Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Filtry FAP - jako ND asi předražené.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne únor 10 2019, 9:20    Předmět: Filtry FAP - jako ND asi předražené. Citovat

Podle tohoto článku Filtr FAP by se cena náhradního filtru mohla i s prací na výměnu vyšplhat až ke 100 tis. Kč.
Je to sice reklamní článek na renovaci filtrů, ale celkově se všude píše, že náhradní originální FAP jsou velmi drahé.
Mám nějaký vnitřní pocit, že cena toho ND je silně předražená (obdobně je to i u jiných ND). Pokud by měla být cena tohoto náhradního dílu 5 až 10% ceny nového auta, tak mi nějak nesedí cenové srovnání s tím, že auto je sestaveno s tisíců jiných velmi složitých součástí, a proč by ten jediný díl měl tvořit tak vysoký podíl na ceně auta.
Jaký je Váš názor na FAP a jeho cenu. Už jste ten filtr někdo měnili? Já ho mám v DUSTER DCi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne únor 10 2019, 10:36    Předmět: Citovat

Vraj sa robia aj neoriginalne filtre, ktore su podstatne lacnejsie. Ale mam benzin, takze tento problem riesit nemusim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne únor 10 2019, 10:51    Předmět: Citovat

Problém neoriginálních FAP/DPF je, že často nefungují tak jak by měly. Starline před časem dokonce prodával takové, co ani nepotřebují regeneraci. Ony vlastně ani nefiltrovaly, protože měly průchozí kanálky skrz. Ale ono to platí i pro levné katalyzátory pro benzíny. Levný polský JMJ univerzál mi vydržel měsíc, pak zdechnul. Oproti originálu měl uvnitř asi tak polovinu objemu aktivní "hmoty".

Cena FAP/DPF za 100tKč je samozřejmě nesmyslná. Ale pokud je to filtr kombinovaný s oxidačním katalyzátorem v jednom obalu, tak pak je ta cena opravdu vysoká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 10 2019, 10:56    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
Už jste ten filtr někdo měnili? Já ho mám v DUSTER DCi.
Asi se ti nikdo nepřihlásí, většinou mění zavčas celé auto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31641
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 10 2019, 11:23    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Vraj sa robia aj neoriginalne filtre, ktore su podstatne lacnejsie. Ale mam benzin, takze tento problem riesit nemusim.
Zatím nemusíš - €urochujstán už chystá DPF/FAP i pro benzíny jako povinnost ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xmurgi



Založen: Apr 23, 2007
Příspěvky: 409

PříspěvekZaslal: ne únor 10 2019, 11:37    Předmět: Citovat

Cena dielu auta pri montáži na výrobnej linke je jeden cenový svet (cena sa blíži výrobným nákladom vzhľadom na veľké vyrobené množstvo) a cena náhradného dielu je druhý cenový svet. Do ceny náhradného dielu vstupujú logistické náklady, potreba dodávať 10r po skončení výroby ..... potreba výrobcu dohnať zisk o ktorý prišiel konkurenčným bojom pri predaji nového auta .

Teraz k DPF, so sprísňovaním postupov na STK/EK(auto s vybúraným DPF má problém prejsť) + Dieselgate už automobilky postupne normalizujú cenovú politiku za DPF. Taká Škoda už dodáva výmenným spôsobom origo DPF za cca. 12-15tis korún. PSA group má podobnú cenovú politiku od samého začiatku montáže DPF do áut.

Pri správne používanom a servisovanom naftovom motore musí DPF vydržať v pohode 300tkm. Problém bude vždy poskakovanie so studeným motorom alebo ignorovanie problémov s pomocnými zariadeniami (EGR, Turbo, Palivová sústava).

Čistenie DPF od popola v špecializovanej firme má tiež svoje limity a to z dôvodu, že na správnu prevádzkovú regeneráciu je potrebný aj správne fungujúci oxidačný katalyzátor. Ten prevádzkou vyčerpáva svoje možnosti a postupne klesá dosahovaná teplota a efektivita počas regenerácie DPF a tým pádom vyčistený DPF ani zďaleka nevydrží to čo nový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne únor 10 2019, 12:10    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
rnbw napsal(a):
Vraj sa robia aj neoriginalne filtre, ktore su podstatne lacnejsie. Ale mam benzin, takze tento problem riesit nemusim.
Zatím nemusíš - €urochujstán už chystá DPF/FAP i pro benzíny jako povinnost ...

To plati pre nove auta s priamym vstrekovanim. Ani jedno z toho nemam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 783
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: po únor 11 2019, 8:20    Předmět: Citovat

Ušetřit se dá na všem ale neorigo DPF opravdu často spíše nefungují. Nedovedu říci která značka bude fungovat a která ne ale originál fungovat bude vždycky. Navíc škodovka dokázala jít s cenou hezky dolů. Neorigo filtry v práci montujeme jen v případě že si ho zákazník dodá sám.

V některých případech stačí filtr vyčistit a on zase nějakou dobu funguje. Bohužel častější je mechanické poškození filtru kdy skrze filtr procházejí saze a v takovém případě jedině výměna nebo repase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 16:32    Předmět: Citovat

Koupil jsem Fabii 1.6 TDI ČR. Auto mělo najeto 31100 km při koupi. Koupená začátkem ledna. Nyní najeto 34600 km - poprvý za pět let, co řídím jsem si koupil dálniční známku. Auto je po operativním leasingu. Vyměnil jsem olej, najel 1000 km a udělal jej znovu včetně chladící kapaliny, brzdové kapaliny a již zmíněného oleje. Nyní k DPFku. V návodu píší, že na přístrojové desce je kontrolka filtru. Když je z 80% zanesený, kontrolka se rozsvítí a majitel by měl auto protáhnout po dálnici. Za tu dobu, co auto mám jsem aktivní regeneraci ještě nezpozoroval.. Začal jsem dost často používat k jízdě dálnice, běžně se provede nejspíše regenerace pasivní. DPF není tak hrozný strašák, musí se používat bez popelné oleje, nejezdit po městě a využívat moderní diesel nejvíce po dálnici. Motor nešetřim, za tepla jej točím i do 3000 ot, občas dám plný plyn. Životnost prvních DPF byla sotva 70 000 km. Nyní je to okolo 250 000 km. Což je bohužel životnost nynějších nových aut.
_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 16:49    Předmět: Citovat

30 tisic, to mas nove auto. Uvidime, co budes hovorit pri 100 tisic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 16:52    Předmět: Citovat

Jo, takze abych udrzel v cinnosti neco co ma snizovat emise, musim jezdit uplne zbytecne jizdy nekde po dalnici. To ma stejne zvracenou logiku jako napr. predstava babisovy vlady o cene mobilnich dat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 20:17    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Jo, takze abych udrzel v cinnosti neco co ma snizovat emise, musim jezdit uplne zbytecne jizdy nekde po dalnici. To ma stejne zvracenou logiku jako napr. predstava babisovy vlady o cene mobilnich dat.

Nejezdím zbytečně po dálnici..
Jen jsem s mým předchozím autem přes dálnice nejezdil.
Tato Fabia je o něčem jiném. Jízda po dálnici je pohodlnější a rychlejší. A časem budou mít DPF všechna auta.
Můžete mi někdo sakra vysvětlit, proč se tady nechováme normálně ? Že se vždy najdou nějací moralisti !!??

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 20:28    Předmět: Citovat

Co mas na tom moralizujiciho prosimte?
Kde jezdis ty je mi ukradene, ale ja mam mj. terenni pickup se kterym jezdim predevsim po lesnich cestach, ale abych vypalil nejaky pojebany filtr, musim s tim jet uplne zbytecne delsi trasy ktere bych jinak vubec nejel cimz zabiju cas, stoji to prachy a o ekologicnosti takoveho pocinani se taky moc mluvit neda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31641
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 20:57    Předmět: Citovat

Ale taky jde zajet do servisu (nebo se to naučit sám) a pomocí PC diagnostiky při stání na místě aktivovat nucenou regeneraci - po dobu asi 15 minut motor jede na zvýšený votáčky cca 1500 RPM se zmenšeným předvstřikem na minimum - výsledkem je vypálení DPF zvýšenou teplotou plynů odcházejících z motoru i bez zátěže. Jednou za 2 nebo 3 měsíce ty dvě decky nafty, který na to motor sblafne, hravě přežiješ ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2019, 20:59    Předmět: Citovat

Ekologia spociva v tom, ze svinstvo sa zbiera vo filtri, aby vychadzali dobre emisie. No a vypali sa vtedy, ked sa emisie nemeraju...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund