Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hyundai HDM 120 hotdog stroj, po pár minutách smrdí.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2023, 20:26    Předmět: Hyundai HDM 120 hotdog stroj, po pár minutách smrdí. Citovat

Zdravím zdejší tábor. Koupil jsem si hotdogovač. Po asi 10 minutách provozu si říkám že cítím nějaký štiplavý zápach. Lezl z toho domácího pomocníka. Ještě hodinu po kontrole ten smrad cítím. Po rozborce se zdá že to leze z toho vařiče vody. Nebýt této vlastnosti tak by se to dalo asi používat. Je to cele plast a tlak na ostny musí být s určitou opatrností. tlačit na to starší rohlík už si nejsem jist jestli bych s trnem nezahučel dovnitř. Jedna cesta zakoupit a teď druhá to jít zase vrátit. Ach jo. Tedy nekupovat.


hotdok.jpg
 Komentář:
 Velikost:  275.98 kB
 Zobrazeno:  103 krát

hotdok.jpg



títek.jpg
 Komentář:
 Velikost:  235.12 kB
 Zobrazeno:  39 krát

títek.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5215
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2023, 21:46    Předmět: Citovat

Uprimne to nechapu tyhle jednoucelove zazraky a jeste tuhle pofiderni znacku. To si neumis uvarit parek a vydlabat rohlik vareckou? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2023, 22:59    Předmět: Citovat

Koupil jsem stejný asi před měsícem a půl a funguje bez problémů. Vnuci to chtějí jako párek v rohlíku, ale musí se kupovat čerstvé rohlíky. Na druhý den ty rohlíky jsou jak guma, takže napíchnout nejdou skoro ani na nůž. A je to fakt dobrá věc za pár korun, jen se tam musí dolívat čerstvá voda před každým použitím, protože z toho napařování stéká voda zpět dolů a za týden to nevypadá hezky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2023, 23:15    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
...Vnuci to chtějí jako párek v rohlíku, ale musí se kupovat čerstvé rohlíky. Na druhý den ty rohlíky jsou jak guma, takže napíchnout nejdou skoro ani na nůž. ...
Poradím ti lepší fígl, kterým uspokojuju už přes 20 let podobný choutky naší omladiny. Jednak nedělám párek v rohlíku z celý nožky tenkýho párku a z celýho rohlíku jen s ušmiknutou špičkou - to je plejtvání, ty špičky pak nikdo nežere a musel jsem je sušit na strouhanku. Dělám to fikanějc - rohlíky přeříznu napříč na polovičku, párky taky. Půlky párků dám ohřát do vody nebo (rychlejší) je frknu na talířku na minutu do mikrovlnky. Pak vezmu jak říkáš ty vařečku, jeden přepůlenej rohlík a obě jeho půlky strčím jen tak nasucho taky do mikrovlnky, ze který jsem vyndal párečky. Zapnu ji na 15 vteřin na plnej výkon, tím se rohlík jednak ohřeje, druhak ztratí gumovitost a bude jako čerstvě rozpečenej. Vytáhnu, nabodnu a vyklektám do každýho příslušnou dutinu držadlem vařečky, našpricnu dovnitř podle chuti a mlsnosti každýho žravýho minisoudruha nebo minisoudružky majolku, kečup nebo hořčici a kleštěma co jsem si koupil ke grilu dovnitř zastrčím půlku předem ohřátýho párku. Za 20 vteřin mám obě půlky naplněný, odložím je na talířek nebo je rovnou předám dopaprčky žroutům a repete plex, další přepůlenej rohlík na 15 vteřin do mikrovlnky. Nepotřebuju žádnej hogofogo hotdogovač, zpracuju bezpečně i den starý rohlíky, nikde není nabryndaná voda - a ještě si za celejch těch cca 20 let, co to takhle provozuju nikdo nestěžoval ... Chutná to i návštěvám, pokud tohle spáchám jako expresní svačinku, když máme hosty na zahradě rodinný Apaluchy.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33931
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2023, 23:28    Předmět: Citovat

Parky by nemal zrat nikto a deti uz vobec nie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6067
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2023, 0:01    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Půlky párků dám ohřát do vody…
Půlka párku je jedna celá nožička, to ji nacpeš celou do půlky rohlíku? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2023, 1:15    Předmět: Citovat

Hnidopichu. Půlka nožičky je prostě půlka nožičky. Kdybys ty dělal "párek v rohlíku", tak na to budeš nejspíš potřebovat bagetu nebo rovnou chlebíčkovou veku, protože bys do ní cpal obě nožky najednou, co? Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2023, 7:43    Předmět: Citovat

Tož ten postup, co jsi radil, tak už máme za sebou. Koupil jsem to právě proto, že si to kluci chtějí dělat sami. Jim to vyhovuje a nám taky. Stejně kupuji ty párky i rohlíky až v den spotřeby, takže jde všechno v pořádku. Je to lepší než mlsání sladkostí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31871
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2023, 11:34    Předmět: Citovat

No právě to půlení jsem naučil i děcka, když už jim bylo aspoň tolik, aby zvládly bez velkýho nebezpečí obsluhovat mikrovlnku. A krájet ostrým nožem umějí oba dva už od nějakejch 5-6 let věku, to jsem je pečlivě naučil, takže daleko spíš než s krvavýma rukama přijdou s žebráním "Tati, nabrus nám prosím tě nože, už zase jsou tupý jak prdel..." Tchýně ječela jak Viktorka nad splavem, když viděla 5letou dceru - malou kuchařinku pomocnici, jak přičinlivě krájí na malým prkýnku na kolečka mrkev do nakládanejch okurek a ohání se přitom jako by se nechumelilo 10cm dlouhým nožem, ostrým jako břitva ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2023, 11:51    Předmět: Citovat

p32. ten stejný a nesmrdí? Jestli jo tak je to zvláštní.

Taky jsem to praktikoval uděláním otvoru pomocí rukojeti od obracečky. Ale rohlík se občas trochu natrhl, pak ten bordel z rohlíku. Párek uvařený v páře je chutnější jak ve vodě a nahřátý rohlík je také ok. Trochu bokem, když dám i tři dny starý rohlík do horkovzdušné trouby na pár minut tak je chutnější jak čerstvě koupený. Dělám to tak i s koláčky, sladkým rohlíkem a pod. Horkovzduška je fajn stroj.

Nakonec jsem vybral Vigan Mammoth HD20X. Nerez, pevnost, sklo, termostat. Sice dvojka ale bude to lepší užitná hodnota jak ten plasťák a když se sleze více lidí tak to bude i příjemnější činnost.



varianta.jpg
 Komentář:
 Velikost:  20.58 kB
 Zobrazeno:  44 krát

varianta.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2819

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2023, 12:03    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Parky by nemal zrat nikto a deti uz vobec nie.


Chtěl jsem napsat totéž, resp. ještě podrobněji.

Ale ať si každý lehne tak, jak si ustele.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 362
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2023, 12:13    Předmět: Citovat

Přesně tak, párky doma nežrat a dojít na pořádnej kus žvance do mekáče! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 546
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2023, 12:40    Předmět: Citovat

Taky jsem před časem vlastnil podobný strojek na párek v rohlíku. Byla tam nádržka na ohřev párků a jen jeden trn na rohlík. Ale špička toho trnu byla dost tupá a spíš to ten rohlík uvnitř strhlo a nahňácalo k druhýmu konci. Osvědčilo se mi do rohlíku po odříznutí špičky "zapíchnout" obloučkový nůž na pečivo a v rohlíku vyříznout drážku. A pak ještě jednu o 90°, takže vlastně křížek. Ten pak šel na ten trn napíchnout, troškou šroubovacím pohybem a za napíchnutou spodní část rohlíku pak na trn navléknout.

Když byla někdy touha po pikadoru, jak se na jihu PvR přezdívá silnější, než trpělivost k dostupnosti mašinky, tedy typicky někde venku na výletě a pod., řešil jsem to odlomením (ukousnutím) špičky čerstvého rohlíku a prstem přes mikrotenový sáček jsem vytvořil v rohlíku zaváděcí dutinku, do které se pak nasunula nožička párku a za opatrného tlaku a "šroubování", se páreček podařilo protlačit až k opačnému konci rohlíku. Pak už stačil jen kelímek s hořčicí, nebo kečup v pytlíčku a dochucování během konzumace za studena Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7572
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2023, 20:11    Předmět: Citovat

Mikras napsal(a):
... jen kelímek s hořčicí, nebo kečup v pytlíčku a dochucování během konzumace za studena Very Happy

Toto se líbí uživatelům Láďa Hruška a Jiří Babica Laughing

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DavidM



Založen: Dec 18, 2016
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2023, 17:00    Předmět: Citovat

JirkaZ napsal(a):
rnbw napsal(a):
Parky by nemal zrat nikto a deti uz vobec nie.


Chtěl jsem napsat totéž, resp. ještě podrobněji.

Ale ať si každý lehne tak, jak si ustele.


No doplnil bych že všechny uzeniny by neměl žrát nikdo...A hodně omezit červené maso...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund