Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Meteostanice z Lídlu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17768
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá srpen 31 2018, 15:50    Předmět: Meteostanice z Lídlu Citovat

Tak nám 3.9. znova otevřou asi po dvouměsíční rekonstrukci Lidl. Pár lidí mě natěšilo, že po rekonstrukci bývají první den velký slevy a tak jsem se těšil. Dnes přišel speciál leták pro naše město a velký kulový. Jedinný, co by stálo za úvahu je tahle meteostanice. Běžně za 1500, u nás za 640.
Má to smysl ji pořídit? Má ji někdo z Vás?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 638
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: pá srpen 31 2018, 18:36    Předmět: Citovat

Cena za tu meteostanici 1490 Kč mi připadá dosti přepálená, 640 Kč je tak normální. Pro srovnání ti posílám link na podobnou, která se dá koupit taky kousek od vás:
http://www.rajelektro.cz/domaci-bezdratova-meteostanice-e3070-cidlo-e3070-p56773/
Moje osobní zkušenost s meteostanicemi je, že u některých značně dlouho trvá než se aktualizuje údaj vnějšího čidla, což může vadit zejména po ránu, kdy teplota rychle stoupá.
Jestli ji má smysl pořídit nebo ne - toť otázka osobních potřeb a zájmů. Pro sadaře, vinaře, zemědělce to může být neocenitelná pomůcka, pro mne by to byla jen zbytečná hračka pro dospělé.
Jinak eshop Lidlu není vůbec špatný a lze na něm koupit nejen věci z oblasti techniky, ale i třeba pěkné a levné oblečení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17768
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá srpen 31 2018, 19:12    Předmět: Citovat

Ale to cos poslal neumí srážkoměr, venkovní vlhkost a rychlost a směr větru. Ten anemometr by chtělo rozlousknout protokol, potřeboval bych hlášení o síle větru aby se při velkým zatáhly a nebo vytáhly automaticky venkovní žaluzie (né rolety) a vítr je nemohl rozervat. Originál k tomu určenej ultrazvuk aneometr s RS485 stojí neskutečný prachy.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 15:21    Předmět: Citovat

No, já se tam chystám v pondělí hned po obědě taky, pochopitelně v CnC bydžovskej leták nemáme, tak třeba tam na mě něco zbude Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17768
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 17:16    Předmět: Citovat

Po obědě už bude vymetýno. Stačí tam přijít ve čtvrtek v 7 hodin a pokud je nějaká dobrá spotřebka, v 7.30 už nemaj ani kus. A furt stejný tlamy, asi s tím šmelej.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 17:43    Předmět: Citovat

Jo, to máš pravdu. Budu tam muset vlítnout ráno a pak jít na kontrolu k obvoďákovi, teda jen pro lístek na peníze.
Na nonfood je dobrej Lídl v Českým Brodu, tam jsou věci i v pátek večer nebo třeba i příští týden, už jsem to vyzkoušel několikrát. Tady v CnC musím taky lítat hned ve čtvrtek v 7,00h a mačkat se mezi babama, co se hrabou v hadrech, jinak bych neměl nic. Ani Ouzo. Jen Pastis tady přestali chlastat, což mě těší a zbyde víc na mě Very Happy (ten zas třeba v Č.Brodě neměli - no tam holt byli vždycky víc na chlast, pamatuju ještě když jsem tam dělal v Penny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17768
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 17:50    Předmět: Citovat

Slíznul bych ti ten NB leták ale je to A3 a scaner mi nechce makat. Opravu si nechávám na studený dny. Sad
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 18:39    Předmět: Citovat

To neva, já to do pondělka vydržím, tak v 6,55h před Lídlem Very Happy

edit: já asi to tý stanice půjdu, mám tady docela slušnej Optex s připojením na pc, ale láká mě ten anemometr. Mám dvorek jako tunel a na něm 3,40m parabolu na 4m stožáru a vždycky při vichřici koukám, jak to s ní klepe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 638
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: so září 01 2018, 22:19    Předmět: Citovat

Dnes odpoledne jsem se byl podívat v Hoyerswerdě v Globus-Baumarktu. Mimo jiné mě tam zaujala nabídka meteostanic. Měli tam snad 20 typů v cenách od 12 do 110 eurogrošů, ale ani jedna jediná neměla anemometr!. Ptát se ve vedlejším městečku v Lidlu jestli nemají meteostanici Auriol by bylo již jen čiré kverulantství. Takže chlapi, pokud vás baví brzy ráno vstávat a čekat ve frontě, jděte do toho, je to příležitost!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17768
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 21:56    Předmět: Citovat

decmen napsal(a):
já asi to tý stanice půjdu,


Tak co, už máš nainstalováno? Já udělal a vztyčil sklápěcí stožár asi 4m, na vrch dal aneometr a do výšky cca 2 m dal ten kyblík na srážky. Už to měří ale jsem jakýsi zmetený z těch Dew Pointů, Heat Indexů a Wind Chillů.
Podle bydžovskýho grafu ČHMÚ teplota sedí, vlhkost mi to ukazuje asi o 3% nižší a i když má foukat kolem 2m/s tak se větrník ani korouhev nehne. Tlak tam nemaj a tak jsem ho nakalibroval podle CNC.
Jo a ten kompas na kalibraci korouhve mám nějakej zaseklej či co. Tak jsem to zkalibroval velkým náramkovým. Otázka je, jestli to kalibrovat na magnetickej a nebo zemskej sever.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 22:22    Předmět: Citovat

Tak jsem to nainstaloval skoro stejně, korouhvičku na stožár s anténama na DAB+ (necelý 4m nad zemí, ale předělám to, protože tam není výhled na všechny strany, chybí JV), kyblík je asi metr pod ní přidělanej stahovačkama ke stožáru (jako na potvoru teď pršet měsíc nebude).
Ten kompas je fakt divnej, bublina lítá okolo středu a na něj si nesedne, taky jsem vzal velkej náramkovej kompas Very Happy )
Během dne jsem to kontroloval, naběračky se točily a korouhvička taky, porovnával jsem to s druhou stanicí a směr větru docela seděl. Tlak jsem taky nastavil podle CnC (skutečnej).
No uvidíme až se začne něco dít (větší vítr a trocha vody).
Tamty bejkárny, jak píšeš, jsem zatím nějak neřešil, mám v tom taky hokej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17768
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út září 04 2018, 21:23    Předmět: Citovat

decmen napsal(a):
kyblík je asi metr pod ní přidělanej stahovačkama ke stožáru

Nevím, jestlis čet, že ten kyblík musí být ve X a Y vodováze, jinak odměrný vahadlo nepřeklápí správně. Ten kyblík je přeci trochu kónickej a tak to asi ve vodováze mít nebudeš. Navíc po stožáru do něho může stýkat voda. Dal bych to samostatně.
To samý musí být vodorovně to ramímko z držáku ke korouhvi. Když jsem to neměl vodorovně, tak korouhev při bezvětří se pomalu přesunula k "nejnižšímu" azimutu.
Lámu si tady hlavu, co to je za tu poskakující bar stupnici vlevo od údaje tlaku.
Má to být graf změny tlaku za posledních 6 hodin. Střední linka je změna tlaku nulová, nad ní je linka +2mbat a nad ní +4mbar. Pod nulovou je -2 a -4mbar. Taky ti to stále krokuje od leva doprava? Třeba teď mi to ukazuje na pozici -6, -3, -2, -1 hodina všude -4mbary. Co to znamená? Nyní mám 1018mbar, takže za předešlou hodinu tlak stoupnul o 4 bary tedy byl 1014mbar a to posledních 6 hodin? Nahoře je symbol slunce, tedy že je jasno a že tlak stoupá.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: út září 04 2018, 22:17    Předmět: Citovat

Neboj, bylo mně jasný, že to musí být všechno ve vodováze. Jenže při extra silným větru se ten stožár stejně bude trochu klepat, i když jsou na něm jen yaginy a logáro. Tak ten kyblík asi dám někam jinam, ale až vymyslím nějaký jiný přístupný místo.
Tlak mám teď 985 hPa, poskakuje to zleva doprava -2,-2,0,0,0 tzn., že za posledních 6hod se zvedl o 2hPa, což bude asi v pořádku, ne?
Teď je totální bezvětří, max za den ukazuje 8,6 km/h (to si myslím, že taky bylo.
A úplně nahoře mám mraky s bleskama.....tak to teda asi moc nesedí, nevím, že by mělo zítra pršet.
edit: jo a tlak taky stoupá (podle toho symbolu). Jinak: kyblík jsem v horní části z jedné strany vypodložil, aby do něj nic neteklo a byl svisle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17768
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út září 04 2018, 22:31    Předmět: Citovat

Tak to je divný, že by 12 km vod sebe byl takovej rozdíl. Ten tlak máš asi nastavenej na místní, já přepočtenej na Terst, nyní 1014mbar. Vítr jsem měl nejvíc 2,8m/s, což je 10,1km/hod. Teď mi jde tlak dolů, blikají mě dva mraky a -2,0,0,+4,0.
Je to nějaký divný proti stavu před 2 hodinama.
No nic, asi bude nejlepší se kouknout ráno z okna. Laughing

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palmalsport



Založen: Dec 21, 2012
Příspěvky: 545
Bydliště: HK

PříspěvekZaslal: st září 05 2018, 7:53    Předmět: Citovat

Tak ten kyblík, pokud to má bejt srážkoměr, mají rosničkáři vždy položen na terénu. Samozřejmě je o něco větší. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund