Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Renovace Mikrofona MK206

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 373
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 17:59    Předmět: Renovace Mikrofona MK206 Citovat

Nadělil jsem si k Ježíšku Mikrofonu MK 206ku , tuto "dvoulampovku" jsem měl už jako "kluk" v 8mé třídě ZDŠ , ale byla vybrakovaná , nyní se vracím do dětských let a udělal jsem si radost . "Hračka" je "nálezový stav" a krom síťového trafa je vše originální , ještě není originální knoflík přepínače vlnových rozsahů . Bedýnka není rozklížená a dá se celkem dobře renovovat . Z lampiček se snažím "vycucat" maximum a zatím na 4m drátu chytám 2 naše stanice ČR2 a Český impuls "jako šeptáček ! Z venkovní antény nám "uhnil" svod , a tak zatím pro zkoušku spustím drát z půdy cca 10m .
Textilní látku přes reproduktor a síťovou šňůru "opředenou" mám objednanou , nyní se pustím do renovace "bedýnky" , a potom pošlu snímek , zatím jenom pár snímků z vnitřku .



1zm.jpg
 Komentář:
Tady je vidět , že síťové trafo není originální
 Velikost:  144.73 kB
 Zobrazeno:  249 krát

1zm.jpg



2zm.jpg
 Komentář:
Textilní látku přes reproduktor je třeba vyměnit
 Velikost:  129.91 kB
 Zobrazeno:  229 krát

2zm.jpg



3zm.jpg
 Komentář:
Na výměně textilní látky vnitřní na pepru netrvám
 Velikost:  107.3 kB
 Zobrazeno:  203 krát

3zm.jpg



4zm.jpg
 Komentář:
Stav po demontáži Elytů a před výměnou "asvalťáků"+ katodového rezistoru AL1
 Velikost:  147.62 kB
 Zobrazeno:  272 krát

4zm.jpg



6zm.jpg
 Komentář:
Stav po výměně kondů
 Velikost:  206.38 kB
 Zobrazeno:  369 krát

6zm.jpg



_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kunc75



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 73
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 18:08    Předmět: Citovat

Nádherný přístroj, mají ho rodiče a jako malý kluk jsem na něm ladil celý svět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1834
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 21:43    Předmět: Citovat

Populár v krásnom stave. Na môj niekde v minulosti pršalo a okrem líšky na šásku to odsrala celá predná stena. Mal som v nej rozstrelený združený kond a poničené dv a sv cievky, ich kostričky sú mimoriadne krehké, pozor na ne. Inak je to krásny nenáročný stroj, prajem nech robí radosť.
edit: Neodpustím si, tie hranaté plasťáky sú dúfam len šuplíková núdzovka Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda_6



Založen: Nov 03, 2018
Příspěvky: 13
Bydliště: NR RK

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 15:31    Předmět: Citovat

Pěkné, též jednu mám, ještě musím opravit (še)lak skríňky.
Ale ty kondy by bylo potřeba vyměnit za svitkové v originál trubičkách, asfaltem zalitých, tohle je fakt barbarství, ten přístroj si to nezaslouží....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektronik55



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 373
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt leden 31 2019, 20:55    Předmět: Citovat

Vím co máš na mysli, již jsem to v minulosti párkrát udělal, tam nápisy byly čitelné, rovněž dát "elyty do původního AL pouzdra. Dám ale novou prozvučňovací látku přes reproduktor, síťovou opředenou šňůru a původní zástrčku, přepínač tónové clony, síťový vypínač jsem musel rozebrat (hořel) a použít ten z tónové clony (konkrétně tu vidličku). Kondy jsem dodal svitkové bezindukční a keramické do cívkové soupravy kde nejsou vidět.
Možná namítneš "už to není jako originál", asi by jsi to udělal lépe , no snažím se a "učesat"to by bylo dost práce , vyměnit veškeré vodiče "zůhlovat" a některé vodiče do svazku dát nelze.
Udělal jsem to alespoň takto viz.příloha . Případně mě napiš , co by bylo ještě lépe udělat a jak jsi to udělal Ty . Pošli svoje snímky .



IMG_20190131_164200.jpg
 Komentář:
 Velikost:  199.04 kB
 Zobrazeno:  229 krát

IMG_20190131_164200.jpg



10zm.jpg
 Komentář:
 Velikost:  201.27 kB
 Zobrazeno:  226 krát

10zm.jpg



11zm.jpg
 Komentář:
Alespoň takhle
 Velikost:  154.92 kB
 Zobrazeno:  222 krát

11zm.jpg



_________________
Vladimír
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2091

PříspěvekZaslal: út únor 04 2020, 21:45    Předmět: Citovat

Ahoj,
vmezerim se sem.
Vim, ze je to zcela nepravdepodobne, ale i tak se zeptam - nema nekdo na Mikrofonu zada?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1294
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 14 2020, 18:55    Předmět: Citovat

Jarda_6 napsal(a):
Pěkné, též jednu mám, ještě musím opravit (še)lak skríňky.
Ale ty kondy by bylo potřeba vyměnit za svitkové v originál trubičkách, asfaltem zalitých, tohle je fakt barbarství, ten přístroj si to nezaslouží....


Taky se snazim, neni-li zbyti, ty nove soucastky aspon nejak zamaskovat - vlozit do vykuchanych pouzder. S odporama nebejva problem, ty celkem drzi a daji se prip. vzit z jineho vraku. Kondy vselijak hnijou, takze tam je to horsi. Ty nove byvaji mensi nez stare, takze se to da zamatrjoskovat. U elytu jsem to take delal. Dalsi moznost je nechat tam puvodni soucastku (odpojenou) a k ni prifarit novou, tak by se dala kdyztak zmena vratit zpet. Nekdo to zasadne nechava vse puvodni byt nefunkcni, ja zas fandim tomu to rozehrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1834
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: pá červenec 31 2020, 8:40    Předmět: Citovat

Hejnicek napsal(a):
Ahoj,
vmezerim se sem.
Vim, ze je to zcela nepravdepodobne, ale i tak se zeptam - nema nekdo na Mikrofonu zada?


Mám, na svojej. Ak by si chcel scan na repliku daj vedieť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2091

PříspěvekZaslal: pá červenec 31 2020, 8:42    Předmět: Citovat

Ahoj,
radsi original, i tak diky za nabidku.

Jinak uz je v kupe a hraje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1834
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: pá červenec 31 2020, 13:15    Předmět: Citovat

Tá moja tiež hrá, ale má na DV a SV slabú citlivosť. Mala spečené vstupné cievky, zrejme je tam i nejaký medzizáviťák. Ale vŕtať do toho už nebudem, stejne mi v skrini ešte straší kostlivec Iron Prince, to už som si predsavzal, že to bude prvé, čo sa musí dokončiť keď príde chuť vŕtať sa v rádiách Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 31 2020, 14:10    Předmět: Citovat

No a mě čeká karusel v Penta Luxusu..To zas bude kurew. Naštěstí mám jeden celý náhradní, úplně nový a nepoužitý ND, jenže po tolika letech skladování ve voskovým papíru a krabičce vypadá skoro stejně, jako ten z přijímače.
Ono to není vymyšlený špatně, ing. Galoda nebyl žádný hňup, ale ta léta jsou na tom prostě hrozně podepsaný. Možná víc, než u skutečně jednoduchých přijímačů, protože tohle je malej Temelín a je v tom mraky součástek.
Měl jsem kliku a je to dáno i tou konstrukcí, že se dovnitř nedostalo moc bordelu, vlhkosti, ani třeba myši, kastle byla taky fajn. Takže všecky cívky jsou, jak se zdá, v pořádku.
Nemám sice měřák MZ zkratů, ale to asi není tolik potřeba, pokud ty cívky nevypadají vyloženě shnilý, nebo napadený něčím agresivním. Dokonce se dá bezproblémově pohnout i s jádry, což rozhodně u ferokartu nebývá zvykem. Všechno je ale strašně zašlý a černý, některý ty /asi/ postříbřený nýty jsou v pertinaxu uvolněný..
Je to sice rozměrově poměrně malý přijímač /na ten můj druh záliby ve velkých a složitých krávách/, ale je elektricky výborně, až luxusně vypracovaný. To je na něm pro mě zajímavé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1834
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: pá červenec 31 2020, 14:35    Předmět: Citovat

Ten Iron penta luxus vypadá hodne inšpirovaný vojnovým dizajnom Telegrafie C-dur. S elkami EF, ECH a EBL to nemá záludnosti, na tie prepínače patria k tomu Twisted Evil
Mám v poradovníku i Empo admirál, tam sa teda myšiam darilo, ale je v celku pekné. Je to ale trošku zložitejšie, hlavne mechanikou. Len ten čas nejako neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund