Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Máte dost místa pro své kutilství?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 19:50    Předmět: Citovat

Co jsem přestěhoval dílnu do místnosti s méně, než poloviční podlahovou plochou proti původní (skončil jsem s televizemi, pro které jsem měl středem dílny ponk, abych k nim mohl z obou stran), vyvezli jsme sice dvě dodávky šrotu z německých sběrných dvorů, z kterého jsme vybírali díly, které by se mohly ještě někomu hodit... Kompletní vybavení fotokomory (na tu jsem dřív dílnu občas přeměnil) jsem věnoval jedné začínající fotografce. Do toho přišla rekonstrukce jádra a polovina věcí, co během ní nebyly kam dát, je v dílně nacpaná dodnes. Ale zase je to dobrá pohybová průprava na twister, než si pro něco dolezu ke stropu, či se pro to protáhnu do kouta. Tak sem tam nějakému nadšenci něco zrepasuji, třeba teď to byl sbírkový cívkáč, předtím gramec, což vždy zabere poslední zbytek místa, ale, ať přebírám, jak chci, pořád toho prostoru je málo. Ano, syslí syndrom z dob, kdy se pro některé součástky muselo obrazit víc prodejen, tak se rovnou braly dvojmo.
Ale mnozí to znáte - místo (zvláště pro neforemné věci) se dynamicky přiděluje, není stálé, přendávají se podle toho, k čemu se potřebuju dostat. Navíc pořád ještě dojíždím do práce, čili v týdnu zbývá času málo a ještě je omezený jen na určitý časový úsek, pokud bych přitom měl dělat kravál. Panelák je panelák. A, přiznávám, někdy přijedu domů a už se mi do ničeho nechce.
Kdyby mě něco sežralo, tak se pod oknem nejspíš objeví kontejner a...

O kroužku tady široko daleko nevím, školám jsem několikrát něco nabízel, ale odbyl jsem toho o objemu celkem dvou velkých vánočních kolekcí, jsou tam vybíraví. Analog je zřejmě už sprosté slovo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 19:59    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
"bordel" a kdyby se nebála že jí na místě zakroutím krkem a uvážu jí ho na uzel, dávno už by mi minimálně část z toho vyházela ...

Agree To jsme na tom stejně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4956
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 20:06    Předmět: Citovat

Aj u mňa sa vyskytujú ľudia podobného zmýšľania. Uvažujem že na niektoré uskladnené veci ktoré zatiaľ nepredávam umiestnim visačku s popisom, predajnou cenou a www adresou fóra kde to ponúknuť. Nech sa vie čo za cennosti to tu mám, a nie odpad.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 20:11    Předmět: Citovat

Oni dnes ještě dobrovolně přivezou kontejner na elektroodpad, aniž by vás to stálo desetitisíce a tři roky lustrování?
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bohy



Založen: Aug 21, 2012
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 21:35    Předmět: Citovat

Proč desetitisíce a lustrování? Mají z toho barevné kovy. Aspoň já na to spoléhám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 21:55    Předmět: Citovat

Protože dnes už i na koupi olovnatého cínu musíš být profesionál Evil or Very Mad
Co potom takový škůdce, co toho doma skladuje na kontejner. Postupně nosit do červených - těch už je nyní po městech celkem dost a nerypákuje u něho nikdo, že je to rozebrany (na rozdíl od SD).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bohy



Založen: Aug 21, 2012
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 22:05    Předmět: Citovat

A kompletní CRT TV?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 22:16    Předmět: Citovat

V místě bydliště bývá vyčleněný sběrný dvůr, kde by ho v kompletním stavu měli bez problémů přebrat. Moooožná bys k tomu ukecal i elektroprodejnu, když kupuješ novou telku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bohy



Založen: Aug 21, 2012
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 22:28    Předmět: Citovat

No ty červený kontejnery mě nenapadly. Mám doma spoustu DPS hlavně z TV. A občas přemýšlím co s nima. Jinak sbírám televize. Místa mám dost. Na jaře budu budovat novou dílnu. Nechci pájet tam kde spím. Ale mám štěstí, sbírka"pokladů"je uložená na půdě ve staré fabrice a majitel je v podstatě taky nadšenec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 23:33    Předmět: Citovat

Jo jo, jeden z důvodů, proč jsem spěchal z paneláku. Pak jsem si říkal, jéje, místa mám dost, to už mi bude nadosmrti stačit. No už nestačí Very Happy Jenže já si můžu prostor skoro libovolně rozšířovat, a nejde jen o elektroniku. Kdysi jsem do elektroniky ochotně investoval, to už dnes skoro nedělám, a furt je jí dost. A mi se tak těžko odmítá, přitom je toho všude fůra! A to už taky zdaleka nevyužívám všechny možnosti, některé dárce docela dost zanedbávám. Chtěl bych dosáhnout nějakého ideálního stavu, abych měl všeho tak akorát, jenže jak to určit, že jo...
Když jsem v dětství měl jen půlku pokojíčku, musel jsem i prodávat a vyhazovat. Štvalo mě to, ale bylo to svým způsobem i pěkné, dynamické, i to někdy vynášelo. Dneska už to neumím. Elektronika má pro mě jinou cenu než finanční. Od malička jsem toužil mít možnost všelicos vytvořit, vždy mít kam sáhnout, chybějící věc vždy nějak nahradit, zaimprovizovat, prostě si poradit.
Dneska mám široké možnosti, ale zas není čas, někdy i výše zmíněný "chuťočas".
Sám nevím, jak se to bude dál vyvíjet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7816
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 22:50    Předmět: Citovat

Já bych měl rychlou odpověď na otázku, kterou vznesl tazatel na začátku:
NE

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: ne leden 27 2019, 10:51    Předmět: Citovat

padik napsal(a):
Ahoj.
Já tedy bydlím v paneláku, ale "životní základnu" mám na chalupě stále ještě rodičů. (ale už je mi přes 40). Mám dva hobby: bastlení a fotografování. Úplně bez nadsázky mohu říct, že mám zaneřáděný byt vším, co mne baví. Pochopitelně různě po šuplíkách a komodách. Fór je v tom, že ztrácím přehled o tom, co kde mám, co jsem vyzkoumal a s jakým výsledkem. Potřebuju se od toho osvobodit, to jako opravdu vážně a vědět , kam sáhnout. ...


Tomu se říká boj na více frontách Very Happy

Něco podobného znám, ikdyž to není o prostoru, ale o vybavení. "Základny" mám 3. K tomu příslušenství. Takže moje věci se nachází celkem na 8 místech, a na další 2 je vozím. A všude potřebuju něco dělat.
Musím mezi základnami spoustu věcí/materiálu/nářadí stěhovat, takže si připadám kolikrát jak stěhovák, než připravím všechno, abych mohl něco začít dělat. Už to došlo tak daleko, že některé věci/nářadí mám 2x - 3x. Tím se to ale hromadí ještě víc. A stejně bych potřeboval dodávku. Nebo centrální sklad 10x25m. Very Happy Very Happy

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: ne leden 27 2019, 12:15    Předmět: Citovat

K tomu,co mám nově koupený,přilepim na polystyrén/miralon se součástkama účtenku (miralon s 20 IO,na kterym je účtenka s cenou 3748,- s DPH snad nikdo vyhazovat nebude a "to drahý" je pokupě na dvou místech.To,čeho je nejvíc,asi taky vyhazovat nikdo nebude,spíš si někdo ufikne prst(y) až to bude loupat na měď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5157
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po leden 28 2019, 9:33    Předmět: Citovat

Já raději ani nemluvím.. V PR i teď mám zabranou bývalou šatnu v paneláku jen pro sebe. Vyplněná až po strop, ale chtělo by to ji tak 3x přifouknout Laughing . V pokoji jedna stěna s policemi plná měřicí techniky, další věci na chalupě. Odtud se mj vyhazovalo cca 10 kusů funkčních! BTVP, zůstaly jen 3 malé tuzexové Salory, na ty jsem ještě nesebral tu sílu je vyhodit. Dále šlo asi 15 šasi a mraky modulů. Místo stále chybí, zvlášť když se taková BM 596 nedá v té "dílně" rozložit pro opravu, tak je po celém pokoji už od začátku prosince k velké radosti mé polovičky. Ale nechal jsem jí úzký průchod k oknu, aby mohla větrat Laughing . No a teď přibylo dalších asi deset kousků (metrácké multimetry, SS 7160, 7081, 2x čítač, gener, pluginy TEK..) a tak nevím, kam to umístím. O tom co bude až nebudu raději nepřemýšlím, jen jsem nejmenšímu vnukovi dal instrukce, že nesmí dovolit to vyhodit. Wink
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po leden 28 2019, 13:11    Předmět: Citovat

Jak se tady na vás koukám, tak vám závidím vaše starosti Wink Po tom, co jsem se rozvedl z bejvalkou, tak jsem bez ničeho přišel zpět, odkud jsem přišel - z malé sklepní místnosti v suterénu domu u rodičů, kde tak nějak přespávám a semtam nabírám síly u TV, nebo u počítače, takže na nějaký větší projekty jaksi můžu zapomenout. Ty drobný a menší realizuju v dílně v práci, pokud mi na ně vybyde nějaká ta chvilka. Tudíž, jak to jen jde, tak se všeho zbavuju a nic v podstatě nemám - jen pár kufříků z nářadím a akuvrtačku z příslušenstvím a s vadnými bateriemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund