Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

problém s USB flashdiskem u DVB-T přijímače

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: čt červen 08 2017, 16:31    Předmět: problém s USB flashdiskem u DVB-T přijímače Citovat

Do staršího DVB-T přijímače s USB vstupem jsem s odstupem času potřeboval připojit flashdisk (1GB) s fotkami (normálně to nevyužívám ale vím že kdysi to normálně fungovalo). Disk se ale v přijímači nijak nedetekoval - hláška ve smyslu nesprávný souborový system, Flashdisk byl naformátován na FAT32 takže jsem zkusil naformátovat na FAT16 - výsledek úplně stejný (v PC ta flashka v obou případech samozřejmě normálně fungovala). Smířil jsem se tedy s tím že je asi USB vstup u přijímače nefunkční a dál jsem to neřešil. Po nějaké době jsem měl v ruce jiný (8GB FAT32) disk a napadlo mě že ho zkusím do DVB-T pro zajímavost připojit, k mému překvapení tato jiná flashka funguje v tom přijímači normálně. V čem může být problém? Nekompatibilta konkrétní flashky s přijímačem? (i jedna z dalších flashek kterou jsem poté zkoušel tam nefunguje) Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LADER



Založen: Apr 01, 2013
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: čt červen 08 2017, 19:50    Předmět: Citovat

Nejlepší a nejjistější je naformátovat jej přímo v TV (dříve to TV uměly, nevím jak dnes), pak to určitě půjde.

Pokud jej formátuješ v počítači musíš to naformátovat přesně tak, jak to TV vyžaduje, je to napsaný v manuálu.

TV většinou podporuje FAT, nebo NTFS. Musíš ji naformátovat FULL (plné formátování), v žádným případě QUICK (zrychlené - spousta prostoru se vynechává). Také nesmí být použito nové GPT, ale starší a univerzálnější MBR - to je důležité! Nevím jak je to ve Windows, lepší je na to použít nějaký specializovaný program jako třeba GParted, který mám ověřený. Možná někdo poradí jiný (je jich určitě spousta).

_________________
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt červen 08 2017, 21:44    Předmět: Citovat

LADER napsal(a):
Musíš ji naformátovat FULL (plné formátování), v žádným případě QUICK (zrychlené - spousta prostoru se vynechává).
Sorry, ale to je pěkná blbost a výtečnej způsob, jak přiblížit smrt bloků na flashce.
Souborovej systém zjednodušeně obsahuje data, především ty, co do něj nacpeš, dále pak metadata, hlavně informace o souborech, jejich velikosti a umístění, tedy něco jako mapa souborů.
Rychlej formát odstraní pouze metadata souborů, plnej odstraní i data. Jenže ono bohatě stačí odstranit pouze metadata, aby data přestaly pro systém existovat. Fyzicky tam sice zůstanou, ale systém si jich nebude všímat, protože podle novejch metadat nezjistí, že tam starý data jsou, prostě a jednoduše, když pak na paměťový médium uložíš nějakej ten soubor, ten tiše a bezbolestně přepíše pozůstalý data, nebo jejich část.
No a paměťový buňky flashky a obecně médií používajících flash technologii maj omezenou životnost, omezenej počet přepisů, čím míň je takhle budeš dráždit (plnej formát, věčný odmazávání fotek, přepisování souborů), tím dýl vydrží alespoň většina paměťovejch buněk.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19528
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá červen 09 2017, 5:07    Předmět: Citovat

Taky se mi stávalo v jednom settopboxu, že jsem jeden den normálně flešku připojil, settopbox ji identifikoval (zobrazil ikonku na obrazovce) a normálně ji přehrál.
Za týden dva jsem totéž potřeboval znovu - a ono nic. Nepřipojila se, nešla tedy ani funkce "bezpečně odpojit". Ale zrovna jsem měl něco neodkladnějšího na práci, tak jsem flešku ve vstupu zapomněl. Po čtvrthodině či dvaceti minutách se symbol média na obrazovce objevil z ničeho nic a pak už fungovala normálně. Bez mačkání tlačítek, bez dotyku, bez otřesů. Dodnes nevím, proč, zopakovat se to nepodařilo. Buď fleška fungovala do čtvrt minuty, nebo jsem se nedočkal. Ale dvacet minut už nikdy více.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LADER



Založen: Apr 01, 2013
Příspěvky: 318

PříspěvekZaslal: pá červen 09 2017, 10:26    Předmět: Citovat

MetalGod napsal(a):
Sorry, ale to je pěkná blbost a výtečnej způsob, jak přiblížit smrt bloků na flashce ....

Samozřejmě o tom vím, ale říkám to tady, protože mi to jednou pomohlo (u Kingstonu). Navíc pokud je disk v háji, tak už je to jedno. Pokud potřebuje nutně datový prostor, tak jako nouzová pomoc je to dobré. Já sám, pokud mi takhle disk zablbne, tak už mu nevěřím a kupuji nový . Ale jak říkám v nouzi naposledy naformátuji, jednou použiji a vyhazuji.
Navíc při plném formátu se snadno zjistí vadné sektory (a označí se). Což rychlý formát neumí. Takže další zápis dat a následné čtení je bezchybné, protože se do vadných sektorů nezapisuje. U rychlého formátu se vadné sektory nezjistí (nebo je to malá pravděpodobnost) a při dalším čtení mohou být soubory poškozené, případně počítač paměťové zařízení může odmítat.

_________________
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá červen 09 2017, 11:28    Předmět: Citovat

sr71 napsal(a):
Do staršího DVB-T přijímače s USB vstupem jsem s odstupem času potřeboval připojit flashdisk (1GB) s fotkami (normálně to nevyužívám ale vím že kdysi to normálně fungovalo). Disk se ale v přijímači nijak nedetekoval - hláška ve smyslu nesprávný souborový system,

Můžeš to napsat normálně, tj. čitelněji? Např. s názvem toho staršího DVBT cosi a názvem toho flashdisku ?
Když se nedetekoval, tak jak ti mohl dávat hlášku ve smyslu nesprávný souborový systém?
Prostě si po upřesnění zařízení vyjasni, co ti nejde a co ti jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: so červen 10 2017, 20:45    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Můžeš to napsat normálně, tj. čitelněji? Např. s názvem toho staršího DVBT cosi a názvem toho flashdisku?

Shocked přijímač je Evolve DT-1505, flashdisk neznámého názvu, a s tou hláškou - když jsem přes menu zvolil USB zobrazilo se něco ve smyslu "neznámý souborový systém" (přesně si tu hlášku nepamatuju, příležitostně vyfotím)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červen 11 2017, 7:41    Předmět: Citovat

Takže když to přeložím, tak
a) přijímač je Evolve DT-1505 nemusí vůbec indikovat tuto flešku, ale to se musí ověřit i na jiném přijímači jiného výrobce (nebyla tam aktualizace firmwaru?)
b)pokud je indikováno nějaké zařízení, ale není rozeznán jeho systém, tak to znamená, že od flešky nebyla podaná správně základní informace k přečtení nebo vůbec (zpracovat flešku v linuxu)

Závada může být také jen mechanická - v kontaktech přijímače (stačí přihnout s citem). Také by stálo za pokus tu flešku nachystat na FAT32 a zajít otestovat do supermarketu s nahrátýma pár obrázkama a krátkým videem. Já si tak ověřil, že tehdejší verze TV LG, Sony a Panasonic měly zastaralé drivery oproti Samsungům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund