Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jen tak na okraj...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6084
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 16:06    Předmět: Jen tak na okraj... Citovat

Právě jsem ve zprávách narazil na info o tom, jak jednoho vozíčkáře nejdřív pustili do nově otevřené zrekonstruované budovy Národního muzea, ale pak si pro něj ochranka došla a vyvedla ho ven, protože zatím budova není na vozíčkáře zkolaudovaná. Vskutku ohleduplný přístup k handicapovanému spoluobčanu, že.

V kontrastu k tomu uvedu jednu vlastní příhodu. Někdy v létě, tuším že předloni, jsem zajel do leteckého muzea v Duxfordu. Sám, se psem v autě. Ochranka u vjezdu na návštěvnické parkoviště si všimla toho psa a zastavila mě.
- Pane, bohužel do muzea nemají psi přístup.
- OK, můžu ho nechat v autě? (Bylo léto, slunný den, ale anglický, takže cca 25 ºC).
- Moment prosím... Někam volal vysílačkou ... - Následujte mě prosím ... a dal se do klusu. A v poklusu mě dovedl až na služební parkoviště ve stínu hangáru.
Nehledal důvody, proč to nejde, ale způsob, jak by to jít mohlo.

Jiný kraj, jiný mrav. Hádejte, který se mi líbí víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1376
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 18:03    Předmět: Citovat

Podobnou zkušenost mám z NL, naproti tomu v CZ u nemocnice při čekání u stání pro invalidy jsem byl svědkem, kdy na invalidech stálo bílé Audi Q7 s RZ končící na 0007. Samozřejmě bez karty ZTP. Řidiče tam vyhmátla policajtka (což jsem mu docela přál). To byl slovník, kterým ji obdařil, až si zavolala si na pomoc kolegu. Jak to skončilo, nevím. Musel jsem odjet, bohurovných hovad běhá mezi námi poměrně dost...
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31999
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 18:32    Předmět: Citovat

Před lety jsem zažil zde v Kocourkovsku výstup s MěstaPo, kdy jsem na zcela do posledního místečka zaplněným parkovišti místního Alberta jen kvůli otočení se vjel na místo pro invalidy, abych do přilehlý hlavní silnice nemusel vyjíždět pozpátku - a v momentě kdy jsem zastavil a zařadil rychlost že z místa vycouvám, jsem měl za autem černočepičáře s městským znakem na čepici a s rukama zaháknutýma palcema za opasek, takže jsem nemoh vyjet, aniž bych ho srazil. Ke dvířkům okamžitě naběhnul druhej a začal výslech jak na gestapu, co jsem si to dovolil vjíždět (!?!) na místo pro invalidy, když sám invalida nejsem a ani žádnýho nevezu, protože na autě nemám příslušný označení. Nakonec nezbylo než zavolat státní PaChy, který to umíněnejm městskejm bezmozkům vysvětlili (že na místě pro invalidy je zakázaný bez příslušnýho označení zastavit a stát ve smyslu platnýho zákona 361/2000Sb, ale nelze na něj zakázat vjetí za účelem vhýbacího nebo otáčecího manévru včetně toho, že se přímo na tom místě na nezbytně nutnej okamžik uvede vozidlo do klidu - například kvůli přeřazení kvůli změně směru jízdy) - ale zdrželo mě to snad půl hodiny a městskejm bezmozkům od tý doby nemůžu přijít na jméno jako celku ...

Jezdím přitom poměrně dost často do Polska a několikrát za rok i do Rakouska nebo Německa, ale nic podobnýho jsem tam nezažil - ani když jsem to otočení se na místě pro invalidy udělal v Bavorsku kousek od Pasova jako Čech přímo před autem skopčácký Štráspolicaj, stojícím hned na vedlejším místě. Koukali, ale ani nemrkli - když jsem na místo vjel, zařadil zpátečku a přes uličku zacouval do prázdnýho místa naproti, protože pro normální zajetí tam bylo málo místa. Bejt to u nás, vsadím se že by to dopadlo jak tenkrát u toho Alberta ... Prostě u nás uniforma skoro automaticky znamená IQ podprůměrný hodnoty a často i škodolibý záměry ve smyslu "já jsem zákon, já musím mít pravdu", zatímco venku uniforma automaticky znamená SLUŽBU ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4051
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 18:43    Předmět: Citovat

Mně se před pár týdny stalo, že při přejíždění hranice za Železnou Rudou nás hned za čárou sebrali němečtí policajti. Přitom jsme jeli dva slušně oblečení chlapi firemním autem. Následovala šťára, při které si policajt bez ptaní (!) otevřel všechna zavazadla, prohrabal je, vytáhl si kolegovu peněženku a začal se v ní hrabat. Ptal se, na co máme ty peníze, kam jedeme, co tam budeme dělat, proč tam jedeme, odkud jedeme, kdo jsme atd. atd. Nakonec nás bez jakéhokoliv vysvětlení nechali jet. Nic takového jsem ještě nezažil a od německé policie bych to nikdy nečekal. Bohužel jsme spěchali a nestáli jsme o další problémy, jinak bychom se hádali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 18:51    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Prostě u nás uniforma skoro automaticky znamená IQ podprůměrný hodnoty...
Hlavně že má každý maturitu... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31999
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 18:55    Předmět: Citovat

Tak tyhle šťáry jsou reakce na kritiku politiky "mama Merkel" vůči čmoudům - ona je pozvala do €vropy, ale nikdo další už si je vod ní nechce vzít, ani když ona a její patolízalové vyhrožujou krom sebrání dotací málem třetí světovou (viz výroky magora Magróna). Tak když jí to nevyšlo s tím obsazením Evropy čmoudama "přerozdělovanýma" podle jejího diktátu, tak to holt začla těm státům vracet takhle - když my na ní s kritikou za porušení Schengenskejch dohod o ochraně hranic před pronikáním osob bez dostatečný osobní identifikace, tak vona nám to ta mrcha Makrela natře kontrolama, jaký svět nezažil právě od doby podpisu v tom Schengenu ... Bohužel, platný zákony takový jednání nezakazujou, ani kdyby se přímo na místě prokázalo, že ti cajti kontrolujou jen a výhradně auta se značkou jednoho nebo dvou států - a to i kdyby to byl přímo členskej stát Úhnije ...

Achab napsal(a):
EKKAR napsal(a):
Prostě u nás uniforma skoro automaticky znamená IQ podprůměrný hodnoty...
Hlavně že má každý maturitu... Shocked
Bacha - to platí až od nějaký doby po roce 2k0, předtím mohli k MěstáPu přijmout i jen vyučenýho - podmínka bylo ukončený střední vzdělání, trestní bezúhonnost a absolvovaná vojna. Zdravotní stav a fyzička byly až druhotný kritéria, i když při přijímání se na ně klad vyšší důraz než na ty dřív jmenovaný - osobně vím o několika dneska už bejvalejch Městapolicajtech, který měli v minulosti šmouhu v trestním rejstříku v podobě podmínek - tu za ublížení na zdraví, tam za dopravní nehodu pod vlivem a podobně. Ale v době nástupu už samozřejmě uplynulá lhůta pro výmaz z rejstříku, takže v nástupu jim nic nebránilo. Nakonec byli do jednoho odejiti z důvodů dostatečně zřejmejch - jejich IQ jen o málo převyšuje číslo jejich bot, takže postupnej nárůst požadavků na kulturu vystupování je "vyfiltroval" a poslal dělat něco jinýho ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17861
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 0:19    Předmět: Citovat

Jodr napsal(a):
v CZ u nemocnice při čekání u stání pro invalidy jsem byl svědkem, kdy na invalidech stálo bílé Audi Q7 s RZ končící na 0007. Samozřejmě bez karty ZTP.

To není v areálu FN Hradec Králové nic neobviklýho, na kryplíkách stojej hlavně Audiny, Bavoři a Medvědi, vše bez ZTP. A víš koho? No přece doktorů. Prostě vědí, že v areálu FN žádnej bengo nepřijde a nedá flastr.
Kdoví jak to vlastně je, areál FN je nejspíš státní pozemek ale netuším, jestli tam benga mají vůbec nějaký pravomoci ohledně dopravy. Jen vím, že k nabořenýmu autu v areálu FN nechtěli ani přijet. Ale je to už asi 5 let, od tý doby, kdy i na lesní cestě, jako účelový komunikaci platí stejný dopravní předpisy jako na běžný silnici to je možná jinak.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31999
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 0:39    Předmět: Citovat

To je právě problém, firmy, který i když jsou vlastněný státem, tak jsou v podstatě soukromý subjekty a tak na jejich území normální předpisy o stání na invalidech atp neplatěj - i když ze zákona na parkovištích je vyznačený mít musej, tak není předpis, kterej by trestal parkování neoprávněnýho na takovejch místech ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 12:01    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
...to platí až od nějaký doby po roce 2k0, předtím mohli k MěstáPu přijmout i jen vyučenýho...
Dnes jich tam bez maturity moc nebude. Požadavek je od roku 2009, lhůta k doplnění vzdělání byla do 1/2016. Podmínka k udělení výjimky byla věk nad 45 let k roku 2009 plus složení odborných zkoušek. Tedy k roku 2016
věk minimálně 52 a 9 let praxe.
Ale to je celkem jedno, maturita s IQ nijak nesouvisí. Jedině tak, že úplný blb ji asi bez protekce nesloží. Rozumné jednání a slušně vystupování ve službě to nezaručuje, u dnešních maturantů už vůbec...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 13:46    Předmět: Citovat

To je pravda, u některých nesouvisí ani červený diplom s jejich IQ, ale toho kterému se platí. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 19:40    Předmět: Citovat

Červenej diplom se dává jen podle známek = umím se biflovat, ale to je tak vše. Nijak to nesouvisí se schopností komunikace s lidma.

Když to tak čtu, začínám být rád, že mně změnili pravidla hry během studia a zamázli to jen cenou děkana.... Laughing

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 20:21    Předmět: Citovat

Aneb ani červený diploim neudělá z vola plemennýho bejka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund