Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak zjisti vadu na kameře notebooku?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2016, 13:56    Předmět: Jak zjisti vadu na kameře notebooku? Citovat

Na notebooku HP ProBox 4540s, Win8.1 64-bit + nový SDD 120GB najednou přestala kamera zobrazovat (např.Skype, TW a pod). Při jejím spuštění se rozsvítí vedle ní bílá kontrolka, ale obraz se neobjeví a kontrolka pořád svítí až do vypnutí NB.
Všechny dostupné ovladače jsem vyzkoušel a vypadá to na závadu HW a ne softwarovou. Notebook jsem opatrně podle videonávodu rozebral, ale nikde na flexkabelu, konektorech ani na kamerce nejsou zjevné vady.
Neumím zjistit jestli je vadná kamerka nebo flexkablík.
Prosím o radu jak to zjistit, když nemám možnost jiných náhradních dílů na vyzkoušení.
Jak zjistit, jestli je vadná kamerka, nebo kablík?
Díky za každou radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2016, 14:21    Předmět: Citovat

Spusť VLC, stiskni [L-Ctrl]+[C], navol si ji tam jako videozařízení a spusť přehrávání.

nebo

"Vypal" si na flashku/CD/DVD nějaký živý linuxový distro s grafickým prostředím, pak ve videopřehrávači otevři zařízení /dev/video0 (bližší návod dostaneš až podle toho, jaký distro a s jakým prostředím zvolíš). Tak zjistíš, jestli je to skutečně hardwarem, nebo softwarem.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2016, 15:05    Předmět: Citovat

Dík za odpověď. Ta kamerka prostě vůbec nesnímá. Ani v integrované aplikaci "Kamera" ve Win8.1, ani v Skype, ani v TeamVieweru...ani ve VLC (Ctrl+C atd jak píšeš.) Rozsvítí se jen kontrolka vedle ní a ještě ta kontrolka už nezhasne, jen až po vypnutí notebooku. Ta závada se začala projevovat tak, že to jednou fungovalo a podruhé ne. Z toho všeho usuzuji, že to bude HW chyba. Pravděpodobně buďto přímo kamerka, nebo přívodní flexkabel. Já bych potřeboval vymyslet nějaký fígl, abych zjistil jestli je to kamerkou, nebo kablíkem. Kdybych měl jinou funkční kamerku, tak ji vyměním a kdyby chodila, tak je to tutově vada kamerky. Ale to nemám. Nechci kupovat obojí, abych nakonec zjistil, že to je je jedním, nebo vůbec ne ale něčím dalším (konektory asi ne, nevím). To jsem všechno prohlížel. V servisu chtějí 560 K za hodinu práce a 700 za kamerku a 460 za kablík. Já bych to sehnal samozřejmě levněji. Jen kdybych měl jistotu.
USB externí kamerka funguje normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1374
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2016, 15:37    Předmět: Citovat

cirus napsal(a):
... V servisu chtějí 560 K za hodinu práce a 700 za kamerku a 460 za kablík. Já bych to sehnal samozřejmě levněji. Jen kdybych měl jistotu...

No a právě... v servisu tu jistotu také nemají, ale zato třeba mají potřebné náhradní díly, které pro ten případ musí skladovat nebo u někoho, kdo je distribuuje objednat. No a to samozřejmě nějakou kačku stojí. Pokud půjdeš cestou "self servis", když se trefíš ušetříš, nebo taky ne. Wink

_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2016, 16:57    Předmět: Citovat

Linuxovej test Ti řekne, jestli je to opravdu chybou HW - je to jinej OS, jiný jádro, jinej ovladač. Pokud bude fungovat, pak je chyba někde na woknouzech, pokud ne, odpoj ji a kup si za pár stovek USB webkamerku, pokud ji tolik potřebuješ.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2016, 17:03    Předmět: Citovat

cirus napsal(a):
Na notebooku HP ProBox 4540s, Win8.1 64-bit + nový SDD 120GB najednou přestala kamera zobrazovat

Jak najednou? To jak fakt najednou některé ráno? A před tím novým SDD fungovala? Já mám takový dojem, že někdo někam špatně šáhnul a nejede to. Nedá se někam dobře šáhnout a kablík připojit? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2016, 19:53    Předmět: Citovat

cirus napsal(a):
... Ta závada se začala projevovat tak, že to jednou fungovalo a podruhé ne. Z toho všeho usuzuji, že to bude HW chyba. Pravděpodobně buďto přímo kamerka, nebo přívodní flexkabel. Já bych potřeboval vymyslet nějaký fígl, abych zjistil jestli je to kamerkou, nebo kablíkem. ...
p32 - ta závada se začala projevovat tak, že kamerka přestala zobrazovat, po přemístění notebooku jinam, náhle zase zobrazovala, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, a pak náhle u ne a už nikdy ne. (nechtěl jsem to příliš dopodrobna rozvádět Very Happy )
MetalGod - pls poraď jaký linuxový test, kde ho mám vzát a jak s ním mám zacházet? Linuxový test pozná jestli je přerušený, nebo šlusovaný vodič v flexkabelu? A odliší to od vady na destičce kamery? Dík
Jodr - tvoje rada je možná pravdivá, ale prakticky nepoužitelná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6604
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2016, 20:35    Předmět: Citovat

Jak vypadá ten kablík, nemohl bys ho propískat šlusmetrem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6604
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2016, 20:42    Předmět: Citovat

Díly případně koupíš na ebay za cca poloviční ceny, než tebou uvedené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt červenec 21 2016, 8:49    Předmět: Citovat

Zaky - ten flexkabel je taková kšanda společná pro LCD a kameru. Nahoře rozvětvený pro ty dvě věci, dole nasunutý v jednom velkém, ale titerném konektoru. Měl jsedm to všechno venku a také mi to napadlo, ale spíš bych to poškodil a stejně bych se trápil tím, jestli je vodič šlusovaný nebo přerušený, nebo obojí.
Zaky - jsou k mání kamerky i k jiným notebookům i za 30kč a nemohou se až tak lišit, jen vědět kam co pro vyzkoušení zapojit, abych to ještě víc neponičil. (Už jednou jsem použil pro Acer kamerku z Mitsubishi a normálně fungovala)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt červenec 21 2016, 12:49    Předmět: Citovat

"kamerka přestala zobrazovat, po přemístění notebooku jinam, náhle zase zobrazovala, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, pak zese ne, pak zase jo, a pak náhle u ne a už nikdy ne"

Tak přesně tohle svědčí o vadném (překlesaném) flexkabelu. Další, ale v podstatě minimální možnost je vada připojení flexkabelu na jedné (MB) nebo na druhé (displej) straně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund