Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Delonghi ESAM 5500
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martinero



Založen: Nov 08, 2017
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: čt duben 12 2018, 14:53    Předmět: Citovat

ok, zatiaľ dakujem, ak nahodou vie niekto zapožičať, alebo predať uvedený panel s SK mutáciou, tak sa hlásim. Mám Smartprog2, ten by to mal vedieť vyčítať ak proc nebude zamknutý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinero



Založen: Nov 08, 2017
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: út březen 05 2019, 14:55    Předmět: Citovat

čauko, ohryzek36 vieš mi prosím ťa skontrolovať či mám dobre vyčítaný hex z delonghi 5500?


5500.zip
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  5500.zip
 Velikost:  7.96 kB
 Staženo:  147 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinero



Založen: Nov 08, 2017
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: pá červenec 05 2019, 18:17    Předmět: Citovat

mám 2 ks delonghi 5500. Jeden so slovenčinou, jeden bez. Keď prehodím displeje, tak na oboch nie je slovenčina. Je možné že musí byť novšia ovládacia elektronika?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne červenec 07 2019, 6:29    Předmět: Citovat

Jo, jazyky hlášek, co se zobrazují na ovládacím panelu, jsou naprogramované v paměti mcu ovladaciho panelu - s výkonovou elektronikou se ovládací elektronika dorozumívá prikazy přes SPI sběrnici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinero



Založen: Nov 08, 2017
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: po červenec 08 2019, 9:54    Předmět: Citovat

platí to aj pre 6700 delonghi? tiež je jazyk v mcu silovej elektroniky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út červenec 09 2019, 19:00    Předmět: Citovat

Ne, jak jsem už napsal, jazyk je naprogramovaný v ovládací elektronice (předním panelu), ne v silové elektronice (zadním modulu) - a to u všech těchto press. Občas jsou ale elektroniky naparovane a je potřeba mít obě dvě stejné jazykove verze - to ale hlavně pro to, že by sobě nerozuměly programově.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinero



Založen: Nov 08, 2017
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: út červenec 09 2019, 22:20    Předmět: Citovat

takže ak chcem dať cz jazyk do 5500, tak treba prehrať aj lcd panel a aj silovu elektroniku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st červenec 10 2019, 15:15    Předmět: Citovat

Možná že i jo. U těch 5500 je těch verzi elektronik hodně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinero



Založen: Nov 08, 2017
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: čt říjen 03 2019, 12:27    Předmět: Citovat

mám tu jeden delonghi 5500 na pokusy. Skúsil som vyčítať PIC, nahrať iný sw a kávovar prestal fungovať. Po obnovení zo zálohy, kávovar zapne a sparovacia jednotka ide dole kde sa zasekne lebo dalej nemôže a keby som rýchlo nevypol tak ju možno zlomí. Spínač ktorý to má na starosti je ok. Ked nahrám sw bez eeprom, tak keca po taliansky, pustí vodu a znovu pošle sparovačku až nadol. Je na to nejaky grif? Kávovar predtým fungoval, len sa ho snažím naučiť po česky alebo slovensky.

planý poplach, povytiahnuty kabe......

ale keby mal niekto sw 532310161 sw tak poprosim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 03 2019, 18:36    Předmět: Citovat

Já to asi někde mám. Jen to musím najít - od te doby, co jsem s opravama kávovarů skončil, jsem na to nesáhl - ale někde to určitě je...

Jazyk by měl být v té elektronice displeje - pokud tu máš ze západoevropské verze, tak to asi česky kecat nebude. Napiš, jaké elektroniky máš k dispozici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinero



Založen: Nov 08, 2017
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: pá říjen 04 2019, 12:08    Předmět: Citovat

ano, v doske displeja je eeprom 24c128 a tam sú nahraté jazykové hlášky včetne češtiny - to som si vyčítal programátorom. Mal som nedávno na stole 5500 s SK jazykom, ked som panel prehodil do môjho anglického kávovaru, tak sk jazyk tam nebol. Z toho mi vyplýva že jazyková sada je nahradá v paneli s lcd, ale musí byť k tomu silová elektronika so sw, ktorý vie toto obslúžiť. Ak sa nájde sw do silovej elektroniky na 5500, poskúšam všetky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinero



Založen: Nov 08, 2017
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: út leden 21 2020, 13:21    Předmět: Citovat

Heuréka, stroj hovorí po česky!
Prišiel mi na servis 5500 s cz jazykom. Stiahol som data, hodil do môjho a všetko funguje. Mám novú mašinu s 0 kávami Very Happy
Dúfam že pretáčanie kávovarov nebude hodnotené ako pretáčanie tachometrov. Po prehratí sw stroj melie kávu podstatne dlhšie, tak keby niekto potreboval, tak poradím ako na to. Preprogramovať treba silovú elektroniku, elektroniku LCD a ešte aj osobitne eeprom v LCD elektronike. Zvláda to programátor PICkit 3 za cca 10eur.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ian



Založen: Sep 20, 2023
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno venkov

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2023, 18:41    Předmět: Citovat

Chtěl bych trochu oživit toto téma. Dostal se mě do ruky tento kávovar. Je starý cca 12let. Byl v hodně špatném stavu - největší problém asi totální zavápnění a ucpané tlakové trubky za čerpadlem. Po prvním spuštění proteklo trochu vody a pak šlus. Komplet jsme jej s klukem rozebrali vyčistili - v silikonových hadičkách taková vrstva, že po zmáčknutí to křupalo a odlamovaly se kousky vodního kamene. O to nejde, nyní je celý v cajku, udělali jsme na něm generálku, vyměnili těsnění spařovací jednotky, namazali šroub atd. Teď šlape jak hodinky.

Jen tak pro info - ve statistice je cca 14000 uvařených káv + 2000 capucino, cca 2000l protečené vody a jen 13x se za těch 12 let odvápňoval!

Původně jsme jej chtěli oservisovat a prodat - ale přišlo mě, že je to uvnitř vcelku slušný stroj (mechanicky). Na to že uvařil takovou kvantum vypadá uvnitř dost dobře.

Otázka na vás co jej máte - prodat nebo si jej nechat (protože je to dobrý stroj)?

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2023, 20:18    Předmět: Citovat

Ahoj, já mám také ESAM 5500 z roku 2008 a má najeto cca 30 tisíc káv a pár tisíc kapučín.

Měnil jsem na něm za tu dobu snad vše kromě elektroniky a mlýnku, takže je tam nové čerpadlo, motor s pojezdem protože mu praskla ta kostka na závitové tyči, dále je v něm druhý píst s topným tělesem, druhý generátor páry "podkova".

Jednou za čas odejdou termostaty právě na té podkově, poznám to vždy tak, že nechce vydávat vodu.

Jednou za 1,5 roku vždy praskne výdejník kávy, takže káva teče i mezi tryskami - naštěstí se už nemusí měnit celá dvířka, ale dá se koupit jen samotný výdejník.

Za ta léta už mám druhá tlačítka protože byly ošoupané symboly.

Sem tam stačí namazat silikonovou vazelínou, vyměnit těsnění v pístu a spařovačce a jede pořád jak ďas Smile


Jediné co mě na tomto modelu vadí je to, že v té době se ještě nedělala nádržka s možností montáže filtru na vodu, přesto ale v menu mám možnost instalovat filtr na vodu - to je takový zvláštní paradox. Nicméně řeším to takovýma plovoucíma kapslema od Brity a máme je v nádržce na vodu a světe div se, funguje to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2023, 17:25    Předmět: Citovat

Ty termostaty na podkově (tepelné pojistky tělesa páry) se dají ochránit přemazáváním NTC teplotního čidla teplovodivou pastou (+ očištění dosedacích ploch, naohýbání držáku, aby čidlo sedělo) - při při aktivaci "páry" na čidle bylo cca 145°C.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund