Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

K: dvě až tři přítlačné kladky do mgf B7...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 9:52    Předmět: Citovat

Takhle jsem přišel k bedně dílů, které nestárnou, Ty díly, které jsem z toho potřeboval, nejčastěji mezikola, ložiska a přítlačné kladky, byly vesměs stejně nepoužitelné, jako ty, které jsem chtěl nahradit. Takže celý stroj už ne. Je to sázka s malou šancí na nalezení toho, co potřebuji, a zabírá místo.
Přesto díky za tip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 13:33    Předmět: Citovat

To jsme na tom stejně. Taky jsem sháněl nějaké díly do B70. Sehnal jsem za 100 Kč druhý, jenže u něj byl rozbitý jenom spodní plast a zadní stěna. Jinak funguje. Nakonec jsem jej nerozebral a nyní odpočívá v krabici, samostatnou spodní desku a zadní stěnu seženu jen těžko. Třetí kus za 10 Kč byl pro změnu uvnitř tolik poničený, že se z něj daly použít akorát nožky pro svislý provoz, které u mého chyběly. A nepopraskaný setrvačník, který použiju do B700. Dál jsem si schoval na součástky desku zesilovače, zbytek byl zcela nepoužitelný. Taky někdo nešetřil olejem...

Ve všech B700 jsou setrvačníky v pořádku?

Slovo zákazník jsem možná použil nevhodně (pokud to byla reakce na mě). Chtěl jsem říct asi tohle: Když něco opravuji pro sebe, tak mi nevadí, že to dokončím za měsíc, za rok... Věc neuteče. Což nelze aplikovat při opravě cizích přístrojů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 9:37    Předmět: Citovat

Zatím mám v chodu jeden, Díky Staskovi mám jednu dobrou kladku, včera jsem to rozehrál a co nejpřesněji seřídil vedení a tahy pásku. Postupně se to snažím vychytat.
Setrvačník v něm opticky o půl milimetru hází, ale jinak není nikde nic vidět, ani po stole to nechodí, leda by se protáčel na tónové hřídeli, to ještě prověřím. Ale přitom obvykle cestuje po hřídeli, až někde začne drhnout, to zatím taky nedělá.
Zbývá mi tam ještě jedna B730 na eventuální opravu místo té B700, co o ní mám, i když už hraje, pochyby, že vydrží nějaký významný počet cívek pásku.
Včera mi dokonce kdosi přinesl domů jednu B700 na díly, nebyli jsme zrovna doma, tak to nechal u sousedky. Ta si nepamatuje jméno, ale asi to byl kdosi, kdo chodí na Bastlírnu a taky ví, kde bydlím.
Poťouchlík - však jsem minulý týden psal, že se s dalším celým kusem už nevejdu, a že celé stroje už ne-e..., ale třeba to naopak bude k něčemu dobré. Ten čerstvý přírůstek jsem ještě neotevíral, tak zatím ani nevím, jestli z toho něco použiju.
Ani nevím, jestli kryty z B700 pasují na B70, nemám to tu s čím porovnat, samý třímístný... kolem Olmiku se sice už nevyskytuju šestkrát desetkrát za rok, to už ani zdaleka, přesto se tam nečekaně objevím, tak přebytky, co potřebuješ, povezu v tom případě s sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 17:33    Předmět: Citovat

Hille, poslal jsem ti SZ, ať tohle vlákno zbytečně nezahlcuji OT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so březen 02 2019, 12:47    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 17:31    Předmět: Citovat

Kdyby se z toho dalo vybírat jednotlivě, tak to beru, ale tohle množství mě děsí, to už je na další distribuci, než pro vlastní potřebu, jakkoli cena je zatím mimořádně příjemná. Beztak si neumím představit, kdo po mně bude jednou vyklízet zbytky...

Zbyly mi zatím hlavy ANH200 a ANH210, rád bych je použil do vlastní konstrukce, nejradši bych na mechanice z B4 se setrvačníkem B43, protože pro rychlost devatenáctku se tvrzené hlavy rozhodně vyplatí, ale obě se tam nevejdou, jiné mechaniky s devatenáctkou nemám, mimoto ty sedmdesátkové a novější mechaniky mě zrovna nadšením nenaplňují, tak jestli z toho nakonec neudělám jen přehrávač. Asi by stačil, přepisovat staré pásky neplánuji. Přesto, kdyby to s ANH200 šlo, zachoval byvh i možnost záznamu.
Ale nikde jsem k těm tvrzeným hlavám nedohledal parametry. A, než dohledávat podle kmitočtu a rychlosti pásku z prvního výskytu štěrbinového jevu šířku štěrbiny, pak což bude poněkud zdlouhavé, případně optimální předmagnetizační a záznamový proud, zajímalo by mě, jestli vůbec někde jsou k vyčtení jak pro ANH200, tak pro ANH210:
- šířka štěrbiny (mechanická a/nebo efektivní)
- indukčnost při 1 kHz a 10 kHz (ohmický odpor je to nejmenší změčit)
- typický předmagnetizační a záznamový proud
- výstupní napětí při jmenovité úrovni 0 dB/1 kHz na pásku

Zatím, co o chování ANP935 vím vše potřebné, parametry byly několikrát zveřejnění, tyto dvě hlavy snad nikdo nepopsal ani v AR, přinejmenším to nepamatuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 17:49    Předmět: Citovat

Co je ANP953 ? čtvrtstopá mazačka ?
http://www.litildivil.cz/sbirka/mgf_hlavy.txt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 18:04    Předmět: Citovat

Techto seznamů běhá po internetu několik, ale nic neříkají, leda bych chtěl okopírovat zapojení podle Tesly.
Mě zajímají parametry, jako šířka štěrbiny machanická/efektivní 3µm/4,5µm, indukčnost při 1 kHz/ 10 kHz je 35 mH/28 mH ±10 %, jako u ANP935 (třeba například příklad). Jestli ale ty parametry nezjistím, asi mi nic, než ta kopie Tesly, nezbude.

EDIT: oprava překlepu v označení hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 18:39    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Co je ANP953 ? čtvrtstopá mazačka ?

Těžko říct. V žádném seznamu není, podle mě se jedná o překlep.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 18:51    Předmět: Citovat

Taky už jsem ho opravil. Ale to je jedno, mě zajímají parametry těch tvrzených hlav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 18:53    Předmět: Citovat

Hille, nemyslel jsem tebe, ale nápisy na hlavách v inzerátu (fotka č. 4 a 5). Na jedné je nálepka, další jsou popsány ručně. V obou případech jde podle mě o překlep. Teslácké nálepky nebo spíš obtisky vypadaly jinak.

Kladky se žlutavým a černým středem vypadají jako do Condora a dalších polských mechanik. Trojici velkých kladek neumím identifikovat, že by byly na Sonet B3?


Naposledy upravil elektrosvit dne ne březen 03 2019, 18:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 18:58    Předmět: Citovat

elektrosvit napsal(a):
danhard napsal(a):
Co je ANP953 ? čtvrtstopá mazačka ?

Těžko říct. V žádném seznamu není, podle mě se jedná o překlep.

Ale to byl dotaz na ten inzerát.
https://f.aukro.cz/images/sk6943908854/9e5e4155-ed29-400b-b0d8-15ac4c214364
Kdyby tam měl jednou fotku zepředu, tak bych se neptal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 19:11    Předmět: Citovat

Tak promiň, to jsem si ani nevšiml (stejně, jako toho mého mezitím už opraveného překlepu 965 místo 935).
Na té fotce nejsou pořádně vidět čela hlav, ale řekl bych, že jde o přebrušované ANP935, na nových ty štítky držely dobře. Ty větší hlavy jsou ANP910 (Start, Blues). Ty se snad ani mizernými pásky nestihly opotřebovat, však ty magneťáky měly jen čtyřku rychlost, málo trvanlivá ložiska setrvačníku a nespolehlivou regulaci motorků. Mimoto v nich moc nevydržely tehdejší suché články, prodražovaly provoz poněkud nepříjemně. Proto se brzy odložily a k jejich větší devastaci nedocházelo, dodnes se najdou po půdách ve stále opravitelném stavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 22:41    Předmět: Citovat

Start byl můj první magnetofon, na nic moc to nebylo, dalo se to použít tak jako diktafon, na ty malý cívky se vešlo asi tak 30 minut.
Táta do toho vyvíjel dc mazací hlavičku s magnetem a dostal za to vývojovej kousek. Ještě se ho na to zeptám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po březen 04 2019, 9:40    Předmět: Citovat

Jo, tak se ho rovnou zeptej (zbytek v SZ)...

K těm hlavám: protože hlavy ANH200 a ANH210 lze nasadit bez úprav místo ANP937 a ANP938, jen vyjímečně je třeba dostavit jemně předmagnetizační proud, jako po běžné výměně hlavy stejného typu, většinou ale ani ten ne, zajímalo by mne, jestli jsou někde dostupné údaje aspoň k těmto hlavám.
Jasně, že snímací ANH210/ANP938 jsou o něco lepší, než ANP935, však jim odpadla zadní mezera potřebná při záznamu, ale co ty záznamové?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund