Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE32D5500RW cykluje.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út listopad 06 2018, 19:13    Předmět: Samsung UE32D5500RW cykluje. Citovat

Zdravím. Prostudoval jsem několik let zpátky podobná vlákna, ale tuto konkrétní závadu jsem nenašel. Možná jsem špatně hledal.

TV po zapojení do sítě normálně naběhne. Bezvadný obraz i zvuk. Po cca 3 nebo čtyřech vteřinách od naběhnutí obrazu se vypne. Vše se opakuje pořád dokola. Vypnout klávesnicí nebo DO nejde. Pokud to stihnu, můžu nastavovat veškeré parametry. Napětí zdroje OK, podsvícení má napětí uvedené na desce zdroje, ale jas LED ani parametry obrazu nemají na vypínání vliv. Šířková modulace proudu ledkami funguje správně. Předpokládám tedy, že chyba bude v softweru. Může mi někdo, prosím, poradit? Předem děkuji za rady nebo podněty. Myslím si, že je to nějaká typická závada těchto TV, ale moje schopnosti na tohle nestačí. Dík František

PS: Dovolím si upřesnit. Celý jeden cyklus trvá asi 12-13 vteřin.


Naposledy upravil Syron dne čt listopad 08 2018, 9:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3757
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: út listopad 06 2018, 19:27    Předmět: Citovat

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=86766&highlight=
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt listopad 08 2018, 10:17    Předmět: Citovat

Kubo, díky za radu i odkaz. Ale v mém případě se nikdy ani na okamžik nezobrazí žádné logo SAMSUNG, naopak vždy naběhne označení vstupu a vzápětí vždy naskočí perfektní obraz, a po zmíněných třech nebo čtyřech vteřinách se TV vypne. Pomalu bliká červená LED a celý cyklus se opakuje. Od okamžiku naběhnutí označení vstupu LED zhasne a TV jde normálně ovládat a nastavovat ovládačem i přímo na televizoru.

Teď jsem dal TV znovu na stůl, a zjistil jsem, že TV jde i vypnout do pohotovostního stavu, a to na TV i ovládačem, ale jen v době, kdy je zobrazeno označení vstupu nebo obraz. Zapnout jde TV z pohotovostního stavu ovladačem i ručně. Ale opět cykluje. Pokud bych věděl jak a kam, mohl bych poslat i video. Nepomohlo by přehrání softweru, nebo v těchto TV odchází paměť? Bylo zde i napsáno o nutnosti zálohovat data. To je ale mimo moje možnosti. Dík za jakoukoli radu nebo pomoc. František. Přehrát data se mi podařilo s dopomocí u SHARPu. Ale v případě potřeby bych to i nechal udělat za přiměřenou cenu zkušenému členu tohoto fóra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt listopad 08 2018, 17:53    Předmět: Citovat

To, že nezobrazuje logo smart bude tým, že užívateľ vypol v menu zobrazovanie loga smart, keď ešte Tv normálne fungoval.
Pamäte neodchádzajú, ale proste dáta postupne miznú bit po bite.
Jedného pekného dňa je poškodených bitov tak veľa, že opravovací algoritmus operačného systému TV už nedokáže to množstvo chýb opraviť a začne sa reštartovať.
V tomto TV s doskou BN41-01660 sa toto stáva cca po 4-6 rokoch s pamäťou IC1302 K9GAG08U0E.
Pamäť nie je vadná, po zálohovaní obsahu a jej zmazaní a následnom odvornom nahratí funkčným obsahom zase funguje niekoľko ďaľších rokov...
S novou pamúťou je to o tom istom.

Software update na Samsungoch nie je možný ak sa TV reštartuje a zároveň na tomto type TV sa pri aktualizácii software nemaže celá pamäť, takže niektoré jej časti budú aj tak menej stabilné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt listopad 08 2018, 18:28    Předmět: Citovat

Děkuji za informaci. Takže se jedná o tu typickou vadu těchto TV, o které píšete v odkazu, který poslal KUBO. To logo mě zmátlo. Tedy, jaký je další postup? Je nutné poslat MB na Slovensko, nebo se dá přehrání, příp. záloha a přehrání provést přímo v TV zdejším některým z odborníků z fóra? Pokud, jak píšete, se nemusí měnit paměť. Já sám bych se do toho nepustil. Možná píšu hloupě, prostě na tohle už nemám. Dík za pomoc. František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt listopad 08 2018, 19:28    Předmět: Citovat

Stačí poslať pamäť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt listopad 08 2018, 21:37    Předmět: Citovat

Dík. Ještě zvážím jednu možnost. Občas sem jezdí jedna známá někde od B.B. možná bych to poslal po ní. Nemám tušení, jak je to s dopravou na Slovensko. Je to teď už moje TV, takže mě až tak netlačí čas. Moc děkuji. František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út listopad 13 2018, 23:41    Předmět: Citovat

Posílám SZ. František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2018, 22:54    Předmět: Citovat

Zdravím. Poslal jsem Vám mail. František
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2018, 23:37    Předmět: Citovat

Ano dostal som ho a odpovedal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út listopad 27 2018, 22:28    Předmět: Citovat

Heno,
Děkuji za pomoc s přehráním paměti. Problém vyřešen, TV funguje výborně. Také dík za trpělivost. František
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: so leden 12 2019, 14:03    Předmět: Citovat

Zdravím. Doufám, že to můžu napsat sem, i když je to asi OT. Díky Henovi se mi podařilo vyřešit opravu této SMART TV. Chystal jsem si ji pro internetový příjem TV programů. Teď už mám od jiného operátora televizi v internetu. Víc než 50 programů jede na počítači i mobilu. Ale na uvedené televizi nemůžu nainstalovat aplikaci SledovaniTV, přestože by to mělo podle vyjádření operátora fungovat. Aplikace není v seznamu nabízených na TV.

Nemáte, prosím, někdo tuto TV nebo zkušenost s instalací zmíněné aplikace? Nemám sice orig. ovládač pro SMART Samsung, ale internet se dá ovládat i tím, co mám. Pouze nejsou tlačítka pro přímé funkce, a musím složitěji přes Menu. Ovládač mám BN59-000865A. Dvě tlačítka, FF a REW jsou zase na jiném DO. Je možné nějak přidat do seznamu tu potřebnou aplikaci, nebo má Samsung své aplikace, které fungují jen na určitých řadách TV, a jsou už v tom seznamu nabízených aplikací? Případně je možný nějaký upgrade softweru? Dík. František.

PS: Měl jsem tu na opravu TV stejného typu od kamaráda. Nedal mi k ní ovládač, tak nevím. Ale připadalo mi, že její Menu a chování bylo trochu jiné. Nenapadlo mě porovnat písmena za tím 5500. Že by to bylo tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so leden 12 2019, 14:20    Předmět: Citovat

5500 / 5520 a 5700/5720 jsou stejné Tv, jen jiné rámečky. Tiipuju že v té "rozdílné" jsi mohl mít jinou verzi FW. To by mohlo dělat nějaké drobné změny vzhledu menu. Jiank ty Tv používají stejné desky i se stejným obsahem NAND Smile Jméno a typ se volí buď v uživatelském menu (nebo servis menu).
Neměl jsi 5000 / 4000 to jsou Tv s HD ready panelem, kde sem viděl menu skutečně podstatně odlišné. Jestli jsou zdroj/TCON a main board stejné sem zatím neměl důvod zkoumat i když jednu 5000 mám v blízké rodině. Jinak musím taky Hena pochválit, zatím je skóre úspěšnosti 6ks 32/37" zachráněných pohrobků
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: so leden 12 2019, 14:44    Předmět: Citovat

Dík za info. Aktualizaci SW jsem udělal včera přes satelit, bez problémů. Ale v podstatě se nic nezměnilo. Mám dojem, že jsem musil mírně dostavit obraz, změnil se režim obrazu, musel jsem ho trochu utlumit. Nemám rád, když obraz zbytečně vypaluje oči. Ale SMART, resp. internet zůstal stejný. možná tam Přibylo pár aplikací. Bohužel Sledovani TV ne. Ještě mám Samsung UE37D5500, Měla by být příští týden hotová, tak uvidíme, jestli tam ta internetová TV půjde.

PS: Ještě mě napadlo, ten kamarád mi předal do opravy tu televizi, která je jeho švagra. Mohl by se podívat, jakou verzi SW tam má, ale je s ním trochu těžké pořízení. Jednak švagr bývá jinde, a také je to s ním na delší lokte. A za třetí mu nešel zvuk, prý už mu ho jednou opravovali v Samsung servisu za 800(nevím, co se dá za osm stovek spravit), a já jsem jen přeinstaloval programy, a zvuk šel.


Naposledy upravil Syron dne so leden 12 2019, 14:51, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so leden 12 2019, 14:48    Předmět: Citovat

Asi tě zklamu, celá ta D řada a 5500-5720 jsou stejný main od 32" do 46" (32 / 37/40/46). Takže pokud to není na jedné, nebude to ani na druhé. Mimochodem ten update z webu na těch telkách furt funguje? já vždy dělal update z USB..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund