Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Palubní kamera, zkušenosti.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 14 2020, 19:33    Předmět: Palubní kamera, zkušenosti. Citovat

Pořídil jsem si novou kameru Mio MiVue 792 GPS WiFi Pro. Dosavaď jsem tam měl Xiaomi Dascam. Doma na stole jsem si stáhl aplikaci do mobilu. Nastavil a fungovalo i živé vysílání, na mobil jde obraz z kamery a líp se nastavuje záběr kamery, tak je to i u xiaomi. Zaktualizoval FW a databázi radarů, když to tam je. Pak jsem šel do auta a provedl instalaci. Xiaomi má micro usb koncovku, mio mini usb. Takže natáhnout a schovat nový kabel. Hotovo. Pak držák na sklo s přísavkou, sklo je čisté ale přísavka ne a ne držet na skle. Pomohl čistící ubrousek na sklo. Zaparkoval jsem kameru do držáku ale ouvej, kamera tam drží trochu víc volně. Žádná pojistka proti vypadení jako u xiaomi, tato držela v držáku jak přišroubovaná až moc že zase šla blbě sundat. Ale nebyl důvod ji sundávat takže ok. Pomohl kousek tvrdšího papírku který vymezil vůli a kamera už tam držela lépe. Zapnul jsem obslužnou app v mobilu že nastavím kam má kamera koukat. Kloub je tam tak fest že jsem si prvně myslel že s kamerou snad nejde ani hýbat ale to mě připadalo jako blbost takže trochu víc násilí zabralo. Ale v mobilu ikonka živé vysílaní je zašedlá. Co to ? Doma to bylo ok. No bylo ale před aktualizací, po ni jsem to už nezkoušel. Spojení s wifi kamery vypadávalo a musel jsem několikrát projít část postupu jako při prvním spuštění aplikace aby to fungoval zbytek aplikace. Tel jsem restartoval a kameru uvedl do továr. nastavení, bez úspěchu. Funkci živé vysílání jsem nerozchodil. No obejdu se bez toho ale pěkně jsem byl nasrán, to je pravda. Už jsem neměl na nic náladu a tak jsem auto zamkl. Při následující cestě jsem si všiml že palubní kamera, přesněji GPS potřebuje trochu času než se fixne, volné prostranství. A za druhé zobrazovaná rychlost, když zastavím tak než se na kameře ukáže 0 tak ji to 1-2 vteřinky trvá což značí že rychlost přesně nekoresponduje s místem. Je to asi podobné jako u řidiče tramvaje-šaliny co jsem vysledoval. Tam to má taky podobný vlažný reakce. když to shrnu:
mínus
držák na přísavce, obecně u mě špatná zkušenost, i když to drží dobře časem mě držák stejně upadl.
micro usb konektor- možná za to může rok výroby, ale micro usb je s námi už několik let.
kamera na držáku nedrží pevně, papírková metoda pomůže, není pojistka proti vypadnutí.
po upgrade FW nefunguje v app funkce živé vysílání a spojení přes wifi kamery je nestabilní.
GPS má trochu delší čas na fix, oproti mobilu.
Kamerka má pár funkcí navíc oproti xiaomi takže doufám že tento depresivní úvod se čase přehoupne do stavu jsem spokojen. A nebo to budou funkce pro funkci, zbytečně to obtěžuje řidiče a význam funkce je zbytečný, lepší tu funkci deaktivovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2652

PříspěvekZaslal: ne červen 14 2020, 20:12    Předmět: Citovat

Ta kamera má aku nebo kapacitor? Někde jsem četl, že ty aku nejsou nic moc, když je kamera v autě a na slunci. Uvažoval jsem o Xiaomi Yi, v testech dopadla moc dobře, ale právě kvůli aku jsem ji ještě nekoupil.
Pokud bys věděl, jaký tam byl FW před upgradem, třeba by bylo možné se k němu vrátit. Pokud tedy bude možná instalace starší verze FW.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 14 2020, 20:41    Předmět: Citovat

Vlastním XIAOMI YI DASHBOARD a bez šaliny funguje tak minutu. Není s tím žádný problém. Jo v testech dopadla dobře proto jsem si ji koupil. Za ten rok a něco co byla na skle jsem o ni nevěděl, nahrávala záznam kdyby bylo potřeba. V záznamech jsem měl trochu hokej, chtěl jsem najít jeden okamžik asi hodinové cesty, přes wifi a mobil. Pokud si nezapamatuješ čas kdy to bylo tak to najít je nemožné. S kartou v pc by to šlo určitě líp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund