Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Maximální doba záznamu osciloskopem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá září 13 2019, 17:58    Předmět: Citovat

Nemám a i kdybych měl, patrně nebude mít display pro zobrazení průběhu.

Ale našel jsem řešení, trochu krkolomné, ale funguje. Udělat nanečisto jakékoliv měření s příslušným nastavením. Triger nastavit na druhý kanál, úroveň někde blízko nuly. Kurzorem pro vodorovnou osu (čas) najet až nadoraz vlevo. Znovu spustit jednorázové měření, dotknout se sondy druhého kanálu - spustí se měření, stopa prvního kanálu se zobrazí na levém kraji obrazovky a teprve teď odstartovat měřený proces.
Celý průběh záznamu je vidět a po skončení stačí aktivovat kurzor a prošmejdit celý záznam. Pro 10 sec na dílek je záznam 120 sec, takže pro 50 sec na dílek by to bylo těch 10 minut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá září 13 2019, 19:22    Předmět: Citovat

Takhle vypadá výsledek. Z nějakého důvodu se paměť automaticky omezila na 12M. Vzorkování je 20 kSa/s takže pořád velice jemné rozlišení na časové ose.


Rigol_600_sec_záznam.png
 Komentář:
 Velikost:  28.45 kB
 Zobrazeno:  109 krát

Rigol_600_sec_záznam.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá září 13 2019, 19:29    Předmět: Citovat

Záznam lze roztáhnout a detailně analyzovat pomocí kurzoru.


Rigol_Kurzor.png
 Komentář:
 Velikost:  40.71 kB
 Zobrazeno:  92 krát

Rigol_Kurzor.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bucci



Založen: Aug 10, 2019
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út září 17 2019, 0:49    Předmět: Citovat

Také jsem s GW Instekem řešil podobný problém, ale nenašel jsem moc možností, jak ovlivnit (momentálně používanou) vzorkovací frekvenci. Osciloskop si ji nastavuje sám, a to na základě kombinace časovky a (manuálně nastavené) délky záznamu. V momentě, kdy nastavím délku záznamu na 1 nebo 10 Mpts, vzorkovací frekvence vyletí na 1 GSa/s, což ale nepotřebuji. Já bych potřeboval třeba 10 vteřin dlouhý záznam o vzorkovací frekvenci klidně jan pár MSa/s (tok dat při načítání magnetického štítku TI-59). Ale nevím, jak ho donutit tu frekvenci zpomalit a záznam prodloužit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jurawood



Založen: Dec 31, 2008
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: út září 17 2019, 5:26    Předmět: Citovat

Na picoscopu nastavim sample rate na minimalnich 50 samplu za sekundu.
Osciloskop potom ulozi 10000 obrazovek max.
Casovku to na 5000 sekund na dilek.

Nechápu proč to neumí všichni, já to používám během testu masiny, nechám běžet 5 hodin a pak v hodnotím peaky ktere se objevující po 30 sekundach.
50 samplu za sekundu je az zbytečně mnoho Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: st září 18 2019, 18:52    Předmět: Citovat

Picotech dodával k picoskopům také software picolog, který fungoval jako datalogger na osciloskopech picotech. Bylo možno nastavit vzorkování s dosti dlouhým odstupem a měřit tak celé dny a týdny. Data se shromažďovala rovnou na hard disk. Pak se nashromážděná data nechala přehrávat, roztahovat, zvětšovat atd atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bucci



Založen: Aug 10, 2019
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt září 19 2019, 0:10    Předmět: Citovat

Jo, nějakou logovací aplikaci má GW Instek taky, ale to ti jede v režimu Auto, tedy sériového snímání, bez triggeru a rozhodně ne na jeden náběh (což by v případě rychlejších digitálních signálů mohlo dělat problémy). Na kalkulačky to, pravda, asi postačí, ale není to systémové řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: čt září 19 2019, 15:38    Předmět: Citovat

smazáno

Naposledy upravil Davidus dne pá únor 18 2022, 2:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 19 2019, 15:49    Předmět: Citovat

Přesně k témuž jsem došel na mém Rigolu. Akorát to nastavení triggeru na začátek jsem udělal tak nějak vidlácky, patrně by to šlo lépe.
Byl by nějaký tip, kde to hledat ? Já to udělal tak, že jsem jedno měření nechal proběhnout naprázdno a pak to točítkem dotlačil na začátek, což není právě efektivní postup... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt září 19 2019, 17:08    Předmět: Citovat

Zkus si jeste pohrat s nastavenim. Jak jsem ti psal ze to na mem osciloskopu nejde, ted se mi podarilo spustit to co nejspis chces. Musel jsem vypnout peak detect a dat casovku v rozmezi 0,5-1000sec/dilek. Pak se osciloskop prepnul do tzv. roll modu nebo to taky nazyvaji real time display a prubeh se okamzite od zapnuti zacne posouvat zprava doleva dokud nezmacknu stop pripadne se to zastavi po pruchodu pres trigger (pokud to povolim). Kdyz jsem dal treba jen 10 vzorku za sekundu, trvalo par sekund nez se to cele rozbehlo a tento rezim funguje jen pokud nastavim delku zaznamu max 50ks. Kdyz dam vic, uz se to prekresluje po celych obrazovkach. V multimetru mam jeste funkci ze se postupne zvetsuje casovka jak se zaplni obrazovka, takze se prubeh postupne "zhustuje" a nic tak nezmizi mimo obrazovku doleva, ale osciloskop tohle bud neumi nebo nevim jak to zapnout.
Tohle delam na mem cca 20 let starem stroji, tak je mi divne, ze to nove osciloskopy meumi. Je tam ale pomerne dost podminek ktere musi byt splneny aby to fungovalo (a to nevim jestli jsem vyjmenoval vsechny) tak zkousej jestli se ti to jeste nepovede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: čt září 19 2019, 17:12    Předmět: Citovat

smazáno

Naposledy upravil Davidus dne pá únor 18 2022, 2:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bucci



Založen: Aug 10, 2019
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt září 19 2019, 17:30    Předmět: Citovat

Takže nejdřív logování u GW Insteku: Neumí to nic jiného, než ukládat waweform dle aktuálního nastavení, a to v intervalu min. 2 sekundy, přičemž ještě délka waveform může být max. 1 Mpts. Vzorkovací frekvenci si opět určí sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bucci



Založen: Aug 10, 2019
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt září 19 2019, 17:47    Předmět: Citovat

termit256: Jenže já se pohybuji ve frekvencích žádově stovek kHz. To znamená, že bych potřeboval se vzorkovací frekvencí nejméně 2x tolik (ale pro jistotu raději 1 MSa/s) zaznamenat jednu souvislou waveform na jeden náběh, a pokud jde o délku záznamu, tak klidně dokud je paměť Smile (při 1 MSa/s a paměti 10 Mpts to vychází na 10 vteřin signálu). Takto bych načetl do osciloskopu v analogové podobě celý program z kalkulačky a v PC to už zpětně zdigitalizoval (vytříděním na hodnoty logické 0 a 1 dle skutečné frekvence původního signálu) a následně dekódoval.
Jediné, co k tomu potřebuji, je možnost ručně ovlivnit vzorkovací frekvenci osciloskopu při dané časovce a délce záznamu ...............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund