Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ochlazovač vzduchu
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 11:37    Předmět: Ochlazovač vzduchu Citovat

Dobrý den přeji, četl jsem spoustu recenzí na ochlazovače vzduchu, někdo chválí, většinou však ne. Má někdo odtud osobní zkušenost? Taky by mě zajímal princip funkce. Díky.
_________________
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 11:42    Předmět: Citovat

Osobní zkušenost mám, je to na hov... Pokud myslíš ty na principu odpařování vody proudem vzduchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2094

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 11:55    Předmět: Citovat

S timto:
Dyson Pure Hot+Cool

Nastesti jsem do toho neinvestoval osobne.
Na beznou plochu obyvaku slabe.
Mozna tak do mensiho kanclu nebo to mit dost blizko pro nejaky "pocit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6602
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 12:00    Předmět: Citovat

Dělat si z vedra vedro s pocitem prádelny je k nezaplacení. Minimalistická, ale poněkud hlučná funkční varianta je mobilní klimatizace a dobře vyřešený odvod horkého vzduchu, třeba překližkovou deskou s otvorem vsazenou místo okna. Seriózní řešení je splitová klimatizace.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 12:11    Předmět: Citovat

seriozní řešení je dům se spodním podlažím částečně zapuštěný do terénu, masa zeminy ochlazuje bez nároku na přiváděné energie. Pokud možno ve stínu vzrostlých stromů, optimálně na kraji lesa, ještě optimálněji poblíž vodního toku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 12:14    Předmět: Citovat

Jasný, a v horách a s výhledem na moře. Very Happy Chudáci v králíkárnách bez klimatizace. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 12:29    Předmět: Citovat

Kdo chce kam.
Je třeba si uvědomit, že v tomhle případě makroekonomika a tzv. civilizace s tzv. pohodlím doběhla jejich zastánce a konzumenty.
Pradědek pásl kozy a žil v barabizně z vepřovic, v síni měl dlažbu, nad barákem lípu jako kráva. Sral do latríny čím pokaždý zvedl mračno much.
Jako bonus měl to mikroklima a pokud byly venku třicítky, barák si stále držel svoji teplotu.
Megapole zkoncentruje lidi do bydlení nastojato, tepelný řešení staveb se omr.dávalo, plochý střechy s absorpční krytinou k tomu. Dodatečně zatepleno řeší prostup tepla jen po dobu než se hmota stavby prohřeje.
V zájmu parkování=pohodlí se zelené a vodní plochy ve městech proměnily v tvrdé povrchy, asfalt nebo zámková dlažba= další nárůst teploty. A teď bonbonek, masivní používání klimatizace vytvoří drahé ostrůvky chladu, ale současně nad celým městem zvednou teploty o příslušné stovky MW, v případě bezvětří a přízemního smogu se město podusí ve vlastní šťávě.
Za tohoto stavu si teď představme blackout, bez energie, vzápětí bez vody, brzo bez kanalizace...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 12:47    Předmět: Citovat

Syn si na kolej koupil tehhle vehement:
https://www.coolexpert-world.com/files/layer-cz/operation-manual/cm-1170-om-cz.pdf
Údajně mu to bylo na dvě věci. Máme to v kůlně, zkoušel jsem, jestli by se to dalo použít aspoň jako ventilátor, ale zdálo se mi, že je to moc hlučné.
Pokud by o to měl někdo zájem (dálkové ovládání asi zmizelo v propadlišti dějin), mohu to zapůjčit nebo i darovat za osvoz.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 13:02    Předmět: Citovat

Crifodo: mám taky z vepřovice, metrové zdi, akorát mi ta lípa chybí, tudíž bohužel mám totéž co venku +50%-60%vlhkost. Taky k nezaplacení chládne to asi tři dny, pokud se ochladí aspoň o 10°C.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33911
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 13:08    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
ještě optimálněji poblíž vodního toku.

A pri kazdom vacsom dazdi mas aj bazen v spalni zadarmo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 13:32    Předmět: Citovat

Silová klimatizace (na principu Carnotova cyklu) je vyhánění jednoho zla zdánlivě menším zlem, dneska a pro jednotlivce se to zdá být řešení. Nakonec může ale milion klimatizací ve velkoměstě vytvořit závažnou změnu lokálního klimatu. Jenže lidi jsou už takoví.
Klimatizování horka, které se už do baráku dostalo je vždycky už na úrovni jak rozestavit kbelíky pod děravou střechou, aby mi nenachcalo rovnou na hlavu.
Řešení je stavět tak, jak stavěli předci instinktivně a hlavně v jižních zemích, protože naše klima se jim už podobá nebo i předstihuje, a sice chytře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 13:39    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
bohužel mám totéž co venku +50%-60%vlhkost. Taky k nezaplacení chládne to asi tři dny, pokud se ochladí aspoň o 10°C.

záleží na více faktorech, orientace místností, barva fasády, úroveň podlahy vůči terénu, přítomnost zeleně v nejblížším okolí a celkové prostředí. Jestli máš v sousedství firmu a pozemek 400m2 vydlážděný na parkoviště, máš prakticky o výheň postaráno.
Jak teď přes léto projíždím na skůtru v tričku a kraťasech, je znát okamžité rozložení teplot v prostředí: lokálně velmi chladno od údolí se zahrádkama, venku v krajině +- snesitelně, ale v centru města bestiální horka. Sem tam strom to nevytrhne. "luxus" je historická část s množstvím střech z břidlice.
Chybí nám tuniská zkušenost, jak stavět aby se horka dala přežít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 13:49    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
Syn si na kolej koupil tehhle vehement


Toto mám právě taky, ale jako Coldmaster HF-608RC. Mám to v práci nouzově jako větrák, jinak k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 14:15    Předmět: Citovat

Tím, jak přibývá veder, tak zlevňují klimatizační sady a už to vidím /a večer slyším/ i na balkónech osmipatrových paneláků.
Neptal jsem se ještě, co na to ti ostatní, jak to hučení snášejí.
Ale jak toho bude masivně přibývat a lidi se budou spoléhat jenom na tohle, tak potom nás Bůh chraň před výpadky elektriky. A není to jenom o tom, že nás to uškvaří v baráku. K tomu přidejme zásadní deficit vody v přírodě.
Mně z toho při všech verzích vychází, že máme zadělané na pěkné průsery.
Čím pravidelnější jsou dodávky všeho dneska, tak o to to bude větší rána v budoucnu.
Je už těžko představitelné, že by třeba elektrika vypadla jenom na jeden jediný den. Před cca 30-40 lety výpadky nebyly nic zvláštního, lidi z toho tehdy nijak nebláznili. Ale dnešek je na tom naprosto existenčně závislý.
Ona mnohde bez té elektriky nepoteče ani ta obyčejná voda z kohoutku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5999
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2018, 14:31    Předmět: Citovat

Když si vzpomenu na dělníky, kteří musí fyzicky makat venku a jejich "tepelná pohoda" nikoho nezajímá, beru horko v bytě jako pouhé krátkodobé nepohodlí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund