Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Webová stránka 2.19.242.36 - co to může být.
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 14:01    Předmět: Webová stránka 2.19.242.36 - co to může být. Citovat

Občas se připojuji z notebooku na chatě na internet přes mobil, který funguje při spojení NTB přes BT pouze jako modem pro T-mobile. Na použitém mobilu manželky je měsíční limit dat pouhých 50 MB, což mi však pro občasné připojení stačí.
Pro sledování spotřeby dat jsem si tento týden nainstaloval aplikaci NetWorx. Graficky se mi zobrazuje ihned, pokud se začne stahovat nějaké neúměrné množství dat. Při připojení přes mobil vždy vypnu automatické aktualizace W10 přes službu Windowsupdate.
Dnes po připojení na net se ihned rozběhlo nějaké stahování. Odpojil jsem se od sítě a NetWorks ukazoval, že 1,36 MB sebrala během asi 1 minuty webová stránka 2.19.242.36.
Na druhém PC připojeném přes WiFi jsem zadal do vyhledávače Google tuto adresu došel jsem k nějakému výsledku na přiložených obrázcích.
Protože přes webové adresy jsem naprostý laik, ptám se zkušených, zda se dá z uvedené adresy vyčíst více, než jsem si našel sám, a hlavně proč mi tato webová adresa "nemilosrdně stahovala data".
Detaily na obrázcích. Ta adresa ukazuje někam na střed Německa.



Adresa 2.19.242.36.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Adresa 2.19.242.36.jpg
 Velikost:  123.51 kB
 Staženo:  116 krát


Mapa větší oblast.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Mapa větší oblast.jpg
 Velikost:  232.58 kB
 Staženo:  127 krát


NetWorks.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  NetWorks.png
 Velikost:  28.31 kB
 Staženo:  115 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 14:15    Předmět: Citovat

Patří to Akamai, u nich hostují všechny možný společnosti, který chcou být dobře dostupný. Můžou to být nějaký aktualizace nějakýho softu, co tam máš. Chtělo by to spíš vypsat aktivní spojením která aplikace, nebo proces se kam připojuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 16:20    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
....... Chtělo by to spíš vypsat aktivní spojením která aplikace, nebo proces se kam připojuje.

Testuji to aktuálně doma a ne na chatě. Mezitím jsem NTB připojil na neomezenou domácí WiFi a pokud se něco chtělo aktualizovat, tak se to už asi aktualizovalo přes WiFi.
Nevím, zda se Thunderbird a Firefox umí aktualizovat sám na pozadí, i když nebyly při připojení přes mobil spuštěny. Pro jistotu jsem ještě na WiFi aktualizoval obě uvedené aplikace ručně. Obě našly aktualizační soubory a aktualizace proběhla. Je možné, že se na pozadí při mobilním připojení chtěla aktualizovat ještě nějaká další aplikace, která se následně na WiFi sama aktualizovala bez mého přičinění a vědomí. Stejně jsem ještě zkontroloval a aktualizoval Jawa a Flash player.

Po odpojeni NTB od WiFi a nové připojení přes mobil je už od stahování klid a mobilní připojení pracuje jen s předpokládanými malými objemy dat (např. pro kontrolu e-mailů, náhledu na zprávy přes emulátor Opera mini se zakázaným přenosem obrázků apod.).

Bohužel se dnes kdejaká aplikace běžící na pozadí snaží aktualizovat bez ohledu na to, jak jsem připojen. Preventivní pozastavení aktualizace Windows update tyto skryté aktualizace nezablokuje. Neumím si představit, že bych před mobilním připojením vždy musel kontrolovat, zda k obvyklým aplikacím na mne někde nečíhají aktualizační soubory.

Pokud se mi jindy rozběhne při mobilním připojení nějaké stahování dat, a já se včas odpojím, abych za několik minut nevyčerpal FUP data, lze nějak zjistit z IP adresy stahování (adresu mi zobrazí NetWorx) nebo nějak jinak, která aplikace si ta data stahovala?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 16:41    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
...Na použitém mobilu manželky je měsíční limit dat pouhých 50 MB, což mi však pro občasné připojení stačí.

No to na moc stránek nemáš. když si vezmeš ty pitomý hejbací reklamy, tak Ti to pár webstránek vysaje rychle.
Vyfupuješ se za chvíli i když si v prohlížeči v mobilu, nebo tabletu dáš "zobrazit klasicky" a ne zobrazení pro mobil či tablet. Optimum pro mobil je 1.5Gb/měsíc a pro kompl tak 3GB/měsíc - to když tam nebudeš dost často.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 17:40    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
.....No to na moc stránek nemáš. ........

Je to možná k neuvěření, ale já těch 50 MB na chatě nestačím ani spotřebovat. Manželka má běžný tlačítkový mobil Nokia C0-01, který je spárovaný s NTB přes BT. V jejim paušálu má jako takový přílepek těch 50 MB FUP. Telefon funguje jako modem, kterým se připojím na T-mobile internet. Jako prohlížeč používám Opera mini "opera-mini-8.0.35626-advanced-cs.jar", aktivovaný v NTB přes JAVA "mikroemulator.jar". V Opera mini mohu zakázat přenos obrázků, a pak strana Seznamu, strana např. Elektrobastlírny a další strany které mne zajímají spotřebují naprosto minimum dat, řádově kB. Pokud mám zájem, mohu na straně povolit načtení obrázků, opět se obrázky načtou jen v nejmenším potřebném rozlišení.
Na přiložených obrázcích jsou jako příklad zobrazeny stránky Seznamu a Elektrobastlírny.

Pro srovnání, pokud bych při mobilním připojení otevřel stránku Seznam.cz ve Firefoxu, spotřebuji na jedni stranu minimálně 500 kB dat. A získám stejné množství informací jako přes Opera mini.

Samozřejmě se mohu na chatě připojit na internet ze svého mobilu Nokia5. Nebo Nokia 5 mohu nastavit jako HotSpot a připojit se na internet z NTB přes WIFI z Nokie. Mladší a mladí těžko chápou, že mobilní internet v mobilu potřebují jen zcela výjimečně, a v tom případě si mohu zaplatit jednorázový balíček na den, týden nebo měsíc. V ostatních případech se mohu připojit s mobilem na internet přes veřejné WiFi, která jsou u nás přístupné na mnoha místech. A samozřejmě doma, kde si platím neomezené připojení u místního poskytovatele (WiFi router).

Takže nechat těch 50 MB od manželky nevyužitých a platit si při cestě na chatu nějaký balíček FUP považuji z pohledu dříve narozeného za nesmysl. Navíc přes 90 % aktivního života jsem prožil bez mobilu a internetu, takže se u mne nevytvořila závislost na těchto technologiích. Přesto i z chaty se někdy podívám do e-milové schránky, nebo mrknu na nějaké zprávy, podívám se co se píše Elektobastlírně apod. Pak je i těch 50 MB užitečných.



Stranka_Seznam_v emulatoru.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Stranka_Seznam_v emulatoru.png
 Velikost:  138.47 kB
 Staženo:  139 krát


Stranka_bastlirny v emulatoru.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Stranka_bastlirny v emulatoru.png
 Velikost:  134.72 kB
 Staženo:  123 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 18:02    Předmět: Citovat

No tak to potom ano. Zatím na cestách využívám ty 5GB balíčky co dával O2 jako odměnu za dobití kreditem 300KČ a vejš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 18:36    Předmět: Citovat

Jinak AKAMAI je distribucni sit dodavatelu SW, v geo-clusteru, tzn muze a ma nekolik desite IP adres po celym svete, a teoreticky by ti mel vzdycky pripojit server, kterej "je nejbliz".

Nemas na tom NTB treba AVG? Ti to pouzivaji na distribuci updatu, stejne tak Microsoft v nekterych pripadech pouziva Akamai....

Tusim, ze si to instaluje klienta a pak bys mel videt v ovladacich panelech polozku Akamai (modra ikona)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31853
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 18:59    Předmět: Citovat

AVG se aktualizuje přes server avast.com - potom, co ho vloni v květnu koupili za čínský dolary a se všim všudy převedli na sebe ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 19:56    Předmět: Citovat

Stáhni si třeba Process Monitor, tam je možnost zobrazit jen síťovou aktivitu, ať tě to nemate. No a uvidíš, ideální je nemít aktivní nic, co není třeba, protože těch spojení je i tak dost. Takových utilit je na netu mraky, ve winech je netstat, ale není tak detailní.

Naposledy upravil forbidden dne pá únor 09 2018, 10:03, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 20:07    Předmět: Citovat

PixelOrgy napsal(a):
......Tusim, ze si to instaluje klienta a pak bys mel videt v ovladacich panelech polozku Akamai (modra ikona)

V NTB mám W10 a jedině Windows Defender, žádné AVG. V ovládacích panelech žádné Akamai není.
Pokud jsem přes mobil s NTB na internetu, musím si hlídat očkem na grafickém panelu NetWorx, zda nenabíhá v časové ose souvislá červená plocha zobrazující stahování většího objemu dat (načtení normální webové stránky se zobrazí jen jako červená úzká jehla). Pak se musím rychle odpojit. Obvykle, když se po chvíli znovu připojím, tak si nějaká ta záhadná aktualizace po tom násilném přerušení další stahování dočasně rozmyslí. Tato moje zvýšená pozornost musí platit, dokud nepříjdu na to, která aplikace ta data někdy začne stahovat, a jak tu aktualizaci (nebo co) zablokovat.

Forbiden - na ten Process Explorer se podívám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1321
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 21:10    Předmět: Citovat

Mala jednoducha utilita TCPView https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/tcpview ti ukaze, ktery proces se kam pripojuje. U kramu typu Win10 to neni chyba ale vlastnost...
Asi budes muset nainstalovat nejaky firewall, ale obavam se, ze i ten muze jadro OS obchazet (nebo ho po nake aktualizaci odstrelit), takze jedinej sichr by byl FW jako externi krabicka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt únor 08 2018, 21:17    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
AVG se aktualizuje přes server avast.com - potom, co ho vloni v květnu koupili za čínský dolary a se všim všudy převedli na sebe ...


Rozhodne ho pouzivali driv, na 100% Smile


Brozicek: windows update bezi z akamai serveru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maxim



Založen: Jan 06, 2005
Příspěvky: 122
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 9:31    Předmět: Citovat

Koukni se tady http://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?t=57760
doporučil bych toho klienta odinstalovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 9:42    Předmět: Citovat

ale on tam toho klienta nema. Jinak i kdyby mel, tak nicemu nevadi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 10:06    Předmět: Citovat

Opravil jsem svou předchozí odpověď, stáhni si Process Monitor, ne Process Explorer, používám oba a furt si to pletu.
Jinak ten TCPView funguje taky, bude asi i vhodnější, protože je jednodušší a pro laiky přehlednější. Myslím, že jeho vývoj byl ukončen a jeho funkci autor implementoval právě do toho monitoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund