Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

W10-nějak asi 3 dny zlobí průzkumník - vyřešila KB4051963
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt listopad 30 2017, 14:26    Předmět: W10-nějak asi 3 dny zlobí průzkumník - vyřešila KB4051963 Citovat

Po nějaké nedávné aktualizaci (nebo Bůh ví po čem) mi začal zlobit průzkumník. Po otevření zvoleného adresáře (např. Dokumenty nebo Stažené soubory a jiné) se otevírání nějak zasekne (soubory v adresáři již jsou zobrazeny), pak se hlásí "neodpovídá" a skončí to krátkým zčernaním obrazovky. Obrazovka se za chvíli rozsvítí, ale ikony jsou sesypány vedle sebe zleva (naštěstí mám prográmek, který vrátí ikony do navyklého rozmístění).

Není to trvale, po chvíli začne průzkumník normálně pracovat, ale jev se mi nahodile opakuje. V čem může být problém?


Naposledy upravil Brozicek dne po prosinec 04 2017, 8:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mikollar



Založen: Dec 26, 2004
Příspěvky: 1426
Bydliště: Košice - okolie

PříspěvekZaslal: čt listopad 30 2017, 14:32    Předmět: Citovat

Mne to robilo podobne veci, pomohlo odstranit veci z Rychly pristup v tom panelceku vlavo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt listopad 30 2017, 16:18    Předmět: Citovat

Snad jsem našel příčinu toho problému. Jen nechápu jeho "HW a SW podstatu".
Před třemi dny jsem vyměnil SATA HDD 160 GB za jiný disk SATA 500 GB.
Ten disk 500 GB byl starší a používal jsem jej dříve jen k ukládání zálohy Bitové kopie systému přes SATA - USB adaptér. Několikrát se mi nepodařilo Bitovou kopii dokončit (proces ukládání bitkop se zastavil) a druhý den už to třeba prošlo. Proto jsem jej odložil s poznámkou "podezřelý".
Nyní jsem jej zkusil nainstalovat do PC na SATA kabel. Ještě před inslaci do PC jsem jej připojil přes USB adapter a nakopíroval na něj obsah toho HDD 160 GB.
Vše chodilo správně až na to, že od té doby jsem pozoroval ty nahodilé problémy s průzkumníkem. Nenapadla mne možná souvislost s výměnou HDD.

Ještě než jsem vrátil do PC ten HDD 160 GB, tak jsem počítač 2x restaroval. Problém s průzkumníkem přetrvával. Po zpětném vložení disku 160 GB problémy ihned ustaly.

Zdá se, že v tom HDD 500 GB je nějaká nahodile se vyskytující vada, která se projevovala dříve při použití s USB adaptérem k Bitovým kopiím, a nyní také po instalaci do PC.

Původní disk 160 GB i nasledný disk 500 GB byly v PC určeny výhradně k zálohování souborů. Tak je mi dost nepochopitelné, jak ten disk 500 GB ovlivňoval činnost průzkumníka, když jsem otevíral jen adresáře na hlavním HDD "C" s operačním systémem. PC dokáže často něčím překvapit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
teufel



Založen: Feb 09, 2017
Příspěvky: 409
Bydliště: Na dohled od Spolany

PříspěvekZaslal: čt listopad 30 2017, 17:02    Předmět: Citovat

Setkal jsem už se dvěma USB boxy na externí disk, které dělaly chyby při přenosu dat. Poprvé jsem na to přišel náhodou, když WinRAR hlásil chybu při rozbalování. Bitové porovnání originál a zkopírovaného souboru hlásilo rozdíl v několika desítkách (možná stovkách) bajtů na 1 GB souboru. Na filmech se to nepoznalo, videodekodér si s tím nějak poradil. Hnus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01 2017, 14:26    Předmět: Citovat

Zdá se, že moje teorie náhodně chybujícího HDD 500 GB byla slepá ulička.

Dnes ráno po spuštění PC (večer byl řádně vypnut) zase zlobil průzkumník. Znovu nešlo otevřít "Tento počítač", "Dokumenty", "Stažené soubory" a další. Okno naběhlo, ale proces otevírání se zastavil, pak se zobrazilo "neodpovídá" a po chvíli se nedokončené okno průzkumníka zavřelo s krátkým zhasnutím monitoru (zčernaním) a následně se okno s normální pozadím zobrazilo s naskládáním všech ikon plochy vlevo svisle a vodorovně vedle sebe.

Soubory, se kterými jsem chtěl pracovat, jsem musel otevírat přímo např. z EXCEL přes OPEN, kde se vybraný adresář a jeho soubory normálně zobrazovaly.

Pak jsem PC Hybernoval a asi po 3 hodinách po probuzení již zase průzkumník, funguje normálně.

Nerozumím tomu, je to nějaké divné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7417

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01 2017, 16:35    Předmět: Citovat

A co chkdsk, ten proběhne korektně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: so prosinec 02 2017, 8:31    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
A co chkdsk, ten proběhne korektně?

Psal jsem, že jsem ten trochu podezřelý disk 500 GB nahradil zpět původním diskem 160GB a problém s průzkumníkem přetrvává. Přesto jsem ten disk 160 GB zkontroloval včetně úplného testu povrch z programu HD tune. Vše je OK.
Vypozoroval jsem ještě tyto souvislosti:
- Po úplném vypnutí a zapnutí PC průzkumník vždy zlobí. Kromně "Tento počítač" atd. nelze otevřít ani Disk_C a druhý Disk 160 GB, jejichž zástupce mám na ploše. Vše končí stejně, "neodpovídá" a pak zavření.
- Problém jsem pozoroval asi tak 40 minut, stále stejné.
- Pak jsem otevřel EXCEL a z excel jsem otevřel přes OPEN ve složce Dokumenty požadované soubory. Přístup do složky Dokumenty fungoval normálně.

- Pak jsem znovu zkusil otevírat složky a disky průzkumníkem (ze zástupců na ploše), a vše už fungovalo normálně. Nevím, zda to bylo tím otevřením souborů z EXCEL, nebo se průzkumník probere k životu po nějaké době sám.

Je to stále záhada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7417

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03 2017, 1:11    Předmět: Citovat

Tak je potřeba hledat v Prohlížeči událostí, jestli se nějaká chyba nezapíše tam. Průzkumník občas čeká na dokončení nebo time-out některých operací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03 2017, 8:14    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Tak je potřeba hledat v Prohlížeči událostí ......

Dnes jsem zapnul PC před sedmou ráno po večerním úplném vypnutí. Po náběhu jsem nejdříve spustil "Tento počítač", problém se opakoval. Zkusil jsem ještě otevřít složku "Dokumenty" ze zástupce na ploše, opět neúspěšně. Otevřel jsem přímo nějakou aplikaci EXCEL z jejího zástupce na ploše (bez nejdříve EXCEL a Open..). Otevření bylo korektní.
Pak jsem od PC odešel, PC se uspal v nastaveném čase za 10 minut.
Asi v 7:30 jsem se vrátil a průzkumník již funguje korektně.

V prohlížeči události je v době do 7:30 zobrazena řada chyb, které mi jako běžnému uživateli zatím nic neříkají. Snad z přiložených obrázku půjde něco vyčíst.
Jen doplním, že asi od 7:30 už žádné zápisy v Prohlížeči nepřibývají. Nyní jsem se tam podíval a je to stále "přibližně stejné" jako je na obrázcích. Zdá se, že ty problémy z průzkumníkem nějak s těmi chybami v Prohlížečí mohou souviset.



Události správy.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Události správy.jpg
 Velikost:  158.94 kB
 Staženo:  78 krát


Systém.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Systém.jpg
 Velikost:  207.24 kB
 Staženo:  76 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03 2017, 8:47    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
.............Obrazovka se za chvíli rozsvítí, ale ikony jsou sesypány vedle sebe zleva (naštěstí mám prográmek, který vrátí ikony do navyklého rozmístění)

- Ten prográmek používáš často ? Mohl by to být zdroj problémů.
- Podle výpisů událostí: máš připojené nějaké bluetooth zařízení ? Pokud ano, může vítr vanout odsud.
- Nevyjímal jsi poslední dobou z PC RAM paměti ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7417

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03 2017, 9:06    Předmět: Citovat

Z obrázků lze vyčíst jen typ chyby. Samotná zpráva s podrobnostmi o chybě se zobrazí v okně pod výpisem zpráv nebo po jejím rozkliknutí. Ignoroval bych ty Distributed COM. Zkusil bych odpojit BT, čekání na time-out nějakého spárovaného zařízení by mohl být problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03 2017, 10:33    Předmět: Citovat

- Program Iconoid používám jen příležitostně již hodně roků, myslím že ještě u XP. Když něco změním nebo přidám na plochu, tak rozložení Ikon uložím přes Save. Když se mi ikony rosypou, obnovím rozložení přes Restore. Po použití tuto aplikaci zavřu, neběží na pozadí.
- Na paměti nesahám. První dva GB jsem instaloval s novým PC v 04/2008. V 05/2013 jsem doplnil další 2 GB na celkem 4 GB.

Vypnul jsem v PC BT a počítač vypnul.
Po zapnutí stejný problém. Zkusil jsem znovu Tento počítač a Dokumenty. Stav kdy je Průzkumník nějak zaseklý trvá 15 až 30 sec (neměřil jsem to), pak monitor pohasne a zobrazí se opět normálně plocha. Už několikrát se však plocha zpětně zobrazila i s původním rozložením ikon bez jejich sesypání. Také jsem pozoroval, že asi 2x po obnovení plochy je dolni půlka pozadí jen béžová, obrázek pozadí je jen v horní půlce. Pokud něco otevřu na celou plocha a zavřu, je již pozadí plochy normální.

Ještě jsem zkusil:
- Otevřel jsem EXCEL a spustil soubor přes Poslední dokumenty. Po zavření EXCEL průzkumník zase stejný jev se zaseknutím a samovolným ukončením
- Otevřel jsem znovu EXCEL a tentokrát stejný soubor otevřel přes OPEN v okně "průzkumníka" ze složky dokumenty. Znovu jsem EXCEL zavřel.

Po tomto druhém otevření EXCEL už průzkumník pracuje normálně. Záhada přetrvává, BT je vypnuté, takže hledání zařízení BT je možno vyloučit. Všechny 4 bloky 1GB pamětí byly jen vloženy, nikdy jsem je nevytahoval. Při chybách paměti by asi zlobilo kde co, a ne jen průzkumník po zapnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1279

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03 2017, 11:15    Předmět: Citovat

Podle tvých údajů už je to PC už pěkný staroušek. Je skoro div, že ti tam ty W10 nějak běží.
- Jak se to chová, když bys nechal najet W10 z vypnutého stavu a řekněme 5 minut na nic nemakat ? Prostě to nechat po startu řádně vycukat. A až potom zkoušet klepnout na Průzkumníka ?
- Zkoušel jsi v Průzkumník - Rychlý přístup - pravá myš a Možnosti a smazat historii průzkumníka a pak vypnout PC a zkusit ten náběh znovu ?
- Excel máš nainstalovaný na stejném disku C: jako Systém ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03 2017, 12:43    Předmět: Citovat

PC je staroušek ale chodí jako divý. Zcela bez problémů až na toho Průzkumníka posledních několik dnů. Po instalaci W8 jsem v roce 2014 měnil jen grafickou kartu. Asi před rokem nový procesor 3,2 MHz místo původního 1,6 MHz (dual CORE Pentium). Na jednoduché hry pro vnuky ta sestava bohatě stačí.
Vše běží ze základního HDD 500 GB C:, na kterém je i systém. Druhý HDD (aktuálně 160 GB) slouží jen k zálohování dat (data zálohuji pravidelně ještě na externí USB 250 GB a celý systém tak čtvrtletně ještě jako Bitovou kopii na další HDD Sata 500 GB s adaptérem na USB). Dále mám ještě jeden Sata 500 GB, který jsem výše podezíral z problému u průzkumníka.

PC jsem vypnul a odpojil zcela od sítě.
- Zapnutí PC, po spuštění mi nabíhá automaticky Skype a OUTLOOK (úkoly).
- PC 15 minut v klidu, jen jsem občas pohnul myší aby PC nepřešel do spánku (na spánek mám nastavených 10 minut).
- Po 15 minutách pokus o spuštění Tento počítač. Opět se spouštění zaseklo. Během toho zaseknutí se myš pohybovala, ale nebylo možno spustit nic z dolní lišty ani z ikon na ploše. Asi po těch 15 až 30 sec se nedokončené okno Tento počítač uzavřelo opět s mžikovým pohasnutím monitoru. Plocha i s ikonami naběhla v normálním rozložení, ale v dolní polovině scházelo pozadí, jen jednolitá barva. Po chvíli, když jsem přišel k PC, už bylo pozadí OK.
- Dalších 15 minut čekání bez přechodu do spánku. Pak znovu zkouška Tento počítač a Průzkumník už funguje normálně.

Co se dělo mezi tou patnáctou a třicátou minutou od zapnutí PC, ve které se spouštění Průzkumníku odblokovalo, nevím.

Smazání historie průzkumníka před vypnutím PC zkusím příště (nyní jsem úkolován manželkou Smile ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4040

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03 2017, 14:43    Předmět: Citovat

Co je v záznamu událostí? Kritické chyby, varování atd.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund