Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nestabilní spouštění NTB

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá červen 02 2017, 6:51    Předmět: Nestabilní spouštění NTB Citovat

Mám NTB ASUS s aktualizovanými W 8.1 . NTB po zapnutí až do cca neděle startoval bez potíží a během pár sekund byl k dispozici pro práci. Nyní to většinou trvá několik minut a objevuje se mi při spuštění hláška viz obrázek, o které netuším , co znamená ,neb i bez odkliknutí se po čase NTB rozběhne , po dobu prodlevy je obrazovka většinou černá nebo se točící kolečko na obrazovce zasekne a je jej vidět jen část. Někdy však NTB nastartuje i bez velké prodlevy . Poradí někdo, co s tím ? Avast hlásí,že je vše ok . Díky .


Hláška.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Hláška.jpg
 Velikost:  58.89 kB
 Staženo:  161 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá červen 02 2017, 6:56    Předmět: Citovat

To je prej Pošťák od Seznamu, tak ho zkus odinstalovat a znova nainstalovat.
Kdyby se dělo něco divného dále, tak zkontroluj disk např. tímhle (viz. obrázek).

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá červen 02 2017, 10:20    Předmět: Citovat

Díky za radu , ale já jej ani neinstaloval, ani mail seznam nepoužívám - jsem na volny.cz . Tudíž netuším, kde a jak bych to měl odinstalovat a jak se mi to vůbec do NTB dostalo - jediné spojení na seznam je jeho nastavení jako výchozí stránka IE . Navíc tedy moje schopnosti ve směru sw pc jsou velmi,velmi omezené ..... Very Happy . No třeba poradíš něco pro nás už asi nevzdělatelné .

Tak jsem se vypjal, nějaké lištičky od seznamu našel a odinstaloval, zresetoval a vyčistil cleanerem ,hláška je pryč, ale blbé startování zůstalo
beze změny, tj. dlouho čumím na střídající se točící kolečko a černou a modrou stránku.... . No nic ,pokud se to nezlepší,nejlépe samo Very Happy , dám to
do nějakého servisu. Netroufám si instalovat a spouštět tebou doporučený program,o němž nic netuším a už vůbec ne,co to dělá a jak odstranit event.problémy . Díky za snahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31860
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá červen 02 2017, 11:14    Předmět: Citovat

Jasná páka, toho "pošťáka" cpe Seznam sám od sebe, ty ho můžeš jen odmítnout. Anebo odinstalovat, když víš jak a čím. Jestli si troufneš stáhnout přímo z odkazu softík určenej pro podobnou práci, i když aspoň hned po instalaci "mluví" jen anglicky a musí se přenastavit na češtinu, můžu ti poradit 2 softíky, který jsou i jinak hodně užitečný - jeden je univerzálnější, druhej je jedním z "členů rodiny" výrobků jedný firmy, takže je jen jednoúčelovej, ale "k němu patří" další užitečný softy. Ten první se jmenuje CCleaner, stáhneš ho buď z webu výrobce www.piriform.com (bacha, má verzi FREE a PRO - samozřejmě ta PRO je placená, ale stačí už ta FREE), nebo z úložiště podobnejch softů www.filehippo.com - tam stačí kliknout na CCleaner nebo si ho zadat do vyhledávání. Po instalaci se zvolí možnost "NÁSTROJE" v levým sloupci a hned první vyjede možnost odinstalování softů - tam počkáš, až se vypíše celej seznam, klikneš na zvolenej soft nebo doplněk a napravo nahoře klikneš na možnost "ODINSTALOVAT". Zbytek dělá CCleaner sám, jen občas chce něco odsouhlasit. Čeština se nastaví volbou "SETTINGS" - po otevření je to první nahoře na seznamu pod položkou "language/jazyk", vybereš možnost ze seznamu a pak klik na modrý políčko "Apply" - přepne se celej popis. Jinak CCleaner umí i mazat zbytečnosti, čistit registry a další fůru užitečnejch údržbovejch činností zrychlujících start i běh Widlí všech možnejch typů počínaje Win XP. Při jeho instalaci pozor, navazuje na sebe další softy, v poslední době se jako jeden z prvních kroků musela zakázat instalace Google Chrome a jeho nastavení jako výchozího prohlížeče - pokud používáš jinej.

Druhým softem kterej jde na likvidaci Pošťáka použít je IObit Uninstaller, stáhneš ho ze stránky výrobce IO-bit: http://www.iobit.com/en/advanceduninstaller.php - k němu do rodiny patří ještě Advanced System Care, Malware Fighter, Smart Defrag a třeba Driver Booster, který taky najdeš na stránce IO-bitu a který umějí další věci kolem údržby a aktualizací Widlí. Většinou mají zase verzi FREE a PRO - vždycky stačí ta volná bezplatná. Při instalaci týhle "rodinky" si taky dávej bacha co postupně odsouhlasuješ, umějí při instalaci "propašovat" buď další "členy rodiny", nebo i další nabídky, takže pozor, neklikat bezhlavě na NEXT a pečlivě číst i případně s pomocí Google Translátoru, co že jako máš odsouhlasit - většinou k zabránění nechtěnýho stačí zrušit zatržítka nebo kliknout na SKIP/PŘESKOČIT. U celý týhle rodiny je taky možná lokalizace do češtiny, po kliknutí na "MOŽNOSTI/SETTINGS" se dá najít položka "LANGUAGE" a změnit na CZECH/český. Uninstaller po spuštění zase vypíše seznam všech softů i doplňků v kompu a odinstalovat jdou už jen klikem na symbol popelnice hned vedle položky v seznamu.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6000
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá červen 02 2017, 15:06    Předmět: Citovat

Milan napsal(a):
Tak jsem nějaké lištičky od seznamu odinstaloval a vyčistil cleanerem, hláška je pryč ale blbé startování zůstalo...
Odinstalace Seznam Lištičky pravděpodobně neproběhla dokonale a v registru zůstal záznam který odkazuje na neexistující soubor. Před odinstalací byl možná "szndesktop.exe" poškozen a proto začala vyskakovat ta hláška.

CCleaner má možnost čištění registru, zkus napřed odstranit zbytkové soubory hlavním čištěním se zašktrnutím volby "Nepoužívaná umístění," pak projet registr a restartovat.
Nemusí to pomoct - CCleaner zas není až tak mocný nástroj. I když rozhodit sytém se s ním dá dokonale... Smile
Ale v základním nastavení by nemělo dojít k vážnějším následkům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: pá červen 02 2017, 16:05    Předmět: Citovat

Milan napsal(a):
.... NTB po zapnutí až do cca neděle startoval bez potíží a během pár sekund byl k dispozici pro práci. Nyní to většinou trvá několik minut ......


Asi bych zkusil vrátit se přes bod obnovení kus zpátky (před tu neděli). Jestli se tam něco náhodou nestalo při nějaké aktualizaci a pod.....
Pro win8 je to popsaný třeba tady:
http://www.servispckupka.cz/nastroj_obnoveni_systemu_windows_8.php

_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6000
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá červen 02 2017, 16:23    Předmět: Citovat

Ovšem bod obnovy vrátí tu nechtěnou aplikaci od Seznamu a bude ji potřeba odinstalovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá červen 02 2017, 17:12    Předmět: Citovat

Asi jsem to blbě napsal, ale CCleaner jsem použil na pročištění po odinstalaci, mám jej a běžně používám , ale jestli smaže vše,co je k
hounu, tomu bych zas až tak nevěřil,je to nějak moc univerzální nástroj. V každém případě je hláška pryč a problém se startem zůstává..... .
Obnovení k datumu jsem v životě použil jednou na starém PC s XP ,dopadlo to totálním kolapsem počítače a nutností přeinstalace, bohužel mnoho dat bylo nenávratně pryč. To raději zkoušet nebudu a zkusím najít nějakého profíka v okolí,který se pokusí dát to do kupy. Nejdřív musím ale nahrát vše
do flešek ,což u mě trvá ,jak jsem se tu už nevěříc vlastním smyslům kdysi ptal, cca 8 hodin .
Takže díky za tipy a přeji krásný víkend .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund