Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak se motivujete nebo co vás motivuje k bastlení?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: út červen 18 2019, 8:37    Předmět: Jak se motivujete nebo co vás motivuje k bastlení? Citovat

Dlouhodobě již zápolím s nedostatkem motivace k bastlení. Tedy kdybych bastlit nechtěl a nebastlil, bylo by vše v rovnováze a nebyl bych nespokojený Smile
Jenže bastlit chci, v hlavě se mi rodí spousta nápadů, ale nějak chybí motivace, chuť, síla k jejich realizaci. Objektivní podmínky mám dobré (čas i prostor mám, no dílenské zázemí není úplně ideální), ale občas si říkám, má to vůbec smysl něco tvořit? Nebo něco začnu a pak mi najednou bez příčiny dojde chuť v tom pokračovat.
Když jsem byl mladší, šlo to "samo", nepotřeboval jsem se k tomu nějak nutit nebo přesvědčovat, ale dnes už to tak není.

Tak se chci zeptat, zda s něčím takovým také bojujete, případně jak se motivujete? Jestli máte nějakou formu psychohygieny nebo vůbec jak to řešíte. A pokud s tím problém nemáte, tak napište, proč ho nemáte Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út červen 18 2019, 10:21    Předmět: Citovat

No já si v prvé řadě nápady zapisuju, snažím se ty nejlepší, nebo co nejvíc spěchají dávat nahoru. Smile
Já ale bojuju hlavně s leností, práce mám dost, tak na bastlení ne vždy vyjde chvíle. Navíc potřebuju dlouhou dobu, abych se do toho tak nějak dostal. Půl hodinu denně můžu tak leda něco mechanicky dělat, ale nedostanu se do té "nálady" kdy mi to jde samo a mám na to vyloženě chuť. To chce tak dvě tři hodiny bez přerušení minimálně.
Částečně bastlím protože si chci něco udělat sám a baví mě i ta tvorba samotná, i když třeba něco podobnýho můžu koupit. Teď třeba finišuju odsávačku, celá elektronika je moje (kromě zdroje) a dělám i celou novou krabici. Ladím už jen program.
Anebo bastlím něco co nikde nekoupím a k něčemu se mi to hodí. Případně něco na zakázku pro nějakýho zákoše, ale to už musím mít vyloženě čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4955
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út červen 18 2019, 12:13    Předmět: Citovat

Mne ostala už iba jedna motivácia: keď to dokončím, tak to predám a uvoľní sa miesto. Takže na výrobu použiť čo najviac materiálu a súčiastok, aby toho odišlo naraz čo najviac.

Kedysi za mlada bola motivácia vyrábať kadečo, alebo to boli ilúzie, ideály, ktovie. Možno to bolo tým, že nebolo skoro nič, a bolo miesto. Teraz je to naopak. Možno treba menej premýšľať a viac vyrábať. Confused Len keby bolo kde.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červen 18 2019, 20:55    Předmět: Citovat

Ona to začne být nuda, když všechno funguje na první zapnutí. Já to mám jednoduchý, z koníčka se stala profi živnost, takže mě to nebaví a jdu raději něco uvařit. Naštěstí dělám vývoj, takže to není nic pro cvičenou opici.

Prostě jsem přepnul jednoho koníčka na druhého. U toho vaření aspoň občas něco zkazím a hned je zábava...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út červen 18 2019, 21:11    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
...z koníčka se stala profi živnost...

Tak tomu bych se rád vyhnul, proto mě živí počítače a elektronika je jen zábava/přivýdělek. Na druhou stranu tak mám míň času se učit nový věci. Někdy mě to mrzí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1689
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: út červen 18 2019, 21:31    Předmět: Citovat

Mám to podobné . Mám spoustu nápadů co bych chtěl udělat a dohnat mládí. Jenže vždy přijde někdo kdo chce něco opravit a je to v háji!
_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TomasX



Založen: Aug 12, 2005
Příspěvky: 636

PříspěvekZaslal: út červen 18 2019, 21:39    Předmět: Citovat

Osmdesat napsal(a):
Dlouhodobě již zápolím s nedostatkem motivace k bastlení. Very Happy


Mám stejný problém, trochu mě motivuje fakt, že si bastlením "bystřím" mozek, ale stejný efekt by asi měli křížovky nebo podobná aktivita.
Nejvíc mě demotivuje fakt, že všechno se už vyrábí v Číně. Než dokončím nějaký "vývoj" tak na jebaji to lze koupit za pár šušňů.

_________________
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4955
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: út červen 18 2019, 21:39    Předmět: Citovat

kovar napsal(a):
... Mám spoustu nápadů co bych chtěl udělat a dohnat mládí. ...

Neboj, to prejde. Wink Tiež mám nápady, ale keď to premyslím čo potom s tým až to vyrobím, tak sa chuť na výrobu stratí. Dať to tu nieje kam, a predávať to pod cenu nestojí za to. Navyše každý vynález už bol niekde inde vymyslený a vyrobený, len o tom nevieme.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4231
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st červen 19 2019, 6:20    Předmět: Citovat

Mám to stejně jako Zdeněk, koníček je mi prací a má výhody i nevýhody, když v práci skončím tak už nemám chuť na nějaké přemýšlení a jdu sekat trávu nebo plet záhony a tam čistím hlavu. A díky nějakému vývoji který udělám i "bokem" se mi zúročí i v prácí. Třeba jsem si udělal závlahy a ventilaci skleníku. A později jsem některé věci a zkušenosti zůročil v práci. Bohužel 3D tiskárna mi od vánoc leží sice sestavená tak nějak zkalibrovaná a na sucho vyzkoušená, ale ještě jsem nevytiskl ani prd. Ne že by nebyl čas ten si člověk udělá když opravdu chce. Ale není v tom ta bastlířská radost a zápal do tří do rána něco ladit aby to fungovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: st červen 19 2019, 8:33    Předmět: Citovat

Tiez prispejem par riadkami, v minulosti som tiez bastlil viacej, elektronika nebola taka dostupna a lacna, a ked k tomu clovek pripocita mladicky zapal, tak bolo energie viac (zvazarm, morseovka, farebna hudba, audio zosilnovace, tunery, frekvencne syntezy), potom ked nastupili jednocipy, tak 8048, 8051, teraz uz len AVR. Aj ked posledny moj vyrobok bolo Fiat 500 radio do popolnicka, co som nejak nenasiel take radio do stareho fiata, aby splnalo vsetky moje poziadavky.
Takze v sucasnosti, co sa tyka bastlenia elektroniky, tak v zasade nejake opravy, co mi niekto sem tam donesie, pripadne ked sa doma nieco pokazi a nechcem to hodit do smeti. A viac som sa posunul do mechanickeho bastlenia - dostal som od kamosa nejake diely stareho priemyselneho sustruhu, kde chybaju nejake mechanicke posuvy, tak sa s tym zabavam, loziska, hriadele, casom asi nejake krokove motory. Aj tu ale prevladaju opravy, niekto pride s nejakou poziadavkou napr. na remenicu, upravit nejaky hriadel.

Na klasicke bastlenie - typu plosak, suciatky, napajkovat, vmontovat do krabice nejak postradam zmysel. Vacsina rieseni sa da dneska za lacno kupit hotovych.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st červen 19 2019, 13:27    Předmět: Citovat

Já bastlím, protože jsem vyučený konstruktér asynchronních motorů o výkonech stovek kW. Ani motor ani trafo se mi do kvartýru nevejde, tak jsem se dal na slabé proudy. Jsem důchodce a musím zaměstnávat hlavu. K tomu mám ještě zahrádku jako Fit centrum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kaja4



Založen: Sep 28, 2008
Příspěvky: 445
Bydliště: kraj olomoucký

PříspěvekZaslal: st červen 19 2019, 15:50    Předmět: Citovat

Na SPŠE -stavba el.strojí a přístrojů-výk.motory-synchr.,asynchr.,transformátory,vše od kW až po 100kW.Převážně tedy strojařina.Ve VuV Tesla Rožnov-konstrukce jednoúčelových strojů bylo mou činností tyto mašiny rozpohybovat,oživit a zrevidovat.Celou dobu jsem seděl za prknem.Po rozpadu Tesly jsem 13 let před důchodem totálně změnil povolání-servis pl.spotřebičů.Zaměnil jsem bílý plášť a kravatu za denně špinavé montérky.A to se mi stalo osudným.
Desky do kotlů,aby se daly odzkoušet,musí se na stole nasimulovat jejich připojení.Tudíž,co deska,to originál připojení.A tak bastlím testery.Nekonečná inspirace.Zprvu jsem vše kreslil na prkně,ale posledních 15 let dělám dokumentaci již v PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund