Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zákaznické značení výkon. tranzistorů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rodney84



Založen: Mar 14, 2016
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 22 2019, 0:10    Předmět: Citovat

Ahoj tohle jsem našel na jednom ruském foru snad pomůže. Je to google překlad ..... Když sem hledal hvilku bylo to 2N3055 a když sem hledal chvilky dvě už to bylo NTE130

Pavlik 22 , Děkuji! pro staré na Googlu, ale mohu říci, ještě mrknutí II3II , a že jsi viděl byaka http://www.weisd.com/test/GenericParts_WEISD_view.php?editid1=179N2 sakra NTE130 = 10261 = 179N2 = 2N3055 = KT819GM http: // monitor.espec.ws/section27/topic152485.html mrknutí ZY- V Amerikosy faulován nás oba obrazek_cenzuraé: kratší Děkuji! kluci o pomoc - zavřete témacool!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út leden 22 2019, 18:50    Předmět: Citovat

Žádný zázraky to nejsou, tak asi sundat klobouk a srovnat to s normálně značenými typy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: út leden 22 2019, 21:19    Předmět: Citovat

Nebo změřit Uceo, β při 5A, ft, případně Rth metodou měření Ube. Možná jso to i germania...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: st leden 23 2019, 18:51    Předmět: Citovat

Tohle bylo na disketě 5,25" v době, kdy začátkem 90-tých let L.Z. začal vydávat časopis Bajt a k tomu prodával diskety se shareware apod. Ale nevím, co tam vlastně je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st leden 23 2019, 19:21    Předmět: Citovat

Je tam primitivní vyhledávač podle parametrů pro součástky Motorola z r. 92, samozřejmě to zná jen katalogové značení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kh55



Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: čt leden 24 2019, 3:20    Předmět: Citovat

Tohle je jeden a určitě jich tam bude víc.Wink
Asi bych zkusil hledat na alibaba.com a pak se tam spojil s firmou,co to dodává pro víc informací.
MJ2955

+ hledat goglem podle kíčových slov:
mexico
mex
italy505
atd.

Radiomuseum.org(zkusit hledat další typy+je tam forum):
Motorola 10261
Motorola 10262
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 24 2019, 12:44    Předmět: Citovat

Radiomuseum pěkně kecá, 10261 i 10262 jsou oba NPN a vzájemně se liší jen málo a ve dvou parametrech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 24 2019, 13:13    Předmět: Citovat

Když už jsem se nahoře dotkl toho skenování historických dokumentů:
Znáte tyhle katalogy?



oberschoneweide01.jpg
 Komentář:
 Velikost:  161.42 kB
 Zobrazeno:  103 krát

oberschoneweide01.jpg



elektrotechnik dia.jpg
 Komentář:
 Velikost:  153.63 kB
 Zobrazeno:  118 krát

elektrotechnik dia.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 24 2019, 13:22    Předmět: Citovat

Ony oba ty katalogy mají zhruba 80-85 oboustran cca A5, k některým typům jsou i tři listy.
Jsou tam opravdu zajímavé věci a moje soukromá domněnka je, že ty katalogy jsou reklamou-přehledem výroby, která se v NDR rozjela v sovětské zóně, na zařízeních šlohnutých v západní zóně i jinde. Ta výroba chrlila běžně i válečné elektronky, používané Wehrmachtem.
Jsou tam jak série S, L, R, /LV, LD, všecky RL, RV, tak i další, včetně /zřejmě/ radarových obrazovek a nějaké vysokonapěťové unikáty, zřejmě také pro radary, má to koaxiální uspořádání a izolátory jak stodesítka vedení...
Malá ukázka - katalogy jsou naštěstí rozebírací, jsou svázané "na plechový pásek" a děrování, takže snadno vyjmutelné listy. Myslím také, že některé listy /ty hnědé, zbytek je křídový bílý/ jsou tam přidány dodatečně, moc ani nesedí děrování do vazby.

Mě samotného to popravdě až tak nebere, ale všem fandům svítících a hřejících bedýnek by se to snad mohlo hodit.
Je to dědictví po člověku, který se elektronice věnoval už za války a celý zbytek života pracoval na úseku profesionální KV komunikace. Měl tedy přístup i k dokumentům /z nichž mnohé jsem ještě ani neroztřídil/, ke kterým zřejmě běžný červ přístup neměl.

Stojí o to někdo?



reklama rft.jpg
 Komentář:
 Velikost:  231.59 kB
 Zobrazeno:  114 krát

reklama rft.jpg



srs552.jpg
 Komentář:
 Velikost:  288.08 kB
 Zobrazeno:  153 krát

srs552.jpg



LV3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  231.29 kB
 Zobrazeno:  110 krát

LV3.jpg



1Z1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  219.96 kB
 Zobrazeno:  119 krát

1Z1.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2486
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: čt leden 24 2019, 15:22    Předmět: Citovat

Stoji. I ked niektore asi budu dohladatelne aj tu
http://frank.pocnet.net/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: čt leden 24 2019, 15:49    Předmět: Citovat

Nejsou to výkonové - Tady kliknout na zelenou šipku a na další straně dole "Download file".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2019, 4:04    Předmět: Citovat

Téhle odpovědi tedy moc nerozumím.
Mně vůbec nejde o běžně značené, třebaže hodně staré polovodiče, ale o ty vysloveně zákaznicky značený. Jako jsou třeba ty 10261, 10262 a zvlášť ten označený 21545, ten je vysloveně dost zajímavý.
V komerčních katalozích Motoroly /hlavně těch starších asi do r. 1973-74/ lze najít třeba i "speciály" značené SJ či SJE, ale tohle vůbec ne.
Krom toho mě to hodilo na placenou stránku s registrací a mám takový neurčitý tušení, že půjde jen o staré tištěné katalogy, kde si někdo dal práci s oskenováním.


Poprosil bych o pomoc ještě s jednou maličkostí.
Motorola vydala mezi lety 1974 a 1975 soubor všech svých Application Notes, do té doby vyšlých, končí snad AN6xx.
Konkrétně a přesně se to jmenuje "Application Note Catalog Motorola 1974-75".
Konkrétně mi jde o pouze dvě, AN484 a AN484A, které nikde nejsou k nalezení. Ostatní starší, co jsem potřeboval najít /AN483 a AN485/ jsou běžně k nalezení.
Nejsem v tom příliš zběhlý - jde mi konkrétně o tuto publikaci, kterou se mi nijak a nikde nedaří stáhnout celou, v žádné knihovně, všude jen náhledy a ještě docela mizerné:

https://books.google.cz/books/about/Practical_applications_circuits_handbook.html?id=2ERLAQAAIAAJ&redir_esc=y

Vyšla údajně už v roce 2013 a jsou tam podstatné části obou těch AN Motorola, ale samozřejmě i jiných firem - RCA, Texas a dalších.
Nezkusili byste prosím někdo tuhle publikaci nějakým způsobem získat celou?
Tohle je taky zajímavé, kde všude je ta kniha dostupná /omlouvám se za dlouhý link/:
https://www.google.cz/search?hl=cs&biw=1280&bih=867&tbm=isch&sa=1&ei=onlKXJOvF8Sx0gWmrqCoDw&q=Practical+Applications+Circuits+Handbook&oq=Practical+Applications+Circuits+Handbook&gs_l=img.12..0i24.280963.341875..344416...0.0..0.63.63.1......0....1j2..gws-wiz-img.....0.7HIuBXsWUoM#imgrc=dPvq-vqYeDgdoM:

Vypadá asi tak, jako na obrázku v příloze.
Všm předem díky za jakoukoliv pomoc.



51LOc8QzwHL._SX377_BO1,204,203,200_.jpg
 Komentář:
 Velikost:  36.45 kB
 Zobrazeno:  117 krát

51LOc8QzwHL._SX377_BO1,204,203,200_.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2019, 5:04    Předmět: Citovat

Tak fajn, oskenuju to.
K Frankovi samozřejmě chodím taky, je to asi největší databáze elektronek a všeho možného vakuového, ale taky tam není úplně všecko.

Kromě toho jsem ještě našel "Přehled technických dat 1958" Tesly Vrchlabí, běžné i ne tak úplně běžné věci. Jsou tam např. G-M trubice, měřicí elektronky, elektronky pro průmysl, doutnavkový stabilizátory, tyratrony a jiný takový špeky.
Tenhle vrchlabský ale budu muset rozříznout, jinak to oskenovat rozumně nepůjde. Však ono se to zase nějak sešije, třeba po slisovaným hřbetu Herkulesem, to funguje.

No a aby toho nebylo málo, tak jsem našel spoustu volných katalogových listů vysloveně vysílacích elektronek. Jak německých válečných, tak novějších typů QQE apod. Narazil jsem i na nějaký RL15, RL40 a spoustu podobných věcí vč. koaxiálních. K tomu snad všechny typy digitronů, co se v ČSSR vyráběly.
Jde o to, zda to stojí za tu práci - jestli to už někde v elektronické podobě nevisí a dělal bych zbytečnou práci, což já k smrti nerad.

V příloze je zmenšenina první strany úplně první "technické zprávy" pražského pana Fuska z roku 1947.
Řekl bych, že další už v tomto duchu nestihl..



1958.jpg
 Komentář:
 Velikost:  239.75 kB
 Zobrazeno:  112 krát

1958.jpg



00_title.jpg
 Komentář:
 Velikost:  128.49 kB
 Zobrazeno:  123 krát

00_title.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2019, 14:28    Předmět: Citovat

citace:
mě to hodilo na placenou stránku s registrací
Úplně dole je "Download file" , bez placení a bez registrace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: so leden 26 2019, 9:22    Předmět: Citovat

V těch náhledech je ale ta aplikace, kterou hledáš Smile
https://dramatic-ebook.gq/download/id=731638&type=stream
https://books.google.cz/books?id=WlWdSpTJPv8C&pg=PA22&hl=cs&source=gbs_selected_pages&cad=2#v=onepage&q&f=true
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund