Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Věž SM684E - spodní mechanika nefunguje
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so květen 02 2020, 14:27    Předmět: Věž SM684E - spodní mechanika nefunguje Citovat

Dobrý den,
potřeboval bych prosím poradit jak opravit spodní deck u této exportní verze TESLA věže.
Po vložení kazety a sepnutí play tlačítka se ozve jen vysoký zvuk a mechanika se nehne.
Natočil jsem několik videí (celkově max200MB), aby to bylo zřejmější.

https://www.uschovna.cz/zasilka/XWD89P63RURDFFZI-72S/

Překvapilo mne, že se spodní mechanika točí – tedy jen v zadní části, motorek – po zapnutí hlavního vypínače. Horní mechanika je v klidu.

Nemáte někdo nějaký nápad ? Nemám žádnou zkušenost s tímto modelem a ani s podobnými modely SM***.

Troufnul jsem si zatím na běžnou údržbu NZC431 a i díky této poradně na B444 LUX ( a víc už toho doma nemámSmile )

Přivítal bych spíše i radu kde opravit, třeba někdo znáte servis (bez ohledu na místo v ČR, ta věž se mi prostě líbí, tak ji dovezu až na „konec světa“). Na „dodo“ opravu si – upřímně řečeno - asi netroufnu (navíc, bohužel, nemohu plně používat levou ruku, nemám v ní cit a správnou motoriku)

Děkuji za rady[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2417

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 17:38    Předmět: Citovat

Pro inspiraci si můžeš stáhnout dokumentaci k SM 580 , a k SM260/261 nebo SP210, údajně je to stejné nebo dost podobné. 2 , 3 , 4 , 5 .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 18:43    Předmět: Citovat

pepik9 napsal(a):
Pro inspiraci si můžeš stáhnout dokumentaci k SM 580 , a k SM260/261 nebo SP210, údajně je to stejné nebo dost podobné. 2 , 3 , 4 , 5 .


Dobrý den, děkuji za typy, věechno projdu, i ty schémata, jen mám dojem, že tato věž má jinou mechaniku než klasické SM modely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 18:44    Předmět: Citovat

Takže tam nejsou mechaniky se dvěma motory a třemi elektromagnety? Chtělo by to fotky, jak mechanik, tak řídicí části magnetofonů. Dokumentaci jsem nikde nenašel, moc se jich zřejmě nevyrobilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5223
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 19:02    Předmět: Citovat

Toto uz moc s teslou spolecne nema, mechaniky jsou zahranicni produkce. Podle projevu na videu-to pocitani zubu pri zarazeni funkce ukazuje na mechanickou vadu... Sance na opravu zacina byt miziva. Kdyby sis do profilu napsal bydliste, mozna by se nasel nekdo z okoli kdo by tu mechaniku zkontroloval. Jinak muzu doporucit Martina Hajka z Prahy - zde pod nickem Oldradio, WEB: http://www.retroservis.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 19:09    Předmět: Citovat

Zase plky Boid
Mechanika je výrobek Přeloučsko - Pardubické Tesly. (pouze polské motory) Je stejná jako je v SM210, řízení motoru 7770, zaměnitelná ale není, z důvodu jinak zapojeného konektoru. Pokud zpřeházíš dráty, je zaměnitelná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 20:02    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
Toto uz moc s teslou spolecne nema, mechaniky jsou zahranicni produkce. Podle projevu na videu-to pocitani zubu pri zarazeni funkce ukazuje na mechanickou vadu... Sance na opravu zacina byt miziva. Kdyby sis do profilu napsal bydliste, mozna by se nasel nekdo z okoli kdo by tu mechaniku zkontroloval. Jinak muzu doporucit Martina Hajka z Prahy - zde pod nickem Oldradio, WEB: http://www.retroservis.cz/


Zatím jsem se ptal telefonicky a byl jsem "odmítnut", nicméně se do retro servisu chystám, zeptám se osobně.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 20:04    Předmět: Citovat

elektrosvit napsal(a):
Takže tam nejsou mechaniky se dvěma motory a třemi elektromagnety? Chtělo by to fotky, jak mechanik, tak řídicí části magnetofonů. Dokumentaci jsem nikde nenašel, moc se jich zřejmě nevyrobilo.


Zatím mám jen fotky, co jsou na uschovně. Na kompletní rozborku si nyní netroufám, musím toho více nastudovat, tedy přesně popis jak na to a navíc , jak jsem psal, moje levá ruka nyní funguje napůl a to se fakt špatně dělá jemná práce. Děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 20:07    Předmět: Citovat

ronoda napsal(a):
Zase plky Boid
Mechanika je výrobek Přeloučsko - Pardubické Tesly. (pouze polské motory) Je stejná jako je v SM210, řízení motoru 7770, zaměnitelná ale není, z důvodu jinak zapojeného konektoru. Pokud zpřeházíš dráty, je zaměnitelná.


Děkuju za reakci, mechaniku nepoznám, vycházím hlavně z informací na netu, že tato věž má snad dokonce i japonskou mechaniku. Ověřit to zatím nemám jak, takže jedině až si troufnu na rozborku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5223
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po květen 04 2020, 14:17    Předmět: Citovat

ronoda napsal(a):
Zase plky Boid
Mechanika je výrobek Přeloučsko - Pardubické Tesly. (pouze polské motory) Je stejná jako je v SM210, řízení motoru 7770, zaměnitelná ale není, z důvodu jinak zapojeného konektoru. Pokud zpřeházíš dráty, je zaměnitelná.

Nevim kdo keca. Kdyby ses laskave podival poradne na ty fotky. Mabuchi motor neni polsky ani nahodou! Tak laskave otevri oci nez zacnes zvanit!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5223
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po květen 04 2020, 14:19    Předmět: Citovat

JiriNov napsal(a):
ronoda napsal(a):
Zase plky Boid
Mechanika je výrobek Přeloučsko - Pardubické Tesly. (pouze polské motory) Je stejná jako je v SM210, řízení motoru 7770, zaměnitelná ale není, z důvodu jinak zapojeného konektoru. Pokud zpřeházíš dráty, je zaměnitelná.


Děkuju za reakci, mechaniku nepoznám, vycházím hlavně z informací na netu, že tato věž má snad dokonce i japonskou mechaniku. Ověřit to zatím nemám jak, takže jedině až si troufnu na rozborku.

Prosim te, nedej na jeho zvasty, ten tu mechaniku nevidel ani na tech fotkach tak tu blbe mlati slamu. Ta mechanika ma hodne podobnou konstrukci autoreverznim mechanikam kde vozik s hlavama je vysouvan pres labyrintove kolo aretovane pakou s elektromagnetem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12076
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po květen 04 2020, 14:55    Předmět: Citovat

v tomto stroji je mechanika úplně jiná než v SMxxx a SPxxx (ty mají dva motory a dva el. magnety)

tady je motor jen jeden !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po květen 04 2020, 14:58    Předmět: Citovat

Já tuhle věž nikdy naživo neviděl.
Buď to bylo opravdu určený jen na export, nebo se toho stihlo vyrobit tak málo, že se do servisu ani na záruku nedostal ani kus.
Nedostalo se to ke mně ani později - imho je to dost rarita, skoro stejně, jako SM580 a ta druhá odvozenina. Jako skoro všechno, co se vyrobilo 89/90/91.
Zesilovače AZS224 byly prý taky určený původně na export, ale nakonec zůstaly i s pár typy nových reprobeden a gramofonů z Litovle tady.
V roce 1992, někdy na podzim, jsem 4 nerozlepené AZS224 kupoval za směšných 1.600/ks, nikdo o ně tenkrát nestál.
Možná stojí za zmínku, že dva ze čtyř prakticky nebyly použitelné, třetí krátce po zapnutí začal tak vytápět, že se musel za 5 min vypnout, jinak by něco shořelo. Uspokojivě fungoval jen jeden.
Už tenkrát mi to připomnělo, jak asi ta výroba-montáž musela probíhat, když výsledek byl u přístroje za 5.000+ takový, jaký byl..
Zřejmě po převratu smontovaný všecko narychlo, možná načerno a určitě bez nějaké výstupní kontroly. Nikdo s nimi ani nemohl nic dělat, krabice byly zalepené orig papírovou páskou Tesla.
Ty reprobedny to samý. Byly to černý a třešňový sloupový třípásma okolo 45 litrů, ARN226/ARP150/kalota výška, s pěknými MKT výhybkami z VM, zahraniční výškáč, kvalitní zlacený šroubový terminál+DIN a byly úplně bez označení. Dodnes nevím, co to bylo za bedny a k čemu byly určený, ale vím spolehlivě, že je přivezli z Litovle.
Podle pájení a nedotažených šroubů taky asi zbouchaný narychlo, aby se něco jakoby na poslední chvíli vyrobilo a prodalo. Později skoro stejný model, se stejným osazením, začala prodávat firma AQ.
Gramofony NC452, NC500 a NC580 dtto, přehrávače MC911 bez loga Tesla. Všecko zalepený v orig krabicích, ale grama rozeštelovaný až běda a s volnými konci výstupů, bez konektorů. MC911 měly kabel s cinchema, trafo uvnitř přepínatelný 115/230V a neměly český návod. Do té doby jsem takovou verzi neviděl. Taky možná na "export".
Tehdy se asi děly hodně divný věci..
Kupoval jsem to všecko doslova ale za pakatele od jednoho místního překupníka, když ten zjistil, že je to samostatně fakticky neprodejný. Ten se k tomu dostal přes další svoje kumpány z Olomoucka a Litovelska.
Podle mě to byla první, nebo taky poslední část nějakého stylu tunelování té fabriky. Nebýt toho, možná by celý pád Tesly jako jediná přežila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oravan



Založen: Jan 02, 2010
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: po květen 04 2020, 22:40    Předmět: Citovat

Tie motorčeky sú nie Poľské . A nemajú sa točiť obe ako u zahraničných mašinách ešte som to nevidel takú vežu ani schému od toho možno je klon a moc sa toho nespravilo .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út květen 05 2020, 1:23    Předmět: Citovat

Motorky JSOU v tom na 99,99% polské PRM33-1,5 a PRM33-1,7.
Kdyby v tom byly japonské či taiwanské motorky, to by se v RTS vědělo.
Nic jiného v Přelouči použít nemohli ani nesměli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund