Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bezpeč- pod. pri lakovaní parkiet epoxidovym lakom.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3479
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: ne květen 23 2021, 9:32    Předmět: Bezpeč- pod. pri lakovaní parkiet epoxidovym lakom. Citovat

Je to dvojzlozkovy epoxidovy lak,idu tam tri svinstva.Upozornenie je tam ,ze je to velmi vybusne,teplota asi 20 stupnov pri lakovani.Lenze vonku prsi ,okno nemozem mat otvorene ,atd.Je to dvojzlozkovy lak Sindal 1300 + tvrdidlo tam ide S7300.+ riedidlo S6300. Stale ma byt taketo pocasie.Co radite a co,aky respirator pri tom pouzit?
Tento respirator na covid nie,ani ruzko. dik Masku z vojny z 70 rokov M10 ci aka,ale mam bez filtra.Nieco dat miesto filrta?Daju sa zohnat este do tych maiek filte? Nemate predat?
Viem pouzit aj velky FAN kominovy priemer vrtule asi 50 cm.coby fukal smrad ,vypary za tepla aspon 20 stupnov vonka.ale keby neprsalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PCmaniac99



Založen: Feb 07, 2008
Příspěvky: 786
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: ne květen 23 2021, 10:31    Předmět: Citovat

U nás lakýrník nosí Tohle má k tomu odpovídající filtry a před filtry. Koupíš to ve většině obchodů s pracovním oblečením a pomůckami. Např CANIS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4007
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne květen 23 2021, 11:22    Předmět: Citovat

Masku s filtrem pro organické páry. Ale vytvoří se výbušné prostředí z organických rozpouštědel. Takže vypnout elektřinu, plyn a nesmí to být v paneláku, kde jsou větrací šachty a ohrozí se i okolní byty. Se zavřeným oknem a bez nuceného větráním (průvanem) to jednoznačně nejde. Pokud nechceš zbourat dům.
Na trhu jsou i vodou ředitelné polyuretanové laky. Jsou sice méně trvanlivé než epoxy, ale určitě vyhoví.


Naposledy upravil jjilek dne ne květen 23 2021, 11:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3479
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: ne květen 23 2021, 11:25    Předmět: Citovat

jjilek,je to rodiny dom, to je fakt az take vybusne? Nestraste ma,ten velky FAN co by fukal z dveri do okna by mala byt dobra vec nie?Fajn ta maska aj cena dobra. Tie vypary su fakt nebespecne,neda sa to neako podomacky ochranit pred nimiá?Ja som tie parkety natieral presne roku 1990,od tedy mam aj tieto vsetky laky navyse,co chcem teraz natierat-Kukal som ich,vypadaju ze su k pouzitiu.Co natierat po 5metroch a prestavka 2 hofiny?Miestnost je detska izba asi 25metrov2.Teraz je velka vlhkost,nenatierat?
Pani som vam velmi vdacna za rady,zena tomu neverila,teraz si to precitala,veri uz.


Naposledy upravil tiktak1953 dne ne květen 23 2021, 11:35, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33969
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne květen 23 2021, 11:30    Předmět: Citovat

Pockaj, kym bude vhodne pocasie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne květen 23 2021, 14:10    Předmět: Citovat

Já bych tam zapálil přenosný plynový topení. Nebezpečný páry shoří a ještě to rychleji zaschne. Laughing
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2566
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: ne květen 23 2021, 14:39    Předmět: Citovat

Používám polomasku 3M a filtry na formaldehyd (ty jsem si nakrad v práci) a fungujou naprosto skvěle na jakýkoliv aerosol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3479
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: ne květen 23 2021, 14:51    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
Já bych tam zapálil přenosný plynový topení. Nebezpečný páry shoří a ještě to rychleji zaschne. Laughing

Vtedy to nevybuchne, lebo tie vybusne plyny hned zhoría aj s parketama? To je to iste zapalit z PB flasky horak na opalovanie prasata? Moze to byt overene,pravda,ale by mal strach ze to aj tak buchne.Srandu si nerobis hadam.Zatial som si dobre pospal aspon konecne.
------------------
Tie filtry mam pytat na ten epoxidovy lak ci na ake svinstvo,poraste,nie ze nebudu vediet ake mi maju dat.moze byt tam nesakuseny predavac.
Sandal ,to by mi asi nepomohlo,lebo toto neni asi aerosol.Posles mi za postovne ,alebo posli aj hodinky s tym na opravu .
..............................................
Este ma otazku,vcera mi dal znamy lacnu zadara pistol na polyuretanovu ci aku penu leba ma uz aj kvalitnu .Treba takuto smejdovu pistol po pouziti neako preplachovat .aby uplne zostatok v nej nestvrdol a mozem ju vyhodit.Taku kvalitnu si poziciavam a ziadny problem pri opatovnom zapenovani,nezaschne.


Naposledy upravil tiktak1953 dne ne květen 23 2021, 16:36, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne květen 23 2021, 14:56    Předmět: Citovat

No raději bych to nezkoušel. Ale po vzoru hasičů se taky hořící plynový potrubí nehasí, aby ten plyn hořel postupně místo koncentrace a výbuchu.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15531
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne květen 23 2021, 17:16    Předmět: Citovat

Nedělal bych z toho zase takovou vědu. Obývák o velikosti 6 x 3,5 m jsem natíral epoxidovým lakem už dávno, ale aspoň dvě vrstvy a bez nějakého náhubku. Zavřené okno, aby se dovnitř neprášilo. Po natření jsem utekl na půl hodiny se nadýchat čerstvého vzduchu a pak jsem se hýbal už normálně. Smetákem jsem dálkově otevřel okno a nechal větrat. Pokud nebudeš mít tu možnost později otevřít okno, tak si ho otevři aspoň na ventilačku hned. Nejlépe, když tam bude síto, ale v pondělí pršet nemá.
V každém případě je to kvalitní fet, že nebudeš muset chlastat slivku aspoň týden. Laughing
A zase nebezpečné to tak není. Nebezpečnější je sušit kočku v mikrovlnce pět minut, protože po čtvrté minutě ta kočka zasere celý vnitřek až se rozstřelí. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3479
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: ne květen 23 2021, 22:28    Předmět: Citovat

To ti neverim kamo.Ak si kurak,tak mas dychacie cesty,sliznice konzervovane.Ja som v robote dychal 30 rokov Cpavok a benzin, vtedy nebola neaka bezpecnost s chemickymi latkami,sliznice mam v pr-de-li.Viac si ich nechcem po......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5140
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne květen 23 2021, 23:39    Předmět: Citovat

Natíral jsem tím kdysi schody v baráku a taky jsem přežil, chce to větrat. Nějakej polyuretan, to ani nezkoušej, nevydrží to.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15531
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po květen 24 2021, 6:13    Předmět: Citovat

Tak nevěř. Bylo to před asi 40 lety a kuřák jsem tehdy ještě byl. A přesně tak, polyuretan je pro kanárky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po květen 24 2021, 6:15    Předmět: Citovat

... a ak sú tie parkety z masívu, tak z akého dreva? Na masív predsa patrí napr. vosk , a nie uzavrieť "živý" povrch dreva lakom. Ak povrch laku z akýchkoľvek príčin praskne a pri čistení povrchu do tej špáry zatečie voda, tak to bude za pár rokov "nádhera" ....

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3479
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: po květen 24 2021, 7:00    Předmět: Citovat

Parkety mam z duboveho dreva 3tr. zaparsupov ako chudobny clovek na vl.dome .Natieral som ich 1X asi roku 1990 .Teraz ich idem natierat 2x v detskej izbe asi 25m2.Uz je tu slnecno ale ze poobede uz zase oblacno.prehanky,burky. Skusim asi 5m2 pred obedom ak bude teplo a viac nie,lebo je strede dvojpodlazna postel.Tu uz maji byvaju teploty nad 30 stupnov.Tento rok je vinimka.Krumple uz mam skoro po kolena velke.

Naposledy upravil tiktak1953 dne po květen 24 2021, 7:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund