Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Posuvná brana CAME ZBX74-78

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
peetpower



Založen: May 04, 2021
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út květen 04 2021, 19:32    Předmět: Posuvná brana CAME ZBX74-78 Citovat

Dobrý den,
mám problém s posuvnou bránou CAME zbx74-78 ,která přestala reagovat. Po odpojení sítě - nepomohlo, pojistky zkontrolovány. Vytáhl jsem desku i s trafem a zapojil na test doma. Místo motoru jsem dal žárovky. Když zmáčknu CH1 a držím, začne LED blikat červeně a po puštění by se měla brána dát sama do pohybu , v mém případě rozsvítit žárovka ,ale vůbec se nic nestane. Když dám piny 4 789 do ON ,tak po držení CH1 se sepne relé a svítí dokud se nesepne koncový kontakt .

tady je na videu hned ze startu je vidět , že borec drží CH1 , rozbliká se dioda a sepne relé ,což se u mě neděje a netuším proč.

https://www.youtube.com/watch?v=iCcVag93M9k&list=PL6EwUyNnoQ7dib2j9t_NZXdbYUrZv1tBX&ab_channel=antonferapontov


Mohl by mi prosím někdo poradit ? Děkuji.



zbx74-78.JPG
 Komentář:
 Velikost:  217.92 kB
 Zobrazeno:  63 krát

zbx74-78.JPG




Naposledy upravil peetpower dne út květen 04 2021, 20:12, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3295

PříspěvekZaslal: út květen 04 2021, 19:40    Předmět: Citovat

Deska má vstup STOP. Většinou rozpínací tlačítko.
Svorky 1-2. Jsou propojeny?

Je na motoru osazen a funkční enkodér?
Při práci na "stole" je zapnutý DIP3 na čtyřpřepínači?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peetpower



Založen: May 04, 2021
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út květen 04 2021, 20:18    Předmět: Citovat

deska má vstup STOP ? který to je ?
Propojeny mám svorky 1 a 2 a 1 a C1. Ano ,na menším mám zapnutou 3 a na větším mám 2 a 8. Tím enkodérem myslíte co prosím ? děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3295

PříspěvekZaslal: út květen 04 2021, 20:23    Předmět: Citovat

STOP jsou právě vstupy 1-2.
A DIPem3 je enkodér vyřazen, takže tudy cesta nevede.

Enkodér je ta černá krabička na motoru, připojená stíněnou dvojlinkou na svorky + E D.

Propojka 1-C1 je simulace přítomnosti fotobuňky.

Ještě přeměřit na desce napájení pro logiku +5V a jinak zřejmě nákup nové desky za cca 4500,- Kč Sad

Třeba zde

Ještě, co dělá žárovka připojená jako "maják"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peetpower



Založen: May 04, 2021
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út květen 04 2021, 20:34    Předmět: Citovat

Takže mám správně spojené 1 a 2. Enkodér ani na motoru nebyl, svorky + E D nebyly nikdy zapojeny. A když teď spojím C1 a 7 ( dle videa na youtube) tak dvakne Relé ,ale mu se žárovky rožnou ,ale mě ne. Mám úplně stejnou desku a dělá to samé,což je zvláštní. Co se stane spojením C1 a 7 ? a pak spojením C1 a C3 ? nebo mám zkusit zapojit i fotobunku ? Ale to asi nepomůže...


k čemu je ten enkodér?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3295

PříspěvekZaslal: út květen 04 2021, 20:40    Předmět: Citovat

C1-7, respektive 2-7 je příkaz k rozjezdu/zastavení brány.

Pokud je DIP8 na ON není vstup C3 používán.

Enkodér počítá otáčky motoru a umí se naučit kolik otáček je od koncáku ke koncáku a tak umí zpomalit cca 50cm před koncákem.
Nebo může být je vadný kontakt tzv.fázoveho relé.
V jednotce (ale nevím jak v této konkrétně) bývá jedno relé co spíná fázi do motoru a pak ještě jedno, které řídí směr. Tzn. v jednom směru jsou seplé 2 relé a v opačném jen jedno.
Zkus napojit žárovku na výstup "maják" a povelem mezi 2-7 zkoušej, jak se to chová.


Naposledy upravil Cowley dne út květen 04 2021, 20:57, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peetpower



Založen: May 04, 2021
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út květen 04 2021, 20:54    Předmět: Citovat

jenze C1-7 nebo respektive 2-7 - vždy po spojení cvakne relé ,ale žárovky se nerozsvítí.


když použiji nastavení programování zpomalení dle návodu dám pin 4,7,8, a 9 na ON na na malém 3 OFF ,tak po stisknutí a držení CH1 se rozbliká led a brána jede na doraz na jednu stranu, pak na doraz na druhou a pak LED svítí trvale.
Z toho usuzuji ,že když to zvládá otevírat i zavírat, že by nemusela být deska KO. Můžete mi zkusit ještě něco poradit ? nebo mám nahrát video jak se to chová ? navíc když dám tu druhou desku ,chová se to stejně Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3295

PříspěvekZaslal: út květen 04 2021, 21:10    Předmět: Citovat

V prvním příspěvku ale bylo psáno, ...že se tak neděje...

Borec z videa ale má ty piny už zapnuté .
A až se mu to naučí pohybem otevřít/zavřít tak je vypne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peetpower



Založen: May 04, 2021
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út květen 04 2021, 21:39    Předmět: Citovat

tak ted jsem na to koukal znovu, ano kdyz zapne piny ,tak brana mu jede na jednu stranu , pak na druhou. Jenze u mne:

pokud mám rozpojene F a FA nebo F a FC tak led jen chvili blika a pak trvale sviti. Kdyz spojim F s FA nebo F s FC tak se mi sepne rele ,zarovka sviti a dokud to nerozpojim tak tak je to seple. Po rozpojeni zarovka zhasne ,ale uz to nejede na druhou stranu ,ale rozviti se LED.


Je pravda ze po tomto nastaveni,by se mela brana rozjet pridrzenim CH1?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3295

PříspěvekZaslal: st květen 05 2021, 4:45    Předmět: Citovat

Dobré ráno.

Koncové spínače jsou rozpínací, proto:
- pokud jsou oba sepnuté, jsou vrata někde mezi
- pokud je rozpojený jeden z nich, jsou v dané koncové poloze
pokud je to stav otevřeno a je aktivní funkce automatického zavírání, začnou se po odměření času zase zavírat.
Jakmile se vrata rozjedou a opustí koncovou polohu, sepne koncový spínač Otevřeno (jsou tedy sepnuté oba, protože jsou vrata v mezipoloze) a jakmile dorazí do polohy Zavřeno, rozepne koncový spínač pro Zavřeno.

- pokud jsou rozpojeny oba, je to blbost a systém to vyhodnotí jako poruchu

Ještě doplňující dotaz: k ovládání používáš dálkové ovládání (klíčenku) nebo tlačítko zapojené mezi vstupy 2-7?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peetpower



Založen: May 04, 2021
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st květen 05 2021, 5:54    Předmět: Citovat

Dobré ráno,
toto byla moje chyba. Je to vlastně i logické, že nesmí být oba bez +25V. Takže jsem spojil F,FA a FC.
Nastavil PINY, drzel CH1 a nastavilo se to tam i zpět. Pak jsem 4 pin dal dolů a na malém přepínači jsem jestě nastavil pozici 3 nahoru.

Když spojím 2-7 nebo C1-7 tak brana otevíra i zavíra po impulzu. Jenže mi nastává problém s tím, že to nejde dálkovým ovladačem.

Snažil jsem se naprogramovat nový ovladač (univerzální) ,ale chová se to jinak.
Led na ovladači bliká jinak než kdysi.

Teda pokud to dělám dobře. Vymažu ovladač a držím CH1 a pak zmáčnu na vymazaném ovladači tlačítko a chvíli držím. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3295

PříspěvekZaslal: st květen 05 2021, 6:10    Předmět: Citovat

To chce fotku a typy obou ovladačů.

Někdy se UNI ovladače učí od původního ovladače a NE nový UNI ovladač do řídící jednotky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peetpower



Založen: May 04, 2021
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st květen 05 2021, 6:28    Předmět: Citovat

https://a.aliexpress.com/_mNV4hu1

je pravda ze jsem jich nakopiroval desitky ,ale vzdy jen mezi sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3295

PříspěvekZaslal: st květen 05 2021, 17:03    Předmět: Citovat

Programování ovladače:

Držím tlačítko CH1 na desce, začne blikat kontrolka na základní desce.
Zmáčknu tlačítko na dálkovém ovladači a kontrolka na základní desce se rozsvítí trvale.
Pustím tlačítko CH1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund