Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

EET od dnešního dne nebo odklad...
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: pá květen 01 2020, 18:57    Předmět: EET od dnešního dne nebo odklad... Citovat

Zdar všem,
chci se poptat , jelikož jako řemeslník spadám do kategorie ,
která má ,počínaje dnešním dnem , vést hotovostní platby přes EET.
Něco jsem zaslechl o odkladu kvůli "epidemii " , ale co vlastně aktuálně platí?

Jak jste řešili EET v praxi ? Tahám sebou kufry s nářadím a ještě tahat tiskárnu a třeba tablet je docela nepratické.......

dík za názory Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: pá květen 01 2020, 19:05    Předmět: Citovat

Zatím to neřeším. Mám jiné starosti a Alena myslím taky. Ano, původní termín 1. 5. byl odložen. Pokud splníš určitá kritéria, tak si pak můžeš požádat o vyjímku a používat paragony. To už se tady obsáhle řešilo, hledej. PS mám pocit že po tomto "průvanu" s virem bude asi stejně všechno jinak.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: pá květen 01 2020, 19:12    Předmět: Citovat

Tak já celou dobu píšu na tiskopis Faktura za hotové...

Tisk EET mi nepomůže, protože nepíšu pořád ty samé položky a materiál se mění...

Takže fakturu budu psát ručně pořád a navíc přikládat papírek kolik jsem si vyúčtoval hotově...

Myslím, že to každého motivuje akorát k bokovkám.... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: pá květen 01 2020, 19:25    Předmět: Citovat

Tisk EET ti nepomůže k ničemu. Ten dáš navíc aby jsi byl pod kontrolou a to vždy, když přijmeš hotovost. Tedy i když vypíšeš FA za hotové. Bokovky je samostatná kapitola.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15525
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 01 2020, 19:30    Předmět: Citovat

Fakturu (případně dodací list) vystavuj stále i v budoucnosti. To nikdo nikde nezrušil a na ní máš mít napsán způsob úhrady, jestli na účet nebo v hotovosti. V případě zaplacení v hotovosti máš vypsat pokladní příjmový doklad vždycky a na něm účel úhrady, tj. za práci, zboží či co nebo úhrada faktury č. to a to. Až začne platit EET i pro tebe, tak budeš vydávat potvrzení o hotovostní úhradě ještě přes EET extra nebo si to dáš do NB a budeš tisknout pokladní příjmový doklad s kódem EET přímo.

Proč není zbylá vlna EET platná od 1.5.2020, jak vláda křičela na všechny strany, že to musí být a jede přes to vlak, to opravdu nevím. Pokud bych měl studovat zpětně všechny články, tak bych došel k tomu, že i polovina státu (zaměstnanců) je teď spravedlivě rozhořčena, protože OSVČ dále budou okrádat všechny a neodvádět daně! A protože se nikdo neozývá, tak je jasné že nejen státní instituce, ale i polovina národa nesou spoluvinu za další okrádání od OSVČ a že s tím vlastně souhlasí. Jak je to možné žít bez EET!!!??? A najednou zrazu naraz? Že by něco tomu stálo v cestě kvůli chřipčičce? Ne, jen to ukazuje na opravdový charakter toho, co to navrhoval.

Malá poznámka nakonec. Kdo podváděl předtím, bude podvádět i s EET. Neexistuje jediná možnost od EET, jak zabránit těmto podvodům ať si někdo vymýšlí co chce a zdůvodňuje to jak chce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá květen 01 2020, 20:34    Předmět: Citovat

Radimosso napsal(a):
Myslím, že to každého motivuje akorát k bokovkám.... Confused


Tak nejak.

Zacatek EET pro remeslniky odlozili na 3 mesice po ukonceni nouzoveho stavu.
Kdyz ale vidim jak vlada meni narizeni ze dne na den, kdy to opravdu zacne by si netippnul ani ten nejostrilenejsi sazkar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá květen 01 2020, 20:54    Předmět: Citovat

Já bych si tipnul. V pátek se dozvíme z tiskové konference, že od pondělka. Akorát nevíme, který pátek to bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7597
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá květen 01 2020, 20:58    Předmět: Citovat

Nebo ještě líp - jak s modrýma zónama. Večer v devět vyhlásí, že od půlnoci. To by jim bylo podobné.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: pá květen 01 2020, 21:08    Předmět: Citovat

Asi jsem moc poctivý, že chci vše mít OK... všechny školení, vše zaplaceno včas
a mít to i papírově OK

Asi to moc řeším a ti co na to kašlou , dostanou upomínku a pak to nějak vyřeší....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: so květen 02 2020, 6:47    Předmět: Citovat

Agrofert odložil EET o 3 měsíce, ale čuchám, že vymyslí ještě něco
lepšího, aby poukázali, že řemeslnící kradli, kradou a budou krást do budoucna. Samozřejmě všichni bez rozdílu a 24 hod. denně.

Bohužel tohle funguje bezvadně a komunisti vymysleli a odzkoušeli již od
roku 1948, akorát potom vládla jedna strana, dneska Bureš ... je to smutný,
jak lze vymejvat mozky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so květen 02 2020, 7:14    Předmět: Citovat

Zase z toho děláte vědu . Nedělej si hlavu . Je to jen číslo . Stejně si budeš optimalizovat daně jako dřív . Nikdo neví ten rozpis . Tam šlo hlavně o to , že předtím např. hospody neměly téměř žádné tržby . Tímto se tržby ukázaly . A tak alespoň donutili "podnikatele" lépe si vymýšlet . Určitě se díky tomu nevybere víc . To se týká jen poctivců a špatných počtářů . Např. uplatnění vozidla-PHM do 60.000,- bez dokladu ze mne udělalo nevýdělečného . Tož tak .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so květen 02 2020, 7:36    Předmět: Citovat

Všici kradnů jen Babiš optimalizuje. Já jsem se už taky naučil optimalizovat. A myslete si o tom co chcete.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so květen 02 2020, 7:44    Předmět: Citovat

Dělají to všichni bez vyjímky a přesto brečí . Nakonec chodil jsem do hospod až do dne zavření . Naposledy jsem byl v pátek večer . No a za poslední dva roky jsem NIKDY v hospodách účtenku nedostal . Jen co jsme byli s rodinou např. na večeři v "lepším" (maturity , plesy , výročí) , tak jsem lístek dostal . Prostě tam , kde byli zaměstnanci . No a tam byly pokladny již za bolševika .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15525
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so květen 02 2020, 8:17    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Dělají to všichni bez vyjímky a přesto brečí .
Máš to trochu popletené. Pokud bys tomu jen trošku rozuměl, tak bys věděl, že "optimalizovat" jen tak nejde. Jde o tom řeč jen proto, že si tento výraz vymyslel někdo, kdo v životě na sebe sám nedělal a byl za svou práci vždy jen přeplacen. Pokud by měl jen jeden měsíc dělat vše sám za ty peníze, co dostane od zaměstnavatele, tak ti garantuji, že by se z toho prostě posral.
Nejen OSVČ, ale všechny i ty malé dobrovolné plátce DPH může stát zkontrolovat kdykoliv a jakoukoliv úlevu by si ten dotyčný potom "vypil" ztrátou na svém majetku a dost velkými pokutami. O tom lidé, co jsou někde zaměstnaní, tak nemají ani ponětí. Prostě typické hospodské řeči.

"Optimalizace" spočívá totiž pouze v tom, že si dá do nákladů jen to, co podle zákona může. U tohoto pak platí, že jen zloděj křičí: "Chyťte zloděje!" a v tomto případě je to většinou zaměstnanec některé firmy, co neví, co by si ještě ukradl domů a proto závidí těm, co dělají od rána do večera.

Chtěl bych jednou vidět nějakého zaměstnance, co by dal výpověď s odchodem např. k prvnímu červnu. Zároveň si od toho prvního června otevřel živnost, od toho prvního června si zajišťoval práci, udělal ji, prodal, spočítal si výdělek, dal na hromádku penízky pro sociálku, zdravotní pojišťovnu, daň z příjmu a prvního dalšího měsíce měl na ruku domů třicet tisíc čistého a od prvního dalšího měsíce zase znovu. Zatím nevím o žádném, ale seznam tlučhubů je plný.

Mimochodem, měl by stíhat ještě každý den aspoň dvě hodiny sedět v hospodě a kecat o hov.nu a jednou do týdne jít s rodinou např. na večeři v "lepším" (maturity , plesy , výročí) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so květen 02 2020, 8:26    Předmět: Citovat

Všichni starší podnikatelé jsou bývalí zaměstnanci . A stát toho povoluje tolik , že k danění téměř nic nezbývá . Už jsem to zde několikrát popisoval , co z života rodiny se dá naroubovat do podnikání . Asi si udělám bloček , abych nemusel ťukat stále dokola . Rozebírali jsme to zde cca před týdnem . No mohu to zkopírovat .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund