tomu, co spravili/doprasili u těch nových řad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 527

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 12:45    Předmět: Citovat

A nebude rychlejší vzít obě a pak jednu vrátit? Vždyť od toho ta 14denní lhůta je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 13:24    Předmět: Citovat

Kdo se s tím má tahat? A kam bych to dal, abych se na obě mohl dívat zaráz? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 13:56    Předmět: Citovat

Mám taky Samsunga UE, prokjlel jsem ho, protože mi ukládal televize i rádia za sebou tak, jak je vylovil v multiplexech. Při ladění filtr prostě nefunguje, dají se filtrovat až naladěné programy..
Skončilo to stažením SW Chansort, zkopírováním saznamu programů na flešku a do počítače, kde jsem si programy přeházel, jak nám bylo libo, a znovu přes flešku jsem je přesypal do televize.
Jo, a to VESA 100x100 a podobně znamená rozteče upevňovacích šroubů na nástěnném závěsu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 14:47    Předmět: Citovat

Jo, Samsung má rozteč jen 200 mm x 200 mm a LG má rozteč 300 mm x 300 mm.
Ladění a nastavování pořadí programů je pro mě hračka, takže mi na tom nezáleží. Stejně to skončí jen u toho, že žena chce na jedničce Novu a na dvojce chce ČT1, dále ČT2, Prima atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3987
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 17:27    Předmět: Citovat

Samsunga nemám rád, protože jej nabízel bez DVBT2 v době, kdy již bylo rozhodnuto o přechodu na nový formát za velký balík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 19:11    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Mám taky Samsunga UE, proklel jsem ho, protože mi ukládal televize i rádia za sebou tak, jak je vylovil v multiplexech.
Co bych za to dal. Můj Samsung řadí zásadně podle abecedy a třídění je možné jen vzájemnou záměnou pozic. Nevím, jestli jsou Korejci tak pitomí, nebo se jim to líbí, ale blbé třídění je u Samsungů prostě vlastnost. Každý čínský STB to umí líp.
Ovšem dorazil mě Philips, který ladění označoval jako "získání digitální služby". Jinak byl normální...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út říjen 08 2019, 20:01    Předmět: Citovat

Tak jsem porovnal pár parametrů u obou TV a došel jsem k jednoznačnému výsledku (aspoň pro mě).

Možná někoho bude zajímat to porovnání:
a) třídění programů mě nezajímá, dělá se to 1-2x do roka
b) Samsung má VA panel, LG má IPS panel
c) IPS panel má lepší náhled i z boku - min. 60° (bod pro LG)
d) obě TV mají HDR jen pro parádu, ostatní ptákoviny mají stejné
e) Samsung má Edga podsvit, LG zase Direct LED podsvit
f) Samsung má slabší celkový jas (bod pro LG)
g) Samsung je tenčí, ale zase těžší. Obě jsou na tom tak nějak stejně v rozměrech, váze i spotřebě.
h) LG má bez problémů nahrávání na USB, Samsung s úpravami (půl bodu pro LG)
i) Samsung má větší seznam přehrávatelných video souborů, zvuků a obrázků. Výsledně je to celkem fuk, protože to, co chci přehrávat a zobrazovat, tak mají obě TV
j) WebOS od LG je lepší než OS Tizen od Samsunga. Zbytečnosti od Samsungy naprosto nevyužiji, takže je nemusím přičítat k dobru (půl bodu pro LG)

Porovnával jsem i stejné TV u velikosti 65" a vycházelo to stejně. Výsledek je 3 body pro LG oproti Samsungu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund