Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Levné osciloskopy aspoň 100 MHz 1GS/s
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jurawood



Založen: Dec 31, 2008
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: st září 18 2019, 5:11    Předmět: Citovat

Pod tlacitkem acquire to ma siglent. Zkus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bucci



Založen: Aug 10, 2019
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: st září 18 2019, 11:58    Předmět: Citovat

Smile To jsem zkoušel jako první. Není to tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bucci



Založen: Aug 10, 2019
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt září 19 2019, 14:13    Předmět: Citovat

Podle všeho to GW Instek neumí, a co jsem vyšetl z manuálů na netu, tak to neumí to ani Keysight, u R&S si nejsem 100% jistý, ale spíše také ne. Zatím jediný, kdo to 100% umí, je Tektronix řada DPO 7000.
Jurawoode, můžeš prosím udělat screenshot toho menu Acquire na tom Siglentu, a poslat to sem?

Edit: R&S řada RTC1000 umí 3 režimy akvizice: Auto, Maximum sample rate a Maximum waveform rate. Takhle v manuálu to vypadá nadějně, ale dokud to člověk neuvidí na živo, jistotu mít nemůže.

Nemáte někdo R&S doma nebo v práci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurawood



Založen: Dec 31, 2008
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: čt září 19 2019, 21:57    Předmět: Citovat

Bucci: tady je to menu, čas od 15 minuty. Ale sorry, teď se dívám, že to je hloubka paměti, jsem se sekl. Zkusím pohledat, kde to je.
https://youtu.be/Cwbwq-AKbPc?t=901
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bucci



Založen: Aug 10, 2019
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá září 20 2019, 11:21    Předmět: Citovat

Spíš jestli to je ... Nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2020, 16:45    Předmět: Citovat

Zdravím,
dívám se po přenosném levnějším scopu/log. analyzátoru pro měření snímačů na autech, sběrnic (CAN J-1939) na fyzické úrovni (na logování bude Kvaser memorator) a základní měření a hledání problémů v automobilové technice, zachycení špiček, výpočet plochy pod křivkou a podobně. V cenách kolem 20 tis. je buď stolní (nelze kvůli tahání po autech a napájení) nebo různé modely Picoscope. Kdo máte zkušenost, dá se v tom programu k Picoscope třeba vynásobit hodnota jednoho kanálu (např. napětí) a druhého kanálu (např. proud) a z výsledku vypočítat RMS (výkon jednofázový)?
Taky jsem se u Picoscope nedozvěděl, jak je to s izolováním kanálů, asi budou GND vstupů propojené do sebe a do USB... Sad Některé řady mají jen ± 20V, některé řady (4424) ±100 V vstup, ta ale nemá generátor a MSO.
Vím, že to není klasický osciloskop a má řadu nevýhod. V praxi je pro mě důležitá přenositelnost a frekvenčně se stejně u aut, signálů ze snímačů, alternátoru, apod. pohybuju v řádech kHz, spíš ocením větší počet vstupů, logické vstupy, generátor (ten se dá ale řešit i separátně), chytřejší možnosti triggeru a záznamu.
Typická měření budou: Měření výstupu kvadraturní hallovky za účelem jejího ustavení polohy vůči točícímu se ozubenému kolu; krátkodobý záznam průběhu napětí při startování na různých místech kabeláže za účelem odhalení přechodových odporů, měření výstupu alternátoru za účelem bezdemontážní kontroly diodového usměrňovače (všechny půlvlny přítomny nebo některá vynechává) – bočník nebo proudová hallovka, hledání poruch, odrazů, errorů na CAN sběrnici, zachycení poruchy za pomocí chytřejšího triggeru a Single-Run … Možná budou nutná měření i za jízdy, v autě nebo traktoru, což řeší pouze USB nebo bateriový displejový scope.
Bateriové scopy s displejem v této ceně jsou totiž bez sběrnic a MSO, matematické kanály jen málokterý. Anebo neumím hledat.
Máte někdo zkušenost s Picoscope pro tyto typy měření?
Díky, Jakub
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: po prosinec 21 2020, 18:06    Předmět: Citovat

Tak snad některé Picoscope ze čtverkové řady mají oddělené kanály (kostry), ostatní to mají asi propojené vzájemně a ještě s kostrou do USB, toho se trochu bojím. Člověk se jednou splete a s notebookem na nabíječce by to nemuselo dopadnout dobře (mám adaptér NB: L, N, PE , zapojení jsem zatím nezkoumal, jestli je to propojené do USB).
U modelu 4425 (hlásí se jako automotive) jsou vstupní rozsahy ±200V a plovoucí kostry do ±30V. Jenže ten začíná na 30 tis a nemá ani digitální vstupy, ani generátor...
S podobnými vlastnostmi je i model 4444 , označený jako Differential input, nepíšou max rozdíl potenciálů, měřicí rozsah jako takový je ±50V, nemá ani BNC konektor, ale Cannony, vypadá spíš jako měřicí ústředna, ale vlastnosti podobné, jako ostatní Picoscope, cena 24 900,- bez příslušenství.
No moc mě nepotěšili s těma cenama, můžu to risknout a vzít propojené kostry a nižší vstupní rozsahy ±20V u levnějších řad (3403D apod), ale riskuju, že se jednou spletu a mám po osciloskopu nebo v horším případě po NB.
Současný analog Grundig má vstupy oddělené a zvyk je zvyk, jen ten analog neumí nic zaznamenat nebo dekódovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: po prosinec 21 2020, 18:25    Předmět: Citovat

pospisjak napsal(a):

Současný analog Grundig má vstupy oddělené...

Co to máš za Grundiga ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: po prosinec 21 2020, 19:11    Předmět: Citovat

Oszilloskop MO22 - Grundig Radio-Vertrieb, RVF, Zweikanal-Oszilloskop 20 MHz, šlape pěkně, občas trochu zlobí posuvný přepínač ss/stř složky. Jenže toho je škoda tahat do terénu. Teď jsme zrovna vytahovali alternátor z Avie, blbá práce. Mít přenosný osciloskop, aspoň bych na autě změřil proud výstupu, jestli jdou všechny fáze usměrňovače a tím porvrdil, jestli altík opravdu vytahovat nebo se zaměřit na regulátor.

U těch USB skopo/analyzátorů je ještě možnost nějakých aktivních sond s galvanickým oddělením a napájením baterkami, často v kombinaci s vyšším dělicím poměrem, no zkušenost s tím nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: po prosinec 21 2020, 21:59    Předmět: Citovat

A Grundig MO22 má vstupy galvanicky oddělené ???

To si vem pěkně ohmetr a změř si odpor mezi těly BNC konektorů a taky proti nulovému kolíku na zástrčce síťového kabelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nop



Založen: May 18, 2007
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: út prosinec 22 2020, 9:21    Předmět: Citovat

taky koumám nad osciloskopem a při pročítání různých fór jsem narazil i na toto jede to z baterky a je to oddělený od ntb..

https://www.amazon.com/Hantek-IDSO1070A-Oscilloscope-Programmable-Generator/dp/B07GWMCHS8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: út prosinec 22 2020, 14:49    Předmět: Citovat

danhard:
Vstupy jsou mezi sebou samozřejmě propojené, ale se síťovou kostrou jsou oddělené. Ohmmetr si pěkně brát nebudu, protože jsem to už dávno udělal, vím, s čím měřím. Možná je to něčí úprava, možná ne, takhle jsem ho koupil v elexu a funguje to roky k mojí spokojenosti.

nop:
Vypadá to jako solidní hračka, dost malá je paměť 6 kpts, asi o řád až dva řády menší, než je pro takové pásmo obvyklé. Je tomu dost podobný Voltcraft od Conrada s tím WiFi. Pro moje použití je opět nedostatek, chybějící CAN Bus analýza, digitály to taky nemá, cena je celkem nízká. O galvanickém propojení/oddělení koster vstupů není zmínka, ale u téhle cenové relace ani nečekám oddělené.
S propojenými vstupy se asi dá žít, ale trochu omezeně, třeba měřit jedním kanálem na bočníku a druhým na jiném bočníku nebo napětí jinde už chce opatrnost.
S CAN busem mi to vychází zatím na Picoscope nebo TiePie Engineering, ale ten taky nestojí zrovna málo (cca 30 tis).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út prosinec 22 2020, 20:32    Předmět: Citovat

To je tzv. papírová izolace, když v Tesláckém osciloskopu byl síťový konektor "malá žehlička", tak ta se obalila papírovou páskou a tím se nepřipojil PE Very Happy
Nebo se prostě ten PE odpojil.

Ale možná to má tak MO22 už z výroby, jen by mě zajímalo, jestli jsou ty BNC spojené s mechanickou kostrou, to je ta zdířka vedle BNC.

Izolovanej vstup vypadá trochu jinak.
https://www.eevblog.com/files/CleverscopeSep2018.pdf



Grundig.jpg
 Komentář:
 Velikost:  123.29 kB
 Zobrazeno:  134 krát

Grundig.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 17:56    Předmět: Citovat

Tohle mi taky připadá povedený
http://www.fnirsi.cn/productinfo/556152.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 15:15    Předmět: Citovat

To není úplně špatný tabletostroj. Pro mě je problém chybějící CAN BUS analýza, ale má slušný vstupní rozsah 50 mV až 500V (jestli to není překlep). Paměť 240 kbit je ale zoufale malá. Když už využití tabletu, tak je mi sympatický i Voltcraft WiFi, např. 1070D

Začínám zužovat oblast výběru na Picoscope. U těchto dreků se asi omezím spíš na ty sběrnice a přenositelnost do terénu a pro další případy bude stejně nejlepší druhý, stolní digitální osciloskop s lepším poměrem cena/užitná hodnota/ergonomie ovládání/paměť.
U těch USB scopů je nejslabší místo právě to USB. Pico řady 2000 má jen USB 2.0 a přenos 9,6 MS/s. Pico řady 3000 má 10 MS/s přes USB 3.0 a 125 MS/s při využití funkce SDK - pro zpracování mimo SW Pico6, např. pomocí LabView, Matlab, C, ... takže ne na normální osciloskopování, spíš na následné zpracování. Není mi známo, jak funguje to rychlé vzorkování 1 GS/s, že by jenom na "single run"?
Počet kanálů 4 není žádné terno, jsou-li jejich GND spojené dohromady, navíc vyžaduje napájení mimo USB - v terénu problém... dva kanály asi postačí.
Na NB Dell Vostro jsou stínění všech USB propojené s hliníkovým šasi, stíněním sluchátek a do GND nabíječky. Ta je přes odpor 1 kΩ (měřeno pouze ohmicky) propojena do PE na vidlici. Takže měřit s tímhle cokoliv síťového je krajně nebezpečné. Pico bohužel neumí ani Androida, protože přes tablet by to bylo do terénu lepší, než tahat NB, byť s omezenou funkcionalitou.

Zúžil jsem výběr na 2207B MSO versus 3204D. Trojková řada má dvojnásobnou hloubku paměti 128 MS proti 64 MS u 2xxx, u dvojkové mám navíc za tu cenu MSO, 16 kan logických, AWG generátor mají oba... Oba jsou 70 MHz, 2 kan, 8/12 bit; 4 mV/div to 4V/div; +-3% DC accuracy FS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40  Další
Strana 37 z 40

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund