Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vysavač, samočinné navíjení šňůry.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6594
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16 2018, 10:35    Předmět: Citovat

Rozebrat, vyčistit a složit není problém, akorát na tu pružinu opravdu pozor, ona může fakt namlátit, energie je v ní na to dost. Stejně jako na repasi navijáku pásů do auta si na tuto aktivitu beru raději obličejový štít, pracovní vaťák a rukavice. Schytat jednu kamkoli po těle hranou letící pružiny, asi by to umělo i nepěkně pořezat.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rostav



Založen: May 06, 2006
Příspěvky: 469
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2018, 19:20    Předmět: Citovat

TAKJANe
Už jsi to opravil ? Pokud ne, tak dej fotku toho vysavače nebo značku a model. Taky tady
něco navijáků se síťovkama pro AEG a starou ETA mohu poskytnout. Když budu vědět odkud jsi, tak ti to třeba dám před dveře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2018, 19:50    Předmět: Citovat

Když jsem si "hrál s navijáky" u vysavačů, nechával jsem je tak, aby se po navinutí kabelu muselo zbývající pár centimetrů zatlačit dovnitř rukou. Když se kabel odvine celej, je pružina míň napnutá a tak brzo nepraskne většinou plastový výstupek, co ji drží připojenou (navijáky ETA + podobný cizí). Kabel šel namotat na vytažený naviják bokem bez rozpojení. Další napínání pružiny zabrání svorka kabelu, co se dostane do úrovně otvoru výstupu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st prosinec 26 2018, 19:52    Předmět: Citovat

Už se chystám, čekám až dostanu odvahu. Snad zítra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2018, 11:59    Předmět: Citovat

Mise dopadla dle očekávání. Pružina leží v koutě. Při rozdělávání nebylo dovnitř bubnu vidět, takže to dopadlo takto. Vyskočila celkem bezpečně.
Kašlu na to, nebudu to stokrát skládat. Manželka dostala tyčový vysavač, takže já už moc vysávat nebudu:-) A parkuje na schodišti, tam smotaná šňůra nevadí.
Horší, že jsem zjistil, že poslední HEPA filtr byl v hájí, vytlačen napůl ven. Tak jsem tam nacpal několik vrstev normálního filtračního papíru.
Kdo to bude náhodou rozdělávat: klapky smotání a zapínání vyrvat ven silou, bál jsem. Jinak je to docela rozumně udělaný, mám tuhle značku docela v oblibě. Zbyl pouze jeden šroubek.



K800_20181227-102311.JPG
 Komentář:
 Velikost:  89.8 kB
 Zobrazeno:  116 krát

K800_20181227-102311.JPG



K800_20181227-102334.JPG
 Komentář:
 Velikost:  71.01 kB
 Zobrazeno:  96 krát

K800_20181227-102334.JPG



K800_20181227-102648.JPG
 Komentář:
 Velikost:  86.65 kB
 Zobrazeno:  111 krát

K800_20181227-102648.JPG



K800_20181227-102322.JPG
 Komentář:
 Velikost:  62.01 kB
 Zobrazeno:  81 krát

K800_20181227-102322.JPG



K800_20181227-102239.JPG
 Komentář:
 Velikost:  68.9 kB
 Zobrazeno:  111 krát

K800_20181227-102239.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2018, 13:38    Předmět: Citovat

Než tam místo HEPY cpát něco jinýho, raději ji vyhodit a fungovat bez ní. sáčky jdou kupovat z té mikrotextilie, která sama filtruje docela dobře. HEPA dodatečně filtruje hlavně "saze" z motoru (obroušený prach z uhlíků) a ten prošlý "mikroprach", který běžný filtr nedokáže zachytit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MiracleSky



Založen: Dec 02, 2018
Příspěvky: 91
Bydliště: Brno - střed

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 2:51    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
Jo, pokud to máš pro sebe. Montovaná vidlice neprojde revizí.



To je práce toho fašounského Brusselu a Evropské uhnije, strkat pracky do věcí, co léta fungovaly. Takže naši předkové se zástrčkami na šroubky byli hňupi a potřebovali jsme lekci jak se co dělá od pitomců.
Jak to, že zástrčky tohoto typu jsou košer a projdou revizí, stále se ještě přece prodávají!!!



abb-vidlice-2p-t-bila-16a-250v-5536-2154__p_1188495.jpg
 Komentář:
 Velikost:  36.58 kB
 Zobrazeno:  83 krát

abb-vidlice-2p-t-bila-16a-250v-5536-2154__p_1188495.jpg



_________________
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5122
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 7:33    Předmět: Citovat

To je třípólová zásuvka a její montáž na dvoužilový kabel k vysavači revizí opravdu neprojde. Flexošňůra musí být zalisovaná vcelku. Bylo tomu tak už před Únijí...
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31830
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 7:38    Předmět: Citovat

MiracleSky napsal(a):
mi-ro napsal(a):
Jo, pokud to máš pro sebe. Montovaná vidlice neprojde revizí.
...
Jak to, že zástrčky tohoto typu jsou košer a projdou revizí, stále se ještě přece prodávají!!!
Protože na vobrázku máš vidlici pro třídu I. = s ochranným kolíkem. Co neprojde revizí je montovaná vidlice bez kolíku, určená pro spotřebiče třídy II - vrtačky, vysavače, fény ... Workhard byl rychlejší.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 9:10    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
Mise dopadla dle očekávání. Pružina leží v koutě. Při rozdělávání nebylo dovnitř bubnu vidět, takže to dopadlo takto. Vyskočila celkem bezpečně.
Kašlu na to, nebudu to stokrát skládat.


U vysavače Samsung jsem teď také měl rozdělaný buben s pružinou, protože jsem chtěl vyčistit vnitřek, když už dělám celkovou opravu, šńůra se trochu blbějc vracela zpátky do bubnu.
Odkryl jsem víčko bubnu a hup a už byla venku. U těch pružin je jedna problematická věc, jako v u natahovacích hodinek. Pružina je ve tvaru S, což v tom co máš na fotu na zemi asi moc nepoznáš. Dostat to zpátky chce v první řadě hodně trpělivosti, ale opravdu hooodně. Trvalo mi to asi 25 minut, než jsem to navinul zpět. Nejprve jsem navinul kabel na buben, zajistil mechanicky zástrčku a pak teprve začal cpát pružinu zpět. Je to teda docela vopruz, ale když to tam dostal někdo jiný, tak to musím taky zvládnout.
Ten střed pružiny tam byl pevně uprostřed uchycenej, takže šlo jen o to po obvodu pružiny navíjet ten pokroucený kus a přitom držet prostředek a pak ten chumel a ještě ho srovnávat pro navíjení. Moctkrát to chtělo odprostřed vyskakovat, protože tam je to nejvolnější a jak je tam více závitů, tak to má snahu vypružovat nahoru. Tohle je fakt jen pro povahy mírné, jiný by to hned hodil z vokna Evil or Very Mad A právě, po čase navíjení té pokrouceniny dorazíte k tomu tvaru S, kde najednou pružina má oblouk ven, místo dovnitř a pak to jde ještě hůře navíjet dovnitř. Nakonec se to podařilo a funguje to. Jen jsem to musel nadvakrát donastavit, aby to navíjelo až skoro do konce a zbytek se tam dotlačí, jak už tu psal Artaban. Very Happy

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 11:58    Předmět: Citovat

On má ten hamilton filtr před sáčkem, za sáčkem a na výstupu, což nevím, zda mají všechny, ale dobrý asi.
Jo viděl jsem teď někde vidlici dvoupól, rozebíratelnou, takže to tak nebije do očí, pokud je šňůra bílá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1750
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 12:06    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
Jo viděl jsem teď někde vidlici dvoupól, rozebíratelnou, takže to tak nebije do očí, pokud je šňůra bílá.

V OBI som kúpil čierne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 12:37    Předmět: Citovat

Dvojpolove vidlice sa predavaju, vacsinou su po namontovani uz nerozoberatelne (resp. dost problematicky). Lenze su iba uzke. Velke okruhle (ako maju vysavace), aby nesli zapojit do uzkej zasuvky, som nevidel. A tie uzke su urcene na plochy kabel. Vhodne tak na lampu alebo televizor, ale na vysavac nie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 13:03    Předmět: Citovat

Ty úzké zástrčky (přesněji CEE 7/16) mívají kolíky silné cca 4mm a jsou určené do 2,5A. Ty velké (CEE 7/17) mívají kolíky silné 4,8mm a jsou určené do 10 nebo 16A.

Ty prodávané jsou úzké a určené do 10A - normy je neznají...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33897
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá březen 01 2019, 18:34    Předmět: Citovat

Nahodou som si spomenul - mam tu dve uzke vidlice od roznych vyrobcov. Bielu s oznacenim "PLAST-ROL" a hnedo-ciernu bez vyrobcu, zato s logami VDE, Nemko, Semko atd. Jedna je asi kupena v Hornbachu. Obe maju koliky 4mm a oznacenie 2,5A/250V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund