Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Látka pro potah stoliček
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4081

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 23:39    Předmět: Látka pro potah stoliček Citovat

Rozumie sa niekto do látok? Aké typy s akými vlastnosťami a na aké použitie? Snáď niekto od reštaurovania rádií? Ja by som chcel vymeniť poťah na stoličkách. Ale ani len netuším, čo mám hľadať. Gúgeľ vie o látkach len to, že sú prírodné a syntetické, kvalitné a nekvalitné, a potom už len milión ponúk, čo si mám kúpiť.

Přejmnenováno. Klidně si to přelož do SK. ZdenekHQ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 0:45    Předmět: Citovat

Záleží kde stoličky sú. Do kuchyne by som dal jedine koženku, alebo husto tkanú syntetiku. Nieje problém to potom vyčistiť od jedla.

Do obývacej miestnosti, kde sa dlho vysedáva niečo prírodné, prípadne polosyntetiku. Prírodné materiály sú pohodlnejšie (nezaparí sa na nich zadok), ale menej vydržia. Ale ak sa používa ešte podsedák, tak je to jedno.

Toť názor lajka, čalúnik možno poradí lepšie.

_________________
-ST-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 6:35    Předmět: Citovat

Čalouník ti samozřejmě něco poradí. Ale bez rady někoho doma, co tomu rozumí, tak je to k ničemu. Ten doma ti řekne hlavně o potahu na ten potah, který se dá prát průběžně. Koženka v kuchyni a v létě musí být fakt to nejlepší (myšleno ironicky).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 7:18    Předmět: Citovat

Zkusil bych:
•Místního čalouníka
•Místní prodejnu nábytku

Já jsem na židle TON, které jsme potřebovali mít aspoň trochu stejné jako původní, kupoval látku Alcatraz 848 (kupoval jse ji zde: http://www.potahovelatky.cz/ ). A manželka si ji nemůže vynachválit. A votom to je.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31645
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 7:26    Předmět: Citovat

Bytový látky se dělej na dekorační = potahy a povlaky, závěsy - prostě obecně věci, na který se moc nesahá a už vůbec nešlape a nesedá; a pak na látky vysloveně čalounický, že kterejch se dělají potahy sedacích ploch a opěradel židlí, křesel, gaučů, pohovek a taburetů. Od těch prvních se liší hrubší osnovou a celkově vyšší gramáží. Koženka je jen jednou z možností, ale sedět na ní v létě bez pot sajícího "podprdelníku" je za trest. Potah na stoličkách = česky židlích se dá vyměnit snadno, je ale potřeba vědět, v jakým stavu je výplň (nejčastějc molitan) pod tou starou látkou. Provizorně jde udělat přečalounění přímo přes starej potah. Látka se kupuje pokud možno přímo v čalounictví, oni vědí co se nejlíp hodí a objednávají jen to vhodný - ne nějaký pofidérní hadřičky.

Samotnej postup přečalounění se liší podle toho, čím je stávající čalounění připevněný a na čem - jestli tam je dřevěnej rám a v něm výplet, nebo jen sololit/překližka s nalepeným molitanem - podle toho se potah buď přibíjí čalounickýma hřebíčkama (klinčekmi) - mají jen asi 5mm dlouhej dřík, ale stejně širokou, často polovypouklou hlavičku, nebo se to sponkuje sponkovačkou podobnou kancelářský sešívačce na steroidech. Ty sponkovačky se dělají ruční na pružinu nebo profesionální na elektriku případně na tlakovej vzduch. Mně na 4 židle (jen sedáky přibližně 0,5m x 0,5m) a jednu rohovou lavici asi 1m x 1,5m (sedáky i opěradla) zatím vždycky stačila ta mechanická, na péro a BÁC! - a to jsem to všecko potahoval už celkem 4x, při poslední výměně potahu jsem měnil i komplet výplň. To sblaflo plát molitanu 2,5 x 1m, silnej 5cm. Je dobrý ten molitan k podložce přilepit = modrýho Chemoprénu jsem spotřeboval 2 velký tuby.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 8:36    Předmět: Citovat

teraz sme davali mame precalunit lavicku, bola tam latka, takze sme chceli latku, calunik vytiahol n - vzorkovnikov a najprv som vyberal podla podobnej farby a ked som na jednu ukazal prstom, tak mi povedal, ze to je dobra volba, lebo sa lahko cisti, voda sa do nej nevsakuje..(asi to je nejaka synteticka kombinacia a husto tkana), ale je to prijemne na dotyk a snad to nieco vydrzi..(cena latky bola trocha vyssia)... Na autosedacky sa pouzivaju myslim trocha ine materialy ako na interierovy nabytok..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 10:45    Předmět: Citovat

Na židle není špatné pořídit tohle:
http://www.hezcidomov.cz/bytovy_textil/podsedaky

Já jsem na židle dával koženku. je potřeba vybral nějakou co se tam hodí, třeba aby byla co nejtenčí.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 12:45    Předmět: Citovat

V této prodejně metrového textilu mi prodali nějakou čalounickou látku, od roku cca 2011 ji mám na kancelářské židli.
https://www.kars-brno.cz/metrovy-textil/

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4081

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 13:17    Předmět: Citovat

Ja by som chcel vedieť viac o tom, aké látky sa vyrábajú (vyrábali) akou technológiou, aké majú vlastnosti, ako sa nazýva ktorá látka, kto ju vyrába... Keď môže byť o elektronike obrovské množstvo informácií, tak prečo nie o látkach? Si predstavte, že by ste chceli vedieť niečo o tranzistoroch a maximum čo by ste sa dozvedeli, len že sú bipolarne a unipolárne a kúpite ich tam a tam, kde vám zaručene predajú kvalitný tranzistor.

Hľadám niečo aspoň podobné štruktúrou a farebnosťou, ale netuším čo napísať do gúgľa. Zatiaľ som nenašiel nič, čo by sa čo i len podobalo na tú pôvodnú látku. Ani na internete, ani v miestom obchode.



potah4.jpg
 Komentář:
 Velikost:  182.98 kB
 Zobrazeno:  95 krát

potah4.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31645
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 13:50    Předmět: Citovat

samec napsal(a):
Ja by som chcel vedieť viac o tom, aké látky sa vyrábajú (vyrábali) akou technológiou, aké majú vlastnosti, ako sa nazýva ktorá látka, kto ju vyrába... Keď môže byť o elektronike obrovské množstvo informácií, tak prečo nie o látkach? Si predstavte, že by ste chceli vedieť niečo o tranzistoroch a maximum čo by ste sa dozvedeli, len že sú bipolarne a unipolárne a kúpite ich tam a tam, kde vám zaručene predajú kvalitný tranzistor.
Měls vyštudovat textilní školu. Na rozdíl od elektroniky, která se dá dělat doma někde v koutku, myslíš si, že si někdo v koutě v 1+kk v paneláku postaví spřádací a tkalcovský centrum?

samec dál napsal(a):
Zatiaľ som nenašiel nič, čo by sa čo i len podobalo na tú pôvodnú látku. Ani na internete, ani v miestom obchode.
Kokos - čo som napísal? CHOĎ DO ČALÚNICKEJ DIELNE A TAM SI PÝTAJ ČALÚNICKÚ LÁTKU! Lebo dnes iba čalúnik vie, ako má byť textília pevná, ako má byť hrubá a aké má mať ďalšie vlastnosti - a farbu už si vyberieš zo vzorníka. Pre teba ako malého trtkára v tejto oblasti je nanič vedieť, ako že sa tá látka utkala, kolko vlákien má tá ktorá nit do osnovy alebo do útka, z akého presne je matroša - lebo to nevyužiješ. Pre teba užitočný je maximálne pomer syntetiky a prírodného vlákna v tom textile - s toho sa dá predpovedať, ako sa to bude dať napríklad vyčistiť, keď to poleješ dákym nápojom alebo jedlom. Ale zvyšok takých informácií je ti na prd ...

P.S. https://cs.wikipedia.org/wiki/Vazby_tkanin tu máš odrazový mostík, skadial sa odpichneš kúsok ďalej - tá tvoja poťahovina má plátnovú väzbu.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4081

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 15:04    Předmět: Citovat

Ani ty si doma nevyrobíš integrovaný obvod, len ho hotový kúpiš. Tak prečo ťa zaujíma, aké má vlastnosti a kto ho vyrobil?
Nemám doma tkáčske krosná, ale mám šijací stroj.
U miestneho čaluníka takú látku nemajú. A koženku, ani modernú vrecovinu na tie stoličky nechcem. Stále neviem, ako sa volá tá látka s tými vytrčajucimi vláknami v slučkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31645
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 15:22    Předmět: Citovat

Šicí stroj má doma kde kdo - mne nevyjímaje. A co víc, umím na něm šít - jak na elektrickým, tak i na šlapacím. Džínovinu při zkracování nohavic nic jinýho tak dobře jako stará šlapací Singrovka neprošije.

U integráče mě zajímají jeho vlastnosti, protože je na futrále nevidím - a kdo ho vyrobil proto, že každej výrobce má ty vlastnosti trochu jiný. U látky to vidíš na svý vlastní bulvy. Materiálový složení výrobci přikládají, způsob předení a tkaní ne - stejně jako výrobci polovodičů nezveřejňujou jakou přesně technologii používají ke svý výrobě. A když tebou vysněnou hadru nemá místní pohrobek Ády Čalouníka, tak hledej jinýho - máš tržní společnost, určitě není ten čalouník jedinej na světě. Nemá on, koupíš jinde - jeho chyba. A jestli si myslíš, že za tebe někdo bude hledat, jak se jmenuje ta tvoje hadra s plátnovou vazbou )jak už jsem napsal), tak mu za to nejspíš budeš muset zaplatit - na netu to určitě NĚKDE je, ale zadarmo ti to nikdo hledat nebude. Ale nic ti nebrání tu samou fotku tomu čalouníkovi ukázat a ptát se u něj ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 15:45    Předmět: Citovat

Dal bych na to takovej ten geotex pod dálnice,ten ti vydrží nafurt,pokud na to někomu nespadne "motor" z cíga,špeka nebo doutníku.Nemůžeš si teda vybírat moc barev,ale pokud jsou to stoličky třeba do pergoly nebo altánu,tak je to fuk.Koženka špatná není,ale paří se z ní v létě prdel a kočky jí časem rozdrápou jako normální hadru.Ten geotex ale jentak nerozdrápou a jde i docela dobře čistit(jenom to pak dlouho schne).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alj



Založen: Jun 10, 2016
Příspěvky: 136
Bydliště: JM

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 21:35    Předmět: Citovat

Dej si di Googlu heslo potahové látky nebo čalounické látky. Máš velký výber dle materiálu (přírodní nebo syntetický) a nepřeberné množství dezénů. Ale něco to stojí. Kvalitní potahová látka stojí od několika stokorun až poněkolik tisíc za 1 m. Šířka role bývá většinou 140 nebo 280cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1761
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: pá leden 11 2019, 20:34    Předmět: Citovat

To by se chtělo poptat někde v textilce. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund