Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AUX do autorádia AUDIO 50 APS, MERCEDES BENZ W211 E-Klasse

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pepper



Založen: Nov 21, 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: Sokolov

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2020, 14:23    Předmět: AUX do autorádia AUDIO 50 APS, MERCEDES BENZ W211 E-Klasse Citovat

AUX do autorádia AUDIO 50 APS, MERCEDES BENZ W211 E-Klasse

Kolega chtěl doplnit kabel AUX s jackem.
Přidal mi i návod vytisklý z https://www.drive2.ru/l/3355987/

Zapojil jsem to podle návodu, ale nedělalo to dobrotu.
Bylo to přebuzené, některé zdroje nehrály vůbec,
asi díky chybějícím vazebním kodenzátorům.

Autor návodu použil piny 4 a 27 obvodu CXA2560Q.
Tím obešel snímací předzesilovač, ale korekce a DOLBY ne.

Přepojil jsem to na přerušené spoje od pinů 7(L) a 24(R), a majitel je spokojen.
Nechtěl jsem škrábat tenké husté spoje poblíž CXA2560Q,
tak jsem je přerušil poblíž konektoru flexprintu k hlavní desce.
Tím jsem přišel o možnost použít původní vazební C, dal jsem 2 tantaly 1,5uF, +pól ke konektoru hlavní desky.
Stínění kabelu jsem nedal na hlavu (pin 36 PBREF) ale na kostru.
Konkrétně na "-" klasického elytu poblíž výřezu pro flexprint hlavy.
Na konec kabelu z živých žil na stínění jsem dal ještě 2 R po 220Ω.
Některé telefony nepřepnou na sluchátka, dokud nevidí zátěž.


Dva mikrospínače jsem odpojil dle návodu,
SW503 na dolním plechu cass mechaniky, druhý na přední desce nad dvířky kazety.
Přerušil jsem i pin 17 CXA2560Q. Menší motorek jsem nechal odpojený.
Neověřoval jsem, zda všechny tyto zásahy byly nutné, rádio nelze v běžné dílně zapnout.
Pořadí kanálů L/R jsem dal dle návodu, zatím nevím, je-li to správně.

pepper



AUX do AR Mercedes.gif
 Komentář:
 Velikost:  119.77 kB
 Zobrazeno:  120 krát

AUX do AR Mercedes.gif




Naposledy upravil pepper dne út duben 21 2020, 5:08, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31948
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2020, 16:08    Předmět: Citovat

Orientaci L/R poznáš dotykem prstu na Jack - špička je Levej, druhej kroužek od špičky je pRavej, patička je společná zem - podle toho musí brumět příslušný repra v autě - pravý jsou u spolujezdce, levý u řidiče.

Jinak místo AUX se ke starším autorádiím s FM rádiem vnější zdroje NEINVAZÍVNĚ a NEDESTRUKTIVNĚ připojujou pomocí udělátoru zvanýho TRANSMITTER, což je v podstatě VKV mikrovysílač s FM stereofonní modulací pro pásmo rozhlasu VKV 2 = CCIR = 87,5 - 108MHz, výkonem omezovanej na nějakejch 50nW a tím i na dosah cca 10m ve volným prostoru a 5m v prostředí autokarosérie. Jde to běžně koupit, obecně se to dělá povětšinou v podobě krabičky s napáječem ve tvaru "štuplu" do normalizovaný ISO 12V autozásuvky "pro zapalovač". Starší (před rokem 2005) výrobky obvykle měly jen několik pevně nastavenejch frekvencí, mezi kterýma se dalo skokově přepínat. Dnešní produkce má běžně plynule přeladitelnej digitálně syntetizovanej výstup přes celý pásmo, aby se dal naladit do místa na pásmu, kde v daný lokalitě "nic nehraje". Prvním takovým bejval asi "BELKIN TuneCast II", u nás dostupnej zhruba od roku 2005, dnešní trh nabízí v cenový relaci pár stovek až tisícovky Kč přehršel nabídek - https://www.zbozi.cz/fm-transmittery/?q=fm%20transmitter včetně dálkovýho ovládání a slotu nejen na USB flash, ale přímo na SD paměťovou kartu ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepper



Založen: Nov 21, 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: Sokolov

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2020, 19:17    Předmět: Citovat

Řeknu majiteli, ať jack osahá. s těmi 220 Ω to asi bude slabší, ale snad něco pronikne.

Ty FM transmittery znám, jeden občas používám v dílně.

Ten AUX zase má výhodu, že zachová dopravní vysílání.

Ještě jsou falešné kazety s kablíkem, tam je asi horší kvalita.

pepper
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31948
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2020, 19:51    Předmět: Citovat

Tu "falškazetu" jsem ani nezmiňoval - jednak fungovala jen u autorádií s kazetovou mechanikou a to ještě ne u všech, protože některý autorádia mají kontrolu navíjení odvozenou od otáčení cívek v kazetě (kvůli reverzu) a ta falškazeta žádný cívečky neobsahuje, takže takový autorádio vyžadovalo tu falškazetu upravit (dát do ní cívečky z rozbitý nepotřebný kazety a na ně dát gumičku, aby se při zapnutí kazeťáku obě točily), jinak se prostě samo po půlvteřině chodu vypnulo. Navíc přenos magnetickým polem z hlavičky na hlavičku měl víc problémů než přínosů, frekvenční rozsah byl jak u AM rádia, k tomu za hlavičkou rádia zvuk zkreslovaly snímací korekce kazeťáku, prostě bylo to spíš k blití než k žití. Vedle toho transmitér umí solidní frekvenční rozsah včetně u FM vysílání normovaný preemfáze a sterea a dopravní vysílání holt oželím - hlavně v cizině, kde tomu stejně prd rozumím ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7431

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2020, 20:00    Předmět: Citovat

I ta kazeta se dala udělat slušně. Snímací charakteristika je normovaná, takže se dala v kazetě udělat opačná korekce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5139
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne duben 19 2020, 20:26    Předmět: Citovat

A v lepších byly i kolečka, takže žádné gumičky nebyly potřeba.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4031
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: po duben 20 2020, 6:43    Předmět: Citovat

Než tyto kazety přišly na trh tak Šrait to měl v legendární knize Od krystalky ..,.... už před 45ti lety kazetu jako AM přijímač do kazetáku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund