Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pšis Nymburk osvědčení kategorie E4
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1937

PříspěvekZaslal: st leden 25 2017, 2:01    Předmět: Pšis Nymburk osvědčení kategorie E4 Citovat

Zdravím pánové,nemáte někdo zkušenosti se školícím střediskem v Nymburce. Jak to probíhá,zda to není nějaká pakárna,jak pak probíhají zkoušky na TIČR v Hradci K. V práci za mnou přišli zda bych nedělal revize. Tak nějak jsem jim na to kývnul,protože mi práce ubývá. Objednal jsem si nějaké čtivo k tomu a už se mi do toho moc nechce. To nemohu do hlavy nasypat. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
palmalsport



Založen: Dec 21, 2012
Příspěvky: 545
Bydliště: HK

PříspěvekZaslal: st leden 25 2017, 9:29    Předmět: Citovat

TO : doktor365
Tak zkušenosti se školícím střediskem nemám. Já se učil dle materiálů, které jsem si přímo stáhnul z webu TIČRU.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1937

PříspěvekZaslal: st leden 25 2017, 17:06    Předmět: Citovat

No já mám to jejich CD s učivem, knížku zkušební testy co vydávají. Chtěl bych vědět jak to probíhá, jestli ti komisaři jsou normální a nevyhodí každého druhého. Za to mi to zase nestojí abych na sebe nechal křičet. Jak to pak probíhá na TIČRU ? Díky. Vím,že nic nikdo nedá zadarmo něco vědět se určitě musí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st leden 25 2017, 20:34    Předmět: Citovat

Já ten kurz prodělal. Na samotné školení nemůžu říct nic špatného. Jsou to myslím 4 celodenní kurzy kdy dostaneš výklad, skripta na papíře a také domácí úkol, který je nutné do 14? dnů vypracovat a zaslat p. Váňovi k opravě. Na dalším kurzu se probírají chyby plus další dávka učiva. Ke kurzu je v ceně jedno CD s vytahem norem co pravidelně vydávají. Ja se ke zkouškám nakonec nedostal, protože dělat revizáka u nás ve fabrice by znamenalo byt pořád jednou nohou v kriminale. Ale i tak to byla zajímavá zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1937

PříspěvekZaslal: st leden 25 2017, 21:31    Předmět: Citovat

Děkuji za reakci,nové CD mám to jsem si půjčil od kamaráda. Čumím do toho,zkouším testy ale nějak mi to neleze do hlavy Sad . Nejít ke zkouškám to byla asi škoda,za ten přípravný kurz chtějí 7200 Kč. A za zkoušku na TIČR 3600. No já bych se do toho nehrnul,ale práce je čím dál míň, tak tohle by zase k něčemu pomohlo. Firma to chce a vše zaplatí,tak si myslím,že je škoda toho nevyužít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st leden 25 2017, 22:09    Předmět: Citovat

Dělal jsem revize 30 let a šlo to dělat tak, že jsem jednou nohou ani na sebrání papírů nešlápl, natož, abych jí byl v krimu.
Ovšem nechal jsem toho, když se z revize založené na fyzikálních zákonech stala podružná záležitost a nahradil ji ÚŘAD - dnes už je víc práce při revizi věnováno sledování splnění těch lidských předpisů, zejména dokladů k revidovanému zařízení, aniž by to automaticky znamenalo, že v tom dokladu (nepříklad předpisu výrobce a certifikátu zkušebny) je pravda.
Přesto jsou odvážlivci, kteří do toho šli, a mám od nich dobré reference na PŠIS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1937

PříspěvekZaslal: st leden 25 2017, 22:35    Předmět: Citovat

Děkuji za odpovědi. U mě by se jednalo spíš jen u nás ve firmě. Vrtačky,brusky,nějaká ta prodlužka,konvice... Ve firmě snad ani nemusíš mít §9.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st leden 25 2017, 23:06    Předmět: Citovat

Tak ze skor papierovacky, sem tam ucvaknes nejaky kabel, ked to nebude vyhovovat Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palmalsport



Založen: Dec 21, 2012
Příspěvky: 545
Bydliště: HK

PříspěvekZaslal: st leden 25 2017, 23:20    Předmět: Citovat

Já ten problém vidím jinde. Jak je možné, že jsou dvě státní instituce, a každá má na revize spotřebičů, ručního elektromechanického nářadí a případně na strojní zařízení tak diametrálně rozličné názory.
Bývalé IBP, dnes se to tuším jmenuje jenom IB, zastává názor, že pokud má fabrika vlastní údržbu, a má schopné elektro údržbáře, že si může jednoho člověka určit, na provádění revizí shora uvedených zařízení. Pokud to takto provede, že je to v pohodě.
Kdežto TIČR, jednoznačně tvrdí, že to může provádět pouze pracovník s papíry které mu vystaví pouze TIČR.
Vítejte v českém kocourkově.
Osobně se přikláním k IP,(IBP), teda kromě problematiky strojního zařízení.
Na strojním zařízení, nelze provádět revize elektro, není totiž podle čeho je provádět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2657

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 19:41    Předmět: Citovat

Já před asi 8 lety dělal zkoušky v Lázních Bohdaneč a před asi 3 lety v HK.
Jelikož nejsem ten typ, který by kvůli zkouškám ležel 14 dní v normách, tak Ti poradím zásadní věc, vedoucí ke kulatému razítku: Zaplať si kurz u člověka, který Tě bude zkoušet nebo aspoň zná zkoušejícího. Protože kdybys šel pouze ke zkouškám, tak to bude mnohem přísnější.
V mých obou případech to proběhlo v pohodě. Samozřejmě se musíš naučit normu pro revize nářadí/spotřebičů. Ale co se týče zákonů, vyhlášek (prohlášení o shodě, VTZ atd.), tak to je tam sice v testech, ale nechá se to naučit.
V praxi je pak první kolo revizí v pohodě. Co najdeš, to zreviduješ. Problém nastává v druhém kole. Buď někdo něco vyhodil nebo přenesl nebo to má v šuplíku. Nikdy pak nedohledáš všechny prodlužovačky, přívodní kabely apod. Taky musíš označit všechna zařízení, tzn. i připojovací kabely k PC, nabíječky k mobilům apod. malé věci. Musí být dohledatelné, že tato karta s naměřenými výsledky patří ke konkrétní věci.

Ale nemyslím si, že bys měl být jednou nohou v krimu. Revizi uděláš, výsledek zapíšeš, samodomo výrobky vyhodíš. Ale je to jako na STK - auto vyjede a v tu chvíli nad ním zkušební technik ztrácí kontrolu a tím i odpovědnost.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1937

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 20:12    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):

Zaplať si kurz u člověka, který Tě bude zkoušet nebo aspoň zná zkoušejícího. Protože kdybys šel pouze ke zkouškám, tak to bude mnohem přísnější.

No kde bych sehnal člověka,který mě bude zkoušet. Já pokud tam půjdu ,tak bych šel určitě na ten přípravný kurz do Nymburka. Právě že nevím jak to všechno probíhá a už teď mám nervy v pr.... Very Happy . Když jsem před několika lety jezdil do Kostelce dělat zkoušky pro chlaďaře,tak nejdříve přípravný kurz a pak už zkoušky byla procházka růžovým sadem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4027
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 20:22    Předmět: Citovat

Z čeho nervy? Vždyť nejde o revize instalace, ale jen o ČSN 33 1600 ed2 Spíše samotné revize jsou více papírování než měření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1937

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 20:27    Předmět: Citovat

ZVUK2000 napsal(a):
Z čeho nervy?

Z těch zkoušek,jestli tam není nějaká pakárna. Hlavně v Hradci na TIČR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4027
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 20:35    Předmět: Citovat

Nenervoval bych se. Vyhláška 50 a její paragrafy vyžaduje daleko větší znalosti než 331600. Aby to školení nakonec nebylo vice propagační na prodej revizních měráků Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1937

PříspěvekZaslal: so leden 28 2017, 20:47    Předmět: Citovat

ZVUK2000 napsal(a):
Nenervoval bych se. Vyhláška 50 a její paragrafy vyžaduje daleko větší znalosti Very Happy

No právě nevím zda tam nebude i ta 50tka. Školení jsem měl vloni,ale školitelé jsem všechny perfektně znal,tak v pohodě. Právě jsem chtěl nějaké informace od někoho kdo to dělal v Hradci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund