Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak se řeší průchod anténního kabelu nově zateplenou fasádou
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: so březen 14 2020, 21:15    Předmět: Jak se řeší průchod anténního kabelu nově zateplenou fasádou Citovat

V brzké době bude probíhat zateplení našeho bytového domu, kde ma dost vlastníků bytů satelity pro příjem TV. Současný stav je takový že kabel od antény prochází do bytu buď provrtaným okrajem okenního rámu nebo je "skříplý" v okně mezi rám a křídlo Shocked Soiučasně se zateplením se budou měnit i okna. Zajímalo by mě jak se v praxi řeší v takovýchto případech průchod kabelu dovnitř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 14 2020, 21:41    Předmět: Citovat

Vyvrtej si utvor skrz panel u držáku antény a z venku si dej kabel do husího krku. Pokud možno trochu směrem dolů, aby Ti tudy netekla do bytu voda. Skrz panel to pak něčím utěsni, kam až se dostaneš. Fasádníci to pak zvenku zapraví. Doma můžeš přes otvor našroubovat instalační krabičku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: so březen 14 2020, 21:45    Předmět: Citovat

STA pro DVB-T2 na baráku máme (třeba já na ní jedu a nic jiného nevyužívám a ani nemám potřebu). Ale je tady dost lidí kteří mají (z pro mě ne zcela jasného důvodu) svojí satelitní anténu a nehodlají se jí vzdát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1768
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: so březen 14 2020, 21:58    Předmět: Citovat

Máme klasický rozvod STA. Od nástupu DVB-T máme nové rozvody včetně satelitu takže máme i nové sásuvky. Předtím měl každý parabolu na balkoně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so březen 14 2020, 22:02    Předmět: Citovat

V krajním případě lze použít okenní průchodku. Jinak bych si provrtal panel a dal tam nějakou chráničku/možná i trubku, která ale nerezaví (nerez/Alu), aby pak nedělala na fasádě bordel.
Bylo by lepší se domluvit s fasádníkama, jestli si ji zakrátí na potřebnou délku a jestli tím nebude postižena záruka skrze celistvost pláště.
Vrky: no jo, jenže pak je rozvod nově tažen do hvězdy a ne smyčkovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1768
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: so březen 14 2020, 22:07    Předmět: Citovat

Ano máme nové rozvody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so březen 14 2020, 22:09    Předmět: Citovat

Řeší se to tak, že všechny talíře letí z fasády dolů (pryč!) a zbuduje se na střeše nový/é-společný/é. Na novou fasádu už nesmí žádný talíř!
Po fasádě se natahají (hvězdicově) nové koaxy, provrtají přes obvodovou zeď a někde vedle okna se dávají nové úč. zásuvky s třetím konektorem ("F"-ko) pro SAT. Koaxy zůstanou pod zateplením. Je dobré si hned po přivrtání polystyren. kazet vyzkoušet funkčnost (i když třeba hned SAT příjem nevyužiješ), protože se občas stalo, že při vrtání se strefí do koaxu a poškodí ho. Rozhodně se to lépe opraví před natažením perlinky a vrchnív vrstev fasády, než potom.
Stará- původní úč. zásuvka zůstane nefunkční, anebo jen s tím, co na ní bylo doposud.

Zateplení nás čeká v krátké (dohledné) době taky. Mělo by proběhnout od dubna do října (pokud si "korunavirus" neporučí jinak).
Ale satelity u nás z fasády zmizely před téměř 10-ti lety, když jsme (s přechodem na DVB-T) nechali překopat stoupačky právě na "hvězdici". U nás to velký problém nebyl - barák je cihlový (z pálených "voštin") a TV rozvod byl zatrubkovaný. Takže původními trubkami, jen se daly nové úč. zásuvky.
Takže i když budem zateplovat, tak TV rozvodů se to nedotkne. V úč. zásuvkách máme jak pozemák, tak SAT (A1 + A3). Máme 5 vchodů (á 8 bytů) a rovnou střechu. Pozemák je z jednoho stožáru společný pro všechny vchody a SAT (talíř) má každý vchod svůj.
Po okolních panelácích (věžácích) dávali před zateplením ještě druhý talíř na DigiTV (0,8W). U nich to bylo o to jednodušší, že to bylo pouze 1x (pouze 1 vchod). U nás přijímáme DigiTV jen 2 (vč. mě), tak máme vlastní talíř na balkonech. Já vedu kabel do bytu husím krkem pod parapetem okna, který se tam dal při výměně oken za plastové - tedy bez vrtání.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so březen 14 2020, 22:24    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Řeší se to tak, že všechny talíře letí z fasády dolů (pryč!) a zbuduje se na střeše nový/é-společný/é. Na novou fasádu už nesmí žádný talíř!
Tak se to samozřejmě neřeší. Řeší se to prostě dohodou s fasádníkama. Protože když mám na domě se 40 byty 3-4 paraboly, nikdo v SVJ neschválí, aby se zbytečně utrácely peníze za centrální rozvod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 14 2020, 22:31    Předmět: Citovat

Tu prasárnu s kabelama pod fasádu udělali na paneláku, kde bydlela máma. Uřízli STA a udělali rozvody od sklepa nahoru. Místama byly krycí trubky napojované a umělci to na to naplácali jak to tam bylo. Takže zalili lepidlem i mezery v trubkách. Po asi dvou letech kabely začaly odcházet. Zajistilo se, že použili nějakej šuntovej kabel a místy možná lízli kotvou, když to nebylo vidět. Celý rozvody na nic a vyměnit to nešlo. Mámě jsme pořídili O2TV a byl klid. Satelit naštěstí nepotřebovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: so březen 14 2020, 23:52    Předmět: Citovat

Řešil jsem to cca 5 let nazpět když nám zateplovali panelák. Satelit sice nemám ani snad neplánuji ale co kdyby , tak jsem udělal přípravu. Stěnu ( panel) jsem provrtal před zateplením ,po zateplení jsem nabroušenou kulatinou propíchl zevnitř skrz panel i zateplení ,ale jen kvůli tomu ,že tam mám anténu na parapetu pro přenosnou televizi. Zvenčí jsem zamázl silikonem Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 348
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 0:17    Předmět: Citovat

U té verze s husím krkem je třeba to domluvit předem, a montéry při práci hlídat - může se stát že ho jednoduše zaříznou zároveň se zdí a na povrchu nebude nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasilceral



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 383
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 9:20    Předmět: Citovat

Satelit na STA, je opravdu blbost. Třeba já budu na ruských kanálech a soused chce se podívat co je v Havaně, a další co dělaj angláni. Co byt to parabola na střeše, to by bola plachta,že.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 10:28    Předmět: Citovat

My tu blbost máme už několik let a maximální spokojenost! Máš to trošku popletené. Parabola(y) jsou pro všechny účastníky a distribuce je pomocí multipřepínačů. Funguje to parádně.
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 10:51    Předmět: Citovat

On to poletené nemá! Jednoduše, pro CZ + SK A3, Němci 19E, k tomu připočítat, že Slováci mají nabídku na 16E + 1W, v nějakém bytě Anglán což znamená 28E, v jném Turek - 42E + 7E, v dalším bytě Polák - 13E, v dalším Řek, v jiném Bulhar, Albánec, Ukrajinec, atd.! Kolik těch parabol by asi bylo třeba na té střeše? K tomu odpovídající HW jako MSW s přísl a cena už nebude ani lidová, ani přijatelná pro SVJ nebo BD. Pokud se realizuje příjem pouze 23E +19E + 1W v rámci seskupení příjmu, do nějaké doby bude dům stejně obsypán parabolami na balkónech jako předtím.

Naposledy upravil lumca dne ne březen 15 2020, 13:54, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 10:52    Předmět: Citovat

vasilceral napsal(a):
Satelit na STA, je opravdu blbost. Třeba já budu na ruských kanálech a soused chce se podívat co je v Havaně, a další co dělaj angláni. Co byt to parabola na střeše, to by bola plachta,že.

A kolik takových sat. nadšenců v tom baráku bude? Naprosté většině stačí, když jim půjde Skylink. Pokud se nadšenec najde, musí si vyřídit povolení k individuelní montáži. Ale ani to nebude tak jednoduché - "majitel" baráku (SBD, SVJ, apod.) k tomu může chtít třeba projekt a odbornou montáž. To není jak u rod. domku, kde si za vše zodpovídáš sám.
Když jsem napsal toto:
kokun napsal(a):
Řeší se to tak, že všechny talíře letí z fasády dolů (pryč!) a zbuduje se na střeše nový/é-společný/é. Na novou fasádu už nesmí žádný talíř!
tak jsem už ale nenapsal, že se s tímto naprosto ztotožňuju (nás se to naštěstí netýká) - napsal jsem jenom, jak se to praktikuje.
Takhle jsem to viděl montovat na všech panelácích na sídlišti - čili taková je praxe. Neznamená to ale, že se to jinde nemůže praktikovat jinak.

EDIT:
lumca napsal(a):
Pokud se realizuje příjem pouze 23E +19E + 1W v rámci seskupení příjmu, do nějaké doby bude dům stejně obsypán parabolami na balkónech jako předtím.
Ani tohle nejde paušalizovat všeobecně.
Příklad: náš barák je "nudle" (5 vchodů) a je situovaný přesně S - J. Balkony máme tudíž jen na Z. Když jsem měl 1. parabolu tady, tak už byl problém chytat i tu A3 (23,5E), protože byla směrována od čistého J, asi tak 1,5° k V. Naštěstí rovná střecha (takže žádné "vysazené okapy") a stejně (v mém př. 1. patro) byly balkony sousedního vch. v částečném zákrytu s A3 (parabola část. zastíněná zábradlím). A co když tam sousedka pověsila prádlo? ... Tady můžu mít tak (a mám) parabolu na DigiTV (0,8W) - směr JZ. Kde budou potom ti rusáci, turci, ...
Baráků otočených ideálně (balkony na J) zas až tolik nebude Sad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne ne březen 15 2020, 11:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund