Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kód klíčů do zámku
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 8:01    Předmět: Kód klíčů do zámku Citovat

Mám tady dva dozičáky a na nich je nějaký kód. Mělo by to pro výrobce klíčů značit asi nějaké nastavení pro frézku, aby správně vyfrézovali 5 drážek do surového klíče. Nemáte někdo ponětí o tom systému nebo odkaz, kde je to popsáno? Kódy jsou např. 312 2S a 121 5S.
Samozřejmě by se hodil i odkaz na to kódovaní u FAB klíčů. Už se mi stalo, že za "těžké" prachy udělali nový klíč a ten nefungova dokud jsem neopiloval ten správný zub, co blbě ofrézovali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 8:19    Předmět: Citovat

Kdysi mi rikal zamecnik, ze pokud ten kod vubec neco znamena, tak je to jen cislo tvaru suroveho klice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 634
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 9:01    Předmět: Citovat

Jestliže se opravdu jedná o obyčejný nebo dozický zámek Hobes a klíč Hobes, udává toto číslo přímo typ klíče. Stačí zajít do dobrého železářství či zámkařství a podle čísla si náhradní klíč koupit. Zhotovení klíče z polotovaru na zakázku je řádově dražší. Klíče k zámkům Tesla Stropkov takto značeny nejsou, nicméně vzory se příliš neliší, a i k nim se nechá klíč podle přineseného vzoru koupit hotový. Nečekej ovšem od dozického zámku nějakou bezpečnost, existuje asi jenom 200 vzorů.

Co se týká kódování FAB klíčů, zámkaři dobře vědí, o co jde, ale ti nikdo nezveřejní, je to otázka profesionální cti. Pokud chceš, aby ti klíč fungoval na 100%, vezmi s sebou příště vložku nebo zámek (visací) a oni ti to zhotoví se zárukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 9:22    Předmět: Citovat

Nevím, jak je to teď, ale donedávna, když jsi koupil zámkovou vložku s klíčama, tak jsi měl v příbalu kartičku, kterou jsi předložil v "zámkařství" a podle tý Ti udělali duplikát klíčů. U některých klíčů Ti duplikáty bez kartičky neudělali - asi měly vyšší třídu bezpečnosti - a kolikrát - když jsi měl duplikát z duplikátu, tak z toho se další kopie moc nedařily.
V podstatě to na tom klíču můžeš mít výrobní číslo, nebo kód vzoru, jako je na tý kartičce.
FABkový klíče se duplikují na kopírovací frézce - na jednu stranu se upne originál klíč, po kterým se pohybuje zub mechanicky propojený z frézkou. Ten zub odklápí a nebo víc přitláčí frézku na polotovar klíče duplikátu. Podle toho, jak obsluha pohybuje frézkou ze strany na stranu a jak moc intenzivně přitlačuje frézu a zub na klíče, tak podle toho je kvalitní výsledek. Někdy jsem jej musel poladit klíč drátěným kartáčem a jehlovým pilníkem srážet otřepy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 9:36    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Samozřejmě by se hodil i odkaz na to kódovaní u FAB klíčů. Už se mi stalo, že za "těžké" prachy udělali nový klíč a ten nefungova dokud jsem neopiloval ten správný zub, co blbě ofrézovali.
Pro ty nejobyčejnější FABky zde.
Lepší zámečnictví už dneska mají CNC frézy na klíče - můžeš si klíč nechat oskenovat a zkopírovat 1:1, nebo oskenovat a zkorigovat na standardní hloubky a pak vyfrézovat, anebo vyfrézovat podle přineseného kódu. (FAB píše nezašifrovaný kód rovnou na tu “bezpečnostní” kartu). Taky si můžeš klíč oměřit šuplérou, převést na číselný kód a nechat vyřezat - mají i mechanické kódovací frézy. Samozřejmě ne v superhyper, kde u toho ještě lepí kramfleky apod.

P.S. EVVA používá stejné hloubky a číslování, ale třeba Guard nebo KABA GEGE to má jinak.

Podle mých zkušeností jsou klíče z fabriky <20 µm, klíče z CNC frézky v dobrém zámečnictví <50 µm, klíče z mechanické kopírky/kódovačky v dobrém zámečnictví <100 µm a klíče z lajdáckého zámečnictví nebo superhyper stánku klidně i 0,5 mm.
Kopírovací frézy jsou vždycky nastaveny tak, aby řezaly hlouběji, takže kopie z kopie je vždycky horší a horší, až nakonec nefunkční.



68635AAD-649C-483D-AD73-5A6E4A7CDC4F.jpeg
 Komentář:
5 stavítek
 Velikost:  58.58 kB
 Zobrazeno:  247 krát

68635AAD-649C-483D-AD73-5A6E4A7CDC4F.jpeg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 14:24    Předmět: Citovat

nepomohlo by třeba tohle?


vzornik 1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  54.18 kB
 Zobrazeno:  242 krát

vzornik 1.jpg



_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 15:47    Předmět: Citovat

Díky dobrmane, to je přesně vono.
No a jestli si někdo myslí, že fabky jsou bezpečnější, tak je dost ale dost naivní. Jsou stejně bezpečné, ale mají a to je důležitější: menší velikost, více kombinací pro výrobu a lidé jim více věří, hlavně dokud je nevykradou bez viditelného poškození zámku (vložky).
Ale bezpečnost mě nezajímala, spíše jen ten způsob, podle čeho se to rozlišuje. O bezpečnosti nového systému u fabky se přesvědčil kdysi soused, když si zapoměl doma klíče a zabouchnul si dveře. Prej by tomu nikdy nevěřil, že se to dá otevřít do jedné minutky kdyby to neviděl. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 16:15    Předmět: Citovat

O dozičáku říkali zámečníci, že je pro zloděje složitější jak FABka.
Pokud teda sebou nemá těch cca 250 klíčů, a nemá čas na jejich zkoušení.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 17:22    Předmět: Citovat

27 x 8 = 216 kombinací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1409
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 17:57    Předmět: Citovat

Na domovních dveřích s hromadou čepů do všech stran mám vložku Guard a když jsem si chtěl nechat udělat rezervní klíče, tak ve speciálce vyžadoval zámečník kartu, ale i s kartou stejně dělal klíč podle originálu. Ptal jsem se ho na úroveň zabezpečení a on kupodivu můj klíč chválil a říkal, že při problémech musí vložku odvrtávat, protože se systém špatně oblbuje jak bumpingem, tak vyhmatáním. Venkovní strana vložky je navíc kalená, takže i to odvrtání není až tak jednoduché. Nejprotivnější komplikací je prý pak i odblokování všech čepů dokola.
Docela mě uklidnil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 19:42    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
No a jestli si někdo myslí, že fabky jsou bezpečnější, tak je dost ale dost naivní. Jsou stejně bezpečné...
Typický výrok člověka, který zná jenom dozický zámek a vložku FAB.
Není FABka jak FABka a existují i mnohem bezpečnější vložky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 19:49    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
vyžadoval zámečník kartu, ale i s kartou stejně dělal klíč podle originálu
Pokud neměl CNC mašinu s programem od Guardu, tak ani jinak postupovat nemohl. U Guardu je “uzávěr” v čísle na kartě zašifrovaný, algoritmus nebyl zveřejněn.

P.S. U Guard G550/G560 je ochrana proti vyhmatání a bumpingu jen ta nejprimitivnější, srovnatelná s FAB 200.


Naposledy upravil tomasjedno dne pá březen 15 2019, 21:08, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 20:51    Předmět: Citovat

Zajímavé je, že mě udělali klíč od Guardu bez karty. A nebyl jsem jedinej, co jsem se ptal. Kartu jsem nakonec později našel, ale dotyčný zámečník mi řekl, že on není od hlídání zámků, ale od výroby klíčů. A měl pravdu, protože kartu jsem předtím najít nemohl a on by neměl kšeft. Je to dost falešná představa o ochraně před kopií klíče stejně jak to, že si někdo myslí, že jiní neznají nic víc než dozičáky nebo fabky. Přitom by se divili, jaké byty se vykrádají a s jakými zámky. Bezpečnost dveří spočívá také v něčem jiném, ale to jsem odbočil od tématu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 21:05    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Zajímavé je, že mě udělali klíč od Guardu bez karty.

Je třeba vzít v potaz, kdy. Asi před 4-5 roky Guard koupila EVVA a bylo to spojeno s útlumem výrobního programu, mj. také s ukončením patentové ochrany profilů klíčů Guard. Tím se stala i “kartová” ochrana klíčů bezpředmětná a klíč ke vložce Guard G560 (BT 4) mi bez mrknutí oka a bez karty zkopírovali i v pražském servisním středisku Guard na Smíchově. Když jsem se jich zeptal, proč nechtěli vidět kartu, tak řekli, že už není nutno.
Ono to stejně bylo na nic, identické profily (i přes patentovou ochranu) byly k sehnání tuším od Errebi nebo Silca, a zkopírovat si to pak může kdokoli se svěrákem, pilníkem a šuplérou Very Happy
Prostě u takhle jednoduchých klíčů kdo si mermo mocí chce nelegální kopii opatřit, ten si ji taky opatří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2019, 22:44    Předmět: Citovat

Však já se nehádám, že to udělali všude. Je to asi těch 5 let a asi to byl ten případ, co jsi popisoval. A žádné zázraky to stejně nejsou, jen to komplikuje život, když je potřeba náhradní klíč. Potom se mění zámek a fůra klíčů se může jen vyhodit. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund