Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ferguson Ariva 254 Combo? Vybral jsem si dvojtuner DVB-T2.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: so únor 02 2019, 19:43    Předmět: Citovat

S tou Enigmou v přijímači GigaBlue jsem taky dost bojoval, naštěstí firma, které to prodává, má experty s velkou trpělivostí. Teď už to dlouho běží samo a moje paní to bez problémů ovládá a pochvaluje si. Paralelní sledování a nahrávání jiného programu funguje, v seznamu nahrávek jsou indikátory ještě nepouštěných nahrávek, částečně odsledovaných i komletně přehraných. U částečně odsledovaného programu nabízí možnost začít přehrávat od místa, ve kterém bylo minulé sledování stopnuto, toto manželka vysoce hodnotí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1508
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so únor 09 2019, 13:31    Předmět: Citovat

Tak místo boje s LINUXEM a Enigmou jsem prozatím zvolil nejjednodušší řešení.
Koupil jsem V ALZA v akci za 1190 Kč přijímač DVB-T2 se dvěma tunery, což mi umožňuje nahrávat nezávisle na sobě současně dva programy. Typ přijímače TS6820 Twin T2-HEVC.
https://www.alza.cz/telesystem-ts6820-t2-hevc-twin-tuner-d5069926.htm?o=1
Připojl jsem k němu starší USB2 disk 2,5" 250 GB. Port USB přijímače disk bez problému utáhne bez potřeby externího zdroje.
Pro ojedinělé nahrání něčeho ze satelitu jsem si ponechal GoSat7055 s Falsh 16GB.
Musel jsem oželet možnost nahrávání a současného sledovaní starší nahrávky. Ten přijímač to neumí.
V paneláku máme zrušenou společnou anténu, protože se obyvatelé usnesli na kabelové TV.
Na snímku je moje pokojová anténa položená na skříni ve vedlejším pokoji od přijímače. Anténa napájí signálem rekordér SONY, settopbox DVB-T v kuchyni a nový DVB-T2 přijímač. Anténa byla kdysi zhotovená jako provizorka ještě pro analogové vysílání z dřevěných lišt a hliníkových prvků. Jak je vidět, provizorka slouží dosud. Zesilovač je použitý z nějakého vyhozeného síta od popelnic. Nejbližší vysílače DVB-T/T2 jsou Ostrava, Lysá Hora a Praděd, což není od Studénky za rohem. Anténa je nasměrována někde mezi Ostravu a Lysou Horu. Ve výhledu na vysílač stíní 1/3 čtyřpatrového paneláku, anténa je v 1. patře. Přesto mám již od počátku DVB-T dostatečně kvalitní příjem pro můj starý rekordér SONY. Nový DVB-T2 přijímač naladil 72 programů z DVB-T i T2 (z toho je jich hodně duplicitně z T i T2), u všech multiplexů ukazatel přijímače ukazuje sílu a kvalitu 100%. To svědčí o dobré citlivosti a selektivitě nového přijímače.
Při pohledu na moji anténu na snímku hrozí odborníkům infarkt a pro amatéry je to inspirace jak se to dá také udělat.



Anténa.jpg
 Komentář:
 Velikost:  112.98 kB
 Zobrazeno:  215 krát

Anténa.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1508
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po březen 11 2019, 18:18    Předmět: Citovat

S odstupem 1 měsíc od koupení zde uvedu zkušenosti s settopboxem TS6820 Twin T2-HEVC. Podle mne jej mohu s klidným svědomím doporučit jiným zájemcům, kteří řeší přechod z DVB-T na DVB-T2. Jen musím zdůraznit, že u mne je tento přijímač určen téměř výhradně na nahrávání, takže ho hodnotím hlavně podle toho.
1. Citlivost přijímače výborná.
2. Rychlost procesoru vyhovuje. Přehrávání filmů i v HD kvalitě bez sekání.
3. Zrychlené "převíjení" při přeskočení reklam stíhá plynule, maximální rychlost až 24x.
4. Já reklamy přeskakuji po krocích ručně, mám nastavený krok 30 sec., ale jde nastavit libovolnou délku kroku.
5. Zcela přirozeně lze nahrávat současně dva programy z různých Muxů. Zadání nahrávání je snadné z EPG. Při zadání nahrávky z EPG se zobrazí tabulka, kde nastavím hned prodloužení nahrávacího času, aby nescházel konec. Počátek nahrávky zpozdím ve stejné tabulce ručně o 2 minuty, tím se zaručí správný přenos názvu filmu z EPG do seznamu nahrávek. Časovač lze nastavit i manuálně mimo EPG.
6. Při nahrávání lze současně sledovat v TV další libovolný program z Muxů, ze kterých se nahrává. V přehledu programů se zobrazí jen ty, které lze souběžně sledovat. V Ostravě jsou to prakticky všechny ostatní programy T2 ze dvou současných přechodových Muxů.
7. Já tuto možnost používám k nahrávání ještě třetího programu přes SCART do starého rekordéru Sony DVB-T. Pokud to potřebuji, tak mohu z rekordéru Sony s libovolným zpožděním přehrávat souběžně ten třetí nahrávaný program, který se již dříve začal nahrávat.
8. Používam HDD 250 GB NTFS. Port USB utáhne disk zcela bez problému. Ve Standby přijímače je USB port a tím HDD bez napájení.

Jedinou nevýhodou proti mému dřívějšímu rekordéru Sony DVB-T je to, že pokud něco nahrávám, nemohu souběžně sledovat jiný dříve nahraný program. Je to bohatě vynahrazeno jinými výhodami nového DVB-T2 přijímače.

Jak vyplývá z popisu, jiný uživatel, který bude mít přijímač jako hlavní rodinný přijínač DVB-T/T2, si v pohodě užije nahrávání dvou programů a ještě sledování dalšího programu v TV. Jen doplním, že nahrávky jsou ve formátu TS, tedy přenositené do PC k dalšímu případnému zpracování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: čt listopad 12 2020, 13:28    Předmět: Citovat

ahoj. Potřebuji nahrávat ze Setopboxu DVB-T2 do DVD SONY RDR-HXD890 na jeho HDD disk.
Mám to propojeno přes přední CINCH, ale je tu problém.
Pokud přepnu SONY na HDD napojím přes CINCH a navolím tlačítkem INPUT vstup LINE2 a spustím Record zobrazí se mi hláška: TENTO OBSAH JE CHRÁNEN PROTI KOPÍROVÁNÍ

Taky jsem to zkoušle přes SCART vzadu, ale pokud to napojím na SCART tak ani při volbě INPUT nevidím na displeji nabídku pro tento SCART vstup.

Nevíte proč? Manuál jsem přečetl, ale nic jsem nenašel.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 1:28    Předmět: Citovat

Přišel jsem na to, že problémem je video signál ze setopboxu, ale kdyžyž připojím video signál ze satelitního přijímače tak se nahrávání spustí. V obou případech je to videosignál...žlutý CINCH. Nechápu to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 5:59    Předmět: Citovat

Na tom videosignálu je zjevně prastará ochrana Macrovision (v prázdných řádcích po V-syncu). Mně to takhle nechtělo nahrávat z VHS, kterou si tak zablokovala firma před 25 lety. Jen nevím, co máš za STB, ale docela mě překvapuje, že by to tam cpal nějaký čínský STB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 8:21    Předmět: Citovat

vážně? Je to nový AB cryptobox 702T mini a zkoušel jsem druhý a to stejné. Díval jsem se do nastavení, ale žádná option pro vypnutí / přepnutí tam není. Jde to nějak obejít?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: st listopad 18 2020, 8:26    Předmět: Citovat

Zkusil bych STB jiného výrobce nebo se na výstup podívat osciloskopem, co tam na tom signálu je. Macrovision se projevuje střídáním úrovní hned za V syncem. Pokud to fakt je implementováno, vypnout to nepůjde, byť žádná norma neříká, že by to mělo být zaplé. Zaplé by to mělo být pouze u dekodérů s CI+ a nastaveným příznakem, což volné vysílání není. Obejít se to dalo krabičkou, která ty volné řádky opět uvedla do normálu, ale to je záležitost 20 let stará. To bych radši zkoušel jiný STB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2020, 22:41    Předmět: Citovat

Tak jsem koupil setopbox Sencor SDB 520T a z tohoto lze nahrávat přes SCART bez omezení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2020, 22:58    Předmět: Citovat

Na podpoře Cryptobox píšou majiteli s tímto problémem, že nahrávání je pres USB a že není potřeba nahrávat přes AV výstup 😛😛😛😛😛😛 ......ale vysvětlete to těm starším.
Takže mi to vyznělo, že tento problém neřeší a řešit nebudou. Zvláštní když to ostatní výrobci umí a oni by to také mohli umět, ale asi nechtějí "jen" upravit firmware a dát ho k dispozici na svoje stránky. No nějak to s těmi 25 kusy co jsem nainstaloval musím obejít.....zatím jen pár zákazníků má tento požadavek na nahrávání přes AV výstup.
Tímto jsem AB Cryptobox 702T mini odepsal a nedoporučuji!!!
Ale design a taky remote senzor a i dálkový ovladač .......to se jim povedlo a navíc netopí!


Naposledy upravil zvaty dne pá listopad 20 2020, 23:25, celkově upraveno 7 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2020, 23:08    Předmět: Citovat

A navíc citlivost na signál je alarmující. No měli by se výrobci a jejich překupníci učit, třeba taková Wiwa lite je na signál lepší a při méně kvalitním signálu nezačne "kopat" a nesekne se tak, že nereaguje ani na ovladač. Což je u cryptobox normální......musí se odpojit od napájení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2926
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2020, 0:00    Předmět: Citovat

U tej WIWA Lite by som však pochyboval o rýchlosti vyhodnocovania kvality signálu. Vlastním ju a ešte v ,,prechodovom" štádiu, keď bol aj pôvodný signál, tak TV Panasonic vyhodnocoval (na spoločnej anténe v paneláku, diaľkový príjem z krajiny Morava) kvalitu na 15 - 30% a dynamicky to lietalo. WIWA si stále držala svojich 100%, napriek tomu, že občas zaštvorčekovala, lebo skutočnosť podla TV bola už pod 12%. Na druhej strane WIWA oproti iným STBoxom má fakt dobrú citlivosť, tak isto obraz je O.K., dokonca funguje aj YouTube, akurát má jeden problém. Musí ju inštalovať ,,znalý človek", lebo v predaji je so zastaralým SW, treba ju pripojiť na internet a stiahnúť aktuálny SW. Mám WIWU od Marca (?) a mám už tretiu aktualizáciu... Ďalší problém je, že pri prvom ladení je možnosť voľby ladenia kanálov FTA a ,,všetky kanále". Zvolíte ,,všetky". Avšak, ak po vypnutí a opätovnom zapnutí chcete časom opäť ladiť, tak naladíte iba FTA(voľba už k dispozícii nie je, ani žiadne upozornenie, že už volí iba FTA) a dokonca aj pri ručnom vložení kmitočtu mimo FTA - tak ho nenaladí, aj keď tam signál je. Musíte STB opäť zresetovať do továrenskeho nastavenia, až tam sa zobrazí možnosť naladenia ,,všetkých" kanálov... Pri individuálnom príjme to možno nie je problém, ale v panelelákoch cez STA to už problém môže byť (ako v našom paneláku). Je to škoda, lebo tento STBox za tú cenu (ja som ho kupoval ešte u zeleného zmr,a za 24€, ale už som nedávno videl cenu okolo 15€) zvláda cez USB externé HDD aj 2TB (i keď v návode garantuje iba do 500GB). Tu chcem však upozorniť, že ak máte STÁLE v USB pripojený čo len 4GB kľúč, tak WIWA začne blbnúť: pri prepínaní programov, prípadne zmene hlasitosti cez D.O. sa zobrazí LOGO WIWA ako pri total resete. Našťastie sa nič v nastavení nevymaže, ale ruší to a zdržuje. Preto, ak nevyužívate v tom čase obsah z externého zdroja USB, tak si ho vypojte. Nahrávanie som neskúšal.
Ešte doplním, YouTube funguje aj cez WiFi USB anténku. Avšak anténku som mal požičanú z jednej profi zvukovky, neviem, ako to funguje cez tie 5€rové...
P,S, Čo má WIWA na 3,14ču, tak diaľkové... Hmatníky sú nenahmatateľné v tme. Poznáte to: Idete spať, ľahnete do postele, zhasnete a v ruke držíte ďiaľkáč. Po tme hmatom prepínate programy, uberáte - zvyšujete hlasitosť, pozeráte si programovú ponuku. Toto diaľkové ovládanie prekonalo ..neprehľadnosť tlačítok" SAMSUNGu. Fakt, neviete, kde sa ukotviť niektorým prstom a okolo toho sa orientovať. Tie ,,slepecké" značky na čísle ,,5" neexistujú, tie nájdete na ,,kruháči" CH+/- a Vol +/- , ten kruháč však nie je v skutočnosti kruháč, sú to rovnaké tlačítka v štvorcovom rastri, ako všetky ostatné a dokonca aj za bieleho svetla to trvá o zlomky sekúnd dlhšie než ho nájdete, ako u hoc akého iného DO. Asi nie náhodou u najdrahšej súpravy STB WIWA má DO podsvietenie... Evil or Very Mad Ďalšia je ,,nelogičnosť" ovládania funkcii. Väčšinou keď stlačím nejakú funkciu na inom STB, alebo TV, tak po opätovnom stlačení sa zruší. U WIWA je to pol na pol, Niektoré funkcie sa rušia, niektoré až po stlačení EXIT. čiže šmátrania po tme (sme stále v pozicii bežného užívateľa, ktorý pozerá TV z postele pred spánkom ) Skrátka, treba to zažiť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund