Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sony TA-F170 , modernizace?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9656
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2019, 15:57    Předmět: Citovat

taky nezapomenou na akustiku poslechové místnosti (koberec, čalouněný nábytek, tlumení stěn či stropu...) je to skoro stejně důležité jako zesil a bedny které ve zkušebně hi-fi prodejny mohou znít zcela jinak
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6067
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2019, 16:13    Předmět: Citovat

Myslím že "rovnej" konec (bez loudness a korekcí) se na tom pak projeví značně málo Smile
Ale míchání různejch sraček, to je skutečně koktejl dojmů Very Happy

Mám zkušenosti z různých testů, když věděli, co se testuje, tak bylo rozlišení jasné.
Když to byl náhodný test, tak to byl chaos Smile

ps. testy byly celkem jasně rozlišitelné i já jsem měl 90% úspěšnost a to jsem skoro hluchej Laughing

Takže na kvalifikované posluchače z výšky seru, slyšej hovno, je to jen o pocitu jich ega Smile

ps. technicky byly ty zesilovače ve zkreslení pod 0,01%, barvila většinou nějaká frekvenční charakteristika, zvlnění 1dB, ale na 1kHz obdélníku něco vidět bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2019, 16:41    Předmět: Citovat

No dobře, tak si to teda rozeberme po technické stránce.
Známe parametry toho Sony a pokud jsou ty LM1875 korektně zapojené a korektně fungují, tak potom platí parametry z DS.
Co konkrétního z technických parametrů může způsobit dost odlišné subjektivní dojmy z reprodukce? Až natolik, že posluchač označí reprodukci bastlmodulu za výrazně lepší?
Já osobně a za sebe si myslím, že za tím stojí interakce zesilovačů vs. beden, pokud porovnávání probíhá v tomtéž prostoru.
Každý ze zesilovačů bude jinak reagovat na impedanční charakteristiku beden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6067
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2019, 16:44    Předmět: Citovat

Moc bych to nerozebíral.
Je syšet loudness ? (cca až 10dB zvlnění)
U jednoho to ten uživatel nemá, u druhého ano.
Co ten uživatel slyší za niance ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2019, 17:24    Předmět: Citovat

Píše, že poslouchá s vypnutým loudnessem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6067
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2019, 17:30    Předmět: Citovat

Loudness funkční.
Z toho skutěčně nic u takovýho kokota nepoznám.
Je to vypatlanej blb Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
padik



Založen: Jan 02, 2015
Příspěvky: 345

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2019, 20:20    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Loudness funkční.
Z toho skutěčně nic u takovýho kokota nepoznám.
Je to vypatlanej blb Exclamation Exclamation Exclamation

Docela to dlouho trvalo, než se ozvalo první nevychovaný prase.
Loudness nepoužívám při testech zesilovačú, vole.

---------------------------------------------------------------------
Už to směřuje jinam, než bylo zadání. Sony zůstane, využití se najde jinde.
Postaven zkusmo LM 3886. Se slušnými DYI dvoupásmy velmi dobrý vyrovnaný zvuk. LM 1875 za týchž podmínek : překvapivě je slabé na středech, když se to porovná. Je zřejmé, že všechny tři zesilovače hrají s bednami T určenými pro tichý večerní poslech hodně odlišně. Ale o tom ta hudba je.



1875.jpg
 Komentář:
 Velikost:  172.26 kB
 Zobrazeno:  125 krát

1875.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6067
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2019, 21:17    Předmět: Citovat

Tak nepiš Ty hovado loudness funkční Rolling Eyes

ps. mám tu 4 zesilovače vlastní konstrukce, všechny kolem 100W, každej úplně jinak a i když jsem na to udělal nezávislý přepínání, tak bylo poznat rozdíly až při plném výkonu, kdy to šly do limitace.
Každej je výkonově trochu jinak a limitace je různě ošetřená.
Síťové trafo mají stejné.
Zajímavé je, že vyhrál ten, co měl největší výkon a mizernou limitaci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po srpen 05 2019, 11:50    Předmět: Citovat

Myslím, že dvojici LM3886 jsem Ti radil postavit už dříve, ale Tys na to sral a mezitím špekuloval, čím by se to stávající ještě dalo víc zprznit.
1./
Postav dobře ověřenej modul s 2xLM3886 a zdrojem na téže desce, dej k tomu aspoň 150VA trafo, 2x15G kyblíky.
2./ Sežeň si tříodbočkový potenciometr z AZS215 až AZS218. My Ti pak poradíme, jak ty odbočky zapojit správně a vypínatelně /ne tak blbě, jak jsou v těch AZS/.
Když tříodbočák neseženeš, tak kup nějaký přesnější, 2x50k logaritmický potenciometr od ALPS a přistavíš k němu "klouzavý loudness" z Aury Z1. Ten je vynikající a dá se udělat i vypínatelný. Tím, že se jeho účinek snižuje postupně a ne skokem, jako tomu bývá u jedné odbočky, tak ani nebudeš vědět, že tam je.

Pro tichý poslech je prostě loudness nutný. Naše uši prostě mají takový vlastnosti. Téměř žádná vada sluchu, kterou jsi se tu dříve oháněl, na citlivost ucha na dolním konci akustického pásma nemá vliv.
Leda, že bys měl v uších už geneticky srovnanou citlivost na středech a hloubkách, to potom asi jo, pak by mohl loudness vadit.
Nebo máš postavený bedny tak blbě, že už jejich umístění zdůrazňuje hloubky - pak je to takový zaduněný a nečitelný.

Ale ať tak či tak, 99% zesilovačů dobré střední i vyšší třídy vždy bylo loudnessem /vypínatelným/ vybaveno, protože 99% lidí má uši s popisovanými vlastnostmi.
Na klasické korekce hloubky-výšky se lze při dobrých bednách už dnes vyprdnout.
Otázka také je, čemu kdo říká dobré bedny, zas je to přísně subjektivní.
Zmiňoval jsi tady Magnat a Heco...No, to je nadlouho. Ale to, co ještě od těchto firem jde rozumně zaplatit a bylo tu v prodeji, bych dobrými bednami rozhodně nenazýval.

Při opravdu tichém poslechu vždycky chybí hloubky, protože ucho je na středních kmitočtech mnohem citlivější, než na hloubkách.
Shodou okolností také bývají basáky těmi nejméně citlivými měniči v bedně.
Měl bys už konečně poslechnout zkušenější a nevymýšlet zbytečný pyčoviny, akorát jimi ztratíš čas a peníze.

P.S.: Myslím, že LM3886 asi nepůjdou rozumně provozovat způsobem, co je na té fotce. To jsi dělal v deseti letech?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
padik



Založen: Jan 02, 2015
Příspěvky: 345

PříspěvekZaslal: so říjen 05 2019, 7:45    Předmět: Citovat

Tak abych to uzavřel.
Funkci loudness mi nepopisujte, řeším si zvuk podle svých potřeb. Velké pardon MISTRŮM, že jsem si dovolil, a že jsem si zbastlil zesilovač, nikoliv postavil.
LM 1875 ve spojení s levnými, ale dynamickými dvoupásmy, na tichý večerní poslech dosti blízko mi vyhovuje fantasticky. Nenapsal jsem, že hraje, ale že vyhovuje. LM 3886 u jiných dvoupásem, budiž, lépe mi vyhovuje TDA 7293 i nahlas. Zesilovač Sony mi není schopen hrát potichu tak, jak jsem si představoval. Když se zesílí, nemám nic proti. O technice nejsem schopen s vámi polemizovat, v tom máte navrch. Na pocity z hudby si nechám SZ.
Netřeba reagovat, mám vyřešeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund