Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

fixace ČEZ
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marshal



Založen: Sep 05, 2004
Příspěvky: 1024
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2022, 18:28    Předmět: fixace ČEZ Citovat

zdravím, chci si jenom postěžovat a varovat na ČEZ.
Jsem blbej a neinformovanej.
Měl jsem eTarif a na jejich stránkách jsem našel nabídku fixace. Nic zlého netuše a v domnění že FIXUJI TO CO MÁM jsem odklik fixaci na jeden rok.
Nikde žádná informace o ceně kterou mít budu..
Až na nové faktuře jsem se dozvěděl jakou jsem udělal blbost - zálohy z 950 Kč se zvedly na 1480 Kč.
Bohužel změnit zpět to už nejde.
Možno jsem se měl informovat někde před touto BLBOSTÍ , ale ani teď nevím kde...
Dodatečně jsem poslal meil protože dovolat na jejich číslo nejde, odpověď zněla že litují ale ..."nám líto, produkt lze nyní změnit nejdříve 4 měsíce před koncem smlouvy" Boid
Neudělejte stejnou blbost
Přeji vše nejlepší v novém roce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2022, 18:53    Předmět: Citovat

Nějak mi uniká smysl, "chci varovat před ČEZ" "Jsem blbej a neinformovanej". V dnešní době chce apriori KAŽDEJ vydělat co nejvíc (to je smysl podnikání) a udělá pro to maximum, co mu zákon dovolí.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7573
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2022, 19:44    Předmět: Citovat

No, nic ve zlém, ale než něco odkliknu, tak si to snad přečtu co odklikávám, ne?
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2022, 20:22    Předmět: Citovat

Zálohy nejsou výsledná cena. Srovnej si raději ceníky. Podstatné je. kolik budeš platit. Zálohy si u ČEZu můžeš nastavit téměř libovolně v samoobsluze. Je jakýmsi zvykem každého dodavatele si nastavit zálohy co nejvýš a po vyúčtování převádět přeplatek do dalšího období. Téměř pravidelně si po ročním vyúčtování zálohy sám spočítám a nastavím podle mého výpočtu. Zatím jsem nikdy nenarazil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt leden 06 2022, 20:49    Předmět: Citovat

marshal napsal(a):
... odklik fixaci na jeden rok.
Nikde žádná informace o ceně kterou mít budu...


Nezlob se na mne, ale to uz je pomalu na zbaveni svepravnosti Smile
Zadej do google "cez cenik", klikni na elektrinu a oblast kde bydlis a mas tam vsechny aktualni ceniky.

Kdyby ses tam podival, tak bys zjistil zes zvolil tu uplne nejdrahsi moznost co maji v nabidce (fixace na 1 rok). Momentalne nejlevnejsi je smlouva na dobu neurcitou. Tu muzes vypovedet tusim do 3 mesicu, nebo okamzite kdyz zdrazi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2124
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2022, 18:03    Předmět: Citovat

Mě LIDOVA ENERGIE zvedla zálohy z 1150Kč na 6100Kč, takže zaplatím pokutu 4000Kč a jdu jinam. Zálohy mnohé firmy zvedají protože jsou s prachama úplně na doraz a nemají žádnou rezervu. Předpokládá se že některé z nich to potom nedají a zkrachují. Samozdřejmě přeplatky zákazníci už nikdy neuvidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2022, 18:32    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
Mě LIDOVA ENERGIE zvedla zálohy z 1150Kč na 6100Kč, takže zaplatím pokutu 4000Kč a jdu jinam. Zálohy mnohé firmy zvedají protože jsou s prachama úplně na doraz a nemají žádnou rezervu. Předpokládá se že některé z nich to potom nedají a zkrachují. Samozdřejmě přeplatky zákazníci už nikdy neuvidí.


Kdyz ti zvysili zalohy, nejspis ti i zvysili cenu. Pokud jsi nepodepsal tak blbou smlouvu, ze jsi se upsal na nejake obdobi, ale dodavatel ti muze menit cenu jak se mu zlibi, tak muzes odejit k datu zvyseni ceny bez sankci. Coz ale bylo vetsinou k 31.12.2021, takze to uz jsi nespis prosvihl. Ted tam budes mit nejakou vypovedni lhutu, podle zakona je to tusim max 3 mesice. Musis se podivat na smlouvu.

Osobne mi tohle taky u jednoho odberu udelali, musis podat odstoupeni od smlouvy nejpozdeji 10dnu pred zvysenim ceny. Stavajici dodavatel by mel neprodlene oznamit datum ukonceni dodavky energii. Firma to ani po urgencich neudelala, takze jsem poslal stiznost na ERU a bude nasledovat pokuta. Operator mi dokonce tvrdil, ze ty odstoupeni dela ve firme jedina holka, ze to proste nestiha a vedeni odmitlo pridat dalsi lidi na tohle. Novy dodavatel mne bez ukonceni odmital pripojit, takze jsem musel podepsat souhlas se sankcemi a on pak blokaci "prebil" a pripojil mne i bez vypovedi na mou zodpovednost. Tohle je jedna z nevyhod tech malych a po dlouhou dobu levnych dodavatelu. Vzdy je to proste neco za neco.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15519
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2022, 19:59    Předmět: Citovat

Jo, to oni mají vymakané. Klient ušetří po dobu, kterou si myslí, že je to správné. Když chce odejít, tak jim tu ušetřenou částku vrátí. A to se fakt vyplatí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7573
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2022, 21:12    Předmět: Citovat

No, onehdá se mi zde někdo smál, že jsem od počátku co bydlím sám zůstal u PRE... Že jsem jako hloupý, že platím hodně apod. No, možná bych s nějakým Lidovým dodavatelem ušetřil pětikilo za rok. Super, no.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2022, 22:47    Předmět: Citovat

Ale tak zase proc ne. Jen musis pocitat s tim, ze je u techto pochybnych dodavatelu vetsi riziko. Roky to vychazelo a daly se tak usetrit pekne prachy. Jenze vsechno jednou konci a socky pak vzdy knouraji ze musi najednou platit stejne vysoke ucty jako konzervativni spotrebitele a natahuji ruku pro statni pomoc. Nechapu proc bych jim mel ze svych dani platit ztraty, kdy o zisky se delit nechtely.

Ocekavam, ze co nevidet nastane podobny problem s investicemi do akcii apod. Ze sveho okoli vidim, ze pod vidinou inflace "invesuji" do tohodle prachy lidi kteri tomu absolutne nerozumi. Kdyz se mne pta kadernice, jak ma koupit S&P 500 nebo Teslu, protoze za posledni rok sly ceny nahoru o 20% a kdyz si veme pujcku, nakoupi nejake derivaty nejlip s co nejvetsi pakou, tak nebudou muset pristi rok maknout, seznavam ze je nejvyssi cas se podobnych investic zbavit.
Pak zas budou plne zpravy pitomcu a jejich fnukani ze je okradli, ze se musi vystehovat, ze jim nikdo nerekl..., a budou natahovat ruku pro statni pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7573
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2022, 22:58    Předmět: Citovat

Tak já to nikomu neberu, když má někdo čas a náladu sledovat ceny a třikrát do roka měnit dodavatele, proč ne.
Pro mě je zkrátka víc než ušetřené pětikilo to, že se o nic nestarám, nemusím něco řešit, shánět, zařizovat a podobně. A když je jednou za uherský rok třeba něco řešit, tak to jde v kanceláři co je pět stanic metrem, ne někde v podivné webové "klientské zóně", případně s uhrovatým studentem, co ho chudáka posadili k telefonu.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 07 2022, 23:15    Předmět: Citovat

Tak ono zalezi jakou mas spotrebu. Pro petikilo bych se s tim taky nesral, ale na odberneho miste ktere jsem zminoval se vytapi primotopy a tam byla za ty roky uspora v radu desitek tisic. Ted cenu zvedli, tak jsem sel zpet k CEZu a nevidim v tom zadny problem. Kupodivu maji tihle velci hraci momentalne nejlepsi ceny.

Samozrejme ted slycham kecy chytraku, kteri tvrdi ze o zvyseni vedeli a proto si fixovali cenu na pristi rok apod. Ale to je nesmysl, meli jen stesti. Kdyby to opravdu 100% vedeli, tak by bez problemu vydelali takove prachy, ze by nemuseli do konce zivota maknout a neresili by ze maji na pristi rok tarif o par stovek levnejsi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7573
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so leden 08 2022, 8:57    Předmět: Citovat

Za rok zaplatím za elektřinu tak 15 tisíc, tam asi desetitisíce ročně neušetřím Laughing
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so leden 08 2022, 9:14    Předmět: Citovat

Pokud bys misto 15k platil 10, tak by to ty desetitisice za par let hodilo. Nemyslel jsem rocne, tak velky odber ma malokdo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7573
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so leden 08 2022, 9:21    Předmět: Citovat

No, možná bych tolik ušetřil, možná ne. Každopádně je to nyní asi už jedno Smile
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund