Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xiaomi mi smart clock

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2023, 13:16    Předmět: Xiaomi mi smart clock Citovat

Donesl jsem si tuhle blbost: Xiaomi MI smart clock.
Postupoval jsem dle návodu: Zapojil jsem hodiny a spustil aplikaci Google home, co už byla v mobilu. Našel jsem zařízení (asi to pozná přes Bluetooth) a nastavil jsem jej na domácí wifi. Potud vše v pořádku, na hodinách naskočil správný čas a ještě to umí zobrazovat počasí - jenomže pokud jde o místo pobytu, tak podle hodnot teploty nad 70° jsem usoudil, že jde nejspíš °F. Hlas to anglicky okecá (nerozumím tomu, částečně Anglicky umím jen text). A já bych potřeboval, aby to bylo v Celsiích. Řešili jste někdo něco podobnýho?
Poskytovatel dat je nejspíš "Weather.org", jehož stránka jde na tom pididispleji zobrazit, má to výchozí nastavení °F a nejde to na trvalo nijak přepnout na Celsie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
asdf



Založen: Oct 06, 2022
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2023, 15:33    Předmět: Citovat

A nejde to tomu jenom říct? Třeba: "Zobrazuj teplotu ve stupních Celsia."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1705
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2023, 15:34    Předmět: Citovat

Pokud nebude vědět někdo jiný tady tak zkuste napsat dotaz emailem nebo přes webový formulář a nebo zavolat na technickou podporu Xiaomi v ČR viz níže uvedený kontakt.

Technická podpora Xiaomi v ČR
Telefon: +420 800 701 541
Email: info@xiaomicesko.cz
Webový formulář
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1705
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2023, 15:46    Předmět: Citovat

asdf napsal(a):
A nejde to tomu jenom říct? Třeba: "Zobrazuj teplotu ve stupních Celsia."

Vzhledem k tomu, že to nepodporuje hlasové povely v češtině tak spíš anglicky

"Display temperature in degrees Celsius"

a nebo si přehrát výslovnost anglického textu přes překladač Google. V obdélníku napravo s anglickým textem stačí kliknout na symbol reproduktoru a překladač automaticky přečte v obdélníku přeložený anglický text.


Naposledy upravil Valdano dne út červenec 25 2023, 16:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2023, 16:21    Předmět: Citovat

Pokud vím, tak v tom Google home jsou vypsány příklady hlasové komunikace a nějaký "set temperature to Celsius degrees tam není" - a taky nevím, zda to dokážu vyslovit tak, aby mě Google rozuměl. Mikrofony u této věcičky jsem si raději vypnul (prostřední tlačítko nahoře)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1705
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2023, 16:25    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
a taky nevím, zda to dokážu vyslovit tak, aby mě Google rozuměl.

Nemusíte to vyslovovat. Přečte to za Vás anglicky sám překladač Google. Klikněte ve webovém prohlížeči na ten mnou uvedený odkaz a v obdélníku napravo s anglickým textem pak stačí kliknout na symbol reproduktoru a překladač vám automaticky přečte v obdélníku přeložený anglický text. Můžete zkusit různé varianty. V levém obdélníku zapíšete text česky a Google Vám automaticky přeloží text do angličtiny v pravém obdélníku a po kliknutí na symbol reproduktoru Vám to i anglicky přečte. Takže stačí to zařízení přiblížit k reproduktorům odkud vám jde zvuk z počítače.

Pokud vám to tímto způsobem nepůjde ta zkuste napsat dotaz na technickou podporu Xiaomi v ČR viz kontakt, který jsem uvedl výše. Je to podpora v češtině takže můžete psát dotaz česky.



cteni_textu_pres_google_prekladac.png
 Komentář:
 Velikost:  38.3 kB
 Zobrazeno:  31 krát

cteni_textu_pres_google_prekladac.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2023, 16:44    Předmět: Citovat

Tak jsem vyzkoušel Vaše rady a asi to vyšlo - ta blbka v budíku něco odpověděla (Jak jsem psal, nedokážu dekódovat angličtinu z hlasu) a když jsem to pak vyzkoušel, tak tam byly stupně Celsia.
Napsal jsem tam "OK google zobraz teplotu ve stupních celsia" - "OK google display the temperature in degrees celsius" a vyšlo to. Ten budík tomu rozuměl, i když zvuk šel z repráku notebooku. Mikrofon jsem pak raději zase vypnul. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1705
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2023, 17:06    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
Tak jsem vyzkoušel Vaše rady a ... Ten budík tomu rozuměl, i když zvuk šel z repráku notebooku.

No tak to je dobrá zpráva.

Artaban001 napsal(a):
Jak jsem psal, nedokážu dekódovat angličtinu z hlasu

I s tím Vám v některých případech může pomoci překladač Google. Do budoucna můžete zkusit dále uvedený postup.

1. Pokud nějaké zařízení něco oznamuje hlasem v cizím jazyce tak si to oznámení nahrajte třeba do mobilu přes nějakou apku pro záznam zvuku.

2. Poté přejděte na překladač Google a zvolte si výchozí jazyk pro levý obdélník. Například v tom odkazu co jsem dal dříve stačí kliknout na angličtina nad levým obdélníkem. Obdélník necháte prázdný tj. bez textu.

3. Poté kliknete v levém dolním rohu levého obdélníku na symbol mikrofonu a do mikrofonu na notebooku pak přehrajete z mobilu to nahrané oznámení v angličtině. Google překladač by měl zvuk anglického oznámení automaticky převést na anglický text v levém obdélníku a poté provede překlad na český text v pravém obdélníku.

Tento postup se může hodit do budoucna když si budete chtít přeložit do češtiny nějaké hlasové hlášení nebo oznámení v cizím jazyce.

Existuje také apka do mobilu, která funguje jako tlumočník. Tu můžete zkusit použít také a může se hodit třeba i na cesty když se chcete zeptat nějakého cizince a nebo když se on na něco zeptá Vás. Nicméně pro překlad to vyžaduje mít v mobilu zapnuté spojení na internet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund