Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Klimatizace - odvod kondenzátu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 787

PříspěvekZaslal: so červen 15 2019, 17:20    Předmět: Klimatizace - odvod kondenzátu Citovat

Má vnitřní splitová-nástěnná jednotka čerpadlo kondenzátu, nebo to může odtékat jen samospádem?

Jde mi o to, že mi začala vlhnout stěna kolem prostupu ven a když jsem foukl do té hadice, tak jako bych fouknul brčkem do sklenice vody. Zítra dopoledne to rozeberu, ale netuším, co mě čeká?
Standardně bych očekával pouze samospád a po osmi letech přicpaný odtok třeba bahínkem, které se nahromadilo z prachu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5194
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: so červen 15 2019, 17:32    Předmět: Citovat

myslim ze tam byva male cerpadlo na odvod. vcera jsem hledal nejake vzduchotechnicke hadice ke klimatizacim a zrovna tyhle cerpadylka na me vybafly ve vyhledavaci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so červen 15 2019, 17:37    Předmět: Citovat

Asi jak ktera, Ja mam 4 ruzne typy vnitrnich jednotek (toshiba) a cerpadlo neni v zadne, vsude to tece samospadem. Sklenenou kouli ve ktere bych videl jakou mas jednotku ty nevlastnim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hop



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 84
Bydliště: Zl

PříspěvekZaslal: so červen 15 2019, 17:41    Předmět: Citovat

Nemá čerpadlo-samospád
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
almas



Založen: Aug 03, 2005
Příspěvky: 137
Bydliště: cca Karviná

PříspěvekZaslal: so červen 15 2019, 18:56    Předmět: Citovat

A hlavně tady neplatí pravidlo,že voda teče "z kopce" vždy !Stačí malé prověšení hadice,vytvoří se vzduchová bublina a voda přestane odtékat .A spousta dalších měně i více předvídatelných možností : ucpaný odtok v jednotce(svinstvem ve vodě),příliš stažená hadice,přetlak v hadici způsobený sloupcem vody při zaústění do kanalizační stoupačky,ucpaný odtok hmyzem(vosy) a další ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so červen 15 2019, 19:25    Předmět: Citovat

Samospád, čerpadla se montují, jen když jsou potřeba. Malý prověšení mám taky, hadice jde na zem, ale vyústění je asi 5 cm nad zemí. Nikdy to nevadilo, tlak vody ze dvou metrů to přetlačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1664

PříspěvekZaslal: so červen 15 2019, 22:01    Předmět: Citovat

Stěna kolem trubek může začít vlhnout, pokud ty trubky zdivo, nebo omítku ochladí pod rosný bod. Typicky pokud selže tepelná izolace na trubkách. Třeba z důvodu navlhnutí, nebo rozpadu (steření) izolační trubice, někdy i poškození ptactvem. Pak může vzdušná vlhkost kondenzovat i vně budovy na trubkách a zatékat mezi trubkou a tepelnou izolační trubicí do zdiva.
U běžných klimajednotek malého výkonu je kondenzace vzdušné vlhkostí příliš malá na to, aby zkondenzovaná voda musela být odváděna čerpadlem. To by musel být kondenzát jímán do nějaké nádoby a z ní pak občas přečerpán.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misocko



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 1282
Bydliště: Hlohovec (Sk)

PříspěvekZaslal: so červen 15 2019, 22:20    Předmět: Citovat

"To by musel být kondenzát jímán do nějaké nádoby a z ní pak občas přečerpán."
ano, presne tak sa to robi, cerpadlo ma mininadobu, ked sa naplni , cerpadlo to vytlaci niekam prec, nemusis mat samospad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červen 15 2019, 23:26    Předmět: Citovat

Odvod hadice od klimačky občas zaroste nějakou flórou nebo faunou a pak vnitřní jednotka přeteče. Vzal jsem na to z nouze elektrikářský péro a prorajbloval od vnitřní jednotky. Na konec péra jsem uvázal kousek hadru a protáhnul péro směrem ven. Pak jsem do sběrnýho žlábku nalil Savo proti plísním a nechal ho protýct ven. Blbý je, když je venkovní jednotka na L závěsu v druhým a vyšším patře. Smile
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 787

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2019, 9:20    Předmět: Citovat

Ta skvrna nevyschla ani přes noc, ale PUR pěna už může být nacucaná, každopádně předevčírem se ještě nic neprojevilo, opravdu je to jednodenní záležitost. Trubky mají asi metr, hned za stěnou je venkovní jednotka a tam ta PUR pěna vlhká není.
Kondenzátní hadice je u odtoku izolovaná, takže asi bude někde spojka na tu venkovní, ale zatím nevím, jak to dál rozebrat. Tak i to napojení vypadá normálně a kdyby, tak by to teklo přímo z jednotky přes plasty.

Edit: Ještě mě napadlo, že uvnitř je na chladivu černá izolace a venku bílá, takže někde v té PUR pěně je napojení a to kdyby netěsnilo, tak se tam bude srážet voda. Zkusím to zapnout v rozebraném stavu a budu bádat.



odtok2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  82.74 kB
 Zobrazeno:  84 krát

odtok2.jpg



problém.jpg
 Komentář:
 Velikost:  82.61 kB
 Zobrazeno:  93 krát

problém.jpg



napojení_kond.jpg
 Komentář:
 Velikost:  92.12 kB
 Zobrazeno:  90 krát

napojení_kond.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2019, 11:03    Předmět: Citovat

Jak je výše , máš to ucpaný bordelem . Ono jak to nasává a ochladí vzduch , tak lamely zvlhnou a na ně se nalepí prach a další bordel . Steče do trubky a tam doroste , nebo přes zimu zaschne a po začátku sezony se ty šlupky odmočí a zamezí odtoku nového kondenzátu . Tehle jednotek máme asi 200 , nástěnné i stropní , některé s čerpadlem , některé bez , čerpadla mohou být uvnitř , mohou být venku , jsou rotační i elektromagnetická , ovládání drátová , bezdrátová atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 787

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2019, 11:18    Předmět: Citovat

Tak jsem to spustil v rozebraném stavu a teče to z té kondenzátní hadice viz. video, nahoru jsem dal suchý ubrousek a na prstě je vidět, jak to prosakuje a ztéká. Na té hadici je použitý stejný materiál (to hnědé, asi vulkanizační spojka), jako je na spojení mezi vnitřní a vnější hadicí od kondenzátu. Prvně jsem myslel, že to tam dal kvůli tomu prostupu skrz stěnu, aby to hadici chránilo, ale nejspíš ji při montáži poškodil a tu vulkanizačku tam dal jako opravu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2019, 11:41    Předmět: Citovat

To je zkreslený optikou kamery a nebo je ten odvod kondenzátu opravdu trochu šikmo nahoru? Pokud jo, tak montážník byl asi línej vysekat větší díru a nebo to odtlačila PUR pěna při vytvrzování.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 787

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2019, 11:49    Předmět: Citovat

Ano je to do kopce a ta vulkanizačka tam byla jako oprava (asi 4 cm široká a vedla pod pěnu). Když jsem ji sundal, tak je vidět poškozená hadice a odkud to vytéká viz. video.
Dnes tam dám "sloní hovno", nic lepšího nemám, ale je to zralé na výměnu, jenže vydlubávat v 30 cm stěně PUR pěnu se mi moc nechce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2019, 12:34    Předmět: Citovat

Koukám že pěna je fakt mor. Vony asi platí pro její použití stejný pravidle všude, jako pro montáž oken, všude to všichni dělají stejně blbě (protože přece dělat to pořádně je práca a navíc kdo to zaplatí Rolling Eyes ) a přesně podle toho to dopadá. V tomdle případě byl navíc montážník lempl a krk obrazek_cenzura.

Ovšem já teda nevim, školy nemám, ale chránička kabeláže není tak úplně jako že trubka na odvod kapalin, ne? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund