Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TomTom - Čekání na platný signál GPS...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Navigace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17689
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 10:01    Předmět: Citovat

Moje zkušenosti s 10 let starým TT one XL.
Před asi 6 lety jsem přehrál bootloader novější verzí aby uměl číst i velký SDHC karty, do tý doby uměl jen SD karty do 4GB.
Poslední aktualizaci map řady 910 jsem dělal někdy před 3 rokama. Jezdím na něj neustále a někdy koncem letošního dubna jsem začal ve městech dost často jezdit barákama a podle výškoměru lítat několik km nad zemí. Bargraf, co ukazuje počet družic občas ukazoval jen 2 sloupky z 6. Včera kolem 14 hodiny najednou vypálil na 6 sloupků a už tak zůstal. Jízda skrz HK naprosto bez problémů, občas to spadlo na 5 sloupků. Myslím si, že po tom přetečení týdnů nešlo pár satelitů a buď tam jsou nový a nebo aktualizovaný. Jinak si nedovedu vysvětlit, jak během jízdy může dojít k takový změně.
Doma jsem se na netu poohlídl po nových mapách a zjistil, že pro kdysi aktualizovaný navcore 8.417 už nejsou nový mapy k sehnání a tak jsem nahrál a poléčil navcore 9.170 a nejnovejší mapu řady 1025. Vyšší navcore asi v 32MB RAMce už asi chodit nebude. Navigace maká, dokonce po mnoha letech i řazení do pruhů, satelity chytí asi po 2-3 minutách, jen nejde čas a dojezdová doba.
Jinak pokud máte víc než 32MB RAMky, stačí nahrát navcore 9.541 a pak jede i čas a dojezdová doba. Na nějkým italským fóru jsem našel, že všechno je v problematickým souboru PNDNavigator a pokud je nefunkční čas v navcore řady 9.5xx, stačí přehrát jen ten.
Takže zkuste ještě jednou ty mrtvoly, co čekaly na signál, možná již něco najdou.

A propo, jak jsem měnil navcore, tak mi nyní nejde výškoměr Height. Nikde nemůžu nalézt, jak se má aktivovat aby ukazoval výšku v levém horním rohu. Starý navigační fórum, kde to bylo popsaný je už několik let odstřelený.
Na starým navcore jsem měl taky nastavený pro peněženku a body dost důležitý cinkání při překročení maximální povolený rychlosti. V novým navcore to nějak nemůžu nalézt.
Neumíte s tímhle někdo poradit?
Díky.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7936
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 10:35    Předmět: Citovat

Hele Jirko, náhoda? Kdo ví? Very Happy https://www.novinky.cz/veda-skoly/506253-rusti-kosmonauti-uklizeli-ve-vesmiru-nasli-stary-rucnik.html
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17689
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 11:01    Předmět: Citovat

Nic neobvyklýho, víš kolik tam lítá Pampersek velikosti XXL? Laughing Jedna před časem dokonce zabránila spojení Sojuzu s Saljutem. (Nebo s ISS?) Naplácla se na spojovací uzel a přilepila se. Wink
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 11:46    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
...A propo, jak jsem měnil navcore, tak mi nyní nejde výškoměr Height. Nikde nemůžu nalézt, jak se má aktivovat aby ukazoval výšku v levém horním rohu. Starý navigační fórum, kde to bylo popsaný je už několik let odstřelený.
Na starým navcore jsem měl taky nastavený pro peněženku a body dost důležitý cinkání při překročení maximální povolený rychlosti. V novým navcore to nějak nemůžu nalézt.
Neumíte s tímhle někdo poradit?
Díky.

Tady je odkaz na výškoměr http://gps.dg4sfw.de/appinstall/files/height_17.zip. Nastavení se dělá v souboru height.cfg.
Upozornění na radary a další místa je děláno jako body zájmu. Pak k tomu jde přiřadit ikona a zvuk nebo přímo hlasová hláška. Mám udělané všechny hlasové hlášky radarů a nebezpečných míst. Navigace mi hlasem hlásí typ radaru a rychlost na kterou je nastavený a stejně tak i nebezpečné křižovatky, nájezdy atd..
A ještě k tomu navcore, na GO720 mám verzi 9.205 a všechno funguje. Ale je to "alternativní" verze, kde se dá nastavit hromada věcí. Třeba emulovat úplně jinou navigaci včetně vzhledu.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17689
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 12:54    Předmět: Citovat

Dík za tip. Ten výškoměr jsem už dopoledne rozchodil, stačilo ze starýho navcore zkopírovat kromě adresáře Height taky adresář TTinit a pak v height.cfg nastavit správnou výšku v parametru He, u mě -36 metrů.
Radary a jiný body zájmu se mi zobrazují, v adresáři konkrétní mapy mám ikony jako BMP soubory a jejich umístění v mapě je v souborech OV2. Hlasový hlášky jsem pro body zájmu nepoužíval ale v adresáři Sounds pár souboru hlášek v souborech s příponou OGG mám. Nedělaly se tyhle provázanosti v nějakým POI manageru?
To cinkání při překročení maximální dovolený rychlosti je něco jinýho než body zájmu, ozve se v okamžiku když překročíš rychlost definovanou v mapě a rozbliká se ti červeně tvoje aktuální rychlost. Na to nemusíš mít vůbec POI zapnutý. Tohle je dost dobrá věc proti pokutám, hlídá tě to i v místech, kde radar v POI třeba není zaznamenaný. Něco bylo na nastavení, dalo se i jakým zvukem ale je to už asi 6 nebo víc let a hlava zapomíná.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 13:14    Předmět: Citovat

To cinkání by se snad mělo nechat nastavit v menu, kde je položka upozornění.
POI si nastavím jen jednou přímo v navigaci, na to programu netřeba. A když vyjde nová mapa, stačí si ze staré schovat mapsettings.cfg a po odzkoušení nové mapy ho do ní nakopírovat a nahradit s ním ten nový. V něm je téměř celé nastavení navigace včetně oblíbených, POI, domovského místa atd. a nemusí se tak nic nastavovat znovu.
Při zmněně navcore je dobré si ohlídat aby se nezobrazovaly všechny body zájmů. Nechápu, proč to je implicitně nastavené na všechno. Je to jak jezdit se zataženou ruční brzdou, zvlášť v navigacích co mají 32MB paměti. adisplej je plný všech možných ikon. Lepší je nechat zobrazovat jen ty co chci ve správě oblíbených a většinou jen po směru jízdy.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17689
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 13:59    Předmět: Citovat

hafca napsal(a):
To cinkání by se snad mělo nechat nastavit v menu, kde je položka upozornění.

Právě že to Upozornění nemůžu nikde nalýzt, jako kdyby to v navcore 9.170 nebylo. V menu Změnit předvolby 1 z 6 jsem to nenašel a v Hlavní nabídce 1 ze 3 to taky nikde nevidím.
Vrazil jsem do TT kartu se kterou jsem jezdil dosud a při překročení rychlosti cinkala. Divný, prošel jsem vše a taky jsem nikde nenašel nic, čím by se to dalo navolit. Ach jo, ta skleróza, pamatuju si jen že bylo několik zvuků na výběr...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 14:49    Předmět: Citovat

U mě to je v nabídce "Zámek", tam jsou upozornění a potom už jen vybrat libovolný zvuk.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17689
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 16:38    Předmět: Citovat

Shocked Tak to by mě nikdy nenapadlo a ani jsem to tam nehledal. Embarassed
Hledal jsem rozdíly na SDHC starýho a novýho NC a našel jsem jednu zajímavost. Víš co se stane, když v texťáku config.txt změníš na řádku
Model: P40 light za pouhý P40 a nebo třeba P60? Smile
Docela jsem se divil. Wink

Jo a k těm POI. Nezkoušel jsem to, TT je zrovna někde na cestě. Vím, že pokud má POI stejnej název s příponou BMP a OV2 a jsou povolený tak jsou vidět při navigaci. Je to správně, že když pod stejným názvem dáš i OGG, tak se při míjení POI ohlásí a nic dalšího k nastavování již není potřeba? Má být ale OGG v adresáři mapy a nebo v adresáři Sounds? Aspoň u starýho NC byly OGG v Sounds.
Díky moc!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 17:44    Předmět: Citovat

Zvuky k POI by měly být v adresáři sounds a na rozdíl od ikon se mohou jmenovat jak chceš.
Jestli myslíš soubor setconfig.txt, který je v adresáři config, tak tam se použít daleko víc příkazů. Mimo emulace jiné navigace se tam nastavuje hromada dalších věcí.
Čištění pomocí clenflash by se mělo dělat při každé změně navcore, je na to i samostatná utilita přímo od TT.
citace:

příkazy v setconfig.txt
TTSoff / TTSon = vypne TTS (pro SK/CZ nepouzitelne, takze davajte off, jde o syntezu reci kdy hlasi ulici apd.)
FMon = FMTransmitter zapnut (pro x10)
FMoff = vypne znovu FM po automatickem zapnuti nekterymi emulacemi, jen pro zarizeni bez FM, Mp3-Player nedostupny
BToff / BTon = vypne bluetooth, vypnutim usetrite nejakou RAM
noqfixdel = vypne vymazavani Quickfix udaju po resetu
delgns = odstrani (Start,supend) stare TMC-Data (gns/gnsdata)
delmap = po kazdem restartu smaze currentmap.dat
cleanflash = smaze z flash vsechno co je mozne, vsechny nastaveni budou smazane, po vykonáni se sam vymaze
viewmsg = zapne BootHelpmessages
nomsg = vypne uplne vsechny BootHelpmessages
runclean = odstrani vsechny nepotrebne soubory aby se usetrila RAM
rm = odstrani niekolik dalsich souboru (i ty co jsou treba pro BT) kvuli RAM (experimentalni)
runcheck = kontrola niekolika "dulezitych" souboru, vysledek najdete v config.txt
changedtext = tento text sa zobrazi po nastartovani navigovani, na status/info obrazovce s mapou (byva zde napr. nazev modelu)
changedtext.txt = podobne jako changedtext, ale text je ulozneny v textovem souboru v rootu navigace
SDid.txt = seznam ID pro kazdu SD kartu, tak jde pro kazdu kartu mit ruzne Mainsettings
usesetting = pouziva vzdy nastaveni z SD karty, ne nastaveni, ktore si zarizeni uklada samo

v model.txt jen x+cislo emulované navigace (x40 pro GO x40 atd.)
ve version.txt dve cisla pro navigaci do ktere navcore davame, po restartu se soubor sam smaze

emulace
citace:
V setconfig.txt se dá nastavit, jakou chceme emulovat navigaci a zapnout nebo vypnout některé funkce, pokud je ovšem navigace umí i HW.

model:
- ori (znamena ze se použije ID originálního HW)
- ttsdk (ID 13 = Go 915)
- xls (ID 16 = One XL)
- x20 (ID 18 = One XL HD Traffic)
- x30 (ID 25 = Go 530/630/730/930)
- x40 (ID 24 = Go 540/740/940)
- x40light (ID 34 = ??? - TTS pojde i na TTONE s NC 8.410 ale bluetooth je vypnutý)
- x40light2 (ID 35 = ??? -TTS pojde i na TTONE s NC 8.410 ale bluetooth je vypnutý)
- x40light3 (ID 36 = ??? -TTS pojde i na TTONE s NC 8.413 ale bluetooth je vypnutý)

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17689
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 19:02    Předmět: Citovat

Takže to je v Sounds správně, ale jak se nastaví provázanost na POI od radarů?

Jo, myslel jsem Setconfig.txt. Něco z příkazů, co jsi poslal, jsem měl a nebo našel na netu. Spíš mě překvapilo, že když jsem odmázl "light", tak se rozběhl BT. V původním navcore (asi řady 6.xxx nebo míň, už si to nepamatuju), co byl při koupi v TT one XL, vůbec obsluha BT nebyla a přitom je BT vysílač/přijímač v navigaci fyzicky osazenej. Normálně se spáruje, datový přenosy chodí. Divný něco cpát do výrobku s tím, že to nikdy nebude ofiko fungovat dokud se v tom nepošťouráš. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 19:26    Předmět: Citovat

Občas si udělali vylepšení jen pomocí SW, dělají to tak i jiní. Laughing
Provázanost je jednoduchá. POI s koncovkou ov2 máš stejně jako jejich ikony v adresáři s mapou, zvuky k nim v adresáři sounds.
V menu si najdi Správa BZ, v něm Upozornit, je-li blízko BZ a tam už je to jednoduché. Vybereš si bod který chceš, nastavíš vzálenost při které se má ozvat hláška nebo zvuk a ten si vybereš jako poslední.
A v menu Zobrazit BZ na mapě zruš všechny fajfky, ať to zbytečně nebrzdí navigaci.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17689
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt květen 30 2019, 22:03    Předmět: Citovat

TomTom je zpátky doma a tak jsem hned zkusil ten Zámek. Jo, je to tam a pokud se zaškrtne "Upozornění na překročení" tak v dalším kroku hned nabídne volbu některýho vnitřního zvuku nebo hlášky z adresáře Sounds.
Jo a to Tebou popsaný přiřazení hlášek k POI taky chodí.
To je asi vše, co mě na TT zajímalo.
Díky za pomoc. Kdysi jsem to měl načtený z starýho TomTom fóra co je odstřelený ale za ty léta se to nějak vykouřilo z hlavy, zopakování je matka moudrosti. Very Happy Ale POI.CZ je stále funkční a tam se dost věcí dá nalézt.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teufel



Založen: Feb 09, 2017
Příspěvky: 407
Bydliště: Na dohled od Spolany

PříspěvekZaslal: st červen 19 2019, 20:29    Předmět: Citovat

Tak včera se kamarádka (bydlí na opačné straně Čech) konečně dostala k tomu navigaci updatovat (pomohl jí k tomu ajťák v práci) - a po hodině a půl aktulizací to zase funguje.
Děkuji všem za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: so srpen 01 2020, 17:02    Předmět: Citovat

Včera jsem po delší době zapnul TOMtom Start 20 a klasika - bezúspěšné vyhledávání družic. Po napojení na aplikaci My Drive Conect a přihlášení se stáhla krátká aktualizace a následně se navigace rozchodila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Navigace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund