Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xeramic přísada do motor. oleje pro lepší chod motoru.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 15 2020, 18:53    Předmět: Xeramic přísada do motor. oleje pro lepší chod motoru. Citovat

Někde jsem na tento produkt narazil a uvažuji o aplikaci. Je to pro benzínové i díesel motory s turbem což je můj případ. Najeto mám pomalu 200 000km. Máte někdo zkušenost zda to pomůže ? Nebo negativní info že je to pro motor nebezpečné. Díky

Návod: https://autodily-az.cz/aditiva-prisady/mazaci-soustava/xeramic/xeramic-engine-protector-500-ml-15869
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st duben 15 2020, 19:10    Předmět: Citovat

Pomůže, ale za ty prachy jen se symbolickým účinkem a jen po dobu působení. Nevyplatí se.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogi24



Založen: Mar 12, 2009
Příspěvky: 442

PříspěvekZaslal: st duben 15 2020, 19:37    Předmět: Citovat

Vytesni vole tie,ktore potrebujes,ale aj tie ktore nepotrebujes... Napriklad v drazkach pre piestne kruzky... A potom chodia tazsie v drazkach, co to spravi s keramickym loziskom v turbe???
Vyskusaj, urcite to ma nieco do seba....
Na vlastne oci som videl ako spolocnost ktora to prezentovala na Fabii 1,4 vypustili vsetok motorovy olej, a ta Fabka vyslapala krasny kopec "Jankov Vrsok" kde sa jazdi Europsky pretek do vrchu a potom dole bez zadretia a to spravili pocas pretekov cca 3-4x....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7606
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st duben 15 2020, 20:49    Předmět: Citovat

Nevím. Spíš bych to do motoru nelil.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1690
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: st duben 15 2020, 20:50    Předmět: Citovat

Když jsem před honě lety Very Happy dělal u VČE v Pardubicích , tak jsem měl možnost odkoupit služebního Trabanta se kterým jezdili elektroměrový technici. Byl v super stavu! Jezdil jsem za 5,5lt!!! Ale jelikož jsem Trabanta měl už před tím tak jsem preventivně rozdělal motor abych se ujistil jestli nejsou podpálené kroužky u prvního válce jak bývalo zvykem. Nebyly podpálené ale celé v drážkách zatuhlé. Vše jsem vyčistil a najednou jsem jezdil za 6,5lt! Pak sem se ale dozvěděl od servisáků z autodílny že sem udělal pěknou chybu! Oni tam už tenkrát přidávali nějakou kapalinu do benzínu na snížení spotřeby! Very Happy
PS. Taky jsem měl Tráboše co žral 12lt! Ale tam jsem měl propálenej píst a pořád jel!

_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4006
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 15 2020, 21:25    Předmět: Citovat

kovar napsal(a):
Very Happy
PS. Taky jsem měl Tráboše co žral 12lt! Ale tam jsem měl propálenej píst a pořád jel!

Jo to byl ale dvoutaktní motor Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31934
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st duben 15 2020, 21:27    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Někde jsem na tento produkt narazil a uvažuji o aplikaci. Je to pro benzínové i díesel motory s turbem což je můj případ. Najeto mám pomalu 200 000km. Máte někdo zkušenost zda to pomůže ? Nebo negativní info že je to pro motor nebezpečné. Díky

Návod: https://autodily-az.cz/aditiva-prisady/mazaci-soustava/xeramic/xeramic-engine-protector-500-ml-15869
Říká ti něco slovo "HERBALIFE" ? Prej po tom preparátu hubení přibírají, tlustí hubnou, lidem s hypertenzí se po něm snižuje tlak, hypotonikům tlak stoupá, léčí cukrovku, herpes i plešatost ... Tak si místo slova XERAMIC napiš HERBALIFE a budeš vědět jestli si to máš koupit ....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33961
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st duben 15 2020, 21:31    Předmět: Citovat

Zaujimalo by ma, aky problem tym chces riesit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt duben 16 2020, 0:24    Předmět: Citovat

Když vyšroubuje svíčky, chce, aby se dalo klikou točit prstem Very Happy
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2125
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt duben 16 2020, 5:47    Předmět: Citovat

Před lety jsem měl Opel Kadett 1,6 disel. Motor měl opravdu hodně nalítáno a já dal po doporučení kamarádem co dělá do aut takovýto přípravek. Auto lépe startovalo a ručička teploměru nešla při jízdě do dlouhého táhlého kopce tolik nahoru. Pokud jde o spotřebu tak to asi trošku pomohlo, ale to jen nějakou desetinu litru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1740
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt duben 16 2020, 8:18    Předmět: Citovat

Říká ti něco slovo "HERBALIFE" ? Prej po tom preparátu hubení přibírají, tlustí hubnou, lidem s hypertenzí se po něm snižuje tlak, hypotonikům tlak stoupá, léčí cukrovku, herpes i plešatost ... Tak si místo slova XERAMIC napiš HERBALIFE a budeš vědět jestli si to máš koupit ....[/quote]

Líp bych to nenapsal, k tomu není co dodat.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 16 2020, 9:43    Předmět: Citovat

Těší mě Váš zájem ale ten dotaz nebyl pro skupinu amway, prodejce herbalife nebo klub Horsta Fuchse.
Přidávám k naftě VIF, někdo tvrdí je to zbytečný a ničemu to nepomůže a druhý tábor že to význam má. Za mě, nestojí to majlant cvrknout trochu do nafty a kdyby to mělo byť jen minimální účinek tak proč ne.
Ten Xeramic stoji do 300kč. Jednu debatu okolo Xeramic jsem našel z roku 2008 a vyrábět něco 12 let taky něco hovoří. I kdyby byl efekt místo deklarovaných 50 000km jen půlku tak i tak dobrý. Mě jde hlavně o to aby to nemělo opačný efekt a něco se s motorem nestalo. Po třeba 20 000km kilometrech řešit problém motoru díky srajdě v oleji se mě fakt nechce, olej měním co rok či 10 000km.
Oblíbené formule, zázračná nano technologie, produkt vyvinut původně pro NASA nebo armádu, lidé po požití našeho preparátu zahazovali berle a slepecké hole protože je už nepotřebovaly jsou pro kšeft potřeba. Ale jsme na technickém webu, neděláme to pro byznys a tak očekávám jinou debatu, debatu trochu do hloubky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt duben 16 2020, 10:22    Předmět: Citovat

Platí, co psal rbnw - co od toho očekáváš? Normální motor při normálních výměnách oleje má životnost, která převyšuje životnost zbytku auta.

Oleje obsahují spoustu různých složek, které mají zajistit správné fungování oleje po celou jeho životnost. Kdyby existovala nějaká zázračná přísada, která by funkci zlepšila, tak by se výrobcům vyplatilo ji tam dávat. Tyhle přísady zlepší jednu vlastnost na úkor jiné. Například zmenšují tření, ale za cenu daleko rychlejší oxidace oleje. Viděl jsem motor, do kterého majitel lil nějakou podobnou přísadu a motor vevnitř vypadal, jako bys do něj nalil rozehřátý asfalt. Nakonec ve všech návodech k autům už někdy od 60. let je jasně napsané, že výrobce zakazuje do oleje tyhle prostředky přidávat a odmítá odpovědnost za následky.

Aditivum do paliva může fungovat, třeba zlepšuje oxidační stabilitu u biosložek, takže ti nafta vydrží dýl bez vlivu na funkci auta. Zase ale platí, že výrobci tam to aditivum nedávají, protože se jim to nevyplatí - většina lidí tu nádrž rychle vyjede a nebyli by ochotni platit vyšší cenu za palivo s vlastností, kterou nevyužijí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt duben 16 2020, 13:38    Předmět: Citovat

Radši do toho lej olej, jakej doporučuje výrobce, ne, jak to dělá každej druhej "opravář zemědělskejch strojů", co do toho leje nejlevnější benzínkovej 10W40.
Osobně do svýho leju oleje splňující forďáckou specifikaci WSS-M2C913C, která je mnohem podstatnější jak viskozita - může bejt místo 5W30 0W30 nebo 5W40; mezi syntetikou a minerálem mimochodem kvalitativní rozdíl není. Tak budeš mít jistotu, že to bude mazat právě tak, jak to chce výrobce auta. Ale když do toho naleješ nějaký takový aditivum, je možný, že za určitejch okolností motor nebude třeba vlivem konstrukční vady omezující průtok vlivem vyšší viskozity mazat ideálně, nebo že bude při vysokých otáčkách klást vyšší odpor.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 16 2020, 14:10    Předmět: Citovat

Olej co doporučuje výrobce takže ELF, kupodivu i dobrá cena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund