Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Step-down napájecí modul 1,25-37V/1A, LED Voltmetr

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zruseny_profil_3
Profil zrušen na žádost uživatele


Založen: May 18, 2017
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: so červenec 06 2019, 20:50    Předmět: Step-down napájecí modul 1,25-37V/1A, LED Voltmetr Citovat

Ahoj.

Koupil jsem si v GME napájecí modul pro stabilizaci napájení venkovního čidla meteostanice která potřebuje 3V.

https://www.gme.cz/step-down-napajeci-modul-1-25-37v-1a-led-voltmetr

Baterku mám 6V / 12Ah a když ji připojím na vstup modulu (levá svorkovnice + - IN) tak voltmetr na modulu ukazuje napětí baterie (to je indikováno pravou červenou LED (jsou tam dvě na pravo od voltmetru).
Po stisknutí mikrospínače se rozsvítí druhá LEDka OUT a LEDka IN zhasne.
Myslel jsem si že v této fázi budu točit šroubkem na trimru a nastavím si těch 3V ale neděje se nic.
Našel jsem nějaký návod kde se píše že mám na pár vteřin stisknout a držet mikrospínač a pak že se nastavuje nebo kalibruje voltmetr.
Když to udělám tak voltmetr se vypne.
Je ten modul v pořádku nebo to prostě neumím nastavit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1701
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: so červenec 06 2019, 22:01    Předmět: Citovat

Na výstupe ukazuje nejaké napätie?
Skús premerať trimer na nastavenie napätia.. na jednom podobnom module (bez voltmetra) som mal vadný.

Tlačítkom len prepínaš režim IN , OUT, Display OFF.
Pri stlačení tlačítka 3s sa vypne display, aby zbytočne nežral. Nastavený je od výroby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3268

PříspěvekZaslal: ne červenec 07 2019, 6:17    Předmět: Citovat

Jaké napětí ti voltmetr ukazuje po přepnutí na OUT?
Je tam víceotáčkový trimr a napětí na vstupu máš malé, proto ho musíš přetočit na jeho konec.

Tady je krásně vidět,jak moc musí točit, než se něco začne dít -video.

Já mám ten dvoutlačítkový a při napájení 12V na 5V jsem to měl taky tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zruseny_profil_3
Profil zrušen na žádost uživatele


Založen: May 18, 2017
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: ne červenec 07 2019, 8:02    Předmět: Citovat

Díky za to video.
Já zprvu točil tím trimrem MOC otáček na druhou stranu.
Už to jde.
Ten trimr nemá žádné dorazy?
S tím se dá točit pořád dokola.

Díky MOC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1701
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: ne červenec 07 2019, 8:13    Předmět: Citovat

doraz nemá, je tam šnekový prevod a na konci "jemnúčko preskakuje"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3327

PříspěvekZaslal: ne červenec 07 2019, 8:14    Předmět: Citovat

Žádné tvrdé dorazy nemá. Když dojedeš na konec dráhy, začne jezdec přeskakovat, to je obvykle slyšet jako takové slabé cvaknutí po každé další otáčce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zruseny_profil_3
Profil zrušen na žádost uživatele


Založen: May 18, 2017
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: ne červenec 07 2019, 8:24    Předmět: Citovat

Tak jsem zase o něco chytřejší.
Děkuji.

To bude asi něco takového, že?

http://www.robotroom.com/Parts/Inside-multiturn-trimpot-with-worm-drive.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: ne červenec 07 2019, 10:39    Předmět: Citovat

Zdravím. Dovolím si vložit "překlad kalibrace" jmenovaného udělátka. Myslím,že s tím nějaký prodejce dělal drahoty a návod dodal po zavolání,nebo tak nějak ? Taky mi to nešlo zprvu zprovoznit než jsem si to osahal. Koupil jsem si to ze zvědavosti,když se to objevilo na trhu. Snad se to bude hodit i dalším kutilům,kteří to budou zkoušet.
Překlad z návodu - Kalibrace měřidla :

"10, LEDdigital voltmetr trubice, přesnost je nastavitelná funkce, může být zaměřena na vaše multimeteradjustable přesné.

11 Stiskněte pravé tlačítko pro zobrazení displeje na vstupním nebo výstupním napětí. když správné "OUT" vedlo světlo, ukazuje výstup, levý vstup "IN" ukazovat vstup.

Jak nastavit přesnost?


1) Kroky kalibrace výstupního napětí

Krok 1, nastavte pravé tlačítko tak, aby LED svítila "OUT", voltmetr zobrazuje hodnotu výstupního napětí; Stiskněte pravé tlačítko po dobu delší než 2 sekundy, uvolněte voltmetr a kontrolka "OUT" bliká v synchronizaci tak, že se dostanete do režimu kalibrace výstupního napětí.

Krok 2, stiskněte pravé tlačítko (normální rychlost), hodnota napětí přidává jednotku; Stiskněte levé tlačítko, minus jednotku; Vzhledem k tomu, že jednotka je menší než 0,1V, minimální napětí na displeji je 0,1V, takže je třeba nepřetržitě stisknout 1-5krát, abyste viděli změnu voltmetru 0,1V, kolikrát změňte voltmetr 0,1V stisknutím tlačítka v závislosti na aktuální napětí displeje, čím vyšší je napětí, tím menší je počet tlačítek.

Krok 3, stiskněte pravé tlačítko po dobu delší než 2 sekundy, uvolněte a ukončete režim kalibrace výstupního napětí. Všechny parametry jsou nastaveny na automatické vypnutí pro uložení.

(2) Kroky kalibrace vstupního napětí

Krok 1, nastavte pravé tlačítko tak, aby svítilo LED "IN", voltmetr zobrazuje hodnotu vstupního napětí; stiskněte pravé tlačítko na dobu delší než 2 sekundy, uvolněte voltmetr a kontrolka "IN" začne blikat synchronizovaně tak, že vstoupíte do režimu kalibrace vstupního napětí.

Kroky 2 a 3 jsou v souladu s metodou kalibrace výstupního napětí.

Poznámka

Někteří zákazníci uvádějí: "Modul nelze nastavit, výstupní napětí je vždy stejné jako vstupní napětí." Když narazíte na tento problém, otočte potenciometrem proti směru hodinových ručiček o 10 koleček nebo více, pak můžete nastavit výstupní napětí. Protože tovární výchozí výstupní napětí je 20V

MOC DŮLEŽITÁ POZNÁMKA !!! - POMOHLA MI OD DĚSU,ŽE TO NEJDE. "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zruseny_profil_3
Profil zrušen na žádost uživatele


Založen: May 18, 2017
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: ne červenec 07 2019, 20:11    Předmět: Citovat

Aha.

Tak to u toho mého modulu nefunguje.
Po stisknutí mikrospínače na 2s a více se display voltmetru vypne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3268

PříspěvekZaslal: ne červenec 07 2019, 20:24    Předmět: Citovat

To je pro ten dvoutlačítkový.
video
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: po červenec 08 2019, 7:18    Předmět: Citovat

to Kema1962 Promiň,pořádně jsem si neprohlédl tvůj modul Embarassed
Jak napsal Cowley,bude se jednat o reglik s dvěma tlačítky,viz foto:



reg.zdrojík s IO LM2956S.JPG
 Komentář:
 Velikost:  41.81 kB
 Zobrazeno:  97 krát

reg.zdrojík s IO LM2956S.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund