Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LG 32LF632v preblikuje a ma slaby jas
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mike80



Založen: Jan 19, 2021
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út leden 19 2021, 14:46    Předmět: LG 32LF632v preblikuje a ma slaby jas Citovat

Ahojte borci.
Prosim o pomoc, dostal sa mi do rukou TV
LG 32LF632v a pri pozerani preblikuje cela obrazovka..
Nejde o vypadok obrazu alebo tmavych bodov, len proste cela obrazovka
preblikne- zvysi a ihned sa znizi jas...
Frekvencia je tak 1-2 prebliky za 2-3 minuty, ovsem jas je znacne znizeny
a cez den sa to neda ani sledovat.
Minule mi po cca 2 hod TV preblikol do plneho JASU a uz tak zostal az do vypnutia (studeny spoj?)
Mam sa rovno pustit do LED pasov?
Co mi odporucite, aky postup kontroly prvkov?
Niesom ziaden profik, no nebojim sa rozobrat to a premerat/opravit Smile
Vsetky konektory som uz odpojil, vycistil a znova zapojil.

Dakujem pekne za kazdu pomoc.

Mike
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 19 2021, 14:56    Předmět: Citovat

Pravděpodobně jsou všechny led v sérii, chtělo by to mrknout osciloskopem na výstup zdroje pro ledky, co se děje s napětím při tom problikávání. Rozborka panelu je vysoce pravděpodobná.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike80



Založen: Jan 19, 2021
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út leden 19 2021, 15:39    Předmět: Citovat

Dakujem pekne a viem si poradit aj bez osciloskopu, len s merakom?
Ako a kde postupovat?

Vdaka za pomoc 🙏
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33932
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út leden 19 2021, 15:46    Předmět: Citovat

Mozes merat napatie na LED.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike80



Založen: Jan 19, 2021
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út leden 19 2021, 16:13    Předmět: Citovat

Cize na kazdej LED samostatne? Chapem spravne?
A ta co bude “zla” sa prejavi inym napatim ako zvysne?
Nemal som to este rozobrate, tak sa viac pytam, sorry 🙈😀
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: út leden 19 2021, 17:17    Předmět: Citovat

Mike80 napsal(a):
Cize na kazdej LED samostatne? Chapem spravne?

Ne, před rozborkou měř na napájecím konektoru pro LED pásky na zdrojové desce, musí tam být cca to co je na ní napsáno, tady asi něco kolem 110-120V. A to tam nebude, protože zafunguje ochrana.
Tyhle potvory jsou jasný 2W 6V LEDky, co to jistě smažily podsvit na 100. Myslím že rozborka panelu je tutovka, tady 3 pásky po 6 LED.
A měň jako pásky, tady budou všechny na pokraji životnosti ...
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=91768


Naposledy upravil rayx dne út leden 19 2021, 17:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike80



Založen: Jan 19, 2021
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út leden 19 2021, 17:22    Předmět: Citovat

Ok dakujem krasne, vecer to premeriam- zapnem TV a ten konektor pre LED pasky necham zapojeny a zmeram napatie.
Pak postnem sem na forum , co som nameral a ako mam postupovat dalej.

Dakujem za pomoc! 🙏👍
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1731
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út leden 19 2021, 19:25    Předmět: Citovat

Zdravím
nedávno jsem řešil podobný problém s TV telefunken t40fx189dlp. V TV je 5 svislých pásů po devíti LED a jsou spojeny do série. Odhadl jsem napětí pro každou větev na cca 20V a postupně připojil na každou větev regulovaný zdroj na kterém jsem zvyšoval napětí od 15V dokud se LED nerozsvítily. Zjistil jsem že na prvním pásu nesvítí dvě LED zbytek LED svítí. Druhý pás se rozsvítil téměř neviditelně a dvě LED nesvítily vůbec, ty jsem zkratoval, poté pás svítí. Třetí pás svítil celý, na čtvrtém nesvítila jedna LED ale jinak svítil, na posledním nesvítily dvě LED ostatní LED svítily.
Takže se dvěma zkratovanými diodami jsem to odzkoušel, smontoval a už týden to testuju. Zajímavé je, že i při jednolité bílé ploše téměř není poznat, že by nějaká LED nesvítila, kdybych o tom nevěděl tak si vůůůbec nevšimnu nějaké změny jasu v místě chybějících LED. K jednotlivým přívodům LED je mizerný, spíš nijaký přístup takže se mi nepodařilo změřit napětí na zhaslých LEDkách, to mi celkem chybí a zajímalo by mě to.
Vzhledem k tomu, že je použit proudový zdroj by dvě (mnou) zkratované LEDky a další zkratované samovolně neměly ničemu vadit. Snad že se zvětšuje ztráta na tranzistoru pro regulaci proudu, budu se muset zamyslet. U lineárního zdroje proudu je to jisté, nevím jak u spínaného, tam by to nemělo být tak dramatické.
V TV je použit brouk MP3394 který umí 4 proudové výstupy (šly by udělat 4 vodorovné pásy LED po 11 diodách). Je však použit zločinným způsobem, výstupy jsou mezi sebou zkratovány a řídí FET který rozsvěcí všechny LED v sérii. Takže když se jedna přeruší tak přestanou svítit všechny tedy evidentně ku..ítko.
Použit je zdroj VESTEL 17ips71, všechny (2) verze které jsem našel se tváří, že používají 4 výstupy pro LED, tu zprasenou verzi jsem nenašel....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: st leden 20 2021, 8:30    Předmět: Citovat

Kdysi jsem zkoušel LG s třetinou zkratovaných LEDek a chodilo to a kupodivu to bylo i koukantelné (sice nižší jas ale bez nějakých rušivých tmavých míst). Ale mělo to jepičí život, cca s každým dalším měsícem odešla další, některá jen zřejmě zhasla, jiná se přerušila. Nevím jak v jiných značkách, ale u LG i když nastavíš v MENU podsvit kamkoliv, tak po zapnutí to tam několik sekund pere víc než 100% a to zřejmě pak může být smrtelné i pro zbylé dožívající LEDky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: st leden 20 2021, 9:03    Předmět: Citovat

@jardafiala
Na to odměření LED bez loupání difuzoru si odpozoruj, jak jsou dráhy na pásku kolem, pak škrábni lak a měř Wink
Když bys omezil proud přes upravu sense, tak i bez několika funkčních=vyskratovaných LED to pojede normálně dál. Na starších 3V verzích podle počtu LED bude v obraze nepoznatelný vyjma velmi světlých ploch, u těch 6V je to o něco horší. U těch 3V taky testuju provoz telky bez 3 z 36, ale měl sem u ní sundaný difuzory i na pár dalších zatím svítících a vypadali OK, luminofor neporušen, přestože pevnost plastového těla už nebyla taková jako u nových.
Jakmile ale vidím 6V u LG, tam jsou KO i ty svítící a nemá smysl měnit po jedné, tam musí jít nové pásky. Ony i plošky pro LED na původních páscích maj často dost od vyhřátí ...
Překvapivě 6V LEDky u KONKA-Sencor telky nebyly vizuelně vyhřátý vůbec, ale selhaly taky ... Už to tu před časem napsal i Heno, prostě na stejnou velikost pouzdra je obrovský rozdíl mít jednu nebo dvě diody a pak záleží jen na chlazení, když výrobce navrhne "ládování" který tam má ...
Velmi často je taky problém v konektorech co spojují pásky navzájem, ty je dobrý taky proměřit.

PS - nedohledával jsem, ale na 40" mi přijde 5 svislých pásů po 9 LED jako chyba, to by nebyla 16:9 (šířka:výška) ale spíše 9:16 Very Happy


Naposledy upravil rayx dne st leden 20 2021, 9:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: st leden 20 2021, 9:15    Předmět: Citovat

rayx napsal(a):
@jardafiala

PS - nedohledával jsem, ale na 40" mi přijde 5 svislých pásů po 9 LED jako chyba, to by nebyla 16:9 (šířka:výška) ale spíše 9:16 Very Happy


Je to správně - ve 40 palcových VESTELech to takto bývá. Buď tam bývají všechny do série nebo dvě nestejné sekce. A pásky mezi těmito dvěma verzemi nejsou záměnné, mají jiné vzdálenosti osazených LED.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: st leden 20 2021, 9:26    Předmět: Citovat

Je to opravdu tak, překvapivě na ten celkový počet LED v panelu je maj na pásku dost "nahusto".
Holt jsem se nechal zmást návrhem od Samsunga, kterej to řešil více horizontálními pásky, kde na nich LEDkám nechával mezi sebou více místa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike80



Založen: Jan 19, 2021
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st leden 20 2021, 11:36    Předmět: Citovat

Tak pani na vstupe pre led mam nameranych 203 V. (So zapojenymi LED)
Napatie je +- stabilne 202-204 V.
Ako postupovat dalej?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 20 2021, 11:39    Předmět: Citovat

Jak už ti tady psali. Prostě rozdělej displej a mrkni na LEDky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike80



Založen: Jan 19, 2021
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st leden 20 2021, 11:44    Předmět: Citovat

Ok, cize premeram kazdu LED.
Napatovy zdroj bohuzial nemam (zeby som kazdy LED pas napojil na stabilne napatie a poznal tak kde je zla LED), len klasicky merak momentalne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund