Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Identifikace dvojité triody

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: so září 02 2017, 12:13    Předmět: Identifikace dvojité triody Citovat

Co je to za lampu?
Patice noval a výrobce bude Tungsram nebo Ei.



IMG_8812.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_8812.JPG
 Velikost:  146.65 kB
 Staženo:  190 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: so září 02 2017, 12:17    Předmět: Citovat

ECC182? (E182CC)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so září 02 2017, 12:49    Předmět: Citovat

Poměrně výkonný systém, ale 6N6P to být nemůže, je ještě vyšší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17796
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so září 02 2017, 15:17    Předmět: Citovat

Zkusil jsi obnovení nápisu, co se tady kdysi probíralo?
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so září 02 2017, 16:16    Předmět: Citovat

U mnoha elektronek tohle "obnovení" ve vlasech, dýchnutím apod. nefunguje, prakticky jen u starších ruských, resp. sovětských a našich. Funguje to jen u barev, které -byť nepatrně- nějak difundovaly vlivem vysokých teplot do skla, tj. u používaných. Takže u nízkovýkonných, vlažných, anebo nepoužitých elektronek to taky moc nejde.
Feferóni, jogurti a další z východu bohužel tiskli snadno smývatelnými bílými barvami, které ve skle nenechávaly žádné stopy. Nejjistější je porovnání systému s konkrétním typem, i na netu je dost detailních fotek systémů.
I když exoty jako E182CC asi nee, jen ty běžné.
Kromě toho se i stává, že např. systém ECC81 od RFT fyzicky vypadá o dost jinak, než systém téže elektronky od PH, nebo US 12AT7, to mě kdysi taky hodně zmátlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne září 03 2017, 14:43    Předmět: Citovat

Mohla by to být E80CC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milano



Založen: Nov 08, 2015
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne září 03 2017, 15:44    Předmět: Citovat

Zdravím,
mám presne elektronku jak je na foto: E180CC, výrobca VALVO, nová nepoužitá.
Nemám datasheet. Prosím o info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17796
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne září 03 2017, 18:54    Předmět: Citovat

Má nahoře prstýnek a nebo čepičku? E180CC má prstýnek, E80CC čepičku, jinak jsou stejný. Doma mám jednu E80CC, nahoře má čepičku. Obě jsou tzv. "digitální elektronky". Dostal jsem ji kdysi ve škole od kantora, co se v 50-tých letech zůčastnil Svobodova vývoje elektronkovýho Epose. Měli jsme ji v hodinách měření změřit charakteristiku a vzpomínám, že vycházela třeba proti ECC83 nějak podivně.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne září 03 2017, 19:59    Předmět: Citovat

E80CC je vysoce podobná sovětské 6N1P - až na možnosti žhavení. Další velmi podobná je 6N5P. Ostatní parametry má velice podobné a je to taková "univerzální" elektronka pro profi účely. Podobně, jako byly "profi" a longlife některé oktalové americké dvojtriody, nebo i sovětské oktalové 6N7S a 6N8S, nejpodobnější je ale myslím 6N9S, podle u=27 a Wa.
Správou spojů byly tyto typy často používané v telefonních zesilovačích a přenášečích, jsou to všechno jen variace, nebo přímé kopie oněch slavných, US oktalových dvojtriod.
Alespoň podle základních parametrů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: ne září 03 2017, 21:34    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Nejpodobnější je ale myslím 6N9S, podle u=27 a Wa.


Já myslím, že 6N9S je kopie 6SL7 a ta lampa je něco srovnatelného s ECC83. u=70 a malý anodový proud a velký Ri. Zrovna dneska jsem s ní udělal invertor (6N9S + 6N8S) a je mikrofoničná jak prase. Je to invertor s automatickou symetrizací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne září 03 2017, 22:33    Předmět: Citovat

Ano, to je pravda. Dvojtrioda v oktálu a při Uin pod 10mV bezesporu mikrofonická bude. Ale pokud je to při signálových napětích /či citlivosti/ řádu stovek mV, tak je ta elektronka vysoce pravděpodobně vadná.
Pracoval jsem s nimi jeden čas, celkem dost jsem jich i použil sám, ve svých aparátech, ale tento problém jsem fakt neměl.
Možná proto, že jsem se ani nesnažil je použít na citlivějších místech a i přesto, že jsem je vždycky, skorem zásadně žhavil stejnosměrně.
Mám tu jeden darovaný amatérský, ale zvukově výborný 30W kytarový zesilovač, kde je 6N8S použita také na inverzi, 6N9S je tam v korekcích.
Vážně jsem si při zkoušení ostatních vůbec nevšiml, že by měly sklony k mikrofonii. Není to sice bůhvíco, ale nadměrně mikrofonické by fakt být neměly už proto, že byly určené pro "průmyslové" účely - proto ten odolnější oktál.
Možná bude opravdu blíž ta 6N5P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: po září 04 2017, 6:09    Předmět: Citovat

Chová se to podobně jako poklepání na gramofonové šasi s mgn. přenoskou. Jakýkoli dotek na šasi zesilovače je slyšet v reproduktorech. Natož pak poklepání šroubovákem.
Po výměně za 6N8S se ta mikrofoničnost sníží skoro na nulu.
Invertor má sám o sobě obrovský zisk a při měření dal před limitací na výstupech asi 2x70Vef. Koncový zesilovač je defakto zapojení Mono 130 i s trafáky z tohoto zesilovače a EL34 jsem nastavil do AB třídy.
Asi tam použiju úplně jiný invertor, protože EL34 potřebují cca 26Vef na G1 a
zesilovač chci budit kolem 1V na vstupu (CD, Gramo. Mgf), takže tak velkou citlivost vůbec nepotřebuju, ale ještě budu laborovat s NFB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: po září 04 2017, 9:12    Předmět: Citovat

So 6n9s a mikrofonicnostou som mal problem tiez. Mam v ich jednom phono preampe. Takmer kazda 2-3 mala tento problem, a to boli NOS, pouzite takmer kazda. Pokial je z coho, da sa vybrat pekne. V praci sme jeden cas pouzivali na presne ten isty ucel 6SL7 od Tung Sol, a tam ten problem nebol, mozno 1 z 10.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po září 04 2017, 10:26    Předmět: Citovat

Zdeno, ale v phono pre bych se tomu moc nedivil.
Tyhle lampy prostě nejsou mechanicky konstruované na Uin pod 10mV.
Prakticky u každé nf lampy je úroveň pod 10mV zároveň hranicí k zavádění zvláštních opatření /ss žhavení, použití antimikrofonního provedení atp./.
A ani sám výrobce se u žádného z uvedených oktálů nezmiňuje o tom, že je to antimikrofonní provedení, jako je například "už z výroby-primárně" ECC803S.
Takže použít tyhle lampy v preampu s citlivostí např. 2mV znamená smířit se s tím, že to bude mnohem víc mikrofonické, než např. s novály a s kalibrovanými baňkami.
Mikrofoničnost těchto oktálů je dána jejich konstrukcí a ani americký originál by na tom -v této aplikaci- nebyl lépe, Zdeno.
Všechny, které mám já sám, pocházejí z konce 50. a začátku 60.let, nikdy nebyly použité, pouze jsem jim lehce oživoval emisní vrastvu a potom 72h "zajížděl" na konstantním proudu. Zvlášť tyto druhy elektronek s tlustou emisní vrstvou, skladované 30-35 let a nikdy ani neměřené je potřeba mírně oživit, pak se jim dá prodloužit plná emisní schopnost na dvoj- až trojnásobek jmenovité životnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund