Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Už rostou...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 88, 89, 90  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá srpen 09 2019, 19:45    Předmět: Citovat

KUBO napsal(a):
U nás pár krát zapršalo a výdatne. Je to hneď v lese poznať. Pokračuje hubárska sezóna. Dnes iba hríby a kozáky, ale 30% červivosť.

Martine Number one
U nás zapršelo poměrně málo - povětšinou jen tak asi 4mm. Ale min. SO přišla bouřka a napršelo mm12! A předvčírem před půlnocí zase "bouřka" (no ono víc fičel vichr jak déšť Sad ), přesto napršelo zase 11mm.
Tak jsem šel včera (až odpoledne, až to obeschlo) na "průzkum" - výsledkem je 1. foto.
A poněvadž "průzkum" dopadl poměrně dobře, tak jsem dnes ráno (v ½6.) vyrazil nanovo - jinam. No a dnešní výsledek je na druhém fotu Wink
Ano - stále jsou to ale letní houby a tomu odpovídá i ta červavost Sad



P1400317a.jpg
 Komentář:
Včera (odpoledne)!
A poněvadž jsem tam nacházel i maličké (nechával jsem je tam), tak to vypadá nadějně i pro příští týden. Zvláště pokud znovu zaprší :-)
 Velikost:  283.59 kB
 Zobrazeno:  42 krát

P1400317a.jpg



P1400321a.jpg
 Komentář:
Dnes (trochu jiná lokalita)!
Co do počtu méně než včera, zato co do "objemu" více :-)
 Velikost:  290.41 kB
 Zobrazeno:  38 krát

P1400321a.jpg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá srpen 09 2019, 19:54    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
...
jo ale naše kolegyně z fabriky šla jednou na podzim na houby do lesíku pod Filipku v Moravskoslezských Beskydech u Jablunkova a 20 let ji už nikdo nikdy neviděl...no a potom dva bezdomovci našli lidskou kostru pod listím v lese a utekli ze strachu ale, policie se to brzo dověděla že mají v rajonu nebožtíka v lese a vše vyšetřila, testy DNA potvrdily že jako jo

U nás (v přespolní vesnici) před dvěma lety (anebo už třemi? - nwm, ono to letí) taky pohřešovali 84-letou! houbařku. Našla se až po dvou týdnech v lese (ale poměrně daleko - až přes hřeben kopce) - zřejmě náhlá příhoda Sad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá srpen 09 2019, 20:17    Předmět: Citovat

Tady u nás je naprostý prd a to z několika důvodů.
Velké sucho a specifické lesy, které zrovna tady, na těch skalách moc vody nezadrží. Ale tak aspoň to proteče těma spárama a zásobuje spodek, takže prameny nepřestávají téct. Ale za nimi sem lidi nejezdí - ale za čím, to taky nevím.
Lázně a město je doslova nabouchané lidma až po střechy hotelů a penziónů, že už o tom přetlaku ve městě referoval i RockMax, co se podobným zprávám jinak skoro nevěnuje.
Ve městě je přitom úplné hovno co dělat. Není tu ani žádná, sebenablblejší zábava pro děcka, pro dospělé už vůbec nic.
Kdysi tu bývaly venkovní tancovačky, jako bývají v dovolenkových letoviscích u hotelů v zahraničí - to údajně kvůli klidu "pacientů" zrušili - k jejich škodě. Posléze se zjistilo, že si anonymně stěžovali výhradně místní zapšklí důchodci. No tak je tu po stránce hudební zábavy prd, pokud teda nepočítám tři dost pochybné nightcluby s minimální kapacitou /240+100+150/ a otřesným "programem", často obsahující i naprosto odpudivou travestishow.
Lázeňské divadlo je většinu sezóny prázdné, že už propustili i jeho údržbáře.
Přehrada je špinavá, aquapark na přehradě a koupaliště v centru jsou v devět ráno natřískaný tak, že už nepouštějí.
Sluneční lázně jsou už osmým rokem zavřené /po předchozí rekonstrukci a dvouletém zkušebním provozu/, protože provoz nedovoluje jakási směrnice EU na bazény.
O bočních ulicích a uličkách, nadoraz nabouchaných autama, parkujícíma na chodníkách ani nemluvit. Někdy klidně zablokují i vjezdy do garáží či dvorů a ty městské, černé ozbrojené pokutovací automaty už rezignovaly.

Prostě je to letos jak invaze kobylek, akorát teda nevím, co tu žerou..
Lidi tu nemají absolutně co dělat, kino hraje pičoviny a tak lidi většinou vyráží do okolních lesů "za kyslíkem". Já sám, kdybych se chtěl aspoň nějak pobavit, třeba s bigbítem, musím minimálně 25km odsud pryč.
Lidi v lese polovičku sotva vylezlé drobotiny rozdupou, něco posbírají a druhá a následující vlny pak posbírají i to, pro co bych se já ani nesehnul..
Tož tak si tady žijem...a to jsem se ani nezmínil, jakého kokota teď máme ředitelovat v lázních. Takového nemáte ani v Praze Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3758
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: pá srpen 09 2019, 22:09    Předmět: Citovat

Hezký Honzo. Si ešte aj na Skype?
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá srpen 09 2019, 22:25    Předmět: Citovat

citace:
Takového nemáte ani v Praze

A to bohužel jo. Rodák z vašeho kraje, jistý Hřib. Po roce jeho primátorování jsme zjistili, že tento hřib je nejedlý.
A co lidi hledají za štěstí v Luhačovicích? Nevím. Sám vymetám "prdele" taky, za týden jedu na dovolenou k Dukelskému průsmyku a k Medzilaborcům. Dle hovorů se známými Slováky to je takový jejich "Bruntál". Prostě díry někde v řiti. No a já tam jedu na dovolenou objímat stromy Smile

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 10 2019, 6:08    Předmět: Citovat

Hlavně si odtama neposílej nic českou poštou. Oni ji tam nemají. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út srpen 13 2019, 20:31    Předmět: Citovat

kokun v pá, 9.srpna 2019 20:45 pod foto P1400317a.jpg napsal(a):
Včera (odpoledne)!
A poněvadž jsem tam nacházel i maličké (nechával jsem je tam), tak to vypadá nadějně i pro příští týden. Zvláště pokud znovu zaprší Smile

Tak ono si v SO v noci u nás trochu sprchlo, ale pouhopouhé 3mm.
A včera ráno jsem tam (březiny) vyrazil. Samozřejmě že to už bylo pozdě - kromě toho, že v oněch místech (cca 3km od baráku) si nesprchlo vůbec, tak mě už někdo předešel - bylo po víkendu. Bodejť by ne, po 3a½ dne (resp. 3 dny a jedna noc) - chtělo to tam zajít už v SO, anebo v NE ráno. Njn, ale nebyl čas - "musím" taky někdy čumět na fotbal (už začala engl. Premier League Surprised ) - takže "nejsou lidi" Laughing
Tak jsem pochodil kus lesa a výsledek je na prvních foto:

Tuto noc si zapršelo docela vydatně (od jedné do čtyř ráno) napršelo 11mm.
Tak jsem zase až odpoledne vyrazil "sondovat" tentokrát opačným směrem (do jehličnanů) - dnešní výsledek je na dalších foto:

KUBO napsal(a):
... Si ešte aj na Skype?
Martine, už cca 2roky mě Skype nejde - později Ti napíšu SZ.


P1400322a.jpg
 Komentář:
Včerejší úlovek z březin.
 Velikost:  289.85 kB
 Zobrazeno:  33 krát

P1400322a.jpg



P1400324a.jpg
 Komentář:
Včerejší úlovek z březin.
 Velikost:  286.26 kB
 Zobrazeno:  39 krát

P1400324a.jpg



P1400325a.jpg
 Komentář:
Dnešní úlovek z jehličnanů.
 Velikost:  290.88 kB
 Zobrazeno:  36 krát

P1400325a.jpg



P1400328a.jpg
 Komentář:
Výsledek dnešní "sondáže".
 Velikost:  291.96 kB
 Zobrazeno:  39 krát

P1400328a.jpg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3758
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: st srpen 14 2019, 4:59    Předmět: Citovat

Number one Paráda
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st srpen 14 2019, 10:22    Předmět: Citovat

Že bych se šel taky zejtra kouknout? Ráno jsem sekal zahradu a těch prašivek na 8-10 cm brčku bylo snad nejvíc co pamatuju. Za poslední týden nakapalo skoro 50 mm, to by se už mohlo projevit.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 3996
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: st srpen 14 2019, 11:03    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):

Připadá mi to, že je to rok od roku horší a horší - jen vedra a vedra, čím dál víc nesnesitelnější.

Snad včera v TV někdo říkal, že se u nás (díky globálnímu oteplování) už dají celoročně pěstovat subtropické rostliny -

Jiné roky byla u mne strom broskve na okrasu. Broskve ani nedozrály. A teď u nás na severu broskve jak z jižní Moravy. Very Happy



broskve.jpg
 Komentář:
 Velikost:  78.89 kB
 Zobrazeno:  35 krát

broskve.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt srpen 15 2019, 20:51    Předmět: Citovat

Dnes ráno po ½6. jsem vyrazil "prozkoumat" svůj (před)poslední rajon.
Výsledek nic-moc, zato jiný mimořádný nález:
Už jsem se za ty roky po lesích něco nalozil, ale co jsem nalezl dnes, se mě zdařilo prvně - jelení shoz (z desateráka) Shocked



P1400330a.jpg
 Komentář:
Dnes.
 Velikost:  291.69 kB
 Zobrazeno:  33 krát

P1400330a.jpg



P1400333a.jpg
 Komentář:
Mimořádný dnešní nález:
Kromě dvou praváků, řady sináků, páru klouzků, babek, či masáků, pak hlavně -
jelení paroží z desateráka :-o
 Velikost:  286.69 kB
 Zobrazeno:  37 krát

P1400333a.jpg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt srpen 15 2019, 21:35    Předmět: Citovat

kokun v pá, 2.listopadu 2018 18:17 - na str. 56 napsal(a):
...
Teď už jen potkat toho medvěda Scared

Tehdy jsem si z toho dělal (_!_) - dnes ráno jsem se s ním málem potkal Shocked Surprised Shocked
To jsem se ale dozvěděl až po ½3. z hlášení městského rozhlasu:
citace:
VAROVÁNÍ - VÝSKYT MEDVĚDA
Typ: ostatní
Město Brumov-Bylnice upozorňuje občany, že v katastru obce Valašské Klobouky se pohybuje medvěd. Žádáme občany, aby byli při pohybu v lese ostražití a dbali zvýšené opatrnosti. V případě, že medvěda zahlédnete, předejte informaci Policii ČR nebo kontaktujte pana starostu na tel. čísle: 737 453 047. Děkujeme.
...

Město B-B čerpalo z této informace:
citace:
V katastru města Valašské Klobouky se pohybuje medvěd

Město Valašské Klobouky nabádá občany, aby byli při pohybu v lese ostražití a dbali zvýšené opatrnosti. A v případě, že medvěda zahlédnou, aby informovali město, PČR, nebo správce městských lesů.

Ve středu večer kolem 20 hodiny oznámil občan města, že se v oblasti „Nadskálí“ ve Valašských Kloboukách pohybuje medvěd. Další oznámení učinil jiný občan dnes ráno, který viděl v 6,00 hodin, jak medvěd přecházel silnici I/57 naproti Koliby. S největší pravděpodobností se jedná o stejné zvíře.
...

V oněch kritických 6 hod, ráno jsem právě projížděl po cyklotrase okolo ČOV (Čistička Odp. Vod) - vzdálenost cca 100m od Koliby Exclamation
Do lesa (vzdáleného cca 1000m odtud) jsem vcházel totiž přesně v 6:13hod. (díval jsem se na hodinky).

Syn hned po hlášení měst. rozhlasu šel na internet:
V katastru města Valašské Klobouky se pohybuje medvěd

Detailní mapa: mapa



2508dad06610312d5dd666c209113933_M.jpg
 Komentář:
Chybělo málo, abych se s ním skutečně potkal :-o
 Velikost:  114.86 kB
 Zobrazeno:  41 krát

2508dad06610312d5dd666c209113933_M.jpg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá srpen 16 2019, 18:29    Předmět: Citovat

Dneska jsem se šel kouknout a nic moc, jeden krásnej pravák a asi tři žlutomasáci. Ten kvokvot Černínskej snad ten můj oblíbenej les celej zplanýruje. Sad
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8803
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so srpen 17 2019, 10:49    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
... Ten kvokvot Černínskej snad ten můj oblíbenej les celej zplanýruje. Sad

Njn - co já se nalamentoval a kolik "houboplodných lesů" už mě zplanýrovali - i v ten ČT (co jsem se málem střetl s medvědem Surprised ) kus lesa zase chybělo - a to jsem byl v těch místech koncem května a ten les ještě stál. A to tam budou určitě ještě pokračovat Sad
Čím jsem starší ("tím víc roků" Laughing ) tak abych chodil ještě výše - a už mě to začíná zmáhat Sad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so srpen 17 2019, 11:54    Předmět: Citovat

Sakra, to měl ten mědvěd ale štěstí. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 88, 89, 90  Další
Strana 62 z 90

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund