Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prodavate na ebay? Jak stanovujete postovne?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 17:37    Předmět: Prodavate na ebay? Jak stanovujete postovne? Citovat

Protoze aukro je vicemene odepsane, chystam se prodavat ruzne zbytecnosti co jsem casem nahromadil na ebay.
Jakym zpusobem stanovujete postovne? Kdyz jsem se dival na tarify prepravnich sluzeb nebo posty, je do kazde zeme jine, a bude docela pruda to vsechno naklikat do nejakeho mustru. Je na to nejaka finta v podobe moznosti importu z nejakych tabulek apod.? Nebo to musim naklikat rucne.

To postovne bych tam chtel mit, pokud se musi kupujici dotazovat na postovne, dost lidi to odradi (coz si polovina pitomcu na bazosi i zde s cenami "dohodou" zjevne neuvedomuje) a taky dost zdrzuje porad nekomu odpovidat.

Jaka prepravni sluzba vychazi po evrope nejlevneji?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2488
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 21:05    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Protoze aukro je vicemene odepsane

proč myslíš? přesto že mě tam po překlopení na "nové aukro" mnoho věcí dost vadilo, naučil jsem se s tím žít a občas tam něco prodám i teď, zatím bez nějakých zásadních problémů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1283
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 21:19    Předmět: Citovat

Nejlevněji vychází "doporučená zásilka" (do 2kg) česká pošta.
_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 21:24    Předmět: Citovat

Nekde jsem cetl, ze po prechodu na ten sileny engine co maji ted, jim klesla navstevnost na desetinu. Tohle je dlouhodobe financne neudrzitelne a tipuju ze casem dopadnou jako na slovensku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 22:39    Předmět: Citovat

Ano, do 2 kg, součtu rozměrů 90 cm a do hodnoty asi 1000 Kč "Doporučená zásilka" ČP. U ní jsou ceny do celého světa stejné.

Doporučená zásilka
(čl. 118 poštovních podmínek)

Hmotnost EVROPSKÉ ZEMĚ MIMOEVROPSKÉ ZEMĚ
do 50 g včetně 77,00 Kč 82,00 Kč
do 100 g včetně 99,00 Kč 105,00 Kč
do 250 g včetně 134,00 Kč 150,00 Kč
do 500 g včetně 167,00 Kč 209,00 Kč
do 1 kg včetně 247,00 Kč 328,00 Kč
do 2 kg včetně 387,00 Kč 538,00 Kč

Protože se zaměřuji na prodej na nemeckém íbeji, při větších balících jsem párkrát využil http://zaslat.cz pro zaslání do Německa. Využívají běžné "kurýry", ale díky hromadným zakázkám docilují lepších cen než "kusový zákazník". Služba funguje dobře.

Při prodeji přes íbej upozorňuji na tato úskalí:
a/ Íbej si bere provizi tuším 10 % z ceny zboží.
b/ Při příjmu plateb přes PayPal počítej s poplatkem za příchozí platbu (naposledy PayPal asi 2 € z 40€ příchozí platby), poplatkem za přeposlání částky na účet a velmi nevýhodným směnným kurzem. Při poslední transakci mi na PayPal bylo kupujícím posláno 42,40 € a na český účet mi od PayPalu přišlo 927 Kč, takže jsem byl PayPalem oškubán o 133 Kč!!!

Tímto moje krátké experimentování s PayPalem skončilo a budu využívat pro příjem plateb pouze převod na účet (mám možnost si nechat posílat platby na německý účet). Obecně jsem si ale všiml, že lidé platí ochotněji přes PayPal, než převodem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 23:49    Předmět: Citovat

Asi proto, že je PP celkem jednoduchý a když prodávají něco za sto eur a víc, tak to tolik nebolí.
Obecně si myslím, že ebay není moc šikovnej na prodej v drobném a malých hodnot - právě kvůli provizi a konverznímu poplatku.

Nesondoval jsem to, ale nejde s nimi uzavřít nějaká "paušální" smlouva či její obdoba, jako že budu pravidelný prodejce a poplatek bude nižší a paušální za kus/položku?

Protože si taky myslím, že to Aukro půjde s tímhle uspořádáním brzy do prdele. Ještě je tu Sbazar a Bazoš, možná něco dalšího, nevím. Ale minimálně Sbazar je celkem dost navštěvovanej - jestli to Lukačovič nepokurví tím, že bude nenažranej jako Aukro, mohla by to být určitá alternativa.
Všiml jsem si, že i sem se v poslední době regnulo dost lidí - "nováčků", co mají celkový počet příspěvků 2 až 6 - dvě prodávané položky...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: čt listopad 02 2017, 9:38    Předmět: Citovat

Sinclair: ano, Paypal je z hlediska zákazníka jednoduchý, nic ho to nestojí (poplatky platí prodávající) a lze tam jednoduše vymoci platbu zpět v případě problému.
Paypal myslím nabízí nějaký "profesionální" režim, kdy nejspíš za paušální poplatek dostanu lepší podmínky, ale to se asi vyplatí od určitého objemu prodejů.
Systém těch jejich poplatků bude asi složitější, nestudoval jsem to. Je možné, že bude znevýhodňovat častější výběry peněz, protože když jsem vybíral předminule, taková hrůza to ještě nebyla. Navíc to většinou o poplatcích neinformuje člověk se dozví, až když vidí výsledek, kolik si to schramstlo.
Zkusil jsem si ale založit "německý" paypal a zjistil, že např. zasílání peněz z "německého" paypalu na jiný paypal to umí i bez poplatku ("přátelská" platba), kdežto při posílání z "českého" paypalu na jiný paypal to vždy strhne poplatek. Tady je opět vidět, jak si s "vidláky z východu" korporace vytírají zadek.

Jinak pro prodeje v Česku používám Bazoš. Aukro jsem také zkoušel, ale už v posledních letech to s ním šlo z kopce a bylo to stále horší, protože tím, jak na Aukru rostl počet profesionálních prodejců, se měnila i skladba nakupujících, kteří např. mnou nabízené zboží nehledali. Bralo si provizi, chtělo to poplatky za vložené fotografie a navíc se mi s uživatelským rozhraním moc špatně pracovalo. Bazoš má jednoduché přímočaré rozhraní, bez poplatku, vysokou návštěvnost.

Taky je poslední dobou hodně marketingově protlačované zahraniční Letgo, ale to se orientuje na jinou klientelu a jiný způsob prezentace inzerátů. Navíc funguje jen jako apka pro chytrofony. Je ale možné, že část klientů Bazoše nebo Sbazaru to časem pohltí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1681

PříspěvekZaslal: út listopad 07 2017, 23:26    Předmět: Citovat

Šance něco vymoct zpět v poslední době dost klesají, a to to ještě nesmíte poslat jako osobní platbu, v domění, že šikmáč vypadá v cajku. Maj v nátuře jen honem honem nahrabat, jak místní politici, takže se zpravidla při konfliktu ukáže, že to je jen další obrazek_cenzura a špína a začne se zapírat. Pokud to nebylo odesláno jako business tranksakce, tak máte smůlu, podpora (no, už aspoň zase funguje, zázrak!) vás pošle někam.

Spíš by mě ale zajímalo, jak je to teď s poplatkama na flíbeji, esli sou furt paušál za vystavení od nějakejch 10 nabídek, tak to je pořád na kokot.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: st listopad 08 2017, 6:53    Předmět: Citovat

Asi žiju někde jinde, žádný z těchto problémů jsem nezaznamenal. Naopak, na ebay se tak bojí už jen neutrálního hodnocení, že peníze jsem měl dřív zpět, než bych řekl švec. Obvody zpět, vůbec neřešil.

//a to jsem se vrácení peněz nedožadoval, jen jsem vznesl dotaz na nesrovnalost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1681

PříspěvekZaslal: st listopad 08 2017, 10:05    Předmět: Citovat

Tady zas někdo neumí číst… Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
californ



Založen: Feb 20, 2015
Příspěvky: 123

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 9:53    Předmět: Citovat

microlan napsal(a):


//a to jsem se vrácení peněz nedožadoval, jen jsem vznesl dotaz na nesrovnalost.

U mě prodávající zboží nedodal po dvou urgencích po lhůtě dodání a vůbec nereagoval,tak e-bay také poslal peníze zpět na PayPal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 977
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 11:38    Předmět: Citovat

Osmdesat napsal(a):

Zkusil jsem si ale založit "německý" paypal a zjistil, že např. zasílání peněz z "německého" paypalu na jiný paypal to umí i bez poplatku ("přátelská" platba), kdežto při posílání z "českého" paypalu na jiný paypal to vždy strhne poplatek. Tady je opět vidět, jak si s "vidláky z východu" korporace vytírají zadek.


Jestli to spíš nebudou rozlišovat mezi EURem platícími PAYPAListy a těmi ostatními. Předpokládám, že s těmi neEURovými budou větší náklady než EURovými.

Také bych v budoucnu rád zkusil na Ebay prodat nějaké neelektrické sběratelské věci, na které se najdou fandové především v Německu, ale už několik let nemám v Německu účet (na poplatcích mě stál víc než vydělal), mám jen PayPal. Není absence německého účtu překážkou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 13:00    Předmět: Citovat

Ja jsem nikdy z pp prachy neprevadel. V pohode je stiham utratit za nakupy v cine.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 17:52    Předmět: Citovat

houmr napsal(a):
Není absence německého účtu překážkou?


Není, mně to funguje přes český. Jen tam je nevýhodný kurz a nějaký poplateček. Paypal umožňuje PP účet svázat jen s bankovním účtem země, v jaké je daný PP účet provozován, což se volí při jeho založení a změnit dodatečně nelze. Musím si založit "český" PP, chci-li vyplácet na čs. bank. účet, na cizozemský z něj vyplácet nelze.
"Německý" PP lze založit, chceš-li z něj ale vyplatit peníze, jedině (myslím) na německý bankovní účet. Manželka má účet v Německu, takže s tím bych problém neměl. Ale zatím jsem ho nepropojil, nechci, aby paypal (nebo případný útočník) pak z něj neměl tendenci inkasovat. Mají tam myslím trochu jiný systém inkasa než my.
Jinak existují v Německu i "bezpoplatkové" banky, např. ComDirect. Člověk ale musí mít možnost ty eura tam někde vybrat a u nás v dobré směnárně směnit. Nebo myslím některé směnárny nabízejí i bezhotovostní směňování - mají německý účet, kam € pošleš a oni ti pošlou koruny na český účet. Ale s tím zkušenosti nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund