Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Úprava stahovačky Fabia proti praskání plastu pojezdu okna

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 623
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: po září 09 2019, 10:10    Předmět: Úprava stahovačky Fabia proti praskání plastu pojezdu okna Citovat

Po nutnosti namontovat již čtvrtou stahovačku jsem konstatoval,že tudy cesta nevede. Provedl jsem celkem primitivní úpravu, která by měla vyřešit kurvítko s názvem „plastový ježdík stahovačky“.
Přes jezdec jsem protáhnul 3 pozinkované dráty o průměru 1,2mm (drát na plot) a zakroutil podle obrázků. O vypnutí motoru by se tak opravdu měla postarat nadproudová automatika motoru a ne roztržení pojezdu. Zatím to tam nemám příliš dlouho ale mohlo by to dlouhodobě fungovat. Úpravu mam v obou předních dveřích. Hlavně tím není co zkazit. Výrobce stahovaček mě asi nebude mít rád. Pokusím se přiložit obrázky úpravy, třeba postupně, když o to bude zájem.
PS :Není to tam vše ale snad je to jasné
Dodávám,že nikoho do úpravy nenutím, takhle jsem to udělal.
Luboš



00 1 a 2 drát jak na to.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  00 1 a 2 drát jak na to.pdf
 Velikost:  75.74 kB
 Staženo:  246 krát


01 zavedení drátu 1a2.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  01 zavedení drátu 1a2.pdf
 Velikost:  69.33 kB
 Staženo:  194 krát


03 drát3.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  03 drát3.pdf
 Velikost:  72.4 kB
 Staženo:  199 krát


04 dotažení drátů.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  04 dotažení drátů.pdf
 Velikost:  69.07 kB
 Staženo:  197 krát


05 3 drát po dotažení.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  05 3 drát po dotažení.pdf
 Velikost:  70.83 kB
 Staženo:  228 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út září 10 2019, 5:41    Předmět: Citovat

Děláš to dobře .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 529

PříspěvekZaslal: út září 10 2019, 7:12    Předmět: Citovat

Zajímavý nápad, ale neřeší příčinu - pokud ti takto odcházejí stahovačky, tak je to špatně usazeným oknem v ní - sklo se při zavírání cpe do jiné dráhy, což zatěžuje mechanismus. Sklo se musí v unašeči dotáhnou jen lehce, párkrát s ním vyjet nahoru a dolu, aby si sedlo, a pak jej teprve dotáhnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 623
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: út září 10 2019, 9:21    Předmět: Citovat

Příčina je nekvalitní a poddimenzovaný odlitek plastu pojezdu. Stahovačka praská všem.
Možná, že nebudu daleko od pravdy, že je to udělané záměrně. Téměř všechny stahovačky, které jsem viděl měly roztržený plast, ten dál od reproduktoru. Nejhorší je namrzlé okno. Na ruční projetí dráhy okna mám jednoduchý přípravek z 1.5mm silného ocelového plechu. Vždy projedu několikrát ručně, potom nasazuji motor. Celé dráhy jsem nyní namazal grafitovou vazelinou. Tak uvidíme. Nechci už tu hru na rozlomenou stahovačku hrát
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: út září 10 2019, 9:39    Předmět: Citovat

U které řady Fabie to dělá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 623
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: út září 10 2019, 10:16    Předmět: Citovat

Já mam Fabia1- 16V 74kW 2003.
Každý v mém okolí u fabie1 cca 2001 a dále, měnil stahovačku u oken v elektrice.
A stále stejná píseň- prasklý plastový jezdec.
Jestli máš jinou zkušenost buď rád. Já se tím neživím. Jak píšu v příspěvku, nikoho do ničeho nenutím, je to jenom informace jak jsem upravil novou stahovačku.
Luboš



CAM00654rozlomený pojezd.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CAM00654rozlomený pojezd.pdf
 Velikost:  61.36 kB
 Staženo:  160 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: út září 10 2019, 11:33    Předmět: Citovat

Zkušeností mám zatím velice málo, tak jen zjišťuji jestli se mě to týká. Mám nově ojetinu taky z 1čkové řady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 623
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: út září 10 2019, 12:35    Předmět: Citovat

To záleží na tvém přístupu. Můžeš čekat až to praskne, s náklady 400-1200Kč za každou stahovačku. Třeba to nikdy nepraskne. Nebo to udělat preventivně s asi 2až3 hod na každou stranu, s náklady jen ten čas. Já na fora moc nepíšu, v mém autu je tuším čtvrtá, ale při té poslední mě to dost nas..jaké nám prodavají šmejdy. Přetrhnout 3 milimetrové dráty je fuška, mohlo by to držet ale nic není 100 procentní. Řekl jsem si ,že by to mohlo pomoci více lidem. Pozor demontáž stahovačky má svoje úskalí abys neudělal víc škody než užitku. Mohu poslat podrobný popis na soukr. korespondenci. Má to víc kB než mohu zde přiložit. Jde o domácí opravu,žádný návod pro servis.
Přikládám jednoduchý přípravek pro ruční pohyb oknem při opravě.
Luboš



přípravek sklo ručně.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  přípravek sklo ručně.pdf
 Velikost:  60.59 kB
 Staženo:  144 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 529

PříspěvekZaslal: út září 10 2019, 13:39    Předmět: Citovat

Trpí na to jedničkové Fabie a staré Octavie. Ale stát se to může u jakéhokoliv koncernového auta. Zajímavé je, že když se to udělá dobře tak už to nikdy nepraskne. Takže buď ta okna ve výrobě blbě montovali, nebo byl originál extrémě nekvalitní a to i proti čínské náhradě (ta v pohodě vydrží přes 15 let).
Jakmile je ale okno usazeno nesprávně, tak to rupne klidně za dva měsíce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 7:36    Předmět: Citovat

No ale kdo bude znova osazovat okna . Také to budu mudet udělat , ono se zapráší těsnění , zhrubne okno a sám vidím , jak špatně na 17tiletém autě sklo jede . Ale bude to k u rvítko . Ano , praská všem .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 529

PříspěvekZaslal: st září 11 2019, 11:36    Předmět: Citovat

sklo musí být tlačeno/taháno ve správné dráze - stačí ho tedy jen seřídit v úchytu na stahovačce - stahovačka se tím pádem nemusí sundavat (sklo už vůbec ne), dělá se přes ty dva velké špunty.
Pokud to i přes to blbě jezdí, tak nezbývá než najít příčinu - buď vydřené sametky, nebo vyběhané, zkřížené lanovody.
Konečným stadiem je vyběhaná převodovka (to velké plastové kolo) na motoru stahování. Takže je lepší, když to praskne, než pak měnit i motor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po září 16 2019, 13:45    Předmět: Citovat

Já nedávno kupoval tohle http://www.nahradni-dily-zh.cz/zbozi/850519/.htm?gclid=EAIaIQobChMImNaW_K7V5AIVVODtCh0aUQUPEAQYBCABEgKHYfD_BwE
Do toho eshopu se není možný dovolat (zjistil jsem až po objednání), ale kupodivu všechno přišlo včas. Tak ještě jak dlouho to vydrží...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 623
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: čt září 19 2019, 10:28    Předmět: Citovat

To je dobrá opravná sada,protože je včetně lanek,která se dost často rozšrotují. Problém je trochu časová dostupnost. Celou dobu musíš jezdit s klackem ve dveřích. Jinak super cena. Šel bych do toho. Doufám, že pro mne už hra na stahovačku skončila. Jak píšu nahoře, preventivně jsem to udělal na funkčních dveřích. Jinak souhlasím s příspěvkem od přítele Witt, že je nutné okno správně usadit do držáků.
Okno je při montáži na stahovačku asi 10cm před horní úvratí. Otevřu držáky okna, sklo posadím na čudlíky ježdíků stahovačky,(to je to co praská) zatřesu držáky,zatáhnu za sklo směrem od zrcátka (usazení do sametky) a mírně vrátím.(pracovní vůle) Šrouby skla mírně přitáhnu, projedu asi 2x nahoru , dolů ručně pomocí přípravku, dotáhnu sklo (drž packu držáku skla kontra ať to neurveš.)Nasaď motor a opatrně otestuj.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund